Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Hedvábná stezka. Co znamená pojem Hedvábná stezka z kategorie Politika?

Co to je Hedvábná stezka? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Hedvábná stezka?

Hedvábná stezka je název starobylé a velmi důležité obchodní cesty, která propojovala Čínu a Středomoří. Vznikla ve starověku a využívána byla i ve středověku. Byla velmi dlouhá (udává se až 8000 km) a místy vedla náročným terénem (hory, pouště). Absolvovat ji zabralo mnoho času. Do Evropy se vozilo z Číny hedvábí a častým obchodním artiklem bylo koření. Ve 13. století dopravu zboží komplikovali Mongolové a po 15. století stezka ztratila na významu vzhledem k rozvoji lodní dopravy, která byla rychlejší a efektivnější a využívala nové trasy.


Co je to Hedvábná stezka? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Hedvábná stezka. Co znamená pojem Hedvábná stezka z kategorie Politika?

Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Hedvábná stezka? Potom se o definici podělte s blízkými na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Hedvábná stezka se nachází v kategorii Politika

Klíčová slova: co je to Hedvábná stezka?, wiki, synonymum, slovník, přesný význam, popis, názvosloví, význam slova, lexikon, význam, co znamená, termín, pojem, co to je, informace, význam pojmu, přesný výraz, heslo


Pojem Hedvábná stezka je v kategorii Politika, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o heslu Hedvábná stezka dozvíte následující

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Hedvábná stezka či Hedvábná cesta je starověká a středověká trasa vedoucí z východní Asie přes střední Asii do Středomoří. Ve své hlavní větvi spojující čínské město Čchang-an (Si-an) s Malou Asií a Středozemním mořem. Její celková délka po souši a po moři činí asi 8 000 km. Obchod po hedvábné stezce byl důležitým faktorem při rozvoji velkých starověkých civilizací v Číně, Mezopotámii, Persii, Indii a Itálii a pomohl položit základy moderního světa. Prvním, kdo použil název Hedvábná stezka byl německý zeměpisec baron Ferdinand von Richthofen roku 1877.

Zkuste zjistit více informací o slovu Hedvábná stezka v následujících zdrojích

Hledat pojem Hedvábná stezka na Google.cz

Najít heslo Hedvábná stezka ve vyhledávači Qwant

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Hedvábná stezka ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít pojem Hedvábná stezka ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít výraz Hedvábná stezka ve Wikizdrojích

Hledat videa s názvem Hedvábná stezka na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Hedvábná stezka například ve Wikislovníku, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve vyhledávači Seznam.cz, v Microsoft Bing nebo v Lingea slovnících.

Jaké pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Tyto stránky vám umožnili zjistit co znamená Hedvábná stezka? resp. jaký je význam pojmu Hedvábná stezka? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Hedvábná stezka, odpověď na dotaz co je to Hedvábná stezka?. Víte např. kdo to je Elon Musk? Znáte a víte kdo je Roger Federer? Jednotlivá slova můžou mít několik významů podle různých oborů. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Politika Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího popisy termínů, slovníková hesla, zajímavosti, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Taky máte někdy KOPR? Tím nemyslíme zeleninu, ale trošku hanlivou avšak výstižnou zkratku.