Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Azimut. Co znamená pojem Azimut z kategorie Různé?

Co to je Azimut? Význam slova

Co znamená termín Azimut? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Zajímavě znějící slovo azimut pochází původně z arabštiny a značí orientovaný úhel svírající určitý směr od směru severního - pochodová osa, směr pohybu, směr k pozorovanému objektu. Úhel je orientovaný, což znamená, že záleží na směru měření úhlu. Měří se po směru pohybu hodinových ručiček, neboli od severu k východu. Azimut se měří ve stupních. K měření se využívá buzola.
Sever má azimut 0 stupňů, jih 180 stupňů, zatímco východ má 90 stupňů a západ 270 stupňů. Zmíněná definice ovšem na dvou místech neplatí - na severním a jižním pólu.

Co je to Azimut? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Azimut. Co znamená pojem Azimut z kategorie Různé?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu Azimut doporučujeme sdílet s přáteli na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Azimut se nachází v sekci Různé

Klíčová slova: heslo, přesný výraz, formulace, vysvětlení, popis, co je to Azimut?, co to je, co znamená, odborné názvosloví, terminologie, význam, odborný výraz, wiki, synonymum, Různé, slovník, slovo, pojem


Pojem Azimut je v kategorii Různé, ilustrační obrázek

V online encyklopedii Wikipedia se o slovu Azimut můžete dozvědět následující

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Azimut je úhel, který ve vodorovné rovině svírá určitý směr se severním nebo jižním směrem. Azimut slouží k určování polohy pozorovaného objektu a navigaci.

Linky na další online zdroje

Zkusit najít termín Azimut ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít pojem Azimut ve Wikislovníku

Najít pojem Azimut ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Azimut ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat výraz Azimut na Google.cz

Hledat pojem Azimut ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Azimut například ve ruském vyhledávači Yandex, v Lingea slovnících, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Microsoft Bing nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Doporučujeme tyto odborné pojmy, výrazy a termíny

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co to je Azimut? resp. co znamená výraz Azimut? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Azimut, odpověď na dotaz co je to Azimut?. Víte např. kdo to je Běs? Znáte a víte kdo je Nezaopatřené dítě? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů v různém kontextu, v různých oborech. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než Různé). Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na popisy termínů, zajímavosti, definice odborných pojmů, slovníková hesla, významy slov, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Víte, kdo je to stalker? Jedná se pojem související se zločinem. Nejen tento pojem naleznete na stránkách s názvem Kdo je to?