Co je to?
Výraz, termín, definice slova Metafora. Co znamená odborný pojem Metafora z kategorie Český jazyk?

Co je to Metafora? Význam slova

Co znamená termín Metafora? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Metafora znamená v podstatě nějaké přirovnání. Jde o jazykový útvar, který spadá spíše do umělecké literatury. S určitými, obvykle zažitými metaforami se však běžně setkáváme i v běžné mluvě či poezii.
Metafora je přenesení významu na základě nějaké podobnosti, ať již objektivní, tak i subjektivně posouzené.


Co je to Metafora? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Metafora. Co znamená odborný pojem Metafora z kategorie Český jazyk?

Chyby vyhrazeny. Neručíme za faktickou přednost a aktuálnost informací. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu Metafora doporučujeme sdílet s vašimi přáteli na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Metafora se nachází v sekci Český jazyk

Klíčová slova: vysvětlení, význam, význam slova, definice, význam pojmu, slovo, definice pojmu, formulace, přesný výraz, synonymum, Český jazyk, odborné názvosloví, co je to Metafora?, terminus technicus, Metafora, Český jazyk, co to je, co znamená


Pojem Metafora je v kategorii Český jazyk, ilustrační obrázek

Co se můžete dočíst ve Wikipedii o termínu Metafora?

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Metafora je jazyková a rétorická literární konstrukce spočívající v přenášení významu na základě vnější (strukturální) podobnosti. Je druhem tropu, tedy přenášení významu původního pojmenování na jiný předmět. Je součástí běžné funkce a užívání jazyka, ale zvláštní význam má zejména v poezii.

Jiné doporučené zdroje informací

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Metafora ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Metafora ve Wikimedia Commons

Vyhledat termín Metafora ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat videa s názvem Metafora na Youtube

Najít výraz Metafora ve Wikislovníku

Vyhledat výraz Metafora ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Metafora například v Microsoft Bing, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve ruském vyhledávači Yandex, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v Google překladači.

Náhodných výběr odborných termínů, pojmů a hesel

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaká je definice termínu Metafora? resp. jaká je definice termínu Metafora? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Metafora, odpověď na dotaz co je to Metafora?. Víte např. kdo to je Hugh Jackman? Znáte a víte kdo je Sociopat? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Metafora v jiné sekci než Český jazyk. K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, popisy termínů, slovníková hesla, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Víte, kdo je to stalker? Jedná se pojem související se zločinem. Nejen tento pojem naleznete na stránkách s názvem Kdo je to?