Co je to?
Výraz, termín, definice slova Brexit. Co znamená odborný pojem Brexit z kategorie Politika?

Co je to Brexit? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Brexit?

Brexit je zkrácený název problematiky možného vystoupení Velké Británie z Evropské unie. O tomto kroku by mělo rozhodnout referendum. Brexit by měl pro EU i zbytek Evropy určité důsledky. Především by Británie musela při obchodování dodržovat evropskou legislativu, ale nepodílela by se na jejím navrhování a schvalování.
Již v současnosti si Velká Británie vymohla mnoho výjimek, takže vystoupení z EU by pro Brity mnoho změn nepřineslo.


Co je to Brexit? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Brexit. Co znamená odborný pojem Brexit z kategorie Politika?

Přes maximální snahu a opakovanou kontrolu mohou některé informace nesprávné, nepřesné či neaktuální. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Tento text samozřejmě můžete sdílet s vašimi přáteli na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Výraz Brexit je v sekci politika

Klíčová slova: slovník, význam pojmu, lexikon, popis, význam slova, přesný výraz, odborné názvosloví, pojem, heslo, slovo, wiki, Brexit, co to je, co je to Brexit?, názvosloví, vysvětlení, termín, politika


Pojem Brexit je v kategorii politika, ilustrační obrázek

V encyklopedii Wikipedia se o termínu Brexit dozvíte následující

Dále uvedený text byl převzat ze svobodné otevřené online encyklopedie Wikipedia. Více zde. Dostupné pod licencí CC-BY-SA.

K ukončení členství Spojeného království v Evropské unii, krátce nazývaného brexit (z anglického Britain a exit), má dojít na základě rozhodnutí britských voličů v referendu konaném 23. června 2016. Referendum má de iure pouze poradní váhu, podle rozhodnutí britského nejvyššího soudu musí o vystoupení z Unie rozhodnout parlament Spojeného království. Poté o ně musí Británie požádat Evropskou unii na základě článku 50 Maastrichtské smlouvy. Ta předpokládá maximálně dvouletou lhůtu pro dojednání podmínek a ukončení členství.

Pro více informací o heslu Brexit zkuste navštívit tyto odkazy

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Brexit ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat videa s názvem Brexit na Youtube

Hledat výraz Brexit na Google.cz

Hledat termín Brexit ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat výraz Brexit ve Wikislovníku

Vyhledat heslo Brexit ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Brexit například ve ruském vyhledávači Yandex, v projektu slovnik.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov, v evropském vyhledávači Qwant nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Jaké pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Nyní již víte jaká je definice termínu Brexit? resp. co označuje slovo Brexit? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Brexit, odpověď na dotaz co je to Brexit?. Víte např. kdo to je Prokurista? Znáte a víte kdo je Robert Tempel? Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy v závislosti na oboru a kontextu. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než politika). Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, významy slov s názvem Co Je To?.

Pýcha, pytel, pysk ... Víte jak to pokračuje dál? Pokud ne, odpověď naleznete tady.