Co je to?
Definice výrazu Cystoskopie. Co znamená odborný pojem Cystoskopie z kategorie Lékařství?

Co je Cystoskopie?

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Cystoskopie

Cystoskopie je pojem z oblasti urologie a gynekologie. Jedná se o vyšetřovací metodu, díky které si lékař může prohlédnout povrch dutiny močového měchýře zevnitř. Cystoskopie umožňuje vyšetřit i močovou trubici včetně části procházející prostatou.
K vyšetření je nutno použít zvláštní přístroj – cystoskop. Nejčastěji se používá při vyloučení možnosti zánětů, nádorů nebo jiných onemocnění močového měchýře.


Co je to Cystoskopie? Význam slova, termín, Definice výrazu Cystoskopie. Co znamená odborný pojem Cystoskopie z kategorie Lékařství?

Na texty zde uvedené neposkytujeme žádnou záruku. Mohou obsahovat pravopisné i faktické chyby, za které se předem omlouváme. Text vytvořen pro server Superia.cz

Tento text samozřejmě můžete sdílet s kolegy, přáteli a partnery na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Pojem Cystoskopie je v sekci lékařství

Klíčová slova: lékařství, terminologie, informace, slovník, vysvětlení, co znamená, význam slova, popis, formulace, heslo, co je to Cystoskopie?, odborný výraz, lékařství, termín, terminus technicus, pojem, přesný význam, odborné názvosloví


Pojem Cystoskopie je v kategorii lékařství, ilustrační obrázek

Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Hledat frázi Cystoskopie ve fulltextu Seznam.cz

Hledat slovo Cystoskopie ve vyhledávači Yandex

Najít pojem Cystoskopie ve Wikislovníku

Hledat videa s názvem Cystoskopie na Youtube

Zkusit najít Cystoskopie ve Wikipedii

Najít slovo Cystoskopie ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Cystoskopie například v Google obrázcích, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Další vybraná hesla, odborné termíny a pojmy

Text na této internetové stránce vám umožnil zjistit co je to Cystoskopie? resp. co se přesně ukrývá za slovem Cystoskopie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Cystoskopie, odpověď na dotaz co je to Cystoskopie?. Víte např. kdo to je Pedolog? Znáte a víte kdo je Jiří Oberfalzer? Bohužel, nestíháme pravidelně aktualizovat všechny texty. Pojmy mohou mít různé významy v závislosti na oboru a kontextu. Doporučujeme vám proto zkusit i jinou sekci než je kategorie lékařství. Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie lékařství, transfuze, cystoskopie, ilustrační obrázek

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, významy slov, popisy termínů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.