Co je to?
Výraz, termín, definice slova Folklór. Co znamená odborný pojem Folklór z kategorie Kultura?

Co je to Folklór? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Folklór?

Folklór je pojmenování určitého kulturního projevu skupiny obyvatel. Může jít o hudbu, slovesnost, dramatické nebo taneční projevy. Skupiny obyvatel jsou integrované, často jde o venkov nebo město či jinak definované skupiny. K folklóru se řadí i lidová kultura založená na zvycích nebo hmotných předmětech.
Nejedná se pouze o historii, folklór vzniká i v současnosti. Má dlouhou tradici, která se stále udržuje, většinou prostřednictvím folklórních organizací či souborů. Tyto projevy jsou i předmětem bádání a dalších studií. Na folklór se zaměřuje etnografie, folkloristika, okrajově i historie umění, design nebo architektura.

Co je to Folklór? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Folklór. Co znamená odborný pojem Folklór z kategorie Kultura?

Možnost chyb vyhrazena. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Folklór? Pak se o ní podělte se známými na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Pojem Folklór patří do sekce kultura

Klíčová slova: lexikon, formulace, definice, Folklór, popis, synonymum, odborný výraz, informace, termín, přesný význam, kultura, definice pojmu, odborné názvosloví, význam, kultura, názvosloví, pojem, co znamená


Pojem Folklór je v kategorii kultura, ilustrační obrázek

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu Folklór?

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Folklór či folklor je označení pro osobité hudební, slovesné, taneční a dramatické projevy kultury integrovaných skupin obyvatelstva, například venkovského či městského. Mezi folklór je přirozeně zahrnována i lidová hmotná a zvykoslovná kultura. S odstupem času se ukázalo, že je nezbytné z hlediska folklóru zkoumat i soudobé lidové projevy. Studiem folklóru se zabývá folkloristika, etnografie a zprostředkovaně také historie umění včetně architektury a designu. O udržování lokálních historických kulturních zvyklostí se často starají tzv. folklorní soubory.

Odkazy na jiné weby

Vyhledat výraz Folklór ve fulltextu Seznam.cz

Hledat pojem Folklór ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Folklór ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat heslo Folklór ve Wikizdrojích

Najít pojem Folklór ve Wikislovníku

Zkusit najít slovo Folklór ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Folklór například ve videích na Youtube, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve ruském vyhledávači Yandex, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v Google překladači.

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co je to Folklór? resp. jaká je definice slova Folklór? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Folklór, odpověď na dotaz co je to Folklór?. Víte např. kdo to je Nemrava? Znáte a víte kdo je Facilitátor? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy v různém kontextu, v různých oborech. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci kultura U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na známé i neznámé pojmy, významy slov, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.