Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Pomluva. Co znamená pojem Pomluva z kategorie Právo?

Co je Pomluva?

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Pomluva?

Pomluva je informace, která není pravdivá nebo je značně zkreslená a jejímž cílem je někomu uškodit. Pomluvou je ohrožena něčí pověst u ostatních lidí.
Jedná se o trestný čin upravený trestním zákoníkem. Postižení je poměrně tvrdé, protože má ochránit pověst i čest člověka ve všech oblastech života. Tato opatření se týkají pouze jednotlivců, fyzických osob.


Co je to Pomluva? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Pomluva. Co znamená pojem Pomluva z kategorie Právo?

Neručíme za pravdivost, aktuálnost a přesnost informací uvedených na těchto internetových stránkách. Sepsáno redaktory Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Pomluva? Potom se o definici podělte s kamarády na veřejných sociálních sítích (Facebook, Pinterest, Reddit či Twitter).

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Heslo Pomluva se nachází v kategorii právo

Klíčová slova: vysvětlení, význam, právo, slovo, formulace, právo, co znamená, názvosloví, význam slova, co to je, popis, pojem, přesný význam, přesný výraz, synonymum, Pomluva, heslo, význam pojmu


Pojem Pomluva je v kategorii právo, ilustrační obrázek

V online encyklopedii Wikipedia se o slovu Pomluva můžete dozvědět následující

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Pomluva je trestným činem, který spáchá ten, kdo o jiném uvede takový nepravdivý údaj, který může značně ohrozit jeho vážnost před druhými osobami. Jestliže by však někdo jiného nepravdivě osočil z trestné činnosti, místo pomluvy by šlo o trestný čin křivého obvinění, a v případě méně intenzivního zásahu do vážnosti člověka by šlo o přestupek urážky na cti. V českém právním řádu je pomluva upravena v § 184 trestního zákoníku. Trestnost pomluvy vyplývá ze snahy chránit čest a dobrou pověst člověka ve společnosti, a to ať už jde o jeho vztahy v zaměstnání, v rodině nebo kdekoli jinde. Vždy ale pouze jednotlivé fyzické osoby, před pomluvou nejsou chráněny osoby právnické ani skupiny lidí.

Internetové odkazy na vyhledávače

Zkusit najít heslo Pomluva ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Pomluva ve Wikimedia Commons

Najít heslo Pomluva ve vyhledávači Yahoo

Najít heslo Pomluva ve vyhledávači Qwant

Hledat slovo Pomluva na Google obrázcích

Hledat videa s názvem Pomluva na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Pomluva například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v Google překladači, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v Lingea slovnících.

Víte, co znamenají tato slova, odborné termíny a pojmy?

Teďka již bezesporu víte jaký je přesný význam slova Pomluva? resp. jaký je význam pojmu Pomluva? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Pomluva, odpověď na dotaz co je to Pomluva?. Víte např. kdo to je Zeman? Znáte a víte kdo je Harry Styles? Údaje zde uvedené mohou být již neaktuální či zastaralé. Aktualizace článků není pravidelná. Pojmy mohou mít různé významy podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste hledání odborného pojmu Pomluva i v jiné kategorii než je sekce právo. Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie právo, soudce, pomluva, ilustrační obrázek

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího zajímavosti, popisy termínů, významy slov, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Osvěžte si plochu vaše počítače tím, že na ni umístíte nějakou pěknou tapetu. Vyberte si z mnoha kategorií o květin až po tapety aut.