Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Rum. Co znamená pojem Rum z kategorie Nápoje?

Co je Rum? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Rum?

Rum je název lihoviny, alkoholického nápoje, který je vyroben pomocí destilace ze šťávy z cukrové třetiny nebo z melasy. Specifické rumové vlastnosti získává destilaci na méně než 96 % objemu. Minimální obsah alkoholu je 37,5 %. Nesmí být přidáván žádný alkohol, a to ani zředěný a zakázána je i aromatizace. Jako prostředek řešící zabarvení může být přidán karamel, ovšem pouze v omezeném množství. Pro dosažení konečné chuti lze rum doslazovat, ne však více než 20 gramů sladidla na jeden litr. Označení rum má více možných výkladů. Jedno z nich je odvození od slova rumbellion, čil velký ruch. Jiný výklad uvádí pojmenování podle latinského výrazu Saccharum officinarum.
Rum se vyrábí ve velkém v oblastech, kde se zpracovává cukrová třtina, tedy například v Austrálii, Indii, Karibiku apod. Známý je jamajský nebo kubánský rum, za původní domovinu jsou považovány Antilské ostrovy. Zde má dokonce každý ostrov svou variantu rumu. Rum má také více druhů. K přípravě míchaných nápojů se používá především rum světlý. Rum, který postupně zraje v sudech, získává zlatavou tmavou barvu a pije se jako samostatný nápoj. Tmavý rum je možno využít i pro vaření.


Co je to Rum? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Rum. Co znamená pojem Rum z kategorie Nápoje?

Informace jsou bez záruky, provozovatel neručí za správnost a aktuálnost informací v textech. Text vytvořen pro Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Rum? Potom se o definici podělte s dalšími osobami na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Heslo Rum se nachází v kategorii nápoje

Klíčová slova: formulace, terminologie, lexikon, termín, názvosloví, co to je, popis, informace, Rum, synonymum, definice, pojem, přesný význam, význam, přesný výraz, heslo, slovo, nápoje


Pojem Rum je v kategorii nápoje, ilustrační obrázek

Co píše online projekt Wikipedia o pojmu Rum?

Níže uvedená citace (text) je převzat z online projektu Wikipedie. Licence CC-BY-SA.

Rum je alkoholický nápoj destilovaný z melasy nebo ze šťávy získané z cukrové třtiny. Původ slova rum není jasný. Odborníci uvádějí dvě varianty. Podle první teorie je slovo rum odvozeno od slova rumbellion, což je anglicky „velký ruch“. Podle druhého tábora pochází pojmenování tohoto nápoje od latinského názvu „Saccharum officinarum“.
Většina producentů rumu se tak nachází v oblastech, kde je rozvinuto zpracování cukrové třtiny, jako je Austrálie, Indie, ostrov Réunion či oblast Karibiku, zejména Jamajka a Kuba. Jeho vlastí jsou Antily, kde se vyvinula na každém ostrově specifická varianta tohoto destilátu.

Více informací o pojmu Rum lze najít v následujících zdrojích

Zkusit najít Rum ve vyhledávači Yandex

Hledat výraz Rum na Google.cz

Zkusit najít termín Rum ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat termín Rum ve fulltextu Seznam.cz

Najít heslo Rum ve Wikizdrojích

Vyhledat heslo Rum ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Rum například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v projektu slovnik.cz, ve Wikislovníku, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v Lingea slovnících.

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Nyní už nejspíš víte jaký je přesný význam slova Rum? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Rum? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Rum, odpověď na dotaz co je to Rum?. Víte např. kdo to je Thorin Pavéza? Znáte a víte kdo je Hana Mašková? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je nápoje. Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, zajímavosti, významy slov, známé i neznámé pojmy, popisy termínů s názvem Co Je To?.

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.