Co je to?
Výraz, termín, definice slova Zvyk. Co znamená odborný pojem Zvyk z kategorie Psychologie?

Co je to Zvyk? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Zvyk?

Zvyk je určitý ustálený způsob chování, ať se již jedná o jedince nebo o nějaké společenství. Důvodem pro takové chování je právě zvyk, protože takto se lidé chovali dlouhou dobu.
Zvyky mohou být individuální nebo společenské. Ty individuální slouží k zjednodušení života a úspoře času. V případě potřeby je však obtížné se takových zvyků zbavit. Jsou důležité i pro společnost, zvláště pro vyjádření příslušnosti k určitému společenství.


Co je to Zvyk? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Zvyk. Co znamená odborný pojem Zvyk z kategorie Psychologie?

Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Zvyk? Pak se o ní podělte s kolegy na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Termín Zvyk patří do sekce psychologie

Klíčová slova: význam, psychologie, informace, popis, odborný výraz, synonymum, přesný význam, pojem, heslo, co je to Zvyk?, definice pojmu, psychologie, Zvyk, přesný výraz, terminus technicus, význam pojmu, názvosloví, vysvětlení


Pojem Zvyk je v kategorii psychologie, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Zvyk? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

(Text byl převzat z mnohojazyčné online encyklopedie Wikipedia) Licence CC-BY-SA.

Zvyk nebo zvyklost je ustálený vzorec chování jednotlivce nebo členů určitého společenství, zdůvodněný často tím, že se tak chovali "od nepaměti", přinejmenším po delší dobu. Zvyky jsou "naše úkony, které častým prováděním se ustalují, aniž vůle k nim dává podnět. [Zvyk] jest zmechanisování výkonnosti častým opakováním". Individuálně získaný a často nutkavý zvyk se nazývá návyk, špatnému návyku se říká zlozvyk.

Hledejte pojem Zvyk v následujících vyhledávačích

Vyhledat slovo Zvyk ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat výraz Zvyk na Google.cz

Najít termín Zvyk ve vyhledávači Qwant

Hledat termín Zvyk ve Wikizdrojích

Zkusit najít výraz Zvyk ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Zvyk ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Zvyk například v Microsoft Bing, v Lingea slovnících, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaká je definice slova Zvyk? resp. co se skrývá pod slovem Zvyk? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Zvyk, odpověď na dotaz co je to Zvyk?. Víte např. kdo to je Bača? Znáte a víte kdo je Camila Cabello? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů podle toho o jaký obor se jedná. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než psychologie). U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, zajímavosti, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, významy slov, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Píše se správně pýr nebo pír? A co to vůbec je? Pokud nevíte, podívejte se na stránku sem.