Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Brexit. Co znamená pojem Brexit z kategorie Politika?

Co to je Brexit? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Brexit?

Brexit je zkrácený název problematiky možného vystoupení Velké Británie z Evropské unie. O tomto kroku by mělo rozhodnout referendum. Brexit by měl pro EU i zbytek Evropy určité důsledky. Především by Británie musela při obchodování dodržovat evropskou legislativu, ale nepodílela by se na jejím navrhování a schvalování.
Již v současnosti si Velká Británie vymohla mnoho výjimek, takže vystoupení z EU by pro Brity mnoho změn nepřineslo.


Co je to Brexit? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Brexit. Co znamená pojem Brexit z kategorie Politika?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Tento text samozřejmě můžete sdílet s kamarády na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Brexit je v sekci Politika

Klíčová slova: význam pojmu, význam, přesný výraz, Politika, odborný výraz, terminologie, vysvětlení, odborné názvosloví, význam slova, co znamená, Brexit, termín, formulace, synonymum, heslo, slovník, slovo, popis


Pojem Brexit je v kategorii Politika, ilustrační obrázek

Co označuje termín Brexit? Definice výrazu, slova, termínu z projektu Wikipedia

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

K ukončení členství Spojeného království v Evropské unii, krátce nazývaného brexit (z anglického Britain a exit), má dojít na základě rozhodnutí britských voličů v referendu konaném 23. června 2016. Referendum má de iure pouze poradní váhu, podle rozhodnutí britského nejvyššího soudu musí o vystoupení z Unie rozhodnout parlament Spojeného království. Poté o ně musí Británie požádat Evropskou unii na základě článku 50 Maastrichtské smlouvy. Ta předpokládá maximálně dvouletou lhůtu pro dojednání podmínek a ukončení členství.

Doporučené zdroje informací k dalšímu studiu

Hledat videa s názvem Brexit na Youtube

Zkusit najít slovo Brexit ve Wikislovníku

Hledat výraz Brexit ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Brexit ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat termín Brexit na Google.cz

Najít slovo Brexit ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Brexit například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v Lingea slovnících, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v evropském vyhledávači Qwant nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodných výběr odborných termínů, pojmů a hesel

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je význam slova Brexit? resp. jaký je význam pojmu Brexit? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Brexit, odpověď na dotaz co je to Brexit?. Víte např. kdo to je Anna K? Znáte a víte kdo je Martin Hofmann? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů v různých oborech lidské činnosti. Zkuste proto termín Brexit hledat i v jiných kategoriích (než Politika) Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího zajímavosti, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, významy slov s názvem Co Je To?.

Pýcha, pytel, pysk ... Víte jak to pokračuje dál? Pokud ne, odpověď naleznete tady.