Co je to?
Výraz, termín, definice slova Metafora. Co znamená odborný pojem Metafora z kategorie Český jazyk?

Co je Metafora?

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Metafora?

Metafora znamená v podstatě nějaké přirovnání. Jde o jazykový útvar, který spadá spíše do umělecké literatury. S určitými, obvykle zažitými metaforami se však běžně setkáváme i v běžné mluvě či poezii.
Metafora je přenesení významu na základě nějaké podobnosti, ať již objektivní, tak i subjektivně posouzené.


Co je to Metafora? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Metafora. Co znamená odborný pojem Metafora z kategorie Český jazyk?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Napsáno redaktory Superia.cz

Definici pojmu Metafora sdílejte s rodinou a kamarády na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Heslo Metafora je v kategorii Český jazyk

Klíčová slova: termín, Metafora, význam slova, co to je, názvosloví, synonymum, slovník, wiki, význam, heslo, co znamená, informace, popis, přesný význam, co je to Metafora?, lexikon, definice, formulace


Pojem Metafora je v kategorii Český jazyk, ilustrační obrázek

Co označuje termín Metafora? Odborný výraz, termín, definice slova z projektu Wikipedia

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Metafora je jazyková a rétorická literární konstrukce spočívající v přenášení významu na základě vnější (strukturální) podobnosti. Je druhem tropu, tedy přenášení významu původního pojmenování na jiný předmět. Je součástí běžné funkce a užívání jazyka, ale zvláštní význam má zejména v poezii.

Odkazy na jiné weby

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Metafora ve Wikimedia Commons

Vyhledat pojem Metafora ve Wikislovníku

Vyhledat slovo Metafora ve vyhledávači Yahoo

Zkusit najít frázi Metafora ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít slovo Metafora na Google obrázcích

Hledat heslo Metafora ve fulltextu vyhledávače Info.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Metafora například ve ruském vyhledávači Yandex, v Lingea slovnících, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v Google překladači.

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Teď už víte jaký je přesný význam slova Metafora? resp. co označuje slovo Metafora? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Metafora, odpověď na dotaz co je to Metafora?. Víte např. kdo to je Dederon? Znáte a víte kdo je Sociopat? Pochopte prosím, že nemáme prostředky na častou aktualizaci všech textů. vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Pokuste se najít termín Metafora i v jiné kategorii než v Český jazyk. Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje přesné vysvětlení slov, významy slov, definice odborných pojmů, zajímavosti, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Víte, kdo je to stalker? Jedná se pojem související se zločinem. Nejen tento pojem naleznete na stránkách s názvem Kdo je to?