Co je to?
Výraz, termín, definice slova Komiks. Co znamená odborný pojem Komiks z kategorie Literatura?

Co je to Komiks? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Komiks?

Komiks je označení pro příběh tvořený obrázky, které jsou chronologicky řazené a většinou obsahují doprovodný text. Obrázky jsou uspořádány vedle sebe, každý je věnován určitému momentu, a tvoří jeden celek.
Pro vyjádření mluvené řeči je typické použití bublin, další texty se nacházejí v obdélnících pod obrázky. Pro zobrazení postav se často využívá karikatura, pozadí se co nejvíc drží reality, aby komiks působil věrohodně.


Co je to Komiks? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Komiks. Co znamená odborný pojem Komiks z kategorie Literatura?

Přes veškerou snahu je možné, že v text bude obsahovat chyby. Předem se za ně omlouváme. Napsáno redaktory Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Komiks můžete samozřejmě sdílet se známými na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Komiks je v sekci Literatura

Klíčová slova: informace, Literatura, odborný výraz, co to je, pojem, význam pojmu, termín, lexikon, slovník, terminologie, definice pojmu, Komiks, přesný výraz, slovo, význam slova, význam, názvosloví, wiki


Pojem Komiks je v kategorii Literatura, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Komiks? Definice slova, termínu z Wikipedie

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Komiks je umělecké médium, někdy označováno jako „deváté umění“, ve kterém jsou za sebou chronologicky uspořádány kresby nebo jiná zobrazení s případným doprovodným textem v cílených sekvencích. Dohromady tedy vytvářejí celek, nejčastěji příběh. Jednomu obrázku, který většinou zachycuje jeden okamžik, se v komiksové terminologii říká panel. Podmínkou je, že panely musí být uspořádány juxtapozičně, tedy vedle sebe (čímž vzniká důležitá odlišnost mezi komiksem a např. animovaným filmem).

Další zdroje informací o slovu Komiks

Hledat videa s názvem Komiks na Youtube

Najít heslo Komiks ve vyhledávači Yandex

Hledat heslo Komiks ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat slovo Komiks ve Wikizdrojích

Hledat pojem Komiks ve fulltextu Seznam.cz

Najít pojem Komiks ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Komiks například ve fulltextu Google.cz, v projektu slovnik.cz, ve Wikislovníku, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Vybrané odborné pojmy, termíny a slova

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Komiks? resp. jaký je význam slova Komiks? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Komiks, odpověď na dotaz co je to Komiks?. Víte např. kdo to je Náfuka? Znáte a víte kdo je Jaromír Štětina? Jednotlivá slova můžou mít několik významů v různých oborech lidské činnosti. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Literatura. Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, významy slov, slovníková hesla, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Víte co znamená zkratka AYOR, JFGI nebo WIYF? Tyto a další zkratky naleznete na našem spřáteleném webu.