Co je to?
Definice výrazu, termínu Přepěťová ochrana. Co znamená odborný pojem Přepěťová ochrana z kategorie Technika?

Co je to Přepěťová ochrana? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Přepěťová ochrana

Přepěťová ochrana slouží k ochraně elektrických zařízení v případě, že přepětí je tak vysoké, že by mohlo dojít k poškození izolace. Jako přepětí se označuje takové napětí, které je dvakrát vyšší než jmenovité napětí.
S přepěťovou ochranou se lze setkat i pod názvem svodič napětí nebo bleskojistka. Aby přepěťová ochrana fungovala a omezovala napětí průchodu vnitřního proudu, musí mít nastavenou ochrannou hladinu na nižší úrovni, než jakou má izolace zařízení.


Co je to Přepěťová ochrana? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Přepěťová ochrana. Co znamená odborný pojem Přepěťová ochrana z kategorie Technika?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice slova Přepěťová ochrana? Pak se o tuto stránku podělte s vašimi kamarády, známými a přáteli na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Přepěťová ochrana je v kategorii Technika

Klíčová slova: formulace, lexikon, slovník, pojem, heslo, co znamená, odborné názvosloví, popis, co je to Přepěťová ochrana?, přesný výraz, terminus technicus, význam, terminologie, vysvětlení, definice pojmu, odborný výraz, informace, Přepěťová ochrana


Pojem Přepěťová ochrana je v kategorii Technika, ilustrační obrázek

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu Přepěťová ochrana?

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Přepěťové ochrany chrání elektrická zařízení před poškozením izolace přepětím vyšším, než které je schopná izolace vydržet. Nazývají se též "bleskojistky" nebo "svodiče přepětí". Za přepětí můžeme považovat napětí (U), které je oproti jmenovitému napětí (Un) dvojnásobné. Překročení jmenovité hodnoty napětí Un o 10-20 % je považováno za normální provozní stav. Nastavená ochranná hladina, kdy přepěťová ochrana začne omezovat napětí průchodem vnitřního proudu, musí být nižší, než je izolační hladina zařízení.

Linky na jiné informační zdroje

Vyhledat slovo Přepěťová ochrana ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít slovo Přepěťová ochrana na Google.cz

Hledat videa s názvem Přepěťová ochrana na Youtube

Hledat heslo Přepěťová ochrana ve Wikislovníku

Vyhledat heslo Přepěťová ochrana ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat termín Přepěťová ochrana ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Přepěťová ochrana například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Google překladači, ve Wikizdrojích, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v Lingea slovnících.

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to Přepěťová ochrana? resp. co se přesně ukrývá za slovem Přepěťová ochrana? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Přepěťová ochrana, odpověď na dotaz co je to Přepěťová ochrana?. Víte např. kdo to je Vratislav Kulhánek? Znáte a víte kdo je Kynolog? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů podle různých oborů. Zkuste proto termín Přepěťová ochrana hledat i v jiných kategoriích (než Technika) U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na významy slov, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, popisy termínů, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Nezapomeňte navštívit partnerskou stránku s tapetami na plochu PC. Na výběr máte z stovky kvalitních fotografií ve vysokých rozlišeních.