Co je to?
Definice odborného termínu, slova Folklór. Co znamená pojem Folklór z kategorie Kultura?

Co je Folklór?

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Folklór?

Folklór je pojmenování určitého kulturního projevu skupiny obyvatel. Může jít o hudbu, slovesnost, dramatické nebo taneční projevy. Skupiny obyvatel jsou integrované, často jde o venkov nebo město či jinak definované skupiny. K folklóru se řadí i lidová kultura založená na zvycích nebo hmotných předmětech.
Nejedná se pouze o historii, folklór vzniká i v současnosti. Má dlouhou tradici, která se stále udržuje, většinou prostřednictvím folklórních organizací či souborů. Tyto projevy jsou i předmětem bádání a dalších studií. Na folklór se zaměřuje etnografie, folkloristika, okrajově i historie umění, design nebo architektura.

Co je to Folklór? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Folklór. Co znamená pojem Folklór z kategorie Kultura?

Velmi pečlivě jsme procházeli veškeré zveřejněné texty. Přes to vše se může stát, že je zde nesprávná, nepřesná či neaktuální informace. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Folklór? Pak se o ní podělte s partnery, kolegy a kamarády prostřednictvím sociálních sítích Facebook, Pinterest, Reddit nebo Twitter.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Heslo Folklór patří do sekce kultura

Klíčová slova: formulace, význam, co znamená, kultura, význam slova, slovo, Folklór, heslo, definice pojmu, popis, slovník, termín, lexikon, synonymum, názvosloví, terminus technicus, pojem, kultura


Pojem Folklór je v kategorii kultura, ilustrační obrázek

V online encyklopedii Wikipedia se o slovu Folklór můžete dozvědět následující

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Folklór či folklor je označení pro osobité hudební, slovesné, taneční a dramatické projevy kultury integrovaných skupin obyvatelstva, například venkovského či městského. Mezi folklór je přirozeně zahrnována i lidová hmotná a zvykoslovná kultura. S odstupem času se ukázalo, že je nezbytné z hlediska folklóru zkoumat i soudobé lidové projevy. Studiem folklóru se zabývá folkloristika, etnografie a zprostředkovaně také historie umění včetně architektury a designu. O udržování lokálních historických kulturních zvyklostí se často starají tzv. folklorní soubory.

Další informace o pojmu Folklór hledejte v níže uvedených zdrojích

Zkusit najít slovo Folklór na Google.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Folklór ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat slovo Folklór ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít slovo Folklór na Google obrázcích

Hledat výraz Folklór ve fulltextu Seznam.cz

Najít heslo Folklór ve vyhledávači Yahoo

Dál můžete zkusit hledat slovo Folklór například ve videích na Youtube, v projektu slovnik.cz, ve Wikizdrojích, ve Wikislovníku nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Často hledané výrazy, termíny a odborné pojmy

Teď už víte jaký je přesný význam slova Folklór? resp. co označuje slovo Folklór? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Folklór, odpověď na dotaz co je to Folklór?. Víte např. kdo to je Úvěrový specialista? Znáte a víte kdo je Neofašista? Informace nemohou být pravidelně updatovány, proto mohou být zastaralé, neplatné, neaktuální či nepřesné. podle toho o jaký obor se jedná. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je kultura. U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, významy slov, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.