Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Metamfetamin. Co znamená pojem Metamfetamin z kategorie Chemie?

Co je Metamfetamin?

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Metamfetamin?

Metamfetamin je název nabuzovací drogy, která se aplikuje nitrožilně, šňupe nebo kouří. Jde o látku, která je neurotoxická a při jejím užívání dochází k odumírání určité části neuronů v mozku, což znamená dlouhé odbourávání abstinenčních příznaků a při delším užívání také změnu osobnosti člověka. Metamfetamin je chemicky N-metylamfetamin, lidově je označován například jako pervitin, perník, péčko, speed a mnoho dalších. Nežádoucích účinků je velké množství, narušen je krevní oběh a krevní tlak, při nitrožilním podávání je často infikováno krevní řečiště, rozkládají se a vypadávají zuby.
Metamfetamin zesiluje soustředěnost, čilost, dodává energii. Uživatel má zvýšené sebevědomí a povznesenou náladu. Metamfetamin však nemá hranice a se zvýšenou dávkou se uživatel cítí stále lépe. Po odeznění účinku se objevují deprese a skleslost, včetně spánkového deficitu. Pak samozřejmě přichází chuť na další dávku, proto je metamfetamin silně návykový.


Co je to Metamfetamin? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Metamfetamin. Co znamená pojem Metamfetamin z kategorie Chemie?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Text byl vytvořen autorkami právě pro projekt Superia.cz

Sdílejte text pojmu Metamfetamin s vašimi kamarády, známými a přáteli na společených (komunitních, sociálních) webech jako je Facebook, Reddit, síť X (Twitter) nebo Pinterest.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Pojem Metamfetamin se nachází v kategorii chemie

Klíčová slova: co je to Metamfetamin?, chemie, synonymum, co to je, termín, slovník, definice, heslo, co znamená, význam, odborné názvosloví, přesný výraz, pojem, Metamfetamin, popis, význam slova, názvosloví, wiki


Pojem Metamfetamin je v kategorii chemie, ilustrační obrázek

Pro další informace o termínu Metamfetamin zkuste tyto odkazy

Najít výraz Metamfetamin ve fulltextu Seznam.cz

Hledat slovo Metamfetamin na Google.cz

Najít termín Metamfetamin ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Metamfetamin ve Wikimedia Commons

Zkusit najít frázi Metamfetamin ve vyhledávači Yahoo

Najít termín Metamfetamin ve fulltextu vyhledávače Info.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Metamfetamin například ve videích na Youtube, v Google překladači, v Google obrázcích, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v Lingea slovnících.

Výběr z často hledaných výrazů na tomto webu

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaký je význam slova Metamfetamin? resp. co znamená Metamfetamin? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Metamfetamin, odpověď na dotaz co je to Metamfetamin?. Víte např. kdo to je Klára Issová? Znáte a víte kdo je Miloš Skalka? Litujem, že není v našich silách provádět pravidelně aktualizace všech textů. Pojmy mohou mít různé významy podle různých oborů. Radíme vám proto hledat slovo Metamfetamin i v jiné části webu než je kategorie chemie. Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie chemie, chemik v laboratoři, metamfetamin, ilustrační obrázek

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na zajímavosti, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Osvěžte si plochu vaše počítače tím, že na ni umístíte nějakou pěknou tapetu. Vyberte si z mnoha kategorií o květin až po tapety aut.