Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Brexit. Co znamená pojem Brexit z kategorie Politika?

Co to je Brexit? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Brexit?

Brexit je zkrácený název problematiky možného vystoupení Velké Británie z Evropské unie. O tomto kroku by mělo rozhodnout referendum. Brexit by měl pro EU i zbytek Evropy určité důsledky. Především by Británie musela při obchodování dodržovat evropskou legislativu, ale nepodílela by se na jejím navrhování a schvalování.
Již v současnosti si Velká Británie vymohla mnoho výjimek, takže vystoupení z EU by pro Brity mnoho změn nepřineslo.


Co je to Brexit? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Brexit. Co znamená pojem Brexit z kategorie Politika?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Napsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte text pojmu Brexit s vašimi přáteli na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Brexit se nachází v kategorii Politika

Klíčová slova: názvosloví, co to je, informace, Politika, co znamená, heslo, termín, wiki, terminus technicus, co je to Brexit?, vysvětlení, formulace, slovník, definice pojmu, přesný výraz, definice, synonymum, Politika


Pojem Brexit je v kategorii Politika, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Brexit? Výraz, definice slova z Wikipedie

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

K ukončení členství Spojeného království v Evropské unii, krátce nazývaného brexit (z anglického Britain a exit), má dojít na základě rozhodnutí britských voličů v referendu konaném 23. června 2016. Referendum má de iure pouze poradní váhu, podle rozhodnutí britského nejvyššího soudu musí o vystoupení z Unie rozhodnout parlament Spojeného království. Poté o ně musí Británie požádat Evropskou unii na základě článku 50 Maastrichtské smlouvy. Ta předpokládá maximálně dvouletou lhůtu pro dojednání podmínek a ukončení členství.

Odkazy na jiné online zdroje a weby

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Brexit ve Wikimedia Commons

Hledat pojem Brexit ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat heslo Brexit ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít termín Brexit ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat pojem Brexit ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít slovo Brexit ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Brexit například ve videích na Youtube, v nabídce zboží na Heureka.cz, v Microsoft Bing, ve Wikizdrojích nebo v projektu slovnik.cz.

Víte, co znamenají tato slova, odborné termíny a pojmy?

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaký je význam slova Brexit? resp. co znamená výraz Brexit? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Brexit, odpověď na dotaz co je to Brexit?. Víte např. kdo to je Koroner? Znáte a víte kdo je IT ředitel? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Politika). Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na zajímavosti, popisy termínů, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Pýcha, pytel, pysk ... Víte jak to pokračuje dál? Pokud ne, odpověď naleznete tady.