Co je to?
Výraz, termín, definice slova Komiks. Co znamená odborný pojem Komiks z kategorie Literatura?

Co je to Komiks? Význam slova

Co znamená termín Komiks? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Komiks je označení pro příběh tvořený obrázky, které jsou chronologicky řazené a většinou obsahují doprovodný text. Obrázky jsou uspořádány vedle sebe, každý je věnován určitému momentu, a tvoří jeden celek.
Pro vyjádření mluvené řeči je typické použití bublin, další texty se nacházejí v obdélnících pod obrázky. Pro zobrazení postav se často využívá karikatura, pozadí se co nejvíc drží reality, aby komiks působil věrohodně.


Co je to Komiks? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Komiks. Co znamená odborný pojem Komiks z kategorie Literatura?

Chyby vyhrazeny. Neručíme za faktickou přednost a aktuálnost informací. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu Komiks doporučujeme sdílet s přáteli na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Komiks se nachází v sekci Literatura

Klíčová slova: definice, co to je, Literatura, heslo, synonymum, informace, slovník, definice pojmu, význam slova, přesný význam, co je to Komiks?, názvosloví, terminologie, Komiks, vysvětlení, popis, Literatura, co znamená


Pojem Komiks je v kategorii Literatura, ilustrační obrázek

Co se můžete dočíst ve Wikipedii o termínu Komiks?

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Komiks je umělecké médium, někdy označováno jako „deváté umění“, ve kterém jsou za sebou chronologicky uspořádány kresby nebo jiná zobrazení s případným doprovodným textem v cílených sekvencích. Dohromady tedy vytvářejí celek, nejčastěji příběh. Jednomu obrázku, který většinou zachycuje jeden okamžik, se v komiksové terminologii říká panel. Podmínkou je, že panely musí být uspořádány juxtapozičně, tedy vedle sebe (čímž vzniká důležitá odlišnost mezi komiksem a např. animovaným filmem).

Jiné doporučené zdroje informací

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Komiks ve Wikimedia Commons

Zkusit najít heslo Komiks ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít slovo Komiks ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít pojem Komiks na Google.cz

Najít termín Komiks ve vyhledávači Qwant

Najít výraz Komiks ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Komiks například ve vyhledávači Seznam.cz, v projektu slovnik.cz, ve Wikislovníku, v Microsoft Bing nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Výběr náhodných pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaká je definice termínu Komiks? resp. co znamená výraz Komiks? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Komiks, odpověď na dotaz co je to Komiks?. Víte např. kdo to je Despota? Znáte a víte kdo je Jaromír Štětina? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Komiks v jiné sekci než Literatura. K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na popisy termínů, definice odborných pojmů, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, významy slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Víte co znamená zkratka AYOR, JFGI nebo WIYF? Tyto a další zkratky naleznete na našem spřáteleném webu.