Co je to?
Výraz, termín, definice slova Pixel. Co znamená odborný pojem Pixel z kategorie Počítače?

Co je to Pixel? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Pixel

Pixel (název vznikl z anglického picture element) je nejmenší součást digitální bitmapové grafiky. Jeden pixel je jedna tečka, bod na monitoru. Každý pixel má přesně stanovené souřadnice. Čím více pixelů, tím větší rozlišení. 1 megapixel je milion pixelů. Rozlišení na megapixely se používá např. u digitálních fotoaparátů.


Co je to Pixel? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Pixel. Co znamená odborný pojem Pixel z kategorie Počítače?

Přes neustálou opakovanou kontrolu mohou být v textech chyby za něž se předem omlouváme. Sepsáno redaktory Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Pixel? Potom se o definici podělte s blízkými na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Pixel se nachází v kategorii Počítače

Klíčová slova: Počítače, co to je, význam pojmu, Pixel, vysvětlení, názvosloví, pojem, informace, formulace, Počítače, význam, co je to Pixel?, terminologie, wiki, definice pojmu, definice, význam slova, odborný výraz


Pojem Pixel je v kategorii Počítače, ilustrační obrázek

Více informací o pojmu Pixel lze najít v následujících zdrojích

Vyhledat výraz Pixel ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít heslo Pixel ve fulltextu Seznam.cz

Hledat pojem Pixel ve Wikislovníku

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Pixel ve Wikimedia Commons

Hledat slovo Pixel ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat slovo Pixel ve Wikipedii

Dál můžete zkusit hledat slovo Pixel například v evropském vyhledávači Qwant, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve videích na Youtube nebo v Google překladači.

Výběr náhodných odborných termínů, pojmů a hesel

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaká je definice slova Pixel? resp. co znamená výraz Pixel? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Pixel, odpověď na dotaz co je to Pixel?. Víte např. kdo to je Trestanec? Znáte a víte kdo je Kršna? Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů v různých oborech lidské činnosti. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Počítače Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na slovníková hesla, zajímavosti, významy slov, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Víte, čím se vyznačuje cynik, despota nebo egoista? Toto a mnohem víc se dozvíte z webu zde