Co je to?
Výraz, termín, definice slova Jóga. Co znamená odborný pojem Jóga z kategorie Filozofie?

Co je to Jóga? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Jóga

Indická filosofie přinesla do povědomí světa různé podstatné věci, jedno z nich je i jóga. Nejstarší zmínky najdeme dávno před naším letopočtem. Podle filosofie jógy je podstatou života věčné bytí, vědomí a blaho. Pokud se s tím jogín ztotožní, čeká ho na konci cesty osvícení. Existují různé školy jógy, které k ztotožnění přistupují různě.


Co je to Jóga? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Jóga. Co znamená odborný pojem Jóga z kategorie Filozofie?

Přes maximální snahu a opakovanou kontrolu mohou některé informace nesprávné, nepřesné či neaktuální. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice slova Jóga? Pak se o tuto stránku podělte s vašimi přáteli na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Výraz Jóga je v kategorii filozofie

Klíčová slova: slovník, význam slova, vysvětlení, přesný význam, pojem, terminus technicus, filozofie, co to je, termín, lexikon, terminologie, definice, Jóga, odborný výraz, popis, význam pojmu, názvosloví, informace


Pojem Jóga je v kategorii filozofie, ilustrační obrázek

Co označuje termín Jóga? Definice termínu, výrazu z projektu Wikipedia

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Jóga (v dévanágarí योग, v původním konkrétním významu znamená jho, nejbližší český překlad spojení) znamená obnovení spojení individuálního Já (Átman) s universálním Bytím (paramátman / Brahman (=Brahma)). Sanskrtský výraz jóga, odvozený od slovního kořenu judž, má mnoho různých významů, z nichž nejužívanější jsou: připoutat, spojit, sjednotit nebo ovládnout.

Nejstarší zmínky o józe pocházejí z bráhman (900 až 500 př. n. l.) jako o asketických praktikách světců. V upanišadách se mluví o způsobech meditace a uctívání, které pochází z let kolem 900 př. n. l. Nejznámější zmínky o józe pocházejí z Bhagavadgíty (200 př. n. l.) a Pataňdžaliho jóga súter (300 až 200 př. n. l.). České čtenáře podrobně seznámil s filozofií a praxí různých druhů jógy Ing. Jiří Vacek v pátnactidílné řadě Nejvyšší jóga a mystika.

Pro více informací o heslu Jóga zkuste navštívit tyto odkazy

Zkusit najít termín Jóga ve vyhledávači Qwant

Vyhledat pojem Jóga ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Jóga ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat heslo Jóga na Google.cz

Hledat pojem Jóga ve fulltextu Seznam.cz

Hledat výraz Jóga ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Jóga například ve Wikislovníku, v projektu slovnik.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v Google překladači.

Často hledaná hesla, odborné termíny, pojmy, slova

Nyní již víte co znamená slovo Jóga? resp. co označuje slovo Jóga? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Jóga, odpověď na dotaz co je to Jóga?. Víte např. kdo to je Michael Douglas? Znáte a víte kdo je Delegát? Ke každému slovo může existovat víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než filozofie). U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, významy slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Víte, kdo je to stalker? Jedná se pojem související se zločinem. Nejen tento pojem naleznete na stránkách s názvem Kdo je to?