Co je to?
Definice výrazu Folklór. Co znamená odborný pojem Folklór z kategorie Kultura?

Co to je Folklór? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Folklór?

Folklór je pojmenování určitého kulturního projevu skupiny obyvatel. Může jít o hudbu, slovesnost, dramatické nebo taneční projevy. Skupiny obyvatel jsou integrované, často jde o venkov nebo město či jinak definované skupiny. K folklóru se řadí i lidová kultura založená na zvycích nebo hmotných předmětech.
Nejedná se pouze o historii, folklór vzniká i v současnosti. Má dlouhou tradici, která se stále udržuje, většinou prostřednictvím folklórních organizací či souborů. Tyto projevy jsou i předmětem bádání a dalších studií. Na folklór se zaměřuje etnografie, folkloristika, okrajově i historie umění, design nebo architektura.

Co je to Folklór? Význam slova, termín, Definice výrazu Folklór. Co znamená odborný pojem Folklór z kategorie Kultura?

Neručíme za správnost a úplnost informací na Webových stránkách uvedených. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Folklór? s vašimi kamarády, známými a přáteli na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Pojem Folklór je v sekci kultura

Klíčová slova: přesný výraz, význam pojmu, heslo, co znamená, kultura, wiki, kultura, lexikon, synonymum, názvosloví, popis, slovník, odborný výraz, definice pojmu, Folklór, vysvětlení, přesný význam, pojem


Pojem Folklór je v kategorii kultura, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o termínu Folklór píše následující

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Folklór či folklor je označení pro osobité hudební, slovesné, taneční a dramatické projevy kultury integrovaných skupin obyvatelstva, například venkovského či městského. Mezi folklór je přirozeně zahrnována i lidová hmotná a zvykoslovná kultura. S odstupem času se ukázalo, že je nezbytné z hlediska folklóru zkoumat i soudobé lidové projevy. Studiem folklóru se zabývá folkloristika, etnografie a zprostředkovaně také historie umění včetně architektury a designu. O udržování lokálních historických kulturních zvyklostí se často starají tzv. folklorní soubory.

Více informací o pojmu Folklór lze najít v následujících zdrojích

Hledat videa s názvem Folklór na Youtube

Hledat slovo Folklór na Google.cz

Najít pojem Folklór ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Folklór ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít heslo Folklór ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat frázi Folklór ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Folklór například v Microsoft Bing, v projektu slovnik.cz, v evropském vyhledávači Qwant, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co je to Folklór? resp. co přesně označuje termín Folklór? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Folklór, odpověď na dotaz co je to Folklór?. Víte např. kdo to je Šárka Grossová? Znáte a víte kdo je Andrea Elsnerová? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste hledání i v jiné sekci webu než v kultura. Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, významy slov, slovníková hesla, popisy termínů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.