Co je to?
Výraz, termín, definice slova Metafora. Co znamená odborný pojem Metafora z kategorie Český jazyk?

Co je to Metafora? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Metafora?

Metafora znamená v podstatě nějaké přirovnání. Jde o jazykový útvar, který spadá spíše do umělecké literatury. S určitými, obvykle zažitými metaforami se však běžně setkáváme i v běžné mluvě či poezii.
Metafora je přenesení významu na základě nějaké podobnosti, ať již objektivní, tak i subjektivně posouzené.


Co je to Metafora? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Metafora. Co znamená odborný pojem Metafora z kategorie Český jazyk?

Provozovatel neručí za to, že informace uvedené na portálu, nebo na stránkách na které portál odkazuje, jsou správné, úplné a aktuální. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Metafora? Potom se o definici podělte s přáteli a kamarády na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Termín Metafora se nachází v kategorii Český jazyk

Klíčová slova: Metafora, co to je, názvosloví, slovo, wiki, odborné názvosloví, definice pojmu, pojem, Český jazyk, terminologie, heslo, lexikon, synonymum, vysvětlení, definice, přesný výraz, formulace, význam


Pojem Metafora je v kategorii Český jazyk, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o heslu Metafora dozvíte následující

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Metafora je jazyková a rétorická literární konstrukce spočívající v přenášení významu na základě vnější (strukturální) podobnosti. Je druhem tropu, tedy přenášení významu původního pojmenování na jiný předmět. Je součástí běžné funkce a užívání jazyka, ale zvláštní význam má zejména v poezii.

Další informační zdroje

Hledat slovo Metafora ve vyhledávači Yandex

Hledat termín Metafora na Google.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Metafora ve Wikimedia Commons

Zkusit najít slovo Metafora ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít termín Metafora ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat slovo Metafora ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Metafora například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Lingea slovnících, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve Wikislovníku nebo v Google překladači.

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Tyto stránky vám umožnili zjistit co znamená Metafora? resp. co znamená Metafora? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Metafora, odpověď na dotaz co je to Metafora?. Víte např. kdo to je Prcek? Znáte a víte kdo je Sociopat? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů podle toho o jaký obor se jedná. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než Český jazyk). Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího zajímavosti, slovníková hesla, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Víte, kdo je to stalker? Jedná se pojem související se zločinem. Nejen tento pojem naleznete na stránkách s názvem Kdo je to?