Co je to?
Odborný výraz, definice slova Družice. Co znamená slovo Družice z kategorie Věda?

Co je Družice? Definice pojmu

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Družice

Družice je pojmenování objektu, který se pohybuje po oběžné dráze okolo jiného kosmického tělesa. To má vždy větší hmotnost. Družici se také říká satelit. Podle toho, jak družice vznikla, se může jednat o družici přirozenou nebo umělou. Přirozenými družicemi jsou například měsíce planet, umělé družice jsou vytvořené jako umělá kosmická tělesa. Existuje i jiné dělení družic, které se řídí tím, podle které planety družice obíhá. Název pak získává podle planety – např. družice Jupitera, družice Země a podobně.
Ve sluneční soustavě bývají někdy obíhající planety nazývány družicemi Slunce. Umělé družice mohou mít hmotnost až tisíce kilogramů. Pohybují se po oběžné dráze Země, většinou ve výšce od 200 do 400 kilometrů. V této výšce je ještě vzduch, který je sice řídký, ale přesto snižuje rychlost družic. Družice tak přichází o energii a klesá. Hustota vzduchu je vyšší, takže družice svůj let zpomalí. Zbrzďuje se a po spirálovité dráze se blíží k Zemi. Když se dostane do atmosféry s plnou hustotou, rozžhaví e a začne padat. Během pádu shoří nebo se rozpadne. Její části pak dopadají na povrch Země.


Co je to Družice? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Družice. Co znamená slovo Družice z kategorie Věda?

Neručíme za úplnost, správnost, přesnost ani aktuálnost zde uvedených informací. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s rodinou a kamarády na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Výraz Družice patří do kategorie věda

Klíčová slova: vysvětlení, věda, význam, slovo, význam pojmu, synonymum, co to je, odborný výraz, odborné názvosloví, názvosloví, Družice, terminus technicus, wiki, heslo, popis, formulace, termín, definice pojmu


Pojem Družice je v kategorii věda, ilustrační obrázek

Co označuje termín Družice? Výraz, definice slova z projektu Wikipedia

Dále uvedený text byl převzat ze svobodné otevřené online encyklopedie Wikipedia. Více zde. Dostupné pod licencí CC-BY-SA.

Družice, též satelit, je označení pro objekt pohybující se po oběžné dráze kolem jiného hmotnějšího kosmického tělesa (např. Měsíc okolo Země). Podle původu se dělí na:

♦ přirozené družice – měsíce planet (např. Měsíc)
♦ umělé družice – představují třídu umělých kosmických těles

Jiné dělení družic je spojeno s centrálním tělesem, kolem kterého obíhají, tedy např. družice Země, družice Měsíce, družice Marsu a jiných těles. Pro planetky ve Sluneční soustavě se někdy používá název družice Slunce. Přirozená družice Země je Měsíc.

Linky na jiné informační zdroje

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Družice ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat výraz Družice ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít pojem Družice na Google.cz

Hledat videa s názvem Družice na Youtube

Hledat slovo Družice ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Družice ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Družice například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve Wikizdrojích, v evropském vyhledávači Qwant nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaká je definice termínu Družice? resp. co to je Družice? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Družice, odpověď na dotaz co je to Družice?. Víte např. kdo to je Ahasver? Znáte a víte kdo je Ilona Svobodová? Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy podle různých oborů. Zkuste hledání i v jiné sekci webu než v věda. Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, zajímavosti, popisy termínů, významy slov s názvem Co Je To?.

Zavzpomínejte na klasiské hry zvané Arkády. Manic miner, Pacman nebo Lemmings si nyní můžete zahrát zdarma a online ve vašem prohlížeči.