Co je to?
Definice výrazu, termínu Pomluva. Co znamená odborný pojem Pomluva z kategorie Právo?

Co je to Pomluva? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Pomluva?

Pomluva je informace, která není pravdivá nebo je značně zkreslená a jejímž cílem je někomu uškodit. Pomluvou je ohrožena něčí pověst u ostatních lidí.
Jedná se o trestný čin upravený trestním zákoníkem. Postižení je poměrně tvrdé, protože má ochránit pověst i čest člověka ve všech oblastech života. Tato opatření se týkají pouze jednotlivců, fyzických osob.


Co je to Pomluva? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Pomluva. Co znamená odborný pojem Pomluva z kategorie Právo?

Přes veškerou snahu je možné, že v text bude obsahovat chyby. Předem se za ně omlouváme. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Text můžete velmi jednoduše sdílet s partnery, kolegy a kamarády na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Pomluva se nachází v sekci Právo

Klíčová slova: definice pojmu, význam, lexikon, přesný výraz, terminologie, informace, formulace, wiki, definice, terminus technicus, pojem, synonymum, co znamená, odborný výraz, co je to Pomluva?, slovo, význam pojmu, odborné názvosloví


Pojem Pomluva je v kategorii Právo, ilustrační obrázek

V online encyklopedii Wikipedia se o slovu Pomluva můžete dozvědět následující

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Pomluva je trestným činem, který spáchá ten, kdo o jiném uvede takový nepravdivý údaj, který může značně ohrozit jeho vážnost před druhými osobami. Jestliže by však někdo jiného nepravdivě osočil z trestné činnosti, místo pomluvy by šlo o trestný čin křivého obvinění, a v případě méně intenzivního zásahu do vážnosti člověka by šlo o přestupek urážky na cti. V českém právním řádu je pomluva upravena v § 184 trestního zákoníku. Trestnost pomluvy vyplývá ze snahy chránit čest a dobrou pověst člověka ve společnosti, a to ať už jde o jeho vztahy v zaměstnání, v rodině nebo kdekoli jinde. Vždy ale pouze jednotlivé fyzické osoby, před pomluvou nejsou chráněny osoby právnické ani skupiny lidí.

Odkazy na jiné weby

Hledat výraz Pomluva ve vyhledávači Qwant

Hledat videa s názvem Pomluva na Youtube

Zkusit najít pojem Pomluva ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Pomluva ve Wikimedia Commons

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Pomluva ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat výraz Pomluva ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Pomluva například ve Wikizdrojích, v Google překladači, ve Wikislovníku, ve vyhledávači Seznam.cz nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Podívejte se také na tyto odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaký je přesný význam slova Pomluva? resp. jaký je význam slova Pomluva? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Pomluva, odpověď na dotaz co je to Pomluva?. Víte např. kdo to je Nácek? Znáte a víte kdo je Matt Groening? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Právo). Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího slovníková hesla, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, významy slov, zajímavosti, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Osvěžte si plochu vaše počítače tím, že na ni umístíte nějakou pěknou tapetu. Vyberte si z mnoha kategorií o květin až po tapety aut.