Co je to?
Definice výrazu Dogma. Co znamená odborný pojem Dogma z kategorie Filozofie?

Co to je Dogma? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Dogma

Dogma je pojem pocházející z řečtiny a označuje nějaký názor nebo učení, které je považováno za správné. Dogma je také tvrzení, které je nezpochybnitelné.
Pojem je hojně používán v náboženství nebo právu. Je zakázáno takové tvrzení zpochybňovat, diskutovat o něm či ho kritizovat. Jako dogma označuje křesťanství takové články víry, které jsou považovány za zjevenou a nezpochybnitelnou skutečnost.


Co je to Dogma? Význam slova, termín, Definice výrazu Dogma. Co znamená odborný pojem Dogma z kategorie Filozofie?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet s vašimi přáteli na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Dogma se nachází v kategorii Filozofie

Klíčová slova: odborný výraz, termín, popis, terminologie, vysvětlení, význam, slovo, wiki, přesný výraz, Filozofie, co to je, odborné názvosloví, co je to Dogma?, definice pojmu, názvosloví, význam slova, význam pojmu, formulace


Pojem Dogma je v kategorii Filozofie, ilustrační obrázek

Co označuje termín Dogma? Odborný výraz, termín, definice slova z projektu Wikipedia

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Dogma (pl. dogmata; řec. δόγμα dogma názor, učení; δοκεῖν dokein ukazovat se správným) je výslovné tvrzení čili teze, o němž se v dané oblasti nebo v určitém společenství příliš nepochybuje. V křesťanství se tak označují články víry, které církev uznává jako zjevenou pravdu.
V širším smyslu znamená dogma jakékoli tvrzení, o němž nelze snadno pochybovat (např. v právu). Protože zákazu diskutovat, pochybovat a zejména kritizovat důležité ideje nebo rozhodnutí zneužívají různé politické, společenské nebo i církevní a vědecké autority, má slovo dogma často pejorativní význam.
Podobně i odvozená slova dogmatik, dogmatismus a dogmatický znamenají v běžné řeči často strnulý, konzervativní, autoritativní nebo dokonce pokrytecký (přetvařující se čili licoměrný).

Internetové odkazy na vyhledávače

Zkusit najít pojem Dogma ve Wikizdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Dogma ve Wikimedia Commons

Najít slovo Dogma ve vyhledávači Yandex

Hledat videa s názvem Dogma na Youtube

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Dogma ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat heslo Dogma ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Dogma například ve vyhledávači Seznam.cz, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve fulltextu Google.cz, ve Wikislovníku nebo v projektu slovnik.cz.

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Dogma? resp. co se přesně ukrývá za slovem Dogma? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Dogma, odpověď na dotaz co je to Dogma?. Víte např. kdo to je Ben Cristovao? Znáte a víte kdo je Satan? Jednotlivá slova můžou mít několik významů podle různých oborů. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než Filozofie). Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího zajímavosti, významy slov, popisy termínů, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Oblíbenou dovolenkovou destinací Čechů je Egypt. Na těchto webových stránkách se o něm dozvíte mnoho zajímavého.