Co je to?
Výraz, termín, definice slova Komiks. Co znamená odborný pojem Komiks z kategorie Literatura?

Co je to Komiks? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Komiks?

Komiks je označení pro příběh tvořený obrázky, které jsou chronologicky řazené a většinou obsahují doprovodný text. Obrázky jsou uspořádány vedle sebe, každý je věnován určitému momentu, a tvoří jeden celek.
Pro vyjádření mluvené řeči je typické použití bublin, další texty se nacházejí v obdélnících pod obrázky. Pro zobrazení postav se často využívá karikatura, pozadí se co nejvíc drží reality, aby komiks působil věrohodně.


Co je to Komiks? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Komiks. Co znamená odborný pojem Komiks z kategorie Literatura?

Provozovatel neručí za to, že informace uvedené na portálu, nebo na stránkách na které portál odkazuje, jsou správné, úplné a aktuální. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Text můžete velmi jednoduše sdílet s vašimi přáteli prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Pojem Komiks se nachází v sekci literatura

Klíčová slova: přesný výraz, pojem, informace, terminus technicus, literatura, literatura, definice, odborný výraz, význam, heslo, Komiks, význam pojmu, odborné názvosloví, wiki, slovník, definice pojmu, co to je, slovo


Pojem Komiks je v kategorii literatura, ilustrační obrázek

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu Komiks?

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Komiks je umělecké médium, někdy označováno jako „deváté umění“, ve kterém jsou za sebou chronologicky uspořádány kresby nebo jiná zobrazení s případným doprovodným textem v cílených sekvencích. Dohromady tedy vytvářejí celek, nejčastěji příběh. Jednomu obrázku, který většinou zachycuje jeden okamžik, se v komiksové terminologii říká panel. Podmínkou je, že panely musí být uspořádány juxtapozičně, tedy vedle sebe (čímž vzniká důležitá odlišnost mezi komiksem a např. animovaným filmem).

Odkazy na jiné weby

Hledat videa s názvem Komiks na Youtube

Vyhledat slovo Komiks ve Wikislovníku

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Komiks ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat pojem Komiks ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít pojem Komiks ve Wikizdrojích

Najít výraz Komiks ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Komiks například v Microsoft Bing, v Google překladači, v evropském vyhledávači Qwant, ve fulltextu Google.cz nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaký je význam slova Komiks? resp. co přesně znamená slovo Komiks? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Komiks, odpověď na dotaz co je to Komiks?. Víte např. kdo to je Pavel Francouz? Znáte a víte kdo je Karel Slavoj Amerling? Jednotlivá slova můžou mít několik významů v různém kontextu, v různých oborech. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci literatura K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje zajímavosti, významy slov, definice odborných pojmů, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Víte co znamená zkratka AYOR, JFGI nebo WIYF? Tyto a další zkratky naleznete na našem spřáteleném webu.