Co je to?
Definice odborného termínu, slova Zvyk. Co znamená pojem Zvyk z kategorie Psychologie?

Co je Zvyk? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Zvyk?

Zvyk je určitý ustálený způsob chování, ať se již jedná o jedince nebo o nějaké společenství. Důvodem pro takové chování je právě zvyk, protože takto se lidé chovali dlouhou dobu.
Zvyky mohou být individuální nebo společenské. Ty individuální slouží k zjednodušení života a úspoře času. V případě potřeby je však obtížné se takových zvyků zbavit. Jsou důležité i pro společnost, zvláště pro vyjádření příslušnosti k určitému společenství.


Co je to Zvyk? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Zvyk. Co znamená pojem Zvyk z kategorie Psychologie?

Provozovatel neručí za správnost či přesnost obsahu webových stránek. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Zvyk? Pak se o ní podělte s blízkými na veřejných sociálních sítích (Facebook, Pinterest, Reddit či Twitter).

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Termín Zvyk patří do sekce psychologie

Klíčová slova: heslo, slovo, slovník, psychologie, přesný význam, termín, definice pojmu, co to je, terminologie, odborný výraz, lexikon, formulace, názvosloví, co je to Zvyk?, terminus technicus, informace, význam pojmu, pojem


Pojem Zvyk je v kategorii psychologie, ilustrační obrázek

Co označuje termín Zvyk? Definice slova, termínu z projektu Wikipedia

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Zvyk nebo zvyklost je ustálený vzorec chování jednotlivce nebo členů určitého společenství, zdůvodněný často tím, že se tak chovali "od nepaměti", přinejmenším po delší dobu. Zvyky jsou "naše úkony, které častým prováděním se ustalují, aniž vůle k nim dává podnět. [Zvyk] jest zmechanisování výkonnosti častým opakováním". Individuálně získaný a často nutkavý zvyk se nazývá návyk, špatnému návyku se říká zlozvyk.

Další informace o pojmu Zvyk hledejte v níže uvedených zdrojích

Zkusit najít pojem Zvyk ve fulltextu vyhledávače Info.com

Najít slovo Zvyk ve vyhledávači Qwant

Vyhledat heslo Zvyk ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat slovo Zvyk ve Wikislovníku

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Zvyk ve Wikimedia Commons

Zkusit najít pojem Zvyk ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Zvyk například ve fulltextu Google.cz, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve vyhledávači Seznam.cz, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Tyto stránky vám umožnili zjistit co znamená Zvyk? resp. co to je Zvyk? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Zvyk, odpověď na dotaz co je to Zvyk?. Víte např. kdo to je Imbecil? Znáte a víte kdo je Michal Strnad? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů podle toho o jaký obor se jedná. Doporučujeme proto pokusit se najít heslo Zvyk i jinde než v sekci než v psychologie. U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na popisy termínů, významy slov, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Píše se správně pýr nebo pír? A co to vůbec je? Pokud nevíte, podívejte se na stránku sem.