Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Azimut. Co znamená pojem Azimut z kategorie Různé?

Co to je Azimut? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Azimut?

Zajímavě znějící slovo azimut pochází původně z arabštiny a značí orientovaný úhel svírající určitý směr od směru severního - pochodová osa, směr pohybu, směr k pozorovanému objektu. Úhel je orientovaný, což znamená, že záleží na směru měření úhlu. Měří se po směru pohybu hodinových ručiček, neboli od severu k východu. Azimut se měří ve stupních. K měření se využívá buzola.
Sever má azimut 0 stupňů, jih 180 stupňů, zatímco východ má 90 stupňů a západ 270 stupňů. Zmíněná definice ovšem na dvou místech neplatí - na severním a jižním pólu.


Co je to Azimut? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Azimut. Co znamená pojem Azimut z kategorie Různé?

Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Sepsáno redaktory Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Azimut? Potom se o definici podělte s vašimi přáteli na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Azimut se nachází v kategorii Různé

Klíčová slova: přesný význam, co znamená, pojem, co je to Azimut?, formulace, Různé, odborné názvosloví, definice pojmu, názvosloví, co to je, význam, význam pojmu, význam slova, definice, synonymum, přesný výraz, lexikon, Různé


Pojem Azimut je v kategorii Různé, ilustrační obrázek

Hledejte v dalších zdrojích

Hledat heslo Azimut ve vyhledávači Yandex

Hledat pojem Azimut ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Azimut ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít slovo Azimut ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít pojem Azimut ve Wikislovníku

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Azimut ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Azimut například v evropském vyhledávači Qwant, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve videích na Youtube, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Tyto stránky vám umožnili zjistit co znamená Azimut? resp. jaká je definice slova Azimut? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Azimut, odpověď na dotaz co je to Azimut?. Víte např. kdo to je Blbec? Znáte a víte kdo je Dorian Gray? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Různé Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, slovníková hesla, zajímavosti, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Víte, kdo je to stalker? Jedná se pojem související se zločinem. Nejen tento pojem naleznete na stránkách s názvem Kdo je to?