Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Hedvábná stezka. Co znamená pojem Hedvábná stezka z kategorie Politika?

Co to je Hedvábná stezka? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Hedvábná stezka?

Hedvábná stezka je název starobylé a velmi důležité obchodní cesty, která propojovala Čínu a Středomoří. Vznikla ve starověku a využívána byla i ve středověku. Byla velmi dlouhá (udává se až 8000 km) a místy vedla náročným terénem (hory, pouště). Absolvovat ji zabralo mnoho času. Do Evropy se vozilo z Číny hedvábí a častým obchodním artiklem bylo koření. Ve 13. století dopravu zboží komplikovali Mongolové a po 15. století stezka ztratila na významu vzhledem k rozvoji lodní dopravy, která byla rychlejší a efektivnější a využívala nové trasy.


Co je to Hedvábná stezka? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Hedvábná stezka. Co znamená pojem Hedvábná stezka z kategorie Politika?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Tento text (Hedvábná stezka) můžete sdílet s přáteli a kamarády prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Hedvábná stezka patří do kategorie Politika

Klíčová slova: informace, pojem, Politika, Politika, co je to Hedvábná stezka?, synonymum, heslo, slovník, význam, slovo, definice, wiki, odborné názvosloví, definice pojmu, Hedvábná stezka, lexikon, vysvětlení, názvosloví


Pojem Hedvábná stezka je v kategorii Politika, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o termínu Hedvábná stezka píše následující

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Hedvábná stezka či Hedvábná cesta je starověká a středověká trasa vedoucí z východní Asie přes střední Asii do Středomoří. Ve své hlavní větvi spojující čínské město Čchang-an (Si-an) s Malou Asií a Středozemním mořem. Její celková délka po souši a po moři činí asi 8 000 km. Obchod po hedvábné stezce byl důležitým faktorem při rozvoji velkých starověkých civilizací v Číně, Mezopotámii, Persii, Indii a Itálii a pomohl položit základy moderního světa. Prvním, kdo použil název Hedvábná stezka byl německý zeměpisec baron Ferdinand von Richthofen roku 1877.

Hledejte v dalších zdrojích

Zkusit najít heslo Hedvábná stezka ve Wikizdrojích

Hledat termín Hedvábná stezka ve vyhledávači Yandex

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Hedvábná stezka ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat výraz Hedvábná stezka ve vyhledávači Qwant

Hledat heslo Hedvábná stezka na Google.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Hedvábná stezka ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Hedvábná stezka například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v Google překladači, ve vyhledávači Seznam.cz, ve videích na Youtube nebo v projektu slovnik.cz.

Podívejte se také na tyto odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je význam slova Hedvábná stezka? resp. co přesně znamená slovo Hedvábná stezka? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Hedvábná stezka, odpověď na dotaz co je to Hedvábná stezka?. Víte např. kdo to je Osobní bankéř? Znáte a víte kdo je Roger Federer? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste proto termín Hedvábná stezka hledat i v jiných kategoriích (než Politika) Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na přesné vysvětlení slov, zajímavosti, významy slov, definice odborných pojmů, popisy termínů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Taky máte někdy KOPR? Tím nemyslíme zeleninu, ale trošku hanlivou avšak výstižnou zkratku.