Co je to?
Výraz, termín, definice slova Iphone. Co znamená odborný pojem Iphone z kategorie Hardware?

Co je Iphone? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Iphone

Iphone je typ tzv. chytrého telefonu od americké společností Apple Inc. Jeho ovládání zajišťuje dotykový displej a virtuální klávesnice. Na trh byl Iphone uveden v roce 2007 a do dubna 2020 existuje celkem 24 základních modelů iPhone. Nejnovějším modelem je iPhone 11. iPhone využívá operačního systému iOS. Aplikace lze zakoupit nebo stáhnout z online obchodu App Store. Hlavním a podstatě jediným konkurentem iPhone jsou chytré telefony s operační systém Android.


Co je to Iphone? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Iphone. Co znamená odborný pojem Iphone z kategorie Hardware?

Neručíme za úplnost, správnost, přesnost ani aktuálnost zde uvedených informací. Text vytvořen pro server Superia.cz

Definici pojmu Iphone sdílejte se známými na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Výraz Iphone je v kategorii hardware

Klíčová slova: přesný výraz, definice pojmu, přesný význam, vysvětlení, heslo, informace, názvosloví, odborné názvosloví, pojem, slovo, význam, popis, význam slova, hardware, terminus technicus, definice, odborný výraz, synonymum


Pojem Iphone je v kategorii hardware, ilustrační obrázek

Co označuje termín Iphone? Výraz, definice slova z projektu Wikipedia

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

iPhone je produkt společnosti Apple, smartphone, nebo-li chytrý mobilní telefon, který v sobě spojuje funkce mobilního telefonu s kapesním počítačem. Ovládá se pomocí velkého dotykového displeje s virtuální klávesnicí. Při svém uvedení v roce 2007 iPhone přinesl jako jeden z prvních mobilních telefonů vícedotykové ovládání a zároveň díky vysokým prodejům a oblibě popularizoval celou kategorii smartphonů.

Apple iPhone 6

iPhone 6 od společnosti Apple. Autor: hurk, zdroj: Pixabay
iPhone 6 od společnosti Apple. Autor: hurk, zdroj: Pixabay


Pro další informace o termínu Iphone zkuste tyto odkazy

Vyhledat heslo Iphone ve Wikizdrojích

Hledat pojem Iphone ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat frázi Iphone ve vyhledávači Qwant

Hledat videa s názvem Iphone na Youtube

Vyhledat výraz Iphone na Google.cz

Zkusit najít Iphone ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Iphone například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve fulltextu Yahoo.com, v Google obrázcích nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo Iphone? resp. co je to Iphone? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Iphone, odpověď na dotaz co je to Iphone?. Víte např. kdo to je Jozef Síkela? Znáte a víte kdo je Exulant? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů podle různých oborů. Zkuste hledání i v jiné sekci webu než v hardware. U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na zajímavosti, popisy termínů, slovníková hesla, významy slov, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Setkali jste se s pojmem švica a nevíte, co znamená? Pokud je vaše odpověď kladná, podívejte se na tento web na kterém můžete nalézt odpověď.