Co je to?
Definice výrazu, termínu Pomluva. Co znamená odborný pojem Pomluva z kategorie Právo?

Co je to Pomluva? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Pomluva?

Pomluva je informace, která není pravdivá nebo je značně zkreslená a jejímž cílem je někomu uškodit. Pomluvou je ohrožena něčí pověst u ostatních lidí.
Jedná se o trestný čin upravený trestním zákoníkem. Postižení je poměrně tvrdé, protože má ochránit pověst i čest člověka ve všech oblastech života. Tato opatření se týkají pouze jednotlivců, fyzických osob.


Co je to Pomluva? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Pomluva. Co znamená odborný pojem Pomluva z kategorie Právo?

Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Pomluva sdílet s vašimi kamarády, známými a přáteli na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Pomluva patří do sekce Právo

Klíčová slova: Právo, názvosloví, definice, heslo, informace, co to je, přesný výraz, co je to Pomluva?, přesný význam, slovník, terminologie, odborný výraz, lexikon, význam, Právo, pojem, popis, význam pojmu


Pojem Pomluva je v kategorii Právo, ilustrační obrázek

V encyklopedii Wikipedia se o termínu Pomluva dozvíte následující

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Pomluva je trestným činem, který spáchá ten, kdo o jiném uvede takový nepravdivý údaj, který může značně ohrozit jeho vážnost před druhými osobami. Jestliže by však někdo jiného nepravdivě osočil z trestné činnosti, místo pomluvy by šlo o trestný čin křivého obvinění, a v případě méně intenzivního zásahu do vážnosti člověka by šlo o přestupek urážky na cti. V českém právním řádu je pomluva upravena v § 184 trestního zákoníku. Trestnost pomluvy vyplývá ze snahy chránit čest a dobrou pověst člověka ve společnosti, a to ať už jde o jeho vztahy v zaměstnání, v rodině nebo kdekoli jinde. Vždy ale pouze jednotlivé fyzické osoby, před pomluvou nejsou chráněny osoby právnické ani skupiny lidí.

Další zdroje informací o slovu Pomluva

Zkusit najít výraz Pomluva ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít slovo Pomluva ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Pomluva ve Wikimedia Commons

Vyhledat slovo Pomluva ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat slovo Pomluva ve vyhledávači Qwant

Najít slovo Pomluva ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Pomluva například ve ruském vyhledávači Yandex, v Google překladači, ve videích na Youtube, ve fulltextu Google.cz nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Často hledané výrazy, termíny a odborné pojmy

Na stránce jste se mohli dozvědět: co znamená slovo Pomluva? resp. co znamená výraz Pomluva? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Pomluva, odpověď na dotaz co je to Pomluva?. Víte např. kdo to je Voayer? Znáte a víte kdo je Matt Groening? Ke každému pojmu může existovat vícero definic v různých oborech lidské činnosti. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Pomluva v jiné sekci než Právo. U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na slovníková hesla, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, významy slov, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Osvěžte si plochu vaše počítače tím, že na ni umístíte nějakou pěknou tapetu. Vyberte si z mnoha kategorií o květin až po tapety aut.