Co je to?
Definice výrazu, termínu Družice. Co znamená odborný pojem Družice z kategorie Věda?

Co je Družice?

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Družice?

Družice je pojmenování objektu, který se pohybuje po oběžné dráze okolo jiného kosmického tělesa. To má vždy větší hmotnost. Družici se také říká satelit. Podle toho, jak družice vznikla, se může jednat o družici přirozenou nebo umělou. Přirozenými družicemi jsou například měsíce planet, umělé družice jsou vytvořené jako umělá kosmická tělesa. Existuje i jiné dělení družic, které se řídí tím, podle které planety družice obíhá. Název pak získává podle planety – např. družice Jupitera, družice Země a podobně.
Ve sluneční soustavě bývají někdy obíhající planety nazývány družicemi Slunce. Umělé družice mohou mít hmotnost až tisíce kilogramů. Pohybují se po oběžné dráze Země, většinou ve výšce od 200 do 400 kilometrů. V této výšce je ještě vzduch, který je sice řídký, ale přesto snižuje rychlost družic. Družice tak přichází o energii a klesá. Hustota vzduchu je vyšší, takže družice svůj let zpomalí. Zbrzďuje se a po spirálovité dráze se blíží k Zemi. Když se dostane do atmosféry s plnou hustotou, rozžhaví e a začne padat. Během pádu shoří nebo se rozpadne. Její části pak dopadají na povrch Země.


Co je to Družice? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Družice. Co znamená odborný pojem Družice z kategorie Věda?

Neručíme za přesnost, úplnost a hodnověrnost jakýchkoliv informací sdělovaných prostřednictvím těchto webových stránek. Text vytvořen pro Superia.cz

Sdílejte uvedený text s jinými osobami na komunitních sítích Facebook, Síť X, Reddit a Pinterest prostřednictvím tlačítek Sdílet.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Termín Družice je v kategorii věda

Klíčová slova: termín, věda, popis, definice, informace, význam slova, přesný výraz, význam, lexikon, co to je, synonymum, význam pojmu, vysvětlení, pojem, slovo, terminologie, heslo, co je to Družice?


Pojem Družice je v kategorii věda, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Družice? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Družice, též satelit, je označení pro objekt pohybující se po oběžné dráze kolem jiného hmotnějšího kosmického tělesa (např. Měsíc okolo Země). Podle původu se dělí na:

♦ přirozené družice – měsíce planet (např. Měsíc)
♦ umělé družice – představují třídu umělých kosmických těles

Jiné dělení družic je spojeno s centrálním tělesem, kolem kterého obíhají, tedy např. družice Země, družice Měsíce, družice Marsu a jiných těles. Pro planetky ve Sluneční soustavě se někdy používá název družice Slunce. Přirozená družice Země je Měsíc.

Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Najít termín Družice ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat slovo Družice ve fulltextu Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Družice ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít výraz Družice na Google.cz

Vyhledat heslo Družice ve Wikizdrojích

Hledat výraz Družice ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Družice například ve ruském vyhledávači Yandex, v projektu slovnik.cz, v metavyhledávači Info.com, v Google obrázcích nebo v Lingea slovnících.

Výběr náhodných odborných termínů, pojmů a hesel

Teďka již bezesporu víte co znamená Družice? resp. jaký je význam pojmu Družice? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Družice, odpověď na dotaz co je to Družice?. Víte např. kdo to je Prcek? Znáte a víte kdo je Václav Vrbata? Nemáme možnost soustavné aktualizace všech textů. Pojmy mohou mít různé významy podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste najít odborný termín i v jiné sekci než v věda. U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie věda, vědkyně chemie, družice, ilustrační obrázek

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na definice odborných pojmů, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, významy slov, popisy termínů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Zavzpomínejte na klasiské hry zvané Arkády. Manic miner, Pacman nebo Lemmings si nyní můžete zahrát zdarma a online ve vašem prohlížeči.