Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Semestr. Co znamená pojem Semestr z kategorie Školství?

Co to je Semestr? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Semestr

Semestr je pojmenování pro akademický půlrok na vysoké škole, zhruba odpovídá 1. a 2. pololetí. Na vysoké škole se rozlišuje zimní a letní semestr. Obě tyto části jsou uzavřeny udělováním zápočtů, z nichž některé jsou podmíněny vypracováním seminárních prací nebo jinými úkoly. Po semestru následuje zkouškové období, ve kterém musí být vykonány požadované zkoušky.


Co je to Semestr? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Semestr. Co znamená pojem Semestr z kategorie Školství?

Možnost chyb vyhrazena. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Sdílejte uvedený text s přáteli a kamarády na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Semestr je v kategorii Školství

Klíčová slova: heslo, přesný výraz, popis, co znamená, co je to Semestr?, vysvětlení, pojem, formulace, terminus technicus, termín, terminologie, názvosloví, slovo, význam slova, definice pojmu, lexikon, informace, synonymum


Pojem Semestr je v kategorii Školství, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Semestr? Definice slova, výraz, termín z Wikipedie

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Semestr (z lat. semestris – šestiměsíční: sex, šest, a mensis, měsíc) je označení pro pololetí na vysokých školách (podzimní/zimní semestr, jarní/letní semestr).

Odkazy na jiné online zdroje a weby

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Semestr ve Wikimedia Commons

Hledat termín Semestr ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít heslo Semestr ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít termín Semestr ve vyhledávači Qwant

Najít slovo Semestr ve fulltextu Seznam.cz

Hledat slovo Semestr ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Semestr například ve ruském vyhledávači Yandex, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v Lingea slovnících.

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Tyto stránky vám umožnili zjistit co znamená Semestr? resp. co se přesně ukrývá za slovem Semestr? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Semestr, odpověď na dotaz co je to Semestr?. Víte např. kdo to je Libuše Šafránková? Znáte a víte kdo je Zeměměřič? Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy v závislosti na oboru a kontextu. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Školství U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, zajímavosti, významy slov, popisy termínů, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Stahujte romantické tapety na pozadí vašeho počítače z partnerské stránky. Na výběr máte z mnoha kategorií jako zvířátka nebo příroda.