Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Hedvábná stezka. Co znamená pojem Hedvábná stezka z kategorie Politika?

Co to je Hedvábná stezka? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Hedvábná stezka?

Hedvábná stezka je název starobylé a velmi důležité obchodní cesty, která propojovala Čínu a Středomoří. Vznikla ve starověku a využívána byla i ve středověku. Byla velmi dlouhá (udává se až 8000 km) a místy vedla náročným terénem (hory, pouště). Absolvovat ji zabralo mnoho času. Do Evropy se vozilo z Číny hedvábí a častým obchodním artiklem bylo koření. Ve 13. století dopravu zboží komplikovali Mongolové a po 15. století stezka ztratila na významu vzhledem k rozvoji lodní dopravy, která byla rychlejší a efektivnější a využívala nové trasy.


Co je to Hedvábná stezka? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Hedvábná stezka. Co znamená pojem Hedvábná stezka z kategorie Politika?

Texty mohou obsahovat chyby. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Hedvábná stezka? Potom se o definici podělte se známými na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Hedvábná stezka se nachází v kategorii Politika

Klíčová slova: lexikon, slovník, synonymum, pojem, význam, Hedvábná stezka, formulace, co znamená, přesný význam, co je to Hedvábná stezka?, význam pojmu, význam slova, Politika, názvosloví, Politika, heslo, terminus technicus, popis


Pojem Hedvábná stezka je v kategorii Politika, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Hedvábná stezka? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Hedvábná stezka či Hedvábná cesta je starověká a středověká trasa vedoucí z východní Asie přes střední Asii do Středomoří. Ve své hlavní větvi spojující čínské město Čchang-an (Si-an) s Malou Asií a Středozemním mořem. Její celková délka po souši a po moři činí asi 8 000 km. Obchod po hedvábné stezce byl důležitým faktorem při rozvoji velkých starověkých civilizací v Číně, Mezopotámii, Persii, Indii a Itálii a pomohl položit základy moderního světa. Prvním, kdo použil název Hedvábná stezka byl německý zeměpisec baron Ferdinand von Richthofen roku 1877.

Internetové odkazy na vyhledávače

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Hedvábná stezka ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Hedvábná stezka ve Wikimedia Commons

Vyhledat výraz Hedvábná stezka ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat termín Hedvábná stezka ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat výraz Hedvábná stezka ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat heslo Hedvábná stezka ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Hedvábná stezka například ve fulltextu Google.cz, v projektu slovnik.cz, ve Wikizdrojích, ve Wikislovníku nebo v Google překladači.

Často hledané výrazy, termíny a odborné pojmy

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaká je definice termínu Hedvábná stezka? resp. co je to Hedvábná stezka? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Hedvábná stezka, odpověď na dotaz co je to Hedvábná stezka?. Víte např. kdo to je Radiolog? Znáte a víte kdo je Kybergroomer? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy podle různých oborů. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než Politika). Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, zajímavosti, popisy termínů, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Taky máte někdy KOPR? Tím nemyslíme zeleninu, ale trošku hanlivou avšak výstižnou zkratku.