Co je to?
Definice odborného termínu, slova CNG. Co znamená pojem CNG z kategorie Fyzika?

Co je to CNG? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova CNG?

CNG (zkratka z Compressed Natural Gas) je označení pro stlačený zemní plyn, který se používá jako palivo motorových vozidel a je, co se množství emisí týká, ekologičtější než benzín a nafta.


Co je to CNG? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova CNG. Co znamená pojem CNG z kategorie Fyzika?

Texty mohou obsahovat chyby. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Tento text samozřejmě můžete sdílet s blízkými na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz CNG je v sekci Fyzika

Klíčová slova: termín, odborný výraz, definice, vysvětlení, popis, co to je, Fyzika, pojem, přesný význam, odborné názvosloví, CNG, slovo, terminus technicus, slovník, co znamená, význam slova, definice pojmu, formulace


Pojem CNG je v kategorii Fyzika, ilustrační obrázek

V encyklopedii Wikipedia se o termínu CNG dozvíte následující

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

CNG (anglicky C) je stlačený zemní plyn (metan). Používá se jako palivo pro pohon motorových vozidel a je považován za relativně čistější alternativu k benzínu a motorové naftě, ale také k LPG. Variantou metanu jako paliva je LNG, což je zkapalněný zemní plyn.

Další zdroje informací o slovu CNG

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem CNG ve Wikimedia Commons

Zkusit najít termín CNG ve fulltextu Seznam.cz

Hledat heslo CNG ve vyhledávači Yandex

Vyhledat heslo CNG ve vyhledávači Qwant

Najít pojem CNG na Google.cz

Hledat termín CNG ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo CNG například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v projektu slovnik.cz, ve Wikizdrojích, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodných výběr odborných termínů, pojmů a hesel

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaká je definice termínu CNG? resp. co přesně znamená slovo CNG? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu CNG, odpověď na dotaz co je to CNG?. Víte např. kdo to je Jiří Stivín? Znáte a víte kdo je Quentin Tarantino? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů v různých oborech lidské činnosti. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu CNG v jiné sekci než Fyzika. Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na definice odborných pojmů, slovníková hesla, popisy termínů, významy slov, přesné vysvětlení slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Osvěžte si plochu vaše počítače tím, že na ni umístíte nějakou pěknou tapetu. Vyberte si z mnoha kategorií o květin až po tapety aut.