Co je to?
Definice výrazu, termínu Brexit. Co znamená odborný pojem Brexit z kategorie Politika?

Co je Brexit? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Brexit?

Brexit je zkrácený název problematiky možného vystoupení Velké Británie z Evropské unie. O tomto kroku by mělo rozhodnout referendum. Brexit by měl pro EU i zbytek Evropy určité důsledky. Především by Británie musela při obchodování dodržovat evropskou legislativu, ale nepodílela by se na jejím navrhování a schvalování.
Již v současnosti si Velká Británie vymohla mnoho výjimek, takže vystoupení z EU by pro Brity mnoho změn nepřineslo.


Co je to Brexit? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Brexit. Co znamená odborný pojem Brexit z kategorie Politika?

Neručíme za přesnost informací. Možnost chyb vyhrazena. Text vytvořen pro Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Brexit se známými na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Výraz Brexit je v kategorii politika

Klíčová slova: význam, Brexit, co to je, informace, popis, definice pojmu, politika, co je to Brexit?, slovník, formulace, přesný výraz, pojem, vysvětlení, názvosloví, slovo, wiki, terminus technicus, termín


Pojem Brexit je v kategorii politika, ilustrační obrázek

V encyklopedii Wikipedia se o termínu Brexit dozvíte následující

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

K ukončení členství Spojeného království v Evropské unii, krátce nazývaného brexit (z anglického Britain a exit), má dojít na základě rozhodnutí britských voličů v referendu konaném 23. června 2016. Referendum má de iure pouze poradní váhu, podle rozhodnutí britského nejvyššího soudu musí o vystoupení z Unie rozhodnout parlament Spojeného království. Poté o ně musí Británie požádat Evropskou unii na základě článku 50 Maastrichtské smlouvy. Ta předpokládá maximálně dvouletou lhůtu pro dojednání podmínek a ukončení členství.

Další možné informační zdroje

Vyhledat slovo Brexit ve Wikislovníku

Hledat slovo Brexit ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Brexit ve Wikimedia Commons

Hledat videa s názvem Brexit na Youtube

Zkusit najít Brexit ve vyhledávači Qwant

Vyhledat termín Brexit ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Brexit například ve Wikizdrojích, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve vyhledávači Seznam.cz, ve fulltextu Google.cz nebo v Lingea slovnících.

Náhodných výběr odborných termínů, pojmů a hesel

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo Brexit? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Brexit? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Brexit, odpověď na dotaz co je to Brexit?. Víte např. kdo to je Renata Kalenská? Znáte a víte kdo je Mamánek? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic podle různých oborů. Můžete se proto pokusit najít heslo Brexit i v jiné sekci než v politika. U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na slovníková hesla, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Pýcha, pytel, pysk ... Víte jak to pokračuje dál? Pokud ne, odpověď naleznete tady.