Co je to?
Výraz, termín, definice slova Býkovec. Co znamená odborný pojem Býkovec z kategorie Nástroje?

Co je to Býkovec? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Býkovec?

Býkovec je delší pletený bič. Může být upletený z kožených řemínků, popř. prutů, má rukojeť nebo krátké držadlo. Hojně využívaný byl ve středověku při výkonu tělesných trestů. Kožené řemeny byly často doplněny kovovými kuličkami nebo skobami, aby se zvýšila účinnost.
Býkovec je i oblíbenou pochoutkou pro psy a pro čištění jejich zubů. Jedná se o sušený býčí penis. Býkovec je však i název malé vísky v okrese Jihlava, patří k obci Kaliště, od které je vzdálená cca 3 km.


Co je to Býkovec? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Býkovec. Co znamená odborný pojem Býkovec z kategorie Nástroje?

Omlouváme se za možné chyby v textech. Napsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte text pojmu Býkovec s kamarády na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Býkovec se nachází v kategorii Nástroje

Klíčová slova: názvosloví, terminus technicus, Býkovec, termín, význam, popis, Nástroje, definice, definice pojmu, slovník, terminologie, co to je, formulace, synonymum, slovo, co znamená, přesný výraz, vysvětlení


Pojem Býkovec je v kategorii Nástroje, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Býkovec? Definice slova, výraz, termín z Wikipedie

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Býkovec (v obecné češtině či zastarale též bejkovec, též americký dobytkářský bič) je typ biče, ruční pracovní nástroj, používaný obvykle pastevci k ovládání dobytka. Byl také používán jako donucovací nebo mučící nástroj k ovládání a týrání lidí. Jde o dlouhý bič pletený z řemínků v jeden protáhlý, zužující se celek.

Další zdroje informací

Hledat videa s názvem Býkovec na Youtube

Vyhledat termín Býkovec ve Wikislovníku

Najít heslo Býkovec ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat termín Býkovec ve vyhledávači Qwant

Najít termín Býkovec ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít pojem Býkovec na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Býkovec například ve ruském vyhledávači Yandex, v projektu slovnik.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve Wikizdrojích nebo v Lingea slovnících.

Náhodná hesla, významy slov, odborných termíny, výrazy a pojmy

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaká je definice slova Býkovec? resp. co označuje slovo Býkovec? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Býkovec, odpověď na dotaz co je to Býkovec?. Víte např. kdo to je William Shakespeare? Znáte a víte kdo je Buddha? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Proto případně zapátrejte po pojmu Býkovec i v jiných kategoriích (než Nástroje). Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje definice odborných pojmů, slovníková hesla, významy slov, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.