Co je to?
Odborný výraz, definice slova Rum. Co znamená slovo Rum z kategorie Nápoje?

Co je Rum?

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Rum?

Rum je název lihoviny, alkoholického nápoje, který je vyroben pomocí destilace ze šťávy z cukrové třetiny nebo z melasy. Specifické rumové vlastnosti získává destilaci na méně než 96 % objemu. Minimální obsah alkoholu je 37,5 %. Nesmí být přidáván žádný alkohol, a to ani zředěný a zakázána je i aromatizace. Jako prostředek řešící zabarvení může být přidán karamel, ovšem pouze v omezeném množství. Pro dosažení konečné chuti lze rum doslazovat, ne však více než 20 gramů sladidla na jeden litr. Označení rum má více možných výkladů. Jedno z nich je odvození od slova rumbellion, čil velký ruch. Jiný výklad uvádí pojmenování podle latinského výrazu Saccharum officinarum.
Rum se vyrábí ve velkém v oblastech, kde se zpracovává cukrová třtina, tedy například v Austrálii, Indii, Karibiku apod. Známý je jamajský nebo kubánský rum, za původní domovinu jsou považovány Antilské ostrovy. Zde má dokonce každý ostrov svou variantu rumu. Rum má také více druhů. K přípravě míchaných nápojů se používá především rum světlý. Rum, který postupně zraje v sudech, získává zlatavou tmavou barvu a pije se jako samostatný nápoj. Tmavý rum je možno využít i pro vaření.


Co je to Rum? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Rum. Co znamená slovo Rum z kategorie Nápoje?

Na informace uvedené na těchto stránkách neposkytujeme záruku. Texty mohou obsahovat nepřesnosti a chyby za které se předem omlouváme. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem Rum s jinými lidmi na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Pojem Rum patří do kategorie nápoje

Klíčová slova: odborný výraz, vysvětlení, co znamená, slovník, přesný význam, termín, synonymum, názvosloví, nápoje, lexikon, co je to Rum?, terminus technicus, co to je, slovo, informace, terminologie, definice pojmu, význam pojmu


Pojem Rum je v kategorii nápoje, ilustrační obrázek

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu Rum?

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Rum je alkoholický nápoj destilovaný z melasy nebo ze šťávy získané z cukrové třtiny. Původ slova rum není jasný. Odborníci uvádějí dvě varianty. Podle první teorie je slovo rum odvozeno od slova rumbellion, což je anglicky „velký ruch“. Podle druhého tábora pochází pojmenování tohoto nápoje od latinského názvu „Saccharum officinarum“.
Většina producentů rumu se tak nachází v oblastech, kde je rozvinuto zpracování cukrové třtiny, jako je Austrálie, Indie, ostrov Réunion či oblast Karibiku, zejména Jamajka a Kuba. Jeho vlastí jsou Antily, kde se vyvinula na každém ostrově specifická varianta tohoto destilátu.

Hledejte v dalších zdrojích

Zkusit najít frázi Rum ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít heslo Rum na Google obrázcích

Najít pojem Rum ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít slovo Rum ve vyhledávači Qwant

Hledat termín Rum ve fulltextu vyhledávače Info.com

Zkusit najít heslo Rum na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Rum například ve fulltextu Yahoo.com, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v Seznam.cz slovníku cizích slov, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v Lingea slovnících.

Výběr z nejčastěji hledaných slov

Na této webové stránce jste se dozvěděli co je to Rum? resp. co znamená slovo Rum? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Rum, odpověď na dotaz co je to Rum?. Víte např. kdo to je Malíř? Znáte a víte kdo je Ivana Uhlířová? Pochopte prosím, že definice nemohou být pravidelně aktualizovány. Pojmy mohou mít různé významy v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste proto vyhledávání nebo se podívejte do jiných kategorií než je nápoje. Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie nápoje, sklenice, rum, ilustrační obrázek

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na významy slov, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, popisy termínů, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.