Co je to?
Výraz, termín, definice slova Sisyfovská práce. Co znamená odborný pojem Sisyfovská práce z kategorie Různé?

Co je Sisyfovská práce? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Sisyfovská práce?

Sisyfovská práce je rčení nebo přirovnání. Jedná se ustálené slovní spojení, kterým se označuje zbytečná, marná a těžká práce. Je to taková činnost, která nemá smysl a není z ní žádný užitek, protože jí nelze ničeho dosáhnout.
Původ má toto pojmenování v bájích, kdy bohové potrestali krále Sisyfa za to, že se je pokusil obelstít. Musel vytlačit těžký kámen na kopec, ovšem balvan mu vždy těsně před vrcholem sklouzl zpět a sisyfovská práce musela začít znovu.

Co je to Sisyfovská práce? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Sisyfovská práce. Co znamená odborný pojem Sisyfovská práce z kategorie Různé?

Neručíme za přesnost informací. Možnost chyb vyhrazena. Text vytvořen pro Superia.cz

Definici pojmu Sisyfovská práce sdílejte s rodinou a kamarády na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Výraz Sisyfovská práce je v kategorii různé

Klíčová slova: co znamená, pojem, termín, přesný výraz, popis, různé, co to je, odborný výraz, Sisyfovská práce, definice pojmu, terminologie, co je to Sisyfovská práce?, lexikon, význam slova, názvosloví, terminus technicus, vysvětlení, formulace


Pojem Sisyfovská práce je v kategorii různé, ilustrační obrázek

V encyklopedii Wikipedia se o termínu Sisyfovská práce dozvíte následující

Dále uvedený text byl převzat ze svobodné otevřené online encyklopedie Wikipedia. Více zde. Dostupné pod licencí CC-BY-SA.

Sisyfovská práce je ustálené slovní spojení a rčení, užívá se jako přirovnání. Znamená zbytečné bezvýsledné úsilí, těžkou, ale marnou práci. Symbol nesmyslné, otupující a bezvýchodné činnosti, ze které nemůže být žádný užitek. Zbytečně vynakládané úsilí k dosažení něčeho nedosažitelného.

Další zdroje informací o slovu Sisyfovská práce

Hledat videa s názvem Sisyfovská práce na Youtube

Zkusit najít termín Sisyfovská práce ve Wikislovníku

Vyhledat termín Sisyfovská práce ve vyhledávači Yandex

Hledat pojem Sisyfovská práce na Google.cz

Hledat heslo Sisyfovská práce ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít frázi Sisyfovská práce ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Sisyfovská práce například ve Wikizdrojích, v projektu slovnik.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodných výběr odborných termínů, pojmů a hesel

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaká je definice termínu Sisyfovská práce? resp. co přesně označuje termín Sisyfovská práce? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Sisyfovská práce, odpověď na dotaz co je to Sisyfovská práce?. Víte např. kdo to je Ostuda? Znáte a víte kdo je Adolf Eichmann? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy podle různých oborů. Můžete se proto pokusit najít heslo Sisyfovská práce i v jiné sekci než v různé. U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na definice odborných pojmů, slovníková hesla, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Pýcha, pytel, pysk ... Víte jak to pokračuje dál? Pokud ne, odpověď naleznete tady.