Co je to?
Definice odborného termínu, slova CNG. Co znamená pojem CNG z kategorie Fyzika?

Co je to CNG? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu CNG?

CNG (zkratka z Compressed Natural Gas) je označení pro stlačený zemní plyn, který se používá jako palivo motorových vozidel a je, co se množství emisí týká, ekologičtější než benzín a nafta.


Co je to CNG? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova CNG. Co znamená pojem CNG z kategorie Fyzika?

Texty mohou obsahovat chyby. Text napsán pro Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s kolegy na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz CNG patří do sekce Fyzika

Klíčová slova: Fyzika, definice pojmu, odborný výraz, co znamená, termín, slovník, heslo, Fyzika, wiki, odborné názvosloví, CNG, význam pojmu, lexikon, význam slova, definice, názvosloví, terminologie, co to je


Pojem CNG je v kategorii Fyzika, ilustrační obrázek

Co označuje termín CNG? Definice termínu, výrazu z projektu Wikipedia

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

CNG (anglicky C) je stlačený zemní plyn (metan). Používá se jako palivo pro pohon motorových vozidel a je považován za relativně čistější alternativu k benzínu a motorové naftě, ale také k LPG. Variantou metanu jako paliva je LNG, což je zkapalněný zemní plyn.

Pro více informací o heslu CNG zkuste navštívit tyto odkazy

Zkusit najít výraz CNG na Google.cz

Najít pojem CNG ve fulltextu Seznam.cz

Hledat videa s názvem CNG na Youtube

Zkusit najít slovo CNG ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat termín CNG ve vyhledávači Qwant

Hledat termín CNG ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo CNG například ve Wikizdrojích, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ruském vyhledávači Yandex, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Víte, co znamenají tato slova, odborné termíny a pojmy?

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaká je definice termínu CNG? resp. jaký je přesný význam slova CNG? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu CNG, odpověď na dotaz co je to CNG?. Víte např. kdo to je Otčím? Znáte a víte kdo je Natalie Portman? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Fyzika. U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího významy slov, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Osvěžte si plochu vaše počítače tím, že na ni umístíte nějakou pěknou tapetu. Vyberte si z mnoha kategorií o květin až po tapety aut.