Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Iphone. Co znamená pojem Iphone z kategorie Hardware?

Co to je Iphone? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Iphone?

Iphone je typ tzv. chytrého telefonu od americké společností Apple Inc. Jeho ovládání zajišťuje dotykový displej a virtuální klávesnice. Na trh byl Iphone uveden v roce 2007 a do dubna 2020 existuje celkem 24 základních modelů iPhone. Nejnovějším modelem je iPhone 11. iPhone využívá operačního systému iOS. Aplikace lze zakoupit nebo stáhnout z online obchodu App Store. Hlavním a podstatě jediným konkurentem iPhone jsou chytré telefony s operační systém Android.


Co je to Iphone? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Iphone. Co znamená pojem Iphone z kategorie Hardware?

Texty mohou obsahovat chyby. Sepsáno redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Iphone? Pak se o ní podělte s vašimi kamarády, známými a přáteli na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Iphone patří do sekce Hardware

Klíčová slova: informace, formulace, co znamená, odborné názvosloví, co je to Iphone?, slovo, synonymum, terminologie, odborný výraz, pojem, definice, význam pojmu, vysvětlení, terminus technicus, přesný výraz, wiki, lexikon, Hardware


Pojem Iphone je v kategorii Hardware, ilustrační obrázek

Co označuje termín Iphone? Výraz, definice slova z projektu Wikipedia

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

iPhone je produkt společnosti Apple, smartphone, nebo-li chytrý mobilní telefon, který v sobě spojuje funkce mobilního telefonu s kapesním počítačem. Ovládá se pomocí velkého dotykového displeje s virtuální klávesnicí. Při svém uvedení v roce 2007 iPhone přinesl jako jeden z prvních mobilních telefonů vícedotykové ovládání a zároveň díky vysokým prodejům a oblibě popularizoval celou kategorii smartphonů.

Apple iPhone 6

iPhone 6 od společnosti Apple. Autor: hurk, zdroj: Pixabay
iPhone 6 od společnosti Apple. Autor: hurk, zdroj: Pixabay


Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Vyhledat výraz Iphone ve Wikizdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Iphone ve Wikimedia Commons

Hledat výraz Iphone ve vyhledávači Yandex

Najít pojem Iphone ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat heslo Iphone ve Wikislovníku

Najít výraz Iphone na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Iphone například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Lingea slovnících, ve vyhledávači Seznam.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v projektu slovnik.cz.

Výběr odborných pojmů, slov, termínů a výrazů

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaká je definice termínu Iphone? resp. jaká je definice termínu Iphone? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Iphone, odpověď na dotaz co je to Iphone?. Víte např. kdo to je Správní orgán? Znáte a víte kdo je Unitář? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy podle toho o jaký obor se jedná. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než Hardware). U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího slovníková hesla, popisy termínů, zajímavosti, definice odborných pojmů, významy slov, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Setkali jste se s pojmem švica a nevíte, co znamená? Pokud je vaše odpověď kladná, podívejte se na tento web na kterém můžete nalézt odpověď.