Co je to?
Definice výrazu, termínu Semestr. Co znamená odborný pojem Semestr z kategorie Školství?

Co je to Semestr? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Semestr

Semestr je pojmenování pro akademický půlrok na vysoké škole, zhruba odpovídá 1. a 2. pololetí. Na vysoké škole se rozlišuje zimní a letní semestr. Obě tyto části jsou uzavřeny udělováním zápočtů, z nichž některé jsou podmíněny vypracováním seminárních prací nebo jinými úkoly. Po semestru následuje zkouškové období, ve kterém musí být vykonány požadované zkoušky.


Co je to Semestr? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Semestr. Co znamená odborný pojem Semestr z kategorie Školství?

Veškeré texty jsou bez záruky. Text napsán pro Superia.cz

Sdílejte text pojmu Semestr s přáteli prostřednictvím sociálních sítích Facebook, Pinterest, Reddit nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Výraz Semestr se nachází v kategorii Školství

Klíčová slova: popis, informace, slovník, Školství, odborné názvosloví, definice, definice pojmu, pojem, synonymum, formulace, co znamená, vysvětlení, přesný výraz, význam pojmu, názvosloví, heslo, přesný význam, wiki


Pojem Semestr je v kategorii Školství, ilustrační obrázek

Co označuje termín Semestr? Výraz, definice slova z projektu Wikipedia

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Semestr (z lat. semestris – šestiměsíční: sex, šest, a mensis, měsíc) je označení pro pololetí na vysokých školách (podzimní/zimní semestr, jarní/letní semestr).

Linky na jiné informační zdroje

Hledat heslo Semestr ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat pojem Semestr ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít pojem Semestr ve vyhledávači Qwant

Hledat slovo Semestr ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat termín Semestr ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít slovo Semestr ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Semestr například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Google překladači, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve Wikislovníku nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaká je definice termínu Semestr? resp. jaký je přesný význam slova Semestr? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Semestr, odpověď na dotaz co je to Semestr?. Víte např. kdo to je Bernard Arnault? Znáte a víte kdo je Iluminát? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy podle různých oborů. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Školství. Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, popisy termínů, definice odborných pojmů, zajímavosti, významy slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Stahujte romantické tapety na pozadí vašeho počítače z partnerské stránky. Na výběr máte z mnoha kategorií jako zvířátka nebo příroda.