Co je to?
Výraz, termín, definice slova Atestace. Co znamená odborný pojem Atestace z kategorie Lékařství?

Co je to Atestace? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Atestace?

Atestace je součást vzdělání lékaře po šestiletém studiu na vysoké škole. Bez ní by lékař nemohl pracovat samostatně. Proces atestace je víceletý. 2 roky trvá atestace ve společném základu, poté následuje tříletá oborová specializace a atestační zkouška. O teoretické vzdělávání se stará lékařská fakulta, praxe probíhá ve fakultních nemocnicích.
Atestační zkouška se skládá jak z teoretické, tak praktické části. Různé obory mohou mít vlastní úpravy specializací.


Co je to Atestace? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Atestace. Co znamená odborný pojem Atestace z kategorie Lékařství?

Provozovatel neručí za správnost a úplnost informací na těchto webových stránkách. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Atestace sdílet s vašimi známými a kamarády na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Výraz Atestace patří do sekce lékařství

Klíčová slova: význam slova, definice pojmu, termín, přesný výraz, heslo, lékařství, wiki, informace, popis, Atestace, co je to Atestace?, co znamená, význam, přesný význam, synonymum, lékařství, vysvětlení, odborný výraz


Pojem Atestace je v kategorii lékařství, ilustrační obrázek

V encyklopedii Wikipedia se o termínu Atestace dozvíte následující

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Atestace lékaře znamená získání specializované způsobilosti k výkonu povolání lékaře. V ČR vlastní atestace upravuje zákon č.95/2004 Sb. a prováděcí vyhlášky Ministerstva zdravotnictví. Od 1.7.2009 je vlastní realizace předatestační přípravy upravena Vyhláškou č. 185/2009 Sb., stále dobíhají atestace probíhají podle vyhlášek z roku 2005. K atestaci (atestační zkoušce) se může přihlásit absolvent, který absolvoval předepsaný vzdělávací program a provedl alespoň předepsané množství výkonů.

Více informací o slovu Atestace doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Najít výraz Atestace ve Wikislovníku

Zkusit najít termín Atestace ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít slovo Atestace ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat slovo Atestace ve Wikizdrojích

Vyhledat výraz Atestace ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Atestace ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Atestace například v evropském vyhledávači Qwant, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve vyhledávači Seznam.cz, ve fulltextu Google.cz nebo v Lingea slovnících.

Výběr z často hledaných výrazů na tomto webu

Nyní již víte jaká je definice termínu Atestace? resp. co přesně znamená slovo Atestace? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Atestace, odpověď na dotaz co je to Atestace?. Víte např. kdo to je Broker? Znáte a víte kdo je Alfred Nobel? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste proto vyhledávání nebo se podívejte do jiných kategorií než je lékařství. U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího významy slov, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, slovníková hesla, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Zavzpomínejte na klasiské hry zvané Arkády. Manic miner, Pacman nebo Lemmings si nyní můžete zahrát zdarma a online ve vašem prohlížeči.