Co je to?
Odborný výraz, definice slova Atestace. Co znamená pojem Atestace z kategorie Lékařství?

Co je to Atestace? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Atestace?

Atestace je součást vzdělání lékaře po šestiletém studiu na vysoké škole. Bez ní by lékař nemohl pracovat samostatně. Proces atestace je víceletý. 2 roky trvá atestace ve společném základu, poté následuje tříletá oborová specializace a atestační zkouška. O teoretické vzdělávání se stará lékařská fakulta, praxe probíhá ve fakultních nemocnicích.
Atestační zkouška se skládá jak z teoretické, tak praktické části. Různé obory mohou mít vlastní úpravy specializací.


Co je to Atestace? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Atestace. Co znamená pojem Atestace z kategorie Lékařství?

Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Text napsán pro Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Atestace můžete samozřejmě sdílet s partnery, kolegy a kamarády na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Atestace je v sekci Lékařství

Klíčová slova: Lékařství, popis, Lékařství, co znamená, terminus technicus, informace, význam pojmu, definice pojmu, Atestace, slovo, heslo, termín, pojem, názvosloví, formulace, odborný výraz, synonymum, odborné názvosloví


Pojem Atestace je v kategorii Lékařství, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Atestace? Definice slova, výraz, termín z Wikipedie

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Atestace lékaře znamená získání specializované způsobilosti k výkonu povolání lékaře. V ČR vlastní atestace upravuje zákon č.95/2004 Sb. a prováděcí vyhlášky Ministerstva zdravotnictví. Od 1.7.2009 je vlastní realizace předatestační přípravy upravena Vyhláškou č. 185/2009 Sb., stále dobíhají atestace probíhají podle vyhlášek z roku 2005. K atestaci (atestační zkoušce) se může přihlásit absolvent, který absolvoval předepsaný vzdělávací program a provedl alespoň předepsané množství výkonů.

Odkazy na jiné online zdroje a weby

Hledat videa s názvem Atestace na Youtube

Vyhledat termín Atestace ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít pojem Atestace ve Wikizdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Atestace ve Wikimedia Commons

Najít heslo Atestace ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat výraz Atestace ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Atestace například ve Wikislovníku, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve fulltextu Google.cz nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená Atestace? resp. jaká je definice termínu Atestace? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Atestace, odpověď na dotaz co je to Atestace?. Víte např. kdo to je Příživník? Znáte a víte kdo je Speditér? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů v závislosti na oboru a kontextu. Proto případně zapátrejte po pojmu Atestace i v jiných kategoriích (než Lékařství). Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího významy slov, slovníková hesla, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Zavzpomínejte na klasiské hry zvané Arkády. Manic miner, Pacman nebo Lemmings si nyní můžete zahrát zdarma a online ve vašem prohlížeči.