Co je to?
Výraz, termín, definice slova Metafora. Co znamená odborný pojem Metafora z kategorie Český jazyk?

Co je to Metafora? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Metafora

Metafora znamená v podstatě nějaké přirovnání. Jde o jazykový útvar, který spadá spíše do umělecké literatury. S určitými, obvykle zažitými metaforami se však běžně setkáváme i v běžné mluvě či poezii.
Metafora je přenesení významu na základě nějaké podobnosti, ať již objektivní, tak i subjektivně posouzené.


Co je to Metafora? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Metafora. Co znamená odborný pojem Metafora z kategorie Český jazyk?

Možnost chyb vyhrazena. Sepsáno redaktory Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Metafora? Potom se o definici podělte s kolegy na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Metafora se nachází v kategorii Český jazyk

Klíčová slova: terminologie, lexikon, pojem, odborný výraz, informace, slovník, Český jazyk, význam, synonymum, odborné názvosloví, vysvětlení, slovo, názvosloví, co znamená, význam slova, wiki, Český jazyk, popis


Pojem Metafora je v kategorii Český jazyk, ilustrační obrázek

Co se píše ve Wikipedii o pojmu Metafora?

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Metafora je jazyková a rétorická literární konstrukce spočívající v přenášení významu na základě vnější (strukturální) podobnosti. Je druhem tropu, tedy přenášení významu původního pojmenování na jiný předmět. Je součástí běžné funkce a užívání jazyka, ale zvláštní význam má zejména v poezii.

Více informací o pojmu Metafora lze najít v následujících zdrojích

Vyhledat výraz Metafora ve vyhledávači Yandex

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Metafora ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Metafora ve Wikimedia Commons

Najít termín Metafora ve Wikislovníku

Hledat videa s názvem Metafora na Youtube

Zkusit najít termín Metafora na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Metafora například v evropském vyhledávači Qwant, v Google překladači, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v Lingea slovnících.

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů

Tyto stránky vám umožnili zjistit co znamená Metafora? resp. jaká je definice slova Metafora? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Metafora, odpověď na dotaz co je to Metafora?. Víte např. kdo to je Sexuolog? Znáte a víte kdo je Sociopat? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů v různých oborech lidské činnosti. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Český jazyk Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, popisy termínů, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Víte, kdo je to stalker? Jedná se pojem související se zločinem. Nejen tento pojem naleznete na stránkách s názvem Kdo je to?