Co je to?
Výraz, termín, definice slova Egoismus. Co znamená odborný pojem Egoismus z kategorie Psychologie?

Co je to Egoismus? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Egoismus?

Egoismus je mírnější pojmenování negativní lidské vlastnosti – sobectví. Je odvozen z latinského slova ego, tedy já, a člověk, který má vysokou míru této vlastnosti, bývá označován jako egoista. Egoismus je jednání, jehož cílem je osobní prospěch a prosazování vlastních zájmů, bez ohledu na další osoby. Samotný termín je znám již z 18. století a o jeho rozšíření se zasloužil filozof Immanuel Kant, který mu dokonce přisoudil větší množství významů.
V dnešní době se však používá pouze ve významu sobectví. Další filozofové, kteří se egoismem zabývali, ho považovali za sílu, která pohání život vpřed, a někteří dokonce odmítali omezení. Protikladem egoismu je altruismus, který naopak sleduje prospěch druhých. Jiný výklad egoismu tvrdí, že i když člověk slouží svým zájmům, může současně prospívat druhým, takže nelze vždy oddělit prospěch jednoho člověka od prospěchu druhých.


Co je to Egoismus? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Egoismus. Co znamená odborný pojem Egoismus z kategorie Psychologie?

Neručíme za správnost a úplnost informací na Webových stránkách uvedených. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Text můžete velmi jednoduše sdílet s kamarády na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Pojem Egoismus se nachází v sekci psychologie

Klíčová slova: terminologie, lexikon, definice, přesný význam, psychologie, terminus technicus, význam pojmu, význam, pojem, definice pojmu, odborné názvosloví, formulace, co to je, termín, co znamená, informace, význam slova, synonymum


Pojem Egoismus je v kategorii psychologie, ilustrační obrázek

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu Egoismus?

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Egoismus (z lat. ego, já) je moderní označení pro sobectví, obvykle ale s méně pejorativním významem. Znamená (přílišné) sledování vlastního prospěchu a zájmu, případně i na úkor druhých. Takový člověk se nazývá egoista, sobec. Opakem egoismu je altruismus.

Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Hledat slovo Egoismus ve vyhledávači Qwant

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Egoismus ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat heslo Egoismus ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít slovo Egoismus ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat pojem Egoismus ve Wikizdrojích

Vyhledat výraz Egoismus ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Egoismus například ve Wikislovníku, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve fulltextu Google.cz, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v projektu slovnik.cz.

Doporučené odborné pojmy, termíny, výrazy a hesla

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co je to Egoismus? resp. co se přesně ukrývá za slovem Egoismus? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Egoismus, odpověď na dotaz co je to Egoismus?. Víte např. kdo to je Alanis Morissette? Znáte a víte kdo je Optik? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic v různém kontextu, v různých oborech. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než psychologie). K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, definice odborných pojmů, významy slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.