Co je to?
Výraz, termín, definice slova CNG. Co znamená odborný pojem CNG z kategorie Fyzika?

Co je to CNG? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu CNG?

CNG (zkratka z Compressed Natural Gas) je označení pro stlačený zemní plyn, který se používá jako palivo motorových vozidel a je, co se množství emisí týká, ekologičtější než benzín a nafta.


Co je to CNG? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova CNG. Co znamená odborný pojem CNG z kategorie Fyzika?

Chyby vyhrazeny. Neručíme za faktickou přednost a aktuálnost informací. Napsáno redaktory Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s blízkými na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Výraz CNG patří do kategorie fyzika

Klíčová slova: synonymum, definice pojmu, informace, vysvětlení, lexikon, fyzika, význam pojmu, slovo, terminus technicus, názvosloví, formulace, fyzika, terminologie, co je to CNG?, CNG, odborné názvosloví, co to je, význam


Pojem CNG je v kategorii fyzika, ilustrační obrázek

Co znamená pojem CNG? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

Dále uvedený text byl převzat ze svobodné otevřené online encyklopedie Wikipedia. Více zde. Dostupné pod licencí CC-BY-SA.

CNG (anglicky C) je stlačený zemní plyn (metan). Používá se jako palivo pro pohon motorových vozidel a je považován za relativně čistější alternativu k benzínu a motorové naftě, ale také k LPG. Variantou metanu jako paliva je LNG, což je zkapalněný zemní plyn.

Odkazy na jiné weby

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem CNG ve Wikimedia Commons

Vyhledat slovo CNG ve vyhledávači Yandex

Vyhledat pojem CNG ve Wikislovníku

Najít termín CNG ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít slovo CNG ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít pojem CNG ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo CNG například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve Wikizdrojích, ve videích na Youtube nebo v Lingea slovnících.

Doporučené odborné pojmy, termíny, výrazy a hesla

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaká je definice termínu CNG? resp. co se vlastně skrývá pod slovem CNG? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu CNG, odpověď na dotaz co je to CNG?. Víte např. kdo to je Filantrop? Znáte a víte kdo je Josef Abrhám? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic podle různých oborů. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci fyzika Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na významy slov, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, zajímavosti, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Osvěžte si plochu vaše počítače tím, že na ni umístíte nějakou pěknou tapetu. Vyberte si z mnoha kategorií o květin až po tapety aut.