Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Býkovec. Co znamená pojem Býkovec z kategorie Nástroje?

Co to je Býkovec? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Býkovec

Býkovec je delší pletený bič. Může být upletený z kožených řemínků, popř. prutů, má rukojeť nebo krátké držadlo. Hojně využívaný byl ve středověku při výkonu tělesných trestů. Kožené řemeny byly často doplněny kovovými kuličkami nebo skobami, aby se zvýšila účinnost.
Býkovec je i oblíbenou pochoutkou pro psy a pro čištění jejich zubů. Jedná se o sušený býčí penis. Býkovec je však i název malé vísky v okrese Jihlava, patří k obci Kaliště, od které je vzdálená cca 3 km.


Co je to Býkovec? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Býkovec. Co znamená pojem Býkovec z kategorie Nástroje?

Nemůžeme ručit za přesnost, správnost a aktuálnost informací. Veškeré zde uvedené informace jsou bez záruky. Sepsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem Býkovec s jinými lidmi na veřejných sociálních sítích (Facebook, Pinterest, Reddit či Twitter).

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Termín Býkovec patří do kategorie nástroje

Klíčová slova: popis, co to je, nástroje, slovník, odborné názvosloví, přesný výraz, formulace, definice pojmu, vysvětlení, odborný výraz, wiki, význam, nástroje, definice, terminologie, význam slova, co je to Býkovec?, slovo


Pojem Býkovec je v kategorii nástroje, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Býkovec? Definice slova, výraz, termín z Wikipedie

(Text byl převzat z mnohojazyčné online encyklopedie Wikipedia) Licence CC-BY-SA.

Býkovec (v obecné češtině či zastarale též bejkovec, též americký dobytkářský bič) je typ biče, ruční pracovní nástroj, používaný obvykle pastevci k ovládání dobytka. Byl také používán jako donucovací nebo mučící nástroj k ovládání a týrání lidí. Jde o dlouhý bič pletený z řemínků v jeden protáhlý, zužující se celek.

Další informace o pojmu Býkovec hledejte v níže uvedených zdrojích

Hledat slovo Býkovec ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít slovo Býkovec ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít frázi Býkovec ve Wikizdrojích

Hledat výraz Býkovec ve Wikislovníku

Zkusit najít heslo Býkovec na Google.cz

Najít pojem Býkovec ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Býkovec například ve vyhledávači Seznam.cz, v projektu slovnik.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Microsoft Bing nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Výběr z náhodných odborných pojmů, hesel, termínů

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaká je definice slova Býkovec? resp. co se přesně ukrývá za slovem Býkovec? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Býkovec, odpověď na dotaz co je to Býkovec?. Víte např. kdo to je Julia Stiles? Znáte a víte kdo je Bůh? Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste hledat odborný výraz Býkovec i v jiné sekci než je kategorie nástroje. Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkaz na konkrétní podstránku tohoto projektu. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na slovníková hesla, definice odborných pojmů, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.