Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Hedvábná stezka. Co znamená pojem Hedvábná stezka z kategorie Politika?

Co to je Hedvábná stezka? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Hedvábná stezka?

Hedvábná stezka je název starobylé a velmi důležité obchodní cesty, která propojovala Čínu a Středomoří. Vznikla ve starověku a využívána byla i ve středověku. Byla velmi dlouhá (udává se až 8000 km) a místy vedla náročným terénem (hory, pouště). Absolvovat ji zabralo mnoho času. Do Evropy se vozilo z Číny hedvábí a častým obchodním artiklem bylo koření. Ve 13. století dopravu zboží komplikovali Mongolové a po 15. století stezka ztratila na významu vzhledem k rozvoji lodní dopravy, která byla rychlejší a efektivnější a využívala nové trasy.


Co je to Hedvábná stezka? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Hedvábná stezka. Co znamená pojem Hedvábná stezka z kategorie Politika?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Text napsán pro Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Hedvábná stezka můžete samozřejmě sdílet s kolegy na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Hedvábná stezka je v sekci Politika

Klíčová slova: význam, co znamená, terminologie, synonymum, význam slova, přesný výraz, názvosloví, co to je, co je to Hedvábná stezka?, definice pojmu, definice, heslo, slovo, Hedvábná stezka, pojem, lexikon, odborný výraz, popis


Pojem Hedvábná stezka je v kategorii Politika, ilustrační obrázek

Co označuje termín Hedvábná stezka? Definice výrazu, slova, termínu z projektu Wikipedia

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Hedvábná stezka či Hedvábná cesta je starověká a středověká trasa vedoucí z východní Asie přes střední Asii do Středomoří. Ve své hlavní větvi spojující čínské město Čchang-an (Si-an) s Malou Asií a Středozemním mořem. Její celková délka po souši a po moři činí asi 8 000 km. Obchod po hedvábné stezce byl důležitým faktorem při rozvoji velkých starověkých civilizací v Číně, Mezopotámii, Persii, Indii a Itálii a pomohl položit základy moderního světa. Prvním, kdo použil název Hedvábná stezka byl německý zeměpisec baron Ferdinand von Richthofen roku 1877.

Doporučené zdroje informací k dalšímu studiu

Hledat videa s názvem Hedvábná stezka na Youtube

Zkusit najít termín Hedvábná stezka ve Wikislovníku

Hledat heslo Hedvábná stezka ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít termín Hedvábná stezka ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít výraz Hedvábná stezka ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat termín Hedvábná stezka ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Hedvábná stezka například ve ruském vyhledávači Yandex, v Lingea slovnících, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaký je význam slova Hedvábná stezka? resp. co se skrývá pod slovem Hedvábná stezka? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Hedvábná stezka, odpověď na dotaz co je to Hedvábná stezka?. Víte např. kdo to je Josef Kokta? Znáte a víte kdo je Petr Vojnar? Ke každému slovo může existovat víc definic v různých oborech lidské činnosti. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Politika). Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího popisy termínů, zajímavosti, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Taky máte někdy KOPR? Tím nemyslíme zeleninu, ale trošku hanlivou avšak výstižnou zkratku.