Co je to?
Definice výrazu, termínu Přepěťová ochrana. Co znamená odborný pojem Přepěťová ochrana z kategorie Technika?

Co je to Přepěťová ochrana? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Přepěťová ochrana?

Přepěťová ochrana slouží k ochraně elektrických zařízení v případě, že přepětí je tak vysoké, že by mohlo dojít k poškození izolace. Jako přepětí se označuje takové napětí, které je dvakrát vyšší než jmenovité napětí.
S přepěťovou ochranou se lze setkat i pod názvem svodič napětí nebo bleskojistka. Aby přepěťová ochrana fungovala a omezovala napětí průchodu vnitřního proudu, musí mít nastavenou ochrannou hladinu na nižší úrovni, než jakou má izolace zařízení.


Co je to Přepěťová ochrana? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Přepěťová ochrana. Co znamená odborný pojem Přepěťová ochrana z kategorie Technika?

Možnost chyb vyhrazena. Text napsán pro Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s vašimi známými a kamarády na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Přepěťová ochrana patří do kategorie Technika

Klíčová slova: význam slova, odborné názvosloví, co to je, informace, lexikon, wiki, přesný význam, vysvětlení, Přepěťová ochrana, význam pojmu, terminologie, pojem, terminus technicus, formulace, význam, názvosloví, odborný výraz, heslo


Pojem Přepěťová ochrana je v kategorii Technika, ilustrační obrázek

Co se píše ve Wikipedii o pojmu Přepěťová ochrana?

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Přepěťové ochrany chrání elektrická zařízení před poškozením izolace přepětím vyšším, než které je schopná izolace vydržet. Nazývají se též "bleskojistky" nebo "svodiče přepětí". Za přepětí můžeme považovat napětí (U), které je oproti jmenovitému napětí (Un) dvojnásobné. Překročení jmenovité hodnoty napětí Un o 10-20 % je považováno za normální provozní stav. Nastavená ochranná hladina, kdy přepěťová ochrana začne omezovat napětí průchodem vnitřního proudu, musí být nižší, než je izolační hladina zařízení.

Více informací o pojmu Přepěťová ochrana lze najít v následujících zdrojích

Hledat slovo Přepěťová ochrana ve vyhledávači Yandex

Hledat videa s názvem Přepěťová ochrana na Youtube

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Přepěťová ochrana ve Wikimedia Commons

Najít výraz Přepěťová ochrana ve Wikizdrojích

Zkusit najít výraz Přepěťová ochrana ve Wikislovníku

Vyhledat heslo Přepěťová ochrana ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Přepěťová ochrana například v Microsoft Bing, v Google překladači, v Seznam.cz slovníku cizích slov, v evropském vyhledávači Qwant nebo v Lingea slovnících.

Vybrané odborné pojmy, termíny a slova

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená Přepěťová ochrana? resp. co vlastně znamená slovo Přepěťová ochrana? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Přepěťová ochrana, odpověď na dotaz co je to Přepěťová ochrana?. Víte např. kdo to je Garant? Znáte a víte kdo je Nefrolog? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Proto případně zapátrejte po pojmu Přepěťová ochrana i v jiných kategoriích (než Technika). Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkazu na konkrétní podstránku tohoto projektu. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího popisy termínů, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, slovníková hesla, významy slov s názvem Co Je To?.

Nezapomeňte navštívit partnerskou stránku s tapetami na plochu PC. Na výběr máte z stovky kvalitních fotografií ve vysokých rozlišeních.