Co je to?
Definice výrazu Atestace. Co znamená odborný pojem Atestace z kategorie Lékařství?

Co je Atestace? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Atestace

Atestace je součást vzdělání lékaře po šestiletém studiu na vysoké škole. Bez ní by lékař nemohl pracovat samostatně. Proces atestace je víceletý. 2 roky trvá atestace ve společném základu, poté následuje tříletá oborová specializace a atestační zkouška. O teoretické vzdělávání se stará lékařská fakulta, praxe probíhá ve fakultních nemocnicích.
Atestační zkouška se skládá jak z teoretické, tak praktické části. Různé obory mohou mít vlastní úpravy specializací.


Co je to Atestace? Význam slova, termín, Definice výrazu Atestace. Co znamená odborný pojem Atestace z kategorie Lékařství?

Uvedené texty jsou poskytovány bez záruky. Mohou obsahovat faktické, resp. pravopisné chyby za něž se předem omlouváme.Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Atestace můžete samozřejmě sdílet s blízkými na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Termín Atestace je v sekci lékařství

Klíčová slova: synonymum, terminologie, přesný význam, co to je, názvosloví, odborný výraz, odborné názvosloví, vysvětlení, lexikon, význam, terminus technicus, slovo, co je to Atestace?, význam slova, definice pojmu, lékařství, popis, co znamená


Pojem Atestace je v kategorii lékařství, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Atestace? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Atestace lékaře znamená získání specializované způsobilosti k výkonu povolání lékaře. V ČR vlastní atestace upravuje zákon č.95/2004 Sb. a prováděcí vyhlášky Ministerstva zdravotnictví. Od 1.7.2009 je vlastní realizace předatestační přípravy upravena Vyhláškou č. 185/2009 Sb., stále dobíhají atestace probíhají podle vyhlášek z roku 2005. K atestaci (atestační zkoušce) se může přihlásit absolvent, který absolvoval předepsaný vzdělávací program a provedl alespoň předepsané množství výkonů.

Další zdroje informací o slovu Atestace

Najít termín Atestace ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat výraz Atestace ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít Atestace na Google.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Atestace ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít pojem Atestace ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat videa s názvem Atestace na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Atestace například v evropském vyhledávači Qwant, v Google překladači, ve Wikislovníku, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v Lingea slovnících.

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená Atestace? resp. co přesně znamená slovo Atestace? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Atestace, odpověď na dotaz co je to Atestace?. Víte např. kdo to je Jakub Deml? Znáte a víte kdo je Steve Perry? Jednotlivá slova můžou mít několik významů vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je lékařství. Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících zajímavosti, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, významy slov, slovníková hesla, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Zavzpomínejte na klasiské hry zvané Arkády. Manic miner, Pacman nebo Lemmings si nyní můžete zahrát zdarma a online ve vašem prohlížeči.