Co je to?
Výraz, termín, definice slova Ústava. Co znamená odborný pojem Ústava z kategorie Politika?

Co je to Ústava? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Ústava?

Ústava je zákon, který potvrzuje vznik a trvání státu. Obsahuje informace o formě státního zřízení, vlády a podobě státu, jeho politickém systému, rozdělení státní moci a konkrétním způsobu jejího vykonávání. Tato nejdůležitější právní norma státu zaručuje svým občanům jejich základní lidská práva. Definuje také státní občanství, území státu, jeho hlavní město a státní symboly. Všechny další zákony schválené ve státě musí být v souladu s jeho ústavou.


Co je to Ústava? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Ústava. Co znamená odborný pojem Ústava z kategorie Politika?

Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme. Sepsáno redaktory Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Ústava? Potom se o definici podělte s kamarády na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Ústava se nachází v kategorii Politika

Klíčová slova: názvosloví, Politika, slovo, informace, pojem, přesný význam, význam slova, co je to Ústava?, Politika, synonymum, lexikon, formulace, definice pojmu, termín, Ústava, odborný výraz, terminus technicus, význam


Pojem Ústava je v kategorii Politika, ilustrační obrázek

Pro další informace o termínu Ústava zkuste tyto odkazy

Zkusit najít termín Ústava ve vyhledávači Qwant

Hledat videa s názvem Ústava na Youtube

Hledat pojem Ústava ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Ústava ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Ústava ve Wikimedia Commons

Najít termín Ústava ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Ústava například ve fulltextu Google.cz, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve Wikislovníku, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v Lingea slovnících.

Výběr z náhodných odborných pojmů, hesel, termínů

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co znamená slovo Ústava? resp. co přesně označuje termín Ústava? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Ústava, odpověď na dotaz co je to Ústava?. Víte např. kdo to je Leviatan? Znáte a víte kdo je Jidáš? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic podle různých oborů. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než Politika). Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího popisy termínů, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, definice odborných pojmů, významy slov s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená být metrosexuál nebo šovinista? Pokud ne, zkuste se podívat na tuto webovou stránku.