Co je to?
Výraz, termín, definice slova Býkovec. Co znamená odborný pojem Býkovec z kategorie Nástroje?

Co je to Býkovec? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Býkovec

Býkovec je delší pletený bič. Může být upletený z kožených řemínků, popř. prutů, má rukojeť nebo krátké držadlo. Hojně využívaný byl ve středověku při výkonu tělesných trestů. Kožené řemeny byly často doplněny kovovými kuličkami nebo skobami, aby se zvýšila účinnost.
Býkovec je i oblíbenou pochoutkou pro psy a pro čištění jejich zubů. Jedná se o sušený býčí penis. Býkovec je však i název malé vísky v okrese Jihlava, patří k obci Kaliště, od které je vzdálená cca 3 km.


Co je to Býkovec? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Býkovec. Co znamená odborný pojem Býkovec z kategorie Nástroje?

Neručíme za eventuální chyby v textech. Text vytvořen pro server Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Býkovec s přáteli na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Býkovec se nachází v sekci Nástroje

Klíčová slova: definice pojmu, definice, odborný výraz, přesný výraz, slovník, co je to Býkovec?, terminus technicus, odborné názvosloví, význam slova, Býkovec, co to je, přesný význam, lexikon, Nástroje, termín, pojem, Nástroje, wiki


Pojem Býkovec je v kategorii Nástroje, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Býkovec? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Býkovec (v obecné češtině či zastarale též bejkovec, též americký dobytkářský bič) je typ biče, ruční pracovní nástroj, používaný obvykle pastevci k ovládání dobytka. Byl také používán jako donucovací nebo mučící nástroj k ovládání a týrání lidí. Jde o dlouhý bič pletený z řemínků v jeden protáhlý, zužující se celek.

Linky na další online zdroje

Hledat výraz Býkovec ve fulltextu Seznam.cz

Hledat pojem Býkovec ve vyhledávači Yandex

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Býkovec ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Býkovec ve Wikimedia Commons

Najít heslo Býkovec ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít termín Býkovec ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Býkovec například ve Wikislovníku, v Google překladači, ve Wikizdrojích, ve videích na Youtube nebo v Lingea slovnících.

Podívejte se také na tyto odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaký je význam slova Býkovec? resp. co znamená Býkovec? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Býkovec, odpověď na dotaz co je to Býkovec?. Víte např. kdo to je Radůza? Znáte a víte kdo je Buddha? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic v různém kontextu, v různých oborech. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Nástroje). K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na přesné vysvětlení slov, popisy termínů, definice odborných pojmů, zajímavosti, významy slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.