Co je to?
Definice výrazu Semestr. Co znamená odborný pojem Semestr z kategorie Školství?

Co je Semestr?

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Semestr

Semestr je pojmenování pro akademický půlrok na vysoké škole, zhruba odpovídá 1. a 2. pololetí. Na vysoké škole se rozlišuje zimní a letní semestr. Obě tyto části jsou uzavřeny udělováním zápočtů, z nichž některé jsou podmíněny vypracováním seminárních prací nebo jinými úkoly. Po semestru následuje zkouškové období, ve kterém musí být vykonány požadované zkoušky.


Co je to Semestr? Význam slova, termín, Definice výrazu Semestr. Co znamená odborný pojem Semestr z kategorie Školství?

Na texty zde uvedené neposkytujeme žádnou záruku. Mohou obsahovat pravopisné i faktické chyby, za které se předem omlouváme. Text byl vytvořen autorkami právě pro projekt Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Semestr? s vašimi kamarády na komunitních sítích Facebook, Síť X, Reddit a Pinterest prostřednictvím tlačítek Sdílet.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Pojem Semestr je v sekci Školství

Klíčová slova: Semestr, slovo, slovník, termín, Školství, vysvětlení, formulace, definice, informace, definice pojmu, co to je, synonymum, co znamená, přesný význam, přesný výraz, terminus technicus, co je to Semestr?, Školství


Pojem Semestr je v kategorii Školství, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Semestr? Výraz, definice slova z Wikipedie

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Semestr (z lat. semestris – šestiměsíční: sex, šest, a mensis, měsíc) je označení pro pololetí na vysokých školách (podzimní/zimní semestr, jarní/letní semestr).

Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Zkusit najít Semestr ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít frázi Semestr ve vyhledávači Yahoo

Hledat heslo Semestr ve fulltextu vyhledávače Info.com

Zkusit najít frázi Semestr ve vyhledávači Qwant

Najít slovo Semestr ve Wikizdrojích

Vyhledat pojem Semestr ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Semestr například ve ruském vyhledávači Yandex, v Google překladači, v Google obrázcích, v Microsoft Bing nebo v projektu slovnik.cz.

Další vybraná hesla, odborné termíny a pojmy

Teď už znáte odpověď na otázku jaký je význam slova Semestr? resp. co se skrývá pod slovem Semestr? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Semestr, odpověď na dotaz co je to Semestr?. Víte např. kdo to je Alexander Babiš? Znáte a víte kdo je Tereza Těžká? Data na webu nejsou pravidelně aktualizovaná, texty nemusí vždy reflektovat aktuální stav. Pojmy mohou mít různé významy v různém kontextu, v různých oborech. Doporučujeme vám proto zkusit i jinou sekci než je kategorie Školství. Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie Školství, učitel, semestr, ilustrační obrázek

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na zajímavosti, popisy termínů, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Stahujte romantické tapety na pozadí vašeho počítače z partnerské stránky. Na výběr máte z mnoha kategorií jako zvířátka nebo příroda.