Co je to?
Výraz, termín, definice slova Komiks. Co znamená odborný pojem Komiks z kategorie Literatura?

Co je to Komiks? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Komiks?

Komiks je označení pro příběh tvořený obrázky, které jsou chronologicky řazené a většinou obsahují doprovodný text. Obrázky jsou uspořádány vedle sebe, každý je věnován určitému momentu, a tvoří jeden celek.
Pro vyjádření mluvené řeči je typické použití bublin, další texty se nacházejí v obdélnících pod obrázky. Pro zobrazení postav se často využívá karikatura, pozadí se co nejvíc drží reality, aby komiks působil věrohodně.


Co je to Komiks? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Komiks. Co znamená odborný pojem Komiks z kategorie Literatura?

Chyby vyhrazeny. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice slova Komiks? Pak se o tuto stránku podělte s vašimi kamarády na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Komiks je v kategorii Literatura

Klíčová slova: terminologie, informace, popis, slovo, přesný výraz, definice, odborné názvosloví, pojem, synonymum, Literatura, co je to Komiks?, heslo, odborný výraz, slovník, vysvětlení, přesný význam, názvosloví, definice pojmu


Pojem Komiks je v kategorii Literatura, ilustrační obrázek

Co píše online projekt Wikipedia o pojmu Komiks?

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Komiks je umělecké médium, někdy označováno jako „deváté umění“, ve kterém jsou za sebou chronologicky uspořádány kresby nebo jiná zobrazení s případným doprovodným textem v cílených sekvencích. Dohromady tedy vytvářejí celek, nejčastěji příběh. Jednomu obrázku, který většinou zachycuje jeden okamžik, se v komiksové terminologii říká panel. Podmínkou je, že panely musí být uspořádány juxtapozičně, tedy vedle sebe (čímž vzniká důležitá odlišnost mezi komiksem a např. animovaným filmem).

Jiné informační zdroje o pojmu Komiks

Zkusit najít slovo Komiks ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat termín Komiks ve Wikizdrojích

Vyhledat slovo Komiks ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít pojem Komiks ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít výraz Komiks ve vyhledávači Yandex

Najít heslo Komiks ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Komiks například ve videích na Youtube, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve fulltextu Google.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v projektu slovnik.cz.

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co to je Komiks? resp. co to je Komiks? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Komiks, odpověď na dotaz co je to Komiks?. Víte např. kdo to je Mánička? Znáte a víte kdo je Petr Pithart? Ke každému slovo může existovat víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než Literatura). U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na významy slov, zajímavosti, popisy termínů, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Víte co znamená zkratka AYOR, JFGI nebo WIYF? Tyto a další zkratky naleznete na našem spřáteleném webu.