Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Semestr. Co znamená pojem Semestr z kategorie Školství?

Co to je Semestr? Význam slova

Co znamená termín Semestr? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Semestr je pojmenování pro akademický půlrok na vysoké škole, zhruba odpovídá 1. a 2. pololetí. Na vysoké škole se rozlišuje zimní a letní semestr. Obě tyto části jsou uzavřeny udělováním zápočtů, z nichž některé jsou podmíněny vypracováním seminárních prací nebo jinými úkoly. Po semestru následuje zkouškové období, ve kterém musí být vykonány požadované zkoušky.


Co je to Semestr? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Semestr. Co znamená pojem Semestr z kategorie Školství?

Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Semestr sdílet s vašimi kamarády na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Semestr patří do sekce Školství

Klíčová slova: pojem, terminus technicus, význam, Semestr, wiki, Školství, názvosloví, lexikon, slovo, odborné názvosloví, přesný význam, terminologie, slovník, informace, Školství, termín, co je to Semestr?, definice


Pojem Semestr je v kategorii Školství, ilustrační obrázek

Co se můžete dočíst ve Wikipedii o termínu Semestr?

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Semestr (z lat. semestris – šestiměsíční: sex, šest, a mensis, měsíc) je označení pro pololetí na vysokých školách (podzimní/zimní semestr, jarní/letní semestr).

Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Najít slovo Semestr ve fulltextu Seznam.cz

Najít heslo Semestr ve Wikislovníku

Hledat termín Semestr ve Wikizdrojích

Zkusit najít termín Semestr ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít heslo Semestr ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat výraz Semestr ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Semestr například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Lingea slovnících, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Často hledaná hesla, odborné termíny, pojmy, slova

Na stránce jste se mohli dozvědět: co znamená slovo Semestr? resp. co znamená slovo Semestr? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Semestr, odpověď na dotaz co je to Semestr?. Víte např. kdo to je Impotent? Znáte a víte kdo je Hňup? Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Semestr v jiné sekci než Školství. U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na významy slov, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, definice odborných pojmů, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Stahujte romantické tapety na pozadí vašeho počítače z partnerské stránky. Na výběr máte z mnoha kategorií jako zvířátka nebo příroda.