Co je to?
Výraz, termín, definice slova Dogma. Co znamená odborný pojem Dogma z kategorie Filozofie?

Co je to Dogma? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Dogma?

Dogma je pojem pocházející z řečtiny a označuje nějaký názor nebo učení, které je považováno za správné. Dogma je také tvrzení, které je nezpochybnitelné.
Pojem je hojně používán v náboženství nebo právu. Je zakázáno takové tvrzení zpochybňovat, diskutovat o něm či ho kritizovat. Jako dogma označuje křesťanství takové články víry, které jsou považovány za zjevenou a nezpochybnitelnou skutečnost.


Co je to Dogma? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Dogma. Co znamená odborný pojem Dogma z kategorie Filozofie?

Neručíme za správnost či přesnost obsahu těchto webových stránek. Text vytvořen pro server Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Dogma s vašimi kamarády na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Termín Dogma je v kategorii filozofie

Klíčová slova: názvosloví, wiki, slovník, synonymum, odborné názvosloví, co je to Dogma?, definice, heslo, vysvětlení, význam slova, co to je, Dogma, definice pojmu, formulace, terminus technicus, význam pojmu, lexikon, slovo


Pojem Dogma je v kategorii filozofie, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o heslu Dogma dozvíte následující

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Dogma (pl. dogmata; řec. δόγμα dogma názor, učení; δοκεῖν dokein ukazovat se správným) je výslovné tvrzení čili teze, o němž se v dané oblasti nebo v určitém společenství příliš nepochybuje. V křesťanství se tak označují články víry, které církev uznává jako zjevenou pravdu.
V širším smyslu znamená dogma jakékoli tvrzení, o němž nelze snadno pochybovat (např. v právu). Protože zákazu diskutovat, pochybovat a zejména kritizovat důležité ideje nebo rozhodnutí zneužívají různé politické, společenské nebo i církevní a vědecké autority, má slovo dogma často pejorativní význam.
Podobně i odvozená slova dogmatik, dogmatismus a dogmatický znamenají v běžné řeči často strnulý, konzervativní, autoritativní nebo dokonce pokrytecký (přetvařující se čili licoměrný).

Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Hledat videa s názvem Dogma na Youtube

Hledat výraz Dogma ve vyhledávači Yandex

Vyhledat výraz Dogma ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat pojem Dogma ve Wikizdrojích

Hledat slovo Dogma na Google.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Dogma ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Dogma například v Microsoft Bing, v projektu slovnik.cz, ve Wikislovníku, v evropském vyhledávači Qwant nebo v Lingea slovnících.

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaká je definice slova Dogma? resp. jaká je definice slova Dogma? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Dogma, odpověď na dotaz co je to Dogma?. Víte např. kdo to je Čert? Znáte a víte kdo je Michal Řepík? Jednotlivá slova můžou mít několik významů vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Dogma v jiné sekci než filozofie. U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, popisy termínů, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Oblíbenou dovolenkovou destinací Čechů je Egypt. Na těchto webových stránkách se o něm dozvíte mnoho zajímavého.