Co je to?
Definice výrazu, termínu Přepěťová ochrana. Co znamená odborný pojem Přepěťová ochrana z kategorie Technika?

Co je to Přepěťová ochrana? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Přepěťová ochrana?

Přepěťová ochrana slouží k ochraně elektrických zařízení v případě, že přepětí je tak vysoké, že by mohlo dojít k poškození izolace. Jako přepětí se označuje takové napětí, které je dvakrát vyšší než jmenovité napětí.
S přepěťovou ochranou se lze setkat i pod názvem svodič napětí nebo bleskojistka. Aby přepěťová ochrana fungovala a omezovala napětí průchodu vnitřního proudu, musí mít nastavenou ochrannou hladinu na nižší úrovni, než jakou má izolace zařízení.


Co je to Přepěťová ochrana? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Přepěťová ochrana. Co znamená odborný pojem Přepěťová ochrana z kategorie Technika?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Text vytvořen pro server Superia.cz

Definici pojmu Přepěťová ochrana sdílejte s partnery, kolegy a kamarády na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Přepěťová ochrana je v kategorii Technika

Klíčová slova: slovník, synonymum, Přepěťová ochrana, terminus technicus, Technika, odborné názvosloví, definice, význam, lexikon, heslo, co to je, wiki, názvosloví, informace, význam slova, Technika, odborný výraz, terminologie


Pojem Přepěťová ochrana je v kategorii Technika, ilustrační obrázek

Pro více informací o heslu Přepěťová ochrana zkuste navštívit tyto odkazy

Zkusit najít výraz Přepěťová ochrana ve Wikislovníku

Zkusit najít pojem Přepěťová ochrana ve vyhledávači Qwant

Najít pojem Přepěťová ochrana ve Wikipedii

Hledat videa s názvem Přepěťová ochrana na Youtube

Najít slovo Přepěťová ochrana na Google.cz

Hledat výraz Přepěťová ochrana ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Přepěťová ochrana například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ruském vyhledávači Yandex, v Microsoft Bing nebo v Lingea slovnících.

Další vybraná hesla, odborné termíny a pojmy

Na této webové stránce jste se dozvěděli co je to Přepěťová ochrana? resp. co přesně znamená slovo Přepěťová ochrana? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Přepěťová ochrana, odpověď na dotaz co je to Přepěťová ochrana?. Víte např. kdo to je Sofie Chrtková? Znáte a víte kdo je Náměstek? Jednotlivá slova můžou mít několik významů v závislosti na oboru a kontextu. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Technika). U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na popisy termínů, známé i neznámé pojmy, významy slov, slovníková hesla, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Nezapomeňte navštívit partnerskou stránku s tapetami na plochu PC. Na výběr máte z stovky kvalitních fotografií ve vysokých rozlišeních.