Co je to?
Definice odborného termínu, slova Folklór. Co znamená pojem Folklór z kategorie Kultura?

Co je to Folklór? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Folklór

Folklór je pojmenování určitého kulturního projevu skupiny obyvatel. Může jít o hudbu, slovesnost, dramatické nebo taneční projevy. Skupiny obyvatel jsou integrované, často jde o venkov nebo město či jinak definované skupiny. K folklóru se řadí i lidová kultura založená na zvycích nebo hmotných předmětech.
Nejedná se pouze o historii, folklór vzniká i v současnosti. Má dlouhou tradici, která se stále udržuje, většinou prostřednictvím folklórních organizací či souborů. Tyto projevy jsou i předmětem bádání a dalších studií. Na folklór se zaměřuje etnografie, folkloristika, okrajově i historie umění, design nebo architektura.

Co je to Folklór? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Folklór. Co znamená pojem Folklór z kategorie Kultura?

Chyby vyhrazeny. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet s vašimi kamarády, známými a přáteli prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Folklór se nachází v kategorii Kultura

Klíčová slova: slovo, definice, význam pojmu, lexikon, co to je, informace, popis, Folklór, přesný výraz, terminologie, odborné názvosloví, význam, definice pojmu, vysvětlení, formulace, synonymum, co znamená, názvosloví


Pojem Folklór je v kategorii Kultura, ilustrační obrázek

Co označuje termín Folklór? Odborný výraz, termín, definice slova z projektu Wikipedia

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Folklór či folklor je označení pro osobité hudební, slovesné, taneční a dramatické projevy kultury integrovaných skupin obyvatelstva, například venkovského či městského. Mezi folklór je přirozeně zahrnována i lidová hmotná a zvykoslovná kultura. S odstupem času se ukázalo, že je nezbytné z hlediska folklóru zkoumat i soudobé lidové projevy. Studiem folklóru se zabývá folkloristika, etnografie a zprostředkovaně také historie umění včetně architektury a designu. O udržování lokálních historických kulturních zvyklostí se často starají tzv. folklorní soubory.

Pro další informace o termínu Folklór zkuste tyto odkazy

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Folklór ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít heslo Folklór ve Wikislovníku

Hledat videa s názvem Folklór na Youtube

Najít pojem Folklór ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít výraz Folklór ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít heslo Folklór ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Folklór například ve Wikizdrojích, v Google překladači, ve fulltextu Google.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co to je Folklór? resp. co se přesně ukrývá za slovem Folklór? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Folklór, odpověď na dotaz co je to Folklór?. Víte např. kdo to je Miroslav Pelta? Znáte a víte kdo je Zoufalec? Ke každému pojmu může existovat vícero definic podle různých oborů. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než Kultura). Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, významy slov, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, zajímavosti s názvem Co Je To?.

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.