Co je to?
Výraz, termín, definice slova Pixel. Co znamená odborný pojem Pixel z kategorie Počítače?

Co je to Pixel? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Pixel

Pixel (název vznikl z anglického picture element) je nejmenší součást digitální bitmapové grafiky. Jeden pixel je jedna tečka, bod na monitoru. Každý pixel má přesně stanovené souřadnice. Čím více pixelů, tím větší rozlišení. 1 megapixel je milion pixelů. Rozlišení na megapixely se používá např. u digitálních fotoaparátů.


Co je to Pixel? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Pixel. Co znamená odborný pojem Pixel z kategorie Počítače?

Přes neustálou opakovanou kontrolu mohou být v textech chyby za něž se předem omlouváme. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet s blízkými na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Pixel se nachází v kategorii Počítače

Klíčová slova: informace, Počítače, vysvětlení, terminologie, názvosloví, co znamená, význam pojmu, formulace, co to je, slovník, přesný výraz, odborné názvosloví, pojem, definice, wiki, význam slova, přesný význam, heslo


Pojem Pixel je v kategorii Počítače, ilustrační obrázek

Další možné informační zdroje

Hledat pojem Pixel ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Pixel ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat pojem Pixel ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít slovo Pixel ve fulltextu Seznam.cz

Najít heslo Pixel ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat termín Pixel na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Pixel například ve videích na Youtube, v projektu slovnik.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Microsoft Bing nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Výběr odborných pojmů, slov, termínů a výrazů

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaká je definice slova Pixel? resp. co přesně znamená slovo Pixel? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Pixel, odpověď na dotaz co je to Pixel?. Víte např. kdo to je Zvrhlík? Znáte a víte kdo je Kojná? Jednotlivá slova můžou mít několik významů v závislosti na oboru a kontextu. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Počítače. Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, významy slov, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Víte, čím se vyznačuje cynik, despota nebo egoista? Toto a mnohem víc se dozvíte z webu zde