Co je to?
Definice odborného termínu, slova CNG. Co znamená pojem CNG z kategorie Fyzika?

Co je to CNG? Význam slova

Co znamená termín CNG? Vysvětlení pojmu, definice hesla

CNG (zkratka z Compressed Natural Gas) je označení pro stlačený zemní plyn, který se používá jako palivo motorových vozidel a je, co se množství emisí týká, ekologičtější než benzín a nafta.


Co je to CNG? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova CNG. Co znamená pojem CNG z kategorie Fyzika?

Omlouváme se za možné chyby v textech. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice slova CNG? Pak se o tuto stránku podělte s vašimi přáteli na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín CNG je v kategorii Fyzika

Klíčová slova: co to je, co znamená, terminus technicus, význam, wiki, terminologie, definice pojmu, přesný výraz, definice, Fyzika, synonymum, CNG, odborné názvosloví, názvosloví, Fyzika, význam slova, pojem, slovník


Pojem CNG je v kategorii Fyzika, ilustrační obrázek

Co označuje termín CNG? Definice slova, termínu z projektu Wikipedia

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

CNG (anglicky C) je stlačený zemní plyn (metan). Používá se jako palivo pro pohon motorových vozidel a je považován za relativně čistější alternativu k benzínu a motorové naftě, ale také k LPG. Variantou metanu jako paliva je LNG, což je zkapalněný zemní plyn.

Linky na další online zdroje

Najít pojem CNG ve vyhledávači Qwant

Najít slovo CNG ve Wikislovníku

Vyhledat výraz CNG ve Wikizdrojích

Zkusit najít heslo CNG ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat videa s názvem CNG na Youtube

Zkusit najít slovo CNG na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo CNG například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ruském vyhledávači Yandex, v Microsoft Bing nebo v Lingea slovnících.

Často hledaná hesla, odborné termíny, pojmy, slova

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaká je definice slova CNG? resp. co označuje slovo CNG? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu CNG, odpověď na dotaz co je to CNG?. Víte např. kdo to je Cobie Smulders? Znáte a víte kdo je Josef Abrhám? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Fyzika. U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na významy slov, zajímavosti, definice odborných pojmů, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Osvěžte si plochu vaše počítače tím, že na ni umístíte nějakou pěknou tapetu. Vyberte si z mnoha kategorií o květin až po tapety aut.