Co je to?
Definice výrazu, termínu Zvyk. Co znamená odborný pojem Zvyk z kategorie Psychologie?

Co je to Zvyk? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Zvyk

Zvyk je určitý ustálený způsob chování, ať se již jedná o jedince nebo o nějaké společenství. Důvodem pro takové chování je právě zvyk, protože takto se lidé chovali dlouhou dobu.
Zvyky mohou být individuální nebo společenské. Ty individuální slouží k zjednodušení života a úspoře času. V případě potřeby je však obtížné se takových zvyků zbavit. Jsou důležité i pro společnost, zvláště pro vyjádření příslušnosti k určitému společenství.


Definice výrazu, termínu Zvyk. Co znamená odborný pojem Zvyk z kategorie Psychologie?

Veškeré texty jsou bez záruky. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Zvyk? Potom se o definici podělte s kamarády na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Zvyk se nachází v kategorii Psychologie

Klíčová slova: heslo, slovník, odborné názvosloví, názvosloví, význam pojmu, význam slova, co znamená, přesný výraz, terminologie, popis, definice, vysvětlení, co to je, terminus technicus, přesný význam, termín, Zvyk, formulace


Pojem Zvyk je v kategorii Psychologie, ilustrační obrázek

Co označuje termín Zvyk? Definice termínu, výrazu z projektu Wikipedia

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Zvyk nebo zvyklost je ustálený vzorec chování jednotlivce nebo členů určitého společenství, zdůvodněný často tím, že se tak chovali "od nepaměti", přinejmenším po delší dobu. Zvyky jsou "naše úkony, které častým prováděním se ustalují, aniž vůle k nim dává podnět. [Zvyk] jest zmechanisování výkonnosti častým opakováním". Individuálně získaný a často nutkavý zvyk se nazývá návyk, špatnému návyku se říká zlozvyk.

Další možné informační zdroje

Najít heslo Zvyk ve Wikislovníku

Hledat heslo Zvyk ve vyhledávači Yandex

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Zvyk ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít pojem Zvyk na Google.cz

Hledat videa s názvem Zvyk na Youtube

Zkusit najít slovo Zvyk ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Zvyk například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Google překladači, v Seznam.cz slovníku cizích slov, v evropském vyhledávači Qwant nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodná hesla, významy slov, odborných termíny, výrazy a pojmy

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co znamená slovo Zvyk? resp. jaký je přesný význam slova Zvyk? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Zvyk, odpověď na dotaz co je to Zvyk?. Víte např. kdo to je Paleontolog? Znáte a víte kdo je Krupiér? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než Psychologie). Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na zajímavosti, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, významy slov s názvem Co Je To?.

Píše se správně pýr nebo pír? A co to vůbec je? Pokud nevíte, podívejte se na stránku sem.