Co je to?
Definice výrazu, termínu Zvyk. Co znamená odborný pojem Zvyk z kategorie Psychologie?

Co je to Zvyk? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Zvyk

Zvyk je určitý ustálený způsob chování, ať se již jedná o jedince nebo o nějaké společenství. Důvodem pro takové chování je právě zvyk, protože takto se lidé chovali dlouhou dobu.
Zvyky mohou být individuální nebo společenské. Ty individuální slouží k zjednodušení života a úspoře času. V případě potřeby je však obtížné se takových zvyků zbavit. Jsou důležité i pro společnost, zvláště pro vyjádření příslušnosti k určitému společenství.


Definice výrazu, termínu Zvyk. Co znamená odborný pojem Zvyk z kategorie Psychologie?

Texty mohou obsahovat chyby. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Zvyk? s vašimi přáteli na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Zvyk je v sekci Psychologie

Klíčová slova: význam slova, co je to Zvyk?, přesný význam, definice, význam, přesný výraz, Zvyk, lexikon, informace, slovník, heslo, Psychologie, definice pojmu, názvosloví, popis, význam pojmu, odborný výraz, terminologie


Pojem Zvyk je v kategorii Psychologie, ilustrační obrázek

Co označuje termín Zvyk? Definice termínu, výrazu z projektu Wikipedia

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Zvyk nebo zvyklost je ustálený vzorec chování jednotlivce nebo členů určitého společenství, zdůvodněný často tím, že se tak chovali "od nepaměti", přinejmenším po delší dobu. Zvyky jsou "naše úkony, které častým prováděním se ustalují, aniž vůle k nim dává podnět. [Zvyk] jest zmechanisování výkonnosti častým opakováním". Individuálně získaný a často nutkavý zvyk se nazývá návyk, špatnému návyku se říká zlozvyk.

Jiné zdroje informací o pojmu Zvyk

Hledat slovo Zvyk ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat slovo Zvyk ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít heslo Zvyk ve Wikislovníku

Vyhledat termín Zvyk ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít pojem Zvyk ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Zvyk ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Zvyk například ve videích na Youtube, v Google překladači, v evropském vyhledávači Qwant, ve Wikizdrojích nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Často hledané pojmy, výrazy, odborné termíny a slova

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaká je definice termínu Zvyk? resp. co se přesně ukrývá za slovem Zvyk? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Zvyk, odpověď na dotaz co je to Zvyk?. Víte např. kdo to je David Vávra? Znáte a víte kdo je Marie Terezie? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než Psychologie). Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na popisy termínů, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, významy slov, definice odborných pojmů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Píše se správně pýr nebo pír? A co to vůbec je? Pokud nevíte, podívejte se na stránku sem.