Co je to?
Definice výrazu, termínu Zvyk. Co znamená odborný pojem Zvyk z kategorie Psychologie?

Co je to Zvyk? Význam slova

Co znamená termín Zvyk? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Zvyk je určitý ustálený způsob chování, ať se již jedná o jedince nebo o nějaké společenství. Důvodem pro takové chování je právě zvyk, protože takto se lidé chovali dlouhou dobu.
Zvyky mohou být individuální nebo společenské. Ty individuální slouží k zjednodušení života a úspoře času. V případě potřeby je však obtížné se takových zvyků zbavit. Jsou důležité i pro společnost, zvláště pro vyjádření příslušnosti k určitému společenství.


Co je to Zvyk? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Zvyk. Co znamená odborný pojem Zvyk z kategorie Psychologie?

Přes neustálou opakovanou kontrolu mohou být v textech chyby za něž se předem omlouváme. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Tento text (Zvyk) můžete sdílet s partnery, kolegy a kamarády na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Zvyk patří do kategorie Psychologie

Klíčová slova: pojem, definice pojmu, vysvětlení, co znamená, co je to Zvyk?, co to je, názvosloví, heslo, wiki, význam, odborný výraz, synonymum, popis, slovo, význam slova, lexikon, terminus technicus, formulace


Pojem Zvyk je v kategorii Psychologie, ilustrační obrázek

Co označuje termín Zvyk? Definice slova, termínu z projektu Wikipedia

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Zvyk nebo zvyklost je ustálený vzorec chování jednotlivce nebo členů určitého společenství, zdůvodněný často tím, že se tak chovali "od nepaměti", přinejmenším po delší dobu. Zvyky jsou "naše úkony, které častým prováděním se ustalují, aniž vůle k nim dává podnět. [Zvyk] jest zmechanisování výkonnosti častým opakováním". Individuálně získaný a často nutkavý zvyk se nazývá návyk, špatnému návyku se říká zlozvyk.

Linky na další online zdroje

Hledat videa s názvem Zvyk na Youtube

Hledat slovo Zvyk ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít pojem Zvyk ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít výraz Zvyk ve vyhledávači Qwant

Vyhledat výraz Zvyk ve Wikizdrojích

Zkusit najít slovo Zvyk na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Zvyk například ve ruském vyhledávači Yandex, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve Wikislovníku nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaká je definice slova Zvyk? resp. co znamená Zvyk? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Zvyk, odpověď na dotaz co je to Zvyk?. Víte např. kdo to je Robert Downey Jr.? Znáte a víte kdo je Krupiér? Jednotlivá slova můžou mít několik významů v různém kontextu, v různých oborech. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Psychologie. Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkazu na konkrétní podstránku tohoto projektu. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího významy slov, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, slovníková hesla, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Píše se správně pýr nebo pír? A co to vůbec je? Pokud nevíte, podívejte se na stránku sem.