Co je to?
Definice výrazu, termínu Azimut. Co znamená odborný pojem Azimut z kategorie Různé?

Co je Azimut?

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Azimut

Zajímavě znějící slovo azimut pochází původně z arabštiny a značí orientovaný úhel svírající určitý směr od směru severního - pochodová osa, směr pohybu, směr k pozorovanému objektu. Úhel je orientovaný, což znamená, že záleží na směru měření úhlu. Měří se po směru pohybu hodinových ručiček, neboli od severu k východu. Azimut se měří ve stupních. K měření se využívá buzola.
Sever má azimut 0 stupňů, jih 180 stupňů, zatímco východ má 90 stupňů a západ 270 stupňů. Zmíněná definice ovšem na dvou místech neplatí - na severním a jižním pólu.

Co je to Azimut? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Azimut. Co znamená odborný pojem Azimut z kategorie Různé?

Omlouváme se za případné neaktuální údaje a pravopisné chyby na webových stránkách. Snažíme se neustále zlepšovat obsah a kvalitu stránek, a vaše zpětná vazba je pro mě velmi důležitá. Děkujeme za pochopení.Uvedený text sepsán reaktory Superia.cz

Zaujala vás definice slova Azimut? Pak se o tuto stránku podělte s blízkými na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Termín Azimut je v kategorii různé

Klíčová slova: různé, přesný výraz, lexikon, formulace, definice, co znamená, terminologie, co to je, Azimut, odborný výraz, odborné názvosloví, pojem, heslo, různé, význam slova, termín, informace, synonymum


Pojem Azimut je v kategorii různé, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Azimut? Definice slova, výraz, termín z Wikipedie

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Azimut je úhel, který ve vodorovné rovině svírá určitý směr se severním nebo jižním směrem. Azimut slouží k určování polohy pozorovaného objektu a navigaci.

Další zdroje informací

Zkusit najít frázi Azimut ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít slovo Azimut ve vyhledávači Yahoo

Najít heslo Azimut ve vyhledávači Yandex

Najít pojem Azimut ve fulltextu Seznam.cz

Hledat frázi Azimut na Google.cz

Hledat slovo Azimut ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Azimut například v metavyhledávači Info.com, v projektu slovnik.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Google obrázcích nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Další vybraná hesla, odborné termíny a pojmy

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená Azimut? resp. jaká je definice slova Azimut? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Azimut, odpověď na dotaz co je to Azimut?. Víte např. kdo to je Harry Truman? Znáte a víte kdo je Mladistvý? Berte v potaz, že uvedené texty nejsou pravidelně aktualizovány. v různých oborech lidské činnosti. Doporučujeme vám proto zkusit i jinou sekci než je kategorie různé. U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na slovníková hesla, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, významy slov, zajímavosti, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Víte, kdo je to stalker? Jedná se pojem související se zločinem. Nejen tento pojem naleznete na stránkách s názvem Kdo je to?