Co je to?
Výraz, termín, definice slova Býkovec. Co znamená odborný pojem Býkovec z kategorie Nástroje?

Co je to Býkovec? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Býkovec?

Býkovec je delší pletený bič. Může být upletený z kožených řemínků, popř. prutů, má rukojeť nebo krátké držadlo. Hojně využívaný byl ve středověku při výkonu tělesných trestů. Kožené řemeny byly často doplněny kovovými kuličkami nebo skobami, aby se zvýšila účinnost.
Býkovec je i oblíbenou pochoutkou pro psy a pro čištění jejich zubů. Jedná se o sušený býčí penis. Býkovec je však i název malé vísky v okrese Jihlava, patří k obci Kaliště, od které je vzdálená cca 3 km.


Co je to Býkovec? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Býkovec. Co znamená odborný pojem Býkovec z kategorie Nástroje?

Text zveřejněný na těchto webových stránkách má pouze informativní charakter a může obsahovat nepřesnosti či chyby. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Tento text (Býkovec) můžete sdílet s vašimi kamarády na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Termín Býkovec patří do kategorie nástroje

Klíčová slova: co znamená, Býkovec, odborný výraz, popis, heslo, terminus technicus, vysvětlení, nástroje, co to je, slovo, termín, význam pojmu, význam, odborné názvosloví, informace, formulace, synonymum, definice


Pojem Býkovec je v kategorii nástroje, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Býkovec? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Býkovec (v obecné češtině či zastarale též bejkovec, též americký dobytkářský bič) je typ biče, ruční pracovní nástroj, používaný obvykle pastevci k ovládání dobytka. Byl také používán jako donucovací nebo mučící nástroj k ovládání a týrání lidí. Jde o dlouhý bič pletený z řemínků v jeden protáhlý, zužující se celek.

Pro další informace o termínu Býkovec zkuste tyto odkazy

Zkusit najít výraz Býkovec ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít termín Býkovec na Google.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Býkovec ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít pojem Býkovec ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít slovo Býkovec ve Wikizdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Býkovec ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Býkovec například ve vyhledávači Seznam.cz, v projektu slovnik.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v Lingea slovnících.

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Právě jste zjistili jaká je definice slova Býkovec? resp. co znamená Býkovec? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Býkovec, odpověď na dotaz co je to Býkovec?. Víte např. kdo to je Lída Rakušanová? Znáte a víte kdo je Buddha? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů v různých oborech lidské činnosti. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než nástroje). Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkaz na konkrétní podstránku tohoto projektu. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na slovníková hesla, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, významy slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.