Co je to?
Odborný výraz, definice slova Recyklace. Co znamená pojem Recyklace z kategorie Věda?

Co je to Recyklace? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Recyklace

Recyklace souvisí s využíváním odpadu. Recyklace znamená takový postup, který vede k tomu, že odpad se stává surovinou pro další využití.
Typickým příkladem recyklace je například zpracovávání lahví, vyrobených z PET materiálu. Často jde o cyklický proces, tedy postup, který se několikrát opakuje.
Prostřednictvím recyklace by mělo docházet k ochraně životního prostředí, protože nedochází jednak k shromažďování odpadu a současně není třeba dalších surovin v tak vysoké míře pro následnou výrobu.


Co je to Recyklace? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Recyklace. Co znamená pojem Recyklace z kategorie Věda?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Sepsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem Recyklace s kamarády na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Recyklace patří do kategorie Věda

Klíčová slova: popis, vysvětlení, co je to Recyklace?, odborné názvosloví, synonymum, terminologie, slovník, význam, význam slova, wiki, pojem, přesný význam, odborný výraz, Recyklace, informace, názvosloví, co znamená, Věda


Pojem Recyklace je v kategorii Věda, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Recyklace? Definice slova, termínu z Wikipedie

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Recyklace je proces nakládání s odpadem, který vede k jeho dalšímu využití. Jedná se o opětovné cyklické využití odpadů a jejich vlastností jako druhotné suroviny ve výrobním procesu. V procesu recyklace tedy jde o opakované (cyklické) uvedení materiálu zpět do výrobního cyklu, odtud pak název tohoto procesu. V tomto procesu je vždy recyklovaný materiál cíleně přetvářen z ve výrobě jinak dále nepoužitelného odpadu na (druhotnou) vstupní surovinu, která je použitelná při další výrobě. Recyklace umožňuje šetřit obnovitelné i neobnovitelné zdroje a často může snižovat zátěž životního prostředí. Hlavní přínosy recyklace jsou snížení potřeby těžby nových surovin, využití odpadu místo jeho uložení na skládku a celkové šetření životního prostředí.

Tříděný odpad

Recyklaci významně pomáhá třídění surovin. Proto je vhodné třídit odpad. Běžně třídíme sklo, plasty, papír a kov. Autor: imordaf, zdroj: Pixabay
Recyklaci významně pomáhá třídění surovin. Proto je vhodné třídit odpad. Běžně třídíme sklo, plasty, papír a kov. Autor: imordaf, zdroj: Pixabay


Doporučené zdroje informací k dalšímu studiu

Vyhledat termín Recyklace na Google.cz

Vyhledat slovo Recyklace ve vyhledávači Qwant

Hledat termín Recyklace ve Wikizdrojích

Hledat videa s názvem Recyklace na Youtube

Najít výraz Recyklace ve Wikislovníku

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Recyklace ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Recyklace například v Microsoft Bing, v Lingea slovnících, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Víte, co znamenají tato slova, odborné termíny a pojmy?

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaký je přesný význam slova Recyklace? resp. jaká je definice slova Recyklace? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Recyklace, odpověď na dotaz co je to Recyklace?. Víte např. kdo to je Ichtyl? Znáte a víte kdo je Optimista? Ke každému slovo může existovat víc definic v různých oborech lidské činnosti. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Věda). Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkazu na konkrétní podstránku tohoto projektu. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na přesné vysvětlení slov, významy slov, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená být metrosexuál nebo šovinista? Pokud ne, zkuste se podívat na tuto webovou stránku.