Co je to?
Výraz, termín, definice slova Komiks. Co znamená odborný pojem Komiks z kategorie Literatura?

Co je to Komiks? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Komiks

Komiks je označení pro příběh tvořený obrázky, které jsou chronologicky řazené a většinou obsahují doprovodný text. Obrázky jsou uspořádány vedle sebe, každý je věnován určitému momentu, a tvoří jeden celek.
Pro vyjádření mluvené řeči je typické použití bublin, další texty se nacházejí v obdélnících pod obrázky. Pro zobrazení postav se často využívá karikatura, pozadí se co nejvíc drží reality, aby komiks působil věrohodně.


Co je to Komiks? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Komiks. Co znamená odborný pojem Komiks z kategorie Literatura?

Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Sepsáno redaktory Superia.cz

Definici slova Komiks můžete sdílet s vašimi přáteli na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Komiks je v kategorii Literatura

Klíčová slova: odborný výraz, definice, odborné názvosloví, slovo, lexikon, význam slova, význam pojmu, terminologie, informace, formulace, Literatura, význam, slovník, vysvětlení, pojem, přesný význam, co znamená, Literatura


Pojem Komiks je v kategorii Literatura, ilustrační obrázek

Co se píše ve Wikipedii o pojmu Komiks?

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Komiks je umělecké médium, někdy označováno jako „deváté umění“, ve kterém jsou za sebou chronologicky uspořádány kresby nebo jiná zobrazení s případným doprovodným textem v cílených sekvencích. Dohromady tedy vytvářejí celek, nejčastěji příběh. Jednomu obrázku, který většinou zachycuje jeden okamžik, se v komiksové terminologii říká panel. Podmínkou je, že panely musí být uspořádány juxtapozičně, tedy vedle sebe (čímž vzniká důležitá odlišnost mezi komiksem a např. animovaným filmem).

Hledejte pojem Komiks v následujících vyhledávačích

Hledat heslo Komiks ve vyhledávači Yandex

Hledat termín Komiks ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít výraz Komiks ve Wikislovníku

Hledat videa s názvem Komiks na Youtube

Zkusit najít termín Komiks na Google.cz

Najít pojem Komiks ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Komiks například ve vyhledávači Seznam.cz, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v Microsoft Bing, v evropském vyhledávači Qwant nebo v projektu slovnik.cz.

Víte, co znamenají tato slova, odborné termíny a pojmy?

Tyto stránky vám umožnili zjistit co znamená Komiks? resp. co přesně znamená slovo Komiks? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Komiks, odpověď na dotaz co je to Komiks?. Víte např. kdo to je Marie Rottrová? Znáte a víte kdo je Václav Havel? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů v různých oborech lidské činnosti. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Literatura Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na popisy termínů, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, významy slov s názvem Co Je To?.

Víte co znamená zkratka AYOR, JFGI nebo WIYF? Tyto a další zkratky naleznete na našem spřáteleném webu.