Co je to?
Výraz, termín, definice slova Pixel. Co znamená odborný pojem Pixel z kategorie Počítače?

Co je to Pixel? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Pixel

Pixel (název vznikl z anglického picture element) je nejmenší součást digitální bitmapové grafiky. Jeden pixel je jedna tečka, bod na monitoru. Každý pixel má přesně stanovené souřadnice. Čím více pixelů, tím větší rozlišení. 1 megapixel je milion pixelů. Rozlišení na megapixely se používá např. u digitálních fotoaparátů.


Co je to Pixel? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Pixel. Co znamená odborný pojem Pixel z kategorie Počítače?

Veškeré texty jsou bez záruky. Napsáno redaktory Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s vašimi přáteli na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Pixel patří do sekce Počítače

Klíčová slova: definice, lexikon, formulace, popis, přesný výraz, co to je, odborné názvosloví, terminus technicus, pojem, termín, slovo, informace, vysvětlení, význam, názvosloví, co je to Pixel?, význam pojmu, slovník


Pojem Pixel je v kategorii Počítače, ilustrační obrázek

Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Najít termín Pixel ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít termín Pixel ve fulltextu Seznam.cz

Hledat termín Pixel ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat videa s názvem Pixel na Youtube

Vyhledat pojem Pixel ve Wikislovníku

Zkusit najít výraz Pixel ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Pixel například v evropském vyhledávači Qwant, v Lingea slovnících, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve fulltextu Google.cz nebo v Google překladači.

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo Pixel? resp. jaký je význam slova Pixel? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Pixel, odpověď na dotaz co je to Pixel?. Víte např. kdo to je Adriana Krnáčová? Znáte a víte kdo je Kršna? Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy v různém kontextu, v různých oborech. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Počítače. U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na definice odborných pojmů, slovníková hesla, významy slov, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Víte, čím se vyznačuje cynik, despota nebo egoista? Toto a mnohem víc se dozvíte z webu zde