Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Platforma. Co znamená pojem Platforma z kategorie Různé?

Co je Platforma? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Platforma

Pojem platforma se používá ve velkém množství souvislostí a více oblastech. Lze jej definovat jako základní infrastrukturu nebo systém, který umožňuje interakci, spolupráci a vývoj různých prvků, aplikací nebo služeb. Platforma slouží jako prostředek pro sdílení informací, zdrojů a funkcionalit mezi různými uživateli nebo systémy. V oblasti informačních technologií se tento pojem často používá pro označení softwarového prostředí, které poskytuje sadu nástrojů, rozhraní a služeb pro vývoj a provoz aplikací. Tato softwarová platforma poskytuje programátorům a vývojářům přístup k základním funkcím, infrastruktuře a službám, aby mohli vytvářet a provozovat aplikace. V oblasti e-commerce se platforma často používá k označení webového prostředí, které umožňuje prodejci prodávat své výrobky nebo služby a zákazníkům je nakupovat. Tyto platformy poskytují infrastrukturu pro zpracování objednávek, platby, komunikaci mezi prodávajícími a zákazníky a obvykle také integrované nástroje pro marketing, analýzu a správu.
V oblasti sociálních médií je platforma typicky webovým nebo mobilním prostředím, které umožňuje uživatelům sdílet obsah, komunikovat s ostatními uživateli, vytvářet a spravovat sociální sítě a provádět různé aktivity jako komentování, označování nebo sdílení obsahu. V podnikovém prostředí může platforma znamenat komplexní integrovaný systém, který poskytuje sadu nástrojů, služeb a funkcionalit pro různé aspekty podnikání, jako je správa zákazníků, řízení dodavatelského řetězce, analýza dat nebo řízení projektů. Tyto podnikové platformy umožňují firmám centralizovaně spravovat různé procesy a funkce, což vede k efektivnějšímu provozu a zlepšení produktivity.

Co je to Platforma? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Platforma. Co znamená pojem Platforma z kategorie Různé?

Pečlivě jsme zkontrolovali všechny informace a údaje. Přesto však nevylučujeme, že je v textech chyba. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Sdílejte text pojmu Platforma s dalšími lidmi na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Pojem Platforma se nachází v kategorii různé

Klíčová slova: popis, různé, synonymum, vysvětlení, formulace, termín, odborné názvosloví, lexikon, terminologie, pojem, definice, co to je, co je to Platforma?, wiki, názvosloví, různé, slovník, význam slova


Pojem Platforma je v kategorii různé, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o termínu Platforma píše následující

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Platforma (z franc. plate-forme, plošina) je původně vyvýšená plošina, terasa. Může znamenat:
♦ v dopravě – nástupiště, nástupní plošina, refýž, zastaralý výraz pro místo určené pro nastupování a vystupování z vozidel
♦ platforma (geologie) – oblast kontinentální zemské kůry
♦ báze, základna, východisko společné činnosti, základ úsilí, soubor zásad, názorová základna
♦ počítačová platforma – skupina technických prostředků v informatice a výpočetní technice, které producent softwarových řešení používá nebo nabízí jako základ pro další vývoj
♦ podvozková platforma u automobilu
♦ platforma, jakožto prostředek k šíření názorů

Další možné informační zdroje

Hledat výraz Platforma ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat slovo Platforma ve fulltextu vyhledávače Info.com

Zkusit najít slovo Platforma ve vyhledávači Yahoo

Najít pojem Platforma ve Wikislovníku

Vyhledat termín Platforma na Google obrázcích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Platforma ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Platforma například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve fulltextu Google.cz, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v Google překladači.

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Právě nyní již víte jaký je význam slova Platforma? resp. jaká je definice termínu Platforma? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Platforma, odpověď na dotaz co je to Platforma?. Víte např. kdo to je Trhan? Znáte a víte kdo je Marcela Králová? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů podle různých oborů. Zkuste hledání i v jiné sekci webu než v různé. Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, popisy termínů, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Syn, sytý, sýr ... Dokázali byste z hlavy vyjmenovat všechna vyjmenovaná slova po S?