Co je to?
Výraz, termín, definice slova Azimut. Co znamená odborný pojem Azimut z kategorie Různé?

Co je to Azimut? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Azimut

Zajímavě znějící slovo azimut pochází původně z arabštiny a značí orientovaný úhel svírající určitý směr od směru severního - pochodová osa, směr pohybu, směr k pozorovanému objektu. Úhel je orientovaný, což znamená, že záleží na směru měření úhlu. Měří se po směru pohybu hodinových ručiček, neboli od severu k východu. Azimut se měří ve stupních. K měření se využívá buzola.
Sever má azimut 0 stupňů, jih 180 stupňů, zatímco východ má 90 stupňů a západ 270 stupňů. Zmíněná definice ovšem na dvou místech neplatí - na severním a jižním pólu.

Co je to Azimut? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Azimut. Co znamená odborný pojem Azimut z kategorie Různé?

Provozovatel neručí za aktuálnost a úplnost informací. V textech mohou být věcné a technické nepřesnosti a gramatické či typografické chyby. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Azimut? se známými na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Termín Azimut je v sekci různé

Klíčová slova: význam, termín, heslo, vysvětlení, co to je, názvosloví, odborný výraz, terminologie, informace, přesný výraz, co znamená, terminus technicus, slovník, význam slova, co je to Azimut?, lexikon, definice pojmu, odborné názvosloví


Pojem Azimut je v kategorii různé, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Azimut? Definice slova, výraz, termín z Wikipedie

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Azimut je úhel, který ve vodorovné rovině svírá určitý směr se severním nebo jižním směrem. Azimut slouží k určování polohy pozorovaného objektu a navigaci.

Odkazy na jiné online zdroje a weby

Hledat heslo Azimut ve Wikizdrojích

Hledat videa s názvem Azimut na Youtube

Vyhledat slovo Azimut ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít heslo Azimut ve vyhledávači Qwant

Hledat slovo Azimut na Google.cz

Zkusit najít pojem Azimut ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Azimut například ve ruském vyhledávači Yandex, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Často hledaná hesla, odborné termíny, pojmy, slova

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaká je definice slova Azimut? resp. co je to Azimut? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Azimut, odpověď na dotaz co je to Azimut?. Víte např. kdo to je Olga Richterová? Znáte a víte kdo je Nezaopatřené dítě? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než různé. Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, popisy termínů, významy slov, slovníková hesla, definice odborných pojmů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Víte, kdo je to stalker? Jedná se pojem související se zločinem. Nejen tento pojem naleznete na stránkách s názvem Kdo je to?