Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Azimut. Co znamená pojem Azimut z kategorie Různé?

Co to je Azimut? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Azimut

Zajímavě znějící slovo azimut pochází původně z arabštiny a značí orientovaný úhel svírající určitý směr od směru severního - pochodová osa, směr pohybu, směr k pozorovanému objektu. Úhel je orientovaný, což znamená, že záleží na směru měření úhlu. Měří se po směru pohybu hodinových ručiček, neboli od severu k východu. Azimut se měří ve stupních. K měření se využívá buzola.
Sever má azimut 0 stupňů, jih 180 stupňů, zatímco východ má 90 stupňů a západ 270 stupňů. Zmíněná definice ovšem na dvou místech neplatí - na severním a jižním pólu.


Co je to Azimut? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Azimut. Co znamená pojem Azimut z kategorie Různé?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Tento text (Azimut) můžete sdílet s blízkými na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Azimut patří do kategorie Různé

Klíčová slova: co znamená, synonymum, lexikon, přesný výraz, Různé, význam, pojem, co to je, slovník, význam pojmu, heslo, informace, Azimut, termín, co je to Azimut?, názvosloví, popis, odborné názvosloví


Pojem Azimut je v kategorii Různé, ilustrační obrázek

Pro více informací o heslu Azimut zkuste navštívit tyto odkazy

Najít pojem Azimut ve vyhledávači Qwant

Najít slovo Azimut na Google.cz

Hledat pojem Azimut ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít termín Azimut ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat slovo Azimut ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat výraz Azimut ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Azimut například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v projektu slovnik.cz, ve videích na Youtube, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Výběr z náhodných odborných pojmů, hesel, termínů

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je význam slova Azimut? resp. co se přesně ukrývá za slovem Azimut? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Azimut, odpověď na dotaz co je to Azimut?. Víte např. kdo to je Heath Ledger? Znáte a víte kdo je Dorian Gray? Ke každému pojmu může existovat vícero definic v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste proto termín Azimut hledat i v jiných kategoriích (než Různé) Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, významy slov, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Víte, kdo je to stalker? Jedná se pojem související se zločinem. Nejen tento pojem naleznete na stránkách s názvem Kdo je to?