Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Schodek rozpočtu. Co znamená pojem Schodek rozpočtu z kategorie Ekonomie?

Co to je Schodek rozpočtu? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Schodek rozpočtu

Schodek rozpočtu je rozdíl mezi výší příjmů a výdajů. Pojem se používá především u státního rozpočtu, kdy si stát naplánuje své výdaje tak, aby byly vyšší než příjmy, a rozdíl vyrovná půjčením financí třeba v podobě vydání dluhopisů. Ty je však nutno splatit i s úroky.
Opakovaný schodek rozpočtu je příčinou zadlužování státu a je nutno počítat s výdaji na splácení i v následujících letech.


Co je to Schodek rozpočtu? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Schodek rozpočtu. Co znamená pojem Schodek rozpočtu z kategorie Ekonomie?

Přes neustálou opakovanou kontrolu mohou být v textech chyby za něž se předem omlouváme. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Tento text samozřejmě můžete sdílet s vašimi známými a kamarády na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Schodek rozpočtu je v sekci Ekonomie

Klíčová slova: heslo, přesný význam, názvosloví, význam pojmu, Ekonomie, definice, co to je, popis, význam slova, formulace, přesný výraz, terminus technicus, co je to Schodek rozpočtu?, lexikon, odborné názvosloví, význam, wiki, slovník


Pojem Schodek rozpočtu je v kategorii Ekonomie, ilustrační obrázek

Další zdroje informací

Hledat termín Schodek rozpočtu ve vyhledávači Qwant

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Schodek rozpočtu ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat slovo Schodek rozpočtu ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat výraz Schodek rozpočtu ve Wikislovníku

Vyhledat pojem Schodek rozpočtu ve Wikipedii

Zkusit najít termín Schodek rozpočtu ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Schodek rozpočtu například ve videích na Youtube, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve fulltextu Google.cz, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Výběr odborných pojmů, slov, termínů a výrazů

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaká je definice slova Schodek rozpočtu? resp. jaký je význam pojmu Schodek rozpočtu? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Schodek rozpočtu, odpověď na dotaz co je to Schodek rozpočtu?. Víte např. kdo to je Kryptobaron? Znáte a víte kdo je Altruista? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Ekonomie. Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího významy slov, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Píše se správně pýr nebo pír? A co to vůbec je? Pokud nevíte, podívejte se na stránku sem.