Co je to?
Odborný výraz, definice slova Penne. Co znamená pojem Penne z kategorie Jídlo?

Co je to Penne? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Penne

Penne je pojem z italštiny, kde v překladu znamená pera. Jde o druh těstovin ve tvaru kusů roury, které jsou na konci zkosené. Penne mohou být na povrchu hladké nebo rýhované.
Tradiční příprava těchto těstovin je uvaření na skus a podávání s typickými omáčkami. Oblíbené jsou také v salátech. Jejich velkou výhodou je to, že se na nich dobře drží omáčky nebo dresinky, díky skoseným koncům jde pokrm pohodlně nabírat.


Co je to Penne? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Penne. Co znamená pojem Penne z kategorie Jídlo?

Omlouváme se za možné chyby v textech. Sepsáno redaktory Superia.cz

Text můžete velmi jednoduše sdílet s kamarády na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Penne se nachází v sekci Jídlo

Klíčová slova: formulace, slovník, definice pojmu, názvosloví, Jídlo, Penne, lexikon, synonymum, informace, definice, terminus technicus, význam, přesný význam, odborné názvosloví, Jídlo, co znamená, heslo, pojem


Pojem Penne je v kategorii Jídlo, ilustrační obrázek

Co se píše ve Wikipedii o pojmu Penne?

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Penne je typ těstovin s rourovitým tvarem a zkosenými konci. Penne je množné číslo od italského slova penna – pero.
V Itálii se penne vyrábějí ve dvou variantách: „penne lisce“ (hladké) a „penne rigate“ (s rýhami). Existují také pennoni, co je širší verze penne. Stejný nebo podobný tvar, obvykle ale o něco větší, se nazývá mostaccioli (což znamená „knírek“, vyrábějí se také hladké i s rýhami).
Penne se tradičně vaří al dente a servírují se s omáčkami jako pesto, marinara nebo arrabbiata. Penne jsou také často využívané při přípravě těstovinových salátů. Jedná se vysoce využitelný tvar těstovin, protože dutý vnitřek a vroubky udržují dobře omáčku, zatímco zkosené konce slouží jako malá naběračka.

Těstoviny penne

Těstoviny penne na talíři. Autor: Jan Vašek, zdroj: Pixabay
Těstoviny penne na talíři. Autor: Jan Vašek, zdroj: Pixabay


Další informační zdroje

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Penne ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít slovo Penne na Google.cz

Najít termín Penne ve Wikislovníku

Hledat heslo Penne ve vyhledávači Yandex

Vyhledat výraz Penne ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít pojem Penne ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Penne například ve videích na Youtube, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve vyhledávači Seznam.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Podívejte se také na tyto odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaká je definice slova Penne? resp. co to je Penne? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Penne, odpověď na dotaz co je to Penne?. Víte např. kdo to je Jan Horník? Znáte a víte kdo je Parsifal? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Jídlo Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, významy slov s názvem Co Je To?.

Máte-li chvilku času, podívejte se prosím na partnerskou stránku plnou obrázků vhodných na plochu počítače. Jsou zde stovky tapet v desítkách kategorií. Vybere si proto určitě každý.