Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Metamfetamin. Co znamená pojem Metamfetamin z kategorie Chemie?

Co je Metamfetamin? Význam slova

Co znamená termín Metamfetamin? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Metamfetamin je název nabuzovací drogy, která se aplikuje nitrožilně, šňupe nebo kouří. Jde o látku, která je neurotoxická a při jejím užívání dochází k odumírání určité části neuronů v mozku, což znamená dlouhé odbourávání abstinenčních příznaků a při delším užívání také změnu osobnosti člověka. Metamfetamin je chemicky N-metylamfetamin, lidově je označován například jako pervitin, perník, péčko, speed a mnoho dalších. Nežádoucích účinků je velké množství, narušen je krevní oběh a krevní tlak, při nitrožilním podávání je často infikováno krevní řečiště, rozkládají se a vypadávají zuby.
Metamfetamin zesiluje soustředěnost, čilost, dodává energii. Uživatel má zvýšené sebevědomí a povznesenou náladu. Metamfetamin však nemá hranice a se zvýšenou dávkou se uživatel cítí stále lépe. Po odeznění účinku se objevují deprese a skleslost, včetně spánkového deficitu. Pak samozřejmě přichází chuť na další dávku, proto je metamfetamin silně návykový.


Odborný termín, výraz, slovo Metamfetamin. Co znamená pojem Metamfetamin z kategorie Chemie?

Přes veškerou snahu mohou texty obsahovat faktické i pravopisné chyby za což se předem omlouváme.Text byl sepsán pro server Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet s kolegy na různých sociálních sítích – Facebooku, Pinterestu, Redditu nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Heslo Metamfetamin se nachází v kategorii chemie

Klíčová slova: slovo, co znamená, odborné názvosloví, význam, Metamfetamin, terminologie, přesný výraz, informace, heslo, slovník, význam pojmu, terminus technicus, chemie, definice, co to je, wiki, termín, vysvětlení


Pojem Metamfetamin je v kategorii chemie, ilustrační obrázek

Linky na další online zdroje

Vyhledat pojem Metamfetamin ve Wikislovníku

Zkusit najít frázi Metamfetamin ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat výraz Metamfetamin na Google.cz

Vyhledat heslo Metamfetamin ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Metamfetamin ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít výraz Metamfetamin ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Metamfetamin například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v Microsoft Bing, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v projektu slovnik.cz.

Víte, co znamenají tato slova, odborné termíny a pojmy?

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co to je Metamfetamin? resp. jaký je význam pojmu Metamfetamin? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Metamfetamin, odpověď na dotaz co je to Metamfetamin?. Víte např. kdo to je Taťána Kuchařová? Znáte a víte kdo je Jan Rakušan? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Zkuste hledání odborného pojmu Metamfetamin i v jiné kategorii než je sekce chemie. Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, významy slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Osvěžte si plochu vaše počítače tím, že na ni umístíte nějakou pěknou tapetu. Vyberte si z mnoha kategorií o květin až po tapety aut.