Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Azimut. Co znamená pojem Azimut z kategorie Různé?

Co to je Azimut? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Azimut?

Zajímavě znějící slovo azimut pochází původně z arabštiny a značí orientovaný úhel svírající určitý směr od směru severního - pochodová osa, směr pohybu, směr k pozorovanému objektu. Úhel je orientovaný, což znamená, že záleží na směru měření úhlu. Měří se po směru pohybu hodinových ručiček, neboli od severu k východu. Azimut se měří ve stupních. K měření se využívá buzola.
Sever má azimut 0 stupňů, jih 180 stupňů, zatímco východ má 90 stupňů a západ 270 stupňů. Zmíněná definice ovšem na dvou místech neplatí - na severním a jižním pólu.

Co je to Azimut? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Azimut. Co znamená pojem Azimut z kategorie Různé?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Napsáno redaktory Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Azimut můžete samozřejmě sdílet s vašimi kamarády na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Azimut je v sekci Různé

Klíčová slova: odborné názvosloví, wiki, Azimut, co znamená, formulace, co je to Azimut?, význam slova, terminus technicus, vysvětlení, názvosloví, slovo, informace, synonymum, Různé, odborný výraz, přesný výraz, co to je, slovník


Pojem Azimut je v kategorii Různé, ilustrační obrázek

Internetové odkazy na vyhledávače

Hledat výraz Azimut ve Wikipedii

Vyhledat slovo Azimut ve vyhledávači Yandex

Hledat termín Azimut na Google.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Azimut ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat videa s názvem Azimut na Youtube

Vyhledat termín Azimut ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Azimut například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve Wikislovníku nebo v Google překladači.

Doporučené odborné pojmy, termíny, výrazy a hesla

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaký je význam slova Azimut? resp. jaká je definice slova Azimut? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Azimut, odpověď na dotaz co je to Azimut?. Víte např. kdo to je Logoped? Znáte a víte kdo je Paranoik? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy podle různých oborů. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Různé). Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na zajímavosti, významy slov, definice odborných pojmů, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Víte, kdo je to stalker? Jedná se pojem související se zločinem. Nejen tento pojem naleznete na stránkách s názvem Kdo je to?