Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Družice. Co znamená pojem Družice z kategorie Věda?

Co to je Družice? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Družice?

Družice je pojmenování objektu, který se pohybuje po oběžné dráze okolo jiného kosmického tělesa. To má vždy větší hmotnost. Družici se také říká satelit. Podle toho, jak družice vznikla, se může jednat o družici přirozenou nebo umělou. Přirozenými družicemi jsou například měsíce planet, umělé družice jsou vytvořené jako umělá kosmická tělesa. Existuje i jiné dělení družic, které se řídí tím, podle které planety družice obíhá. Název pak získává podle planety – např. družice Jupitera, družice Země a podobně.
Ve sluneční soustavě bývají někdy obíhající planety nazývány družicemi Slunce. Umělé družice mohou mít hmotnost až tisíce kilogramů. Pohybují se po oběžné dráze Země, většinou ve výšce od 200 do 400 kilometrů. V této výšce je ještě vzduch, který je sice řídký, ale přesto snižuje rychlost družic. Družice tak přichází o energii a klesá. Hustota vzduchu je vyšší, takže družice svůj let zpomalí. Zbrzďuje se a po spirálovité dráze se blíží k Zemi. Když se dostane do atmosféry s plnou hustotou, rozžhaví e a začne padat. Během pádu shoří nebo se rozpadne. Její části pak dopadají na povrch Země.


Co je to Družice? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Družice. Co znamená pojem Družice z kategorie Věda?

Provozovatel neručí za správnost či přesnost obsahu webových stránek. Sepsáno redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Družice? Pak se o ní podělte s dalšími osobami na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Heslo Družice patří do sekce věda

Klíčová slova: formulace, věda, význam slova, terminus technicus, co to je, názvosloví, Družice, věda, synonymum, přesný výraz, definice pojmu, heslo, význam pojmu, definice, informace, odborné názvosloví, pojem, lexikon


Pojem Družice je v kategorii věda, ilustrační obrázek

V online encyklopedii Wikipedia se o slovu Družice můžete dozvědět následující

Níže uvedená citace (text) je převzat z online projektu Wikipedie. Licence CC-BY-SA.

Družice, též satelit, je označení pro objekt pohybující se po oběžné dráze kolem jiného hmotnějšího kosmického tělesa (např. Měsíc okolo Země). Podle původu se dělí na:

♦ přirozené družice – měsíce planet (např. Měsíc)
♦ umělé družice – představují třídu umělých kosmických těles

Jiné dělení družic je spojeno s centrálním tělesem, kolem kterého obíhají, tedy např. družice Země, družice Měsíce, družice Marsu a jiných těles. Pro planetky ve Sluneční soustavě se někdy používá název družice Slunce. Přirozená družice Země je Měsíc.

Zkuste zjistit více informací o slovu Družice v následujících zdrojích

Najít pojem Družice ve vyhledávači Yandex

Hledat videa s názvem Družice na Youtube

Vyhledat slovo Družice ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít termín Družice ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít heslo Družice ve Wikizdrojích

Vyhledat výraz Družice ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Družice například v Microsoft Bing, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v Google překladači.

Náhodná hesla, významy slov, odborných termíny, výrazy a pojmy

Nyní už nejspíš víte jaký je přesný význam slova Družice? resp. co znamená Družice? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Družice, odpověď na dotaz co je to Družice?. Víte např. kdo to je Subdodavatel? Znáte a víte kdo je Quasimodo? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy podle toho o jaký obor se jedná. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než věda). U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na významy slov, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, definice odborných pojmů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Zavzpomínejte na klasiské hry zvané Arkády. Manic miner, Pacman nebo Lemmings si nyní můžete zahrát zdarma a online ve vašem prohlížeči.