Co je to?
Výraz, termín, definice slova Azimut. Co znamená odborný pojem Azimut z kategorie Různé?

Co je to Azimut? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Azimut?

Zajímavě znějící slovo azimut pochází původně z arabštiny a značí orientovaný úhel svírající určitý směr od směru severního - pochodová osa, směr pohybu, směr k pozorovanému objektu. Úhel je orientovaný, což znamená, že záleží na směru měření úhlu. Měří se po směru pohybu hodinových ručiček, neboli od severu k východu. Azimut se měří ve stupních. K měření se využívá buzola.
Sever má azimut 0 stupňů, jih 180 stupňů, zatímco východ má 90 stupňů a západ 270 stupňů. Zmíněná definice ovšem na dvou místech neplatí - na severním a jižním pólu.

Co je to Azimut? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Azimut. Co znamená odborný pojem Azimut z kategorie Různé?

Neručíme za přesnost informací. Možnost chyb vyhrazena. Text napsán pro Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Azimut můžete samozřejmě sdílet s vašimi kamarády, známými a přáteli na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Heslo Azimut je v sekci různé

Klíčová slova: různé, informace, terminus technicus, různé, význam pojmu, Azimut, popis, vysvětlení, odborný výraz, přesný výraz, synonymum, lexikon, názvosloví, přesný význam, význam slova, terminologie, odborné názvosloví, pojem


Pojem Azimut je v kategorii různé, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Azimut? Definice slova, termínu z Wikipedie

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Azimut je úhel, který ve vodorovné rovině svírá určitý směr se severním nebo jižním směrem. Azimut slouží k určování polohy pozorovaného objektu a navigaci.

Hledejte pojem Azimut v následujících vyhledávačích

Hledat výraz Azimut ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat heslo Azimut ve Wikislovníku

Najít termín Azimut ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Azimut ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat videa s názvem Azimut na Youtube

Vyhledat heslo Azimut ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Azimut například v evropském vyhledávači Qwant, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve fulltextu Google.cz, ve Wikizdrojích nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodných výběr odborných termínů, pojmů a hesel

Teď už znáte odpověď na otázku co to je Azimut? resp. co znamená slovo Azimut? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Azimut, odpověď na dotaz co je to Azimut?. Víte např. kdo to je Antonín Charouz? Znáte a víte kdo je Mladistvý? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než různé). Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, významy slov, definice odborných pojmů, popisy termínů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Víte, kdo je to stalker? Jedná se pojem související se zločinem. Nejen tento pojem naleznete na stránkách s názvem Kdo je to?