Co je to?
Výraz, termín, definice slova Penne. Co znamená odborný pojem Penne z kategorie Jídlo?

Co je to Penne? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Penne

Penne je pojem z italštiny, kde v překladu znamená pera. Jde o druh těstovin ve tvaru kusů roury, které jsou na konci zkosené. Penne mohou být na povrchu hladké nebo rýhované.
Tradiční příprava těchto těstovin je uvaření na skus a podávání s typickými omáčkami. Oblíbené jsou také v salátech. Jejich velkou výhodou je to, že se na nich dobře drží omáčky nebo dresinky, díky skoseným koncům jde pokrm pohodlně nabírat.


Co je to Penne? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Penne. Co znamená odborný pojem Penne z kategorie Jídlo?

Přes neustálou opakovanou kontrolu mohou být v textech chyby za něž se předem omlouváme. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Penne? s kolegy na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Termín Penne je v sekci jídlo

Klíčová slova: co je to Penne?, informace, význam pojmu, termín, co to je, synonymum, heslo, odborný výraz, pojem, význam, lexikon, význam slova, jídlo, odborné názvosloví, přesný význam, jídlo, co znamená, terminologie


Pojem Penne je v kategorii jídlo, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Penne? Definice slova, výraz, termín z Wikipedie

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Penne je typ těstovin s rourovitým tvarem a zkosenými konci. Penne je množné číslo od italského slova penna – pero.
V Itálii se penne vyrábějí ve dvou variantách: „penne lisce“ (hladké) a „penne rigate“ (s rýhami). Existují také pennoni, co je širší verze penne. Stejný nebo podobný tvar, obvykle ale o něco větší, se nazývá mostaccioli (což znamená „knírek“, vyrábějí se také hladké i s rýhami).
Penne se tradičně vaří al dente a servírují se s omáčkami jako pesto, marinara nebo arrabbiata. Penne jsou také často využívané při přípravě těstovinových salátů. Jedná se vysoce využitelný tvar těstovin, protože dutý vnitřek a vroubky udržují dobře omáčku, zatímco zkosené konce slouží jako malá naběračka.

Těstoviny penne

Těstoviny penne na talíři. Autor: Jan Vašek, zdroj: Pixabay
Těstoviny penne na talíři. Autor: Jan Vašek, zdroj: Pixabay


Více informací o pojmu Penne lze najít v následujících zdrojích

Najít pojem Penne ve vyhledávači Qwant

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Penne ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat slovo Penne ve Wikizdrojích

Hledat výraz Penne ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat slovo Penne ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat videa s názvem Penne na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Penne například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Lingea slovnících, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve Wikislovníku nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaká je definice slova Penne? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Penne? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Penne, odpověď na dotaz co je to Penne?. Víte např. kdo to je Perun? Znáte a víte kdo je Lubomír Nový? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste proto termín Penne hledat i v jiných kategoriích (než jídlo) Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, zajímavosti, slovníková hesla, významy slov, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Máte-li chvilku času, podívejte se prosím na partnerskou stránku plnou obrázků vhodných na plochu počítače. Jsou zde stovky tapet v desítkách kategorií. Vybere si proto určitě každý.