Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Brexit. Co znamená pojem Brexit z kategorie Politika?

Co to je Brexit? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Brexit?

Brexit je zkrácený název problematiky možného vystoupení Velké Británie z Evropské unie. O tomto kroku by mělo rozhodnout referendum. Brexit by měl pro EU i zbytek Evropy určité důsledky. Především by Británie musela při obchodování dodržovat evropskou legislativu, ale nepodílela by se na jejím navrhování a schvalování.
Již v současnosti si Velká Británie vymohla mnoho výjimek, takže vystoupení z EU by pro Brity mnoho změn nepřineslo.


Co je to Brexit? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Brexit. Co znamená pojem Brexit z kategorie Politika?

Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Sepsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem Brexit s kolegy na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Brexit patří do kategorie Politika

Klíčová slova: pojem, přesný význam, slovník, definice, význam, význam pojmu, definice pojmu, Politika, synonymum, lexikon, vysvětlení, popis, termín, slovo, co to je, wiki, význam slova, informace


Pojem Brexit je v kategorii Politika, ilustrační obrázek

Co označuje termín Brexit? Definice slova, termínu z projektu Wikipedia

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

K ukončení členství Spojeného království v Evropské unii, krátce nazývaného brexit (z anglického Britain a exit), má dojít na základě rozhodnutí britských voličů v referendu konaném 23. června 2016. Referendum má de iure pouze poradní váhu, podle rozhodnutí britského nejvyššího soudu musí o vystoupení z Unie rozhodnout parlament Spojeného království. Poté o ně musí Británie požádat Evropskou unii na základě článku 50 Maastrichtské smlouvy. Ta předpokládá maximálně dvouletou lhůtu pro dojednání podmínek a ukončení členství.

Linky na další online zdroje

Vyhledat pojem Brexit ve Wikislovníku

Zkusit najít výraz Brexit ve fulltextu Seznam.cz

Najít slovo Brexit ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít termín Brexit ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít výraz Brexit ve vyhledávači Qwant

Hledat termín Brexit ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Brexit například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Lingea slovnících, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Často hledané výrazy, termíny a odborné pojmy

Tyto stránky vám umožnili zjistit co znamená Brexit? resp. co to je Brexit? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Brexit, odpověď na dotaz co je to Brexit?. Víte např. kdo to je Strojvedoucí? Znáte a víte kdo je Martin Hofmann? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Politika Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkazu na konkrétní podstránku tohoto projektu. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na zajímavosti, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, významy slov s názvem Co Je To?.

Pýcha, pytel, pysk ... Víte jak to pokračuje dál? Pokud ne, odpověď naleznete tady.