Co je to?
Odborný výraz, definice slova Recyklace. Co znamená pojem Recyklace z kategorie Věda?

Co je Recyklace? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Recyklace?

Recyklace souvisí s využíváním odpadu. Recyklace znamená takový postup, který vede k tomu, že odpad se stává surovinou pro další využití.
Typickým příkladem recyklace je například zpracovávání lahví, vyrobených z PET materiálu. Často jde o cyklický proces, tedy postup, který se několikrát opakuje.
Prostřednictvím recyklace by mělo docházet k ochraně životního prostředí, protože nedochází jednak k shromažďování odpadu a současně není třeba dalších surovin v tak vysoké míře pro následnou výrobu.


Co je to Recyklace? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Recyklace. Co znamená pojem Recyklace z kategorie Věda?

Neručíme za správnost a aktuálnost uvedených informací. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Text s definicí výrazu Recyklace doporučujeme sdílet s vašimi kamarády, známými a přáteli na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Pojem Recyklace se nachází v sekci věda

Klíčová slova: přesný význam, informace, Recyklace, vysvětlení, definice pojmu, význam pojmu, terminus technicus, co je to Recyklace?, slovník, věda, názvosloví, přesný výraz, slovo, odborný výraz, věda, synonymum, význam, heslo


Pojem Recyklace je v kategorii věda, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o termínu Recyklace píše následující

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Recyklace je proces nakládání s odpadem, který vede k jeho dalšímu využití. Jedná se o opětovné cyklické využití odpadů a jejich vlastností jako druhotné suroviny ve výrobním procesu. V procesu recyklace tedy jde o opakované (cyklické) uvedení materiálu zpět do výrobního cyklu, odtud pak název tohoto procesu. V tomto procesu je vždy recyklovaný materiál cíleně přetvářen z ve výrobě jinak dále nepoužitelného odpadu na (druhotnou) vstupní surovinu, která je použitelná při další výrobě. Recyklace umožňuje šetřit obnovitelné i neobnovitelné zdroje a často může snižovat zátěž životního prostředí. Hlavní přínosy recyklace jsou snížení potřeby těžby nových surovin, využití odpadu místo jeho uložení na skládku a celkové šetření životního prostředí.

Tříděný odpad

Recyklaci významně pomáhá třídění surovin. Proto je vhodné třídit odpad. Běžně třídíme sklo, plasty, papír a kov. Autor: imordaf, zdroj: Pixabay
Recyklaci významně pomáhá třídění surovin. Proto je vhodné třídit odpad. Běžně třídíme sklo, plasty, papír a kov. Autor: imordaf, zdroj: Pixabay


Další informační zdroje

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Recyklace ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat termín Recyklace ve vyhledávači Qwant

Najít slovo Recyklace ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat slovo Recyklace ve vyhledávači Yandex

Vyhledat výraz Recyklace ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat heslo Recyklace na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Recyklace například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Google překladači, ve Wikislovníku, ve Wikizdrojích nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to Recyklace? resp. co to je Recyklace? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Recyklace, odpověď na dotaz co je to Recyklace?. Víte např. kdo to je Regent? Znáte a víte kdo je Pesimista? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je věda. K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na přesné vysvětlení slov, popisy termínů, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, významy slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená být metrosexuál nebo šovinista? Pokud ne, zkuste se podívat na tuto webovou stránku.