Co je to?
Definice výrazu, termínu Přepěťová ochrana. Co znamená odborný pojem Přepěťová ochrana z kategorie Technika?

Co je to Přepěťová ochrana? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Přepěťová ochrana?

Přepěťová ochrana slouží k ochraně elektrických zařízení v případě, že přepětí je tak vysoké, že by mohlo dojít k poškození izolace. Jako přepětí se označuje takové napětí, které je dvakrát vyšší než jmenovité napětí.
S přepěťovou ochranou se lze setkat i pod názvem svodič napětí nebo bleskojistka. Aby přepěťová ochrana fungovala a omezovala napětí průchodu vnitřního proudu, musí mít nastavenou ochrannou hladinu na nižší úrovni, než jakou má izolace zařízení.


Co je to Přepěťová ochrana? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Přepěťová ochrana. Co znamená odborný pojem Přepěťová ochrana z kategorie Technika?

Přes neustálou opakovanou kontrolu mohou být v textech chyby za něž se předem omlouváme. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice slova Přepěťová ochrana? Pak se o tuto stránku podělte s kamarády na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Přepěťová ochrana je v kategorii Technika

Klíčová slova: terminus technicus, heslo, wiki, co je to Přepěťová ochrana?, lexikon, popis, terminologie, názvosloví, synonymum, termín, pojem, odborný výraz, Přepěťová ochrana, přesný význam, význam slova, slovník, co to je, definice pojmu


Pojem Přepěťová ochrana je v kategorii Technika, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Přepěťová ochrana? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Přepěťové ochrany chrání elektrická zařízení před poškozením izolace přepětím vyšším, než které je schopná izolace vydržet. Nazývají se též "bleskojistky" nebo "svodiče přepětí". Za přepětí můžeme považovat napětí (U), které je oproti jmenovitému napětí (Un) dvojnásobné. Překročení jmenovité hodnoty napětí Un o 10-20 % je považováno za normální provozní stav. Nastavená ochranná hladina, kdy přepěťová ochrana začne omezovat napětí průchodem vnitřního proudu, musí být nižší, než je izolační hladina zařízení.

Hledejte v dalších zdrojích

Vyhledat heslo Přepěťová ochrana ve vyhledávači Qwant

Hledat heslo Přepěťová ochrana ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít termín Přepěťová ochrana na Google.cz

Najít slovo Přepěťová ochrana ve Wikislovníku

Zkusit najít heslo Přepěťová ochrana ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít pojem Přepěťová ochrana ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Přepěťová ochrana například ve videích na Youtube, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaká je definice slova Přepěťová ochrana? resp. jaký je význam pojmu Přepěťová ochrana? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Přepěťová ochrana, odpověď na dotaz co je to Přepěťová ochrana?. Víte např. kdo to je Lou Fanánek Hagen? Znáte a víte kdo je Náměstek? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů podle toho o jaký obor se jedná. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Technika. U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího významy slov, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Nezapomeňte navštívit partnerskou stránku s tapetami na plochu PC. Na výběr máte z stovky kvalitních fotografií ve vysokých rozlišeních.