Co je to?
Odborný výraz, definice slova Hedvábná stezka. Co znamená slovo Hedvábná stezka z kategorie Politika?

Co je Hedvábná stezka? Definice pojmu

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Hedvábná stezka?

Hedvábná stezka je název starobylé a velmi důležité obchodní cesty, která propojovala Čínu a Středomoří. Vznikla ve starověku a využívána byla i ve středověku. Byla velmi dlouhá (udává se až 8000 km) a místy vedla náročným terénem (hory, pouště). Absolvovat ji zabralo mnoho času. Do Evropy se vozilo z Číny hedvábí a častým obchodním artiklem bylo koření. Ve 13. století dopravu zboží komplikovali Mongolové a po 15. století stezka ztratila na významu vzhledem k rozvoji lodní dopravy, která byla rychlejší a efektivnější a využívala nové trasy.


Co je to Hedvábná stezka? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Hedvábná stezka. Co znamená slovo Hedvábná stezka z kategorie Politika?

Naše stránky mají pouze informativní charakter, neručíme za tiskové chyby. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem Hedvábná stezka s dalšími lidmi na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Pojem Hedvábná stezka patří do kategorie politika

Klíčová slova: lexikon, přesný výraz, politika, politika, definice pojmu, vysvětlení, odborné názvosloví, pojem, význam pojmu, informace, wiki, význam slova, slovo, formulace, Hedvábná stezka, termín, definice, popis


Pojem Hedvábná stezka je v kategorii politika, ilustrační obrázek

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu Hedvábná stezka?

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Hedvábná stezka či Hedvábná cesta je starověká a středověká trasa vedoucí z východní Asie přes střední Asii do Středomoří. Ve své hlavní větvi spojující čínské město Čchang-an (Si-an) s Malou Asií a Středozemním mořem. Její celková délka po souši a po moři činí asi 8 000 km. Obchod po hedvábné stezce byl důležitým faktorem při rozvoji velkých starověkých civilizací v Číně, Mezopotámii, Persii, Indii a Itálii a pomohl položit základy moderního světa. Prvním, kdo použil název Hedvábná stezka byl německý zeměpisec baron Ferdinand von Richthofen roku 1877.

Jiné doporučené zdroje informací

Hledat slovo Hedvábná stezka ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Hedvábná stezka ve Wikimedia Commons

Hledat výraz Hedvábná stezka ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat výraz Hedvábná stezka ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat pojem Hedvábná stezka ve Wikislovníku

Najít výraz Hedvábná stezka ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Hedvábná stezka například ve fulltextu Google.cz, v projektu slovnik.cz, ve Wikizdrojích, v evropském vyhledávači Qwant nebo v Lingea slovnících.

Výběr z nejčastěji hledaných slov

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaký je význam slova Hedvábná stezka? resp. co přesně označuje termín Hedvábná stezka? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Hedvábná stezka, odpověď na dotaz co je to Hedvábná stezka?. Víte např. kdo to je Anna Kellnerová? Znáte a víte kdo je Miroslav Kalousek? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste proto vyhledávání nebo se podívejte do jiných kategorií než je politika. Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje popisy termínů, definice odborných pojmů, slovníková hesla, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, významy slov s názvem Co Je To?.

Taky máte někdy KOPR? Tím nemyslíme zeleninu, ale trošku hanlivou avšak výstižnou zkratku.