Co je to?
Definice výrazu Iphone. Co znamená odborný pojem Iphone z kategorie Hardware?

Co to je Iphone? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Iphone?

Iphone je typ tzv. chytrého telefonu od americké společností Apple Inc. Jeho ovládání zajišťuje dotykový displej a virtuální klávesnice. Na trh byl Iphone uveden v roce 2007 a do dubna 2020 existuje celkem 24 základních modelů iPhone. Nejnovějším modelem je iPhone 11. iPhone využívá operačního systému iOS. Aplikace lze zakoupit nebo stáhnout z online obchodu App Store. Hlavním a podstatě jediným konkurentem iPhone jsou chytré telefony s operační systém Android.


Co je to Iphone? Význam slova, termín, Definice výrazu Iphone. Co znamená odborný pojem Iphone z kategorie Hardware?

Provozovatel neručí za správnost či přesnost obsahu webových stránek. Sepsáno redaktory Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Iphone? Potom se o definici podělte s vašimi kamarády na veřejných sociálních sítích (Facebook, Pinterest, Reddit či Twitter).

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Pojem Iphone se nachází v kategorii hardware

Klíčová slova: lexikon, hardware, Iphone, odborný výraz, odborné názvosloví, vysvětlení, definice, wiki, co to je, heslo, formulace, slovník, význam, co znamená, synonymum, přesný výraz, pojem, termín


Pojem Iphone je v kategorii hardware, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Iphone? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

iPhone je produkt společnosti Apple, smartphone, nebo-li chytrý mobilní telefon, který v sobě spojuje funkce mobilního telefonu s kapesním počítačem. Ovládá se pomocí velkého dotykového displeje s virtuální klávesnicí. Při svém uvedení v roce 2007 iPhone přinesl jako jeden z prvních mobilních telefonů vícedotykové ovládání a zároveň díky vysokým prodejům a oblibě popularizoval celou kategorii smartphonů.

Apple iPhone 6

iPhone 6 od společnosti Apple. Autor: hurk, zdroj: Pixabay
iPhone 6 od společnosti Apple. Autor: hurk, zdroj: Pixabay


Další informace o pojmu Iphone hledejte v níže uvedených zdrojích

Hledat termín Iphone ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít slovo Iphone ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít heslo Iphone na Google.cz

Najít termín Iphone ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat pojem Iphone ve Wikizdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Iphone ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Iphone například ve ruském vyhledávači Yandex, v Google překladači, ve Wikislovníku, ve videích na Youtube nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Vybrané termíny, slova, pojmy

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaký je význam slova Iphone? resp. jaká je definice slova Iphone? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Iphone, odpověď na dotaz co je to Iphone?. Víte např. kdo to je Albín? Znáte a víte kdo je Hovado? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Radíme proto zkusit hledat pojem Iphone v dalších sekcích tohoto webu, v jiné kategorii než je hardware. Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího definice odborných pojmů, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Setkali jste se s pojmem švica a nevíte, co znamená? Pokud je vaše odpověď kladná, podívejte se na tento web na kterém můžete nalézt odpověď.