Co je to?
Výraz, termín, definice slova CNG. Co znamená odborný pojem CNG z kategorie Fyzika?

Co je to CNG? Význam slova

Co znamená termín CNG? Vysvětlení pojmu, definice hesla

CNG (zkratka z Compressed Natural Gas) je označení pro stlačený zemní plyn, který se používá jako palivo motorových vozidel a je, co se množství emisí týká, ekologičtější než benzín a nafta.


Co je to CNG? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova CNG. Co znamená odborný pojem CNG z kategorie Fyzika?

Provozovatel v žádném případě neručí za aktuálnost, správnost a přesnost údajů zveřejněných na stránkách. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu CNG doporučujeme sdílet s přáteli a kamarády na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Výraz CNG se nachází v sekci fyzika

Klíčová slova: terminologie, odborné názvosloví, slovník, pojem, přesný význam, význam pojmu, názvosloví, CNG, definice, terminus technicus, význam, co to je, heslo, co znamená, význam slova, definice pojmu, wiki, termín


Pojem CNG je v kategorii fyzika, ilustrační obrázek

Co se můžete dočíst ve Wikipedii o termínu CNG?

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

CNG (anglicky C) je stlačený zemní plyn (metan). Používá se jako palivo pro pohon motorových vozidel a je považován za relativně čistější alternativu k benzínu a motorové naftě, ale také k LPG. Variantou metanu jako paliva je LNG, což je zkapalněný zemní plyn.

Linky na jiné informační zdroje

Najít termín CNG ve fulltextu Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo CNG ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat pojem CNG ve vyhledávači Qwant

Vyhledat pojem CNG ve Wikizdrojích

Hledat videa s názvem CNG na Youtube

Najít heslo CNG ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo CNG například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Google překladači, ve fulltextu Google.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodná hesla, významy slov, odborných termíny, výrazy a pojmy

Nyní již víte co znamená slovo CNG? resp. co je to CNG? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu CNG, odpověď na dotaz co je to CNG?. Víte např. kdo to je Obchodní asistent? Znáte a víte kdo je Neptun? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic v závislosti na oboru a kontextu. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než fyzika. K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, významy slov, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Osvěžte si plochu vaše počítače tím, že na ni umístíte nějakou pěknou tapetu. Vyberte si z mnoha kategorií o květin až po tapety aut.