Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Metafora. Co znamená pojem Metafora z kategorie Český jazyk?

Co to je Metafora? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Metafora?

Metafora znamená v podstatě nějaké přirovnání. Jde o jazykový útvar, který spadá spíše do umělecké literatury. S určitými, obvykle zažitými metaforami se však běžně setkáváme i v běžné mluvě či poezii.
Metafora je přenesení významu na základě nějaké podobnosti, ať již objektivní, tak i subjektivně posouzené.


Co je to Metafora? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Metafora. Co znamená pojem Metafora z kategorie Český jazyk?

Veškeré texty jsou bez záruky. Sepsáno redaktory Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Metafora? Potom se o definici podělte s vašimi známými a kamarády na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Termín Metafora se nachází v kategorii Český jazyk

Klíčová slova: slovník, co znamená, termín, význam pojmu, formulace, heslo, co je to Metafora?, terminologie, odborný výraz, co to je, význam slova, definice pojmu, Metafora, odborné názvosloví, informace, pojem, význam, definice


Pojem Metafora je v kategorii Český jazyk, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o heslu Metafora dozvíte následující

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Metafora je jazyková a rétorická literární konstrukce spočívající v přenášení významu na základě vnější (strukturální) podobnosti. Je druhem tropu, tedy přenášení významu původního pojmenování na jiný předmět. Je součástí běžné funkce a užívání jazyka, ale zvláštní význam má zejména v poezii.

Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Zkusit najít pojem Metafora ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít výraz Metafora ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Metafora ve Wikimedia Commons

Hledat videa s názvem Metafora na Youtube

Hledat frázi Metafora ve Wikislovníku

Vyhledat heslo Metafora ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Metafora například ve ruském vyhledávači Yandex, v nabídce zboží na Heureka.cz, v evropském vyhledávači Qwant, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Doporučené odborné pojmy, termíny, výrazy a hesla

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaká je definice slova Metafora? resp. jaká je definice slova Metafora? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Metafora, odpověď na dotaz co je to Metafora?. Víte např. kdo to je Jiří Zimola? Znáte a víte kdo je Svatý Václav? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste proto hledat termín Metafora hledat i v jiných kategoriích (než Český jazyk). Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na známé i neznámé pojmy, významy slov, slovníková hesla, popisy termínů, definice odborných pojmů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Víte, kdo je to stalker? Jedná se pojem související se zločinem. Nejen tento pojem naleznete na stránkách s názvem Kdo je to?