Co je to?
Výraz, termín, definice slova Pomluva. Co znamená odborný pojem Pomluva z kategorie Právo?

Co je to Pomluva? Význam slova

Co znamená termín Pomluva? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Pomluva je informace, která není pravdivá nebo je značně zkreslená a jejímž cílem je někomu uškodit. Pomluvou je ohrožena něčí pověst u ostatních lidí.
Jedná se o trestný čin upravený trestním zákoníkem. Postižení je poměrně tvrdé, protože má ochránit pověst i čest člověka ve všech oblastech života. Tato opatření se týkají pouze jednotlivců, fyzických osob.


Co je to Pomluva? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Pomluva. Co znamená odborný pojem Pomluva z kategorie Právo?

Přes maximální snahu a opakovanou kontrolu mohou některé informace nesprávné, nepřesné či neaktuální. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu Pomluva? Pak se o ní podělte s vašimi kamarády prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Výraz Pomluva je v kategorii právo

Klíčová slova: wiki, přesný význam, lexikon, slovo, termín, význam slova, co znamená, odborný výraz, terminus technicus, co to je, heslo, přesný výraz, formulace, význam pojmu, Pomluva, pojem, odborné názvosloví, právo


Pojem Pomluva je v kategorii právo, ilustrační obrázek

Co se můžete dočíst ve Wikipedii o termínu Pomluva?

Dále uvedený text byl převzat ze svobodné otevřené online encyklopedie Wikipedia. Více zde. Dostupné pod licencí CC-BY-SA.

Pomluva je trestným činem, který spáchá ten, kdo o jiném uvede takový nepravdivý údaj, který může značně ohrozit jeho vážnost před druhými osobami. Jestliže by však někdo jiného nepravdivě osočil z trestné činnosti, místo pomluvy by šlo o trestný čin křivého obvinění, a v případě méně intenzivního zásahu do vážnosti člověka by šlo o přestupek urážky na cti. V českém právním řádu je pomluva upravena v § 184 trestního zákoníku. Trestnost pomluvy vyplývá ze snahy chránit čest a dobrou pověst člověka ve společnosti, a to ať už jde o jeho vztahy v zaměstnání, v rodině nebo kdekoli jinde. Vždy ale pouze jednotlivé fyzické osoby, před pomluvou nejsou chráněny osoby právnické ani skupiny lidí.

Pro více informací o heslu Pomluva zkuste navštívit tyto odkazy

Vyhledat heslo Pomluva ve Wikizdrojích

Hledat pojem Pomluva ve vyhledávači Yandex

Vyhledat výraz Pomluva ve fulltextu Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Pomluva ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Pomluva ve Wikimedia Commons

Najít termín Pomluva ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Pomluva například ve fulltextu Google.cz, v projektu slovnik.cz, ve Wikislovníku, v Microsoft Bing nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodná hesla, významy slov, odborných termíny, výrazy a pojmy

Nyní již víte jaká je definice termínu Pomluva? resp. jaká je definice termínu Pomluva? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Pomluva, odpověď na dotaz co je to Pomluva?. Víte např. kdo to je Varuna? Znáte a víte kdo je Carl Linné? Ke každému slovo může existovat víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než právo). U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího popisy termínů, definice odborných pojmů, zajímavosti, slovníková hesla, významy slov, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Osvěžte si plochu vaše počítače tím, že na ni umístíte nějakou pěknou tapetu. Vyberte si z mnoha kategorií o květin až po tapety aut.