Co je to?
Odborný výraz, definice slova Brexit. Co znamená pojem Brexit z kategorie Politika?

Co je to Brexit? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Brexit?

Brexit je zkrácený název problematiky možného vystoupení Velké Británie z Evropské unie. O tomto kroku by mělo rozhodnout referendum. Brexit by měl pro EU i zbytek Evropy určité důsledky. Především by Británie musela při obchodování dodržovat evropskou legislativu, ale nepodílela by se na jejím navrhování a schvalování.
Již v současnosti si Velká Británie vymohla mnoho výjimek, takže vystoupení z EU by pro Brity mnoho změn nepřineslo.


Co je to Brexit? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Brexit. Co znamená pojem Brexit z kategorie Politika?

Přes veškerou snahu se mohou v textech vyskytovat faktické i pravopisné chyby za což se předem omlouváme.Text napsán pro Superia.cz

Sdílejte text pojmu Brexit s ostatními na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Heslo Brexit se nachází v kategorii politika

Klíčová slova: terminologie, popis, terminus technicus, co to je, definice pojmu, pojem, co je to Brexit?, definice, politika, odborné názvosloví, formulace, přesný význam, politika, termín, přesný výraz, názvosloví, informace, vysvětlení


Pojem Brexit je v kategorii politika, ilustrační obrázek

Wikipedie píše o slovu Brexit?

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

K ukončení členství Spojeného království v Evropské unii, krátce nazývaného brexit (z anglického Britain a exit), má dojít na základě rozhodnutí britských voličů v referendu konaném 23. června 2016. Referendum má de iure pouze poradní váhu, podle rozhodnutí britského nejvyššího soudu musí o vystoupení z Unie rozhodnout parlament Spojeného království. Poté o ně musí Británie požádat Evropskou unii na základě článku 50 Maastrichtské smlouvy. Ta předpokládá maximálně dvouletou lhůtu pro dojednání podmínek a ukončení členství.

Pro více informací o heslu Brexit zkuste navštívit tyto odkazy

Zkusit najít heslo Brexit ve vyhledávači Yandex

Vyhledat pojem Brexit ve fulltextu Seznam.cz

Hledat pojem Brexit ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Brexit ve Wikimedia Commons

Hledat videa s názvem Brexit na Youtube

Najít termín Brexit ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Brexit například v evropském vyhledávači Qwant, v nabídce zboží na Heureka.cz, v Microsoft Bing, ve fulltextu Google.cz nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů

Teď už znáte odpověď na otázku co to je Brexit? resp. co označuje slovo Brexit? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Brexit, odpověď na dotaz co je to Brexit?. Víte např. kdo to je Daniel Takáč? Znáte a víte kdo je Švenkr? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Proto případně zapátrejte po pojmu Brexit i v jiných kategoriích (než politika). Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího známé i neznámé pojmy, popisy termínů, významy slov, slovníková hesla, zajímavosti, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Pýcha, pytel, pysk ... Víte jak to pokračuje dál? Pokud ne, odpověď naleznete tady.