Co je to?
Definice výrazu Azimut. Co znamená odborný pojem Azimut z kategorie Různé?

Co je Azimut? Význam slova

Co znamená termín Azimut? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Zajímavě znějící slovo azimut pochází původně z arabštiny a značí orientovaný úhel svírající určitý směr od směru severního - pochodová osa, směr pohybu, směr k pozorovanému objektu. Úhel je orientovaný, což znamená, že záleží na směru měření úhlu. Měří se po směru pohybu hodinových ručiček, neboli od severu k východu. Azimut se měří ve stupních. K měření se využívá buzola.
Sever má azimut 0 stupňů, jih 180 stupňů, zatímco východ má 90 stupňů a západ 270 stupňů. Zmíněná definice ovšem na dvou místech neplatí - na severním a jižním pólu.

Co je to Azimut? Význam slova, termín, Definice výrazu Azimut. Co znamená odborný pojem Azimut z kategorie Různé?

Přes veškerou snahu mohou texty obsahovat faktické i pravopisné chyby za což se předem omlouváme.Sepsáno redaktory Superia.cz

Tento text samozřejmě můžete sdílet s ostatními na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Heslo Azimut je v sekci různé

Klíčová slova: co je to Azimut?, vysvětlení, přesný význam, odborný výraz, termín, lexikon, synonymum, odborné názvosloví, různé, význam slova, wiki, co znamená, heslo, terminus technicus, pojem, co to je, formulace, terminologie


Pojem Azimut je v kategorii různé, ilustrační obrázek

V online encyklopedii Wikipedia se o slovu Azimut můžete dozvědět následující

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Azimut je úhel, který ve vodorovné rovině svírá určitý směr se severním nebo jižním směrem. Azimut slouží k určování polohy pozorovaného objektu a navigaci.

Více informací o slovu Azimut doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Azimut ve Wikimedia Commons

Zkusit najít heslo Azimut ve vyhledávači Yandex

Hledat heslo Azimut ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít termín Azimut ve fulltextu Seznam.cz

Najít pojem Azimut ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít termín Azimut ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Azimut například ve fulltextu Google.cz, v Lingea slovnících, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve Wikizdrojích nebo v Google překladači.

Víte, co znamenají tato slova, odborné termíny a pojmy?

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co to je Azimut? resp. co přesně znamená slovo Azimut? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Azimut, odpověď na dotaz co je to Azimut?. Víte např. kdo to je Invalidní důchodce? Znáte a víte kdo je Mladistvý? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Zkuste hledání odborného pojmu Azimut i v jiné kategorii než je sekce různé. Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího popisy termínů, definice odborných pojmů, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, významy slov s názvem Co Je To?.

Víte, kdo je to stalker? Jedná se pojem související se zločinem. Nejen tento pojem naleznete na stránkách s názvem Kdo je to?