Co je to?
Odborný výraz, definice slova Klatba. Co znamená pojem Klatba z kategorie Náboženství?

Co je Klatba?

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Klatba?

Klatba neboli interdikt je název pro těžký trest, který používalo jak právo církevní, ta i světské. Právo církevní klatbu dodnes nezrušilo. Církevní klatba znamenala úplné nebo částečné vyloučení z účasti na církevním životě. Ve smyslu světského práva se jednalo také o těžký trest, který však potrestaného zbavil všech práv. Takového člověka již nechránili ani lidé, ani bozi. Ostatní lidé mu nesměli pomáhat, poskytovat mu přístřeší, jídlo či pití. Tato pravidla platila i ve starých právních systémech. Římané ho spojovali s vyhnanstvím, Germáni umožňovali takového člověka beztrestně i zabít. Později se v klatbě ocitali pouze lidé, kteří porušovali veřejný mír.
Klatba pak byla využívána také jako donucovací prostředek a majetek provinilého připadal vládci. Klatby byly využívány také jako politické prostředky. V Anglii byla klatba spojována s možností církevního útočiště, kdy se viník musel zavázat k definitivnímu odchodu z vlasti. Klatba, hlavně z politických důvodů, se poměrně dlouho udržela i ve Francii.


Co je to Klatba? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Klatba. Co znamená pojem Klatba z kategorie Náboženství?

Přes maximální snahu a opakovanou kontrolu mohou být některé informace nesprávné, nepřesné či neaktuální. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu Klatba doporučujeme sdílet s dalšími lidmi na různých sociálních sítích – Facebooku, Pinterestu, Redditu nebo Twitteru.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Heslo Klatba se nachází v sekci náboženství

Klíčová slova: přesný výraz, co je to Klatba?, názvosloví, význam slova, lexikon, náboženství, odborný výraz, význam, Klatba, přesný význam, význam pojmu, vysvětlení, pojem, termín, slovník, formulace, heslo, synonymum


Pojem Klatba je v kategorii náboženství, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Klatba? Definice slova, termínu z Wikipedie

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Klatba znamená zákaz účasti na svátostech a je to druhý nejtěžší církevní trest kanonického práva (po exkomunikaci). Potrestaný interdiktem nesmí sloužit mši ani žádné jiné bohoslužby, ani při nich nesmí asistovat. Nesmí udělovat svátosti a svátostiny, svátosti pak nesmí ani přijímat. Interdikt je definován v kodexu kanonického práva, kánonech 1331 a 1332.

Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Klatba ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat frázi Klatba ve fulltextu Seznam.cz

Hledat heslo Klatba ve vyhledávači Yahoo

Najít slovo Klatba ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat heslo Klatba ve vyhledávači Qwant

Vyhledat slovo Klatba na Google obrázcích

Dál můžete zkusit hledat slovo Klatba například ve ruském vyhledávači Yandex, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve Wikizdrojích nebo v Lingea slovnících.

Jaké pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Teďka již bezesporu víte co to je Klatba? resp. jaký je význam pojmu Klatba? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Klatba, odpověď na dotaz co je to Klatba?. Víte např. kdo to je Basista? Znáte a víte kdo je Zdena Studenková? Informace uvedené zde mohou být zastaralé či neaktuální. Texty neaktualizujeme pravidelně. Pojmy mohou mít různé významy v různých oborech lidské činnosti. Vyzkoušet tak můžete i příslušná homonyma a synonyma v jiných sekcích než náboženství. Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie náboženství, kaple zahrada, klatba, ilustrační obrázek

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, zajímavosti, definice odborných pojmů, významy slov s názvem Co Je To?.

Pýcha, pytel, pysk ... Víte jak to pokračuje dál? Pokud ne, odpověď naleznete tady.