Co je to?
Výraz, termín, definice slova Býkovec. Co znamená odborný pojem Býkovec z kategorie Nástroje?

Co je to Býkovec? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Býkovec?

Býkovec je delší pletený bič. Může být upletený z kožených řemínků, popř. prutů, má rukojeť nebo krátké držadlo. Hojně využívaný byl ve středověku při výkonu tělesných trestů. Kožené řemeny byly často doplněny kovovými kuličkami nebo skobami, aby se zvýšila účinnost.
Býkovec je i oblíbenou pochoutkou pro psy a pro čištění jejich zubů. Jedná se o sušený býčí penis. Býkovec je však i název malé vísky v okrese Jihlava, patří k obci Kaliště, od které je vzdálená cca 3 km.


Co je to Býkovec? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Býkovec. Co znamená odborný pojem Býkovec z kategorie Nástroje?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Sepsáno redaktory Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Býkovec? s vašimi známými a kamarády na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Termín Býkovec je v sekci nástroje

Klíčová slova: pojem, názvosloví, odborný výraz, termín, co je to Býkovec?, Býkovec, odborné názvosloví, nástroje, co znamená, význam pojmu, definice, slovo, terminus technicus, informace, wiki, terminologie, slovník, heslo


Pojem Býkovec je v kategorii nástroje, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o heslu Býkovec dozvíte následující

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Býkovec (v obecné češtině či zastarale též bejkovec, též americký dobytkářský bič) je typ biče, ruční pracovní nástroj, používaný obvykle pastevci k ovládání dobytka. Byl také používán jako donucovací nebo mučící nástroj k ovládání a týrání lidí. Jde o dlouhý bič pletený z řemínků v jeden protáhlý, zužující se celek.

Zkuste zjistit více informací o slovu Býkovec v následujících zdrojích

Najít výraz Býkovec ve vyhledávači Yandex

Hledat videa s názvem Býkovec na Youtube

Zkusit najít slovo Býkovec ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít pojem Býkovec ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat pojem Býkovec ve vyhledávači Qwant

Hledat pojem Býkovec na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Býkovec například ve Wikislovníku, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v Lingea slovnících.

Výběr z nejčastěji hledaných slov

Tyto stránky vám umožnili zjistit co znamená Býkovec? resp. jaký je význam slova Býkovec? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Býkovec, odpověď na dotaz co je to Býkovec?. Víte např. kdo to je Tesař? Znáte a víte kdo je Buddha? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než nástroje). Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na definice odborných pojmů, popisy termínů, významy slov, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.