Co je to?
Definice odborného termínu, slova CNG. Co znamená pojem CNG z kategorie Fyzika?

Co je to CNG? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu CNG?

CNG (zkratka z Compressed Natural Gas) je označení pro stlačený zemní plyn, který se používá jako palivo motorových vozidel a je, co se množství emisí týká, ekologičtější než benzín a nafta.


Co je to CNG? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova CNG. Co znamená pojem CNG z kategorie Fyzika?

Možnost chyb vyhrazena. Text vytvořen pro server Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem CNG s přáteli a kamarády na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín CNG je v kategorii Fyzika

Klíčová slova: Fyzika, terminologie, definice, synonymum, přesný výraz, terminus technicus, slovo, definice pojmu, názvosloví, pojem, co je to CNG?, co to je, informace, CNG, popis, Fyzika, lexikon, odborné názvosloví


Pojem CNG je v kategorii Fyzika, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o heslu CNG dozvíte následující

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

CNG (anglicky C) je stlačený zemní plyn (metan). Používá se jako palivo pro pohon motorových vozidel a je považován za relativně čistější alternativu k benzínu a motorové naftě, ale také k LPG. Variantou metanu jako paliva je LNG, což je zkapalněný zemní plyn.

Linky na jiné informační zdroje

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem CNG ve Wikimedia Commons

Vyhledat výraz CNG ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít výraz CNG ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo CNG ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít výraz CNG ve fulltextu Seznam.cz

Hledat pojem CNG ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo CNG například ve Wikizdrojích, v Google překladači, ve videích na Youtube, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v Lingea slovnících.

Doporučené odborné pojmy, termíny, výrazy a hesla

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená CNG? resp. co znamená slovo CNG? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu CNG, odpověď na dotaz co je to CNG?. Víte např. kdo to je Solitér? Znáte a víte kdo je Quentin Tarantino? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy podle různých oborů. Proto případně zapátrejte po pojmu CNG i v jiných kategoriích (než Fyzika). U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících známé i neznámé pojmy, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, definice odborných pojmů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Osvěžte si plochu vaše počítače tím, že na ni umístíte nějakou pěknou tapetu. Vyberte si z mnoha kategorií o květin až po tapety aut.