Co je to?
Definice výrazu Egoismus. Co znamená odborný pojem Egoismus z kategorie Psychologie?

Co to je Egoismus? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Egoismus

Egoismus je mírnější pojmenování negativní lidské vlastnosti – sobectví. Je odvozen z latinského slova ego, tedy já, a člověk, který má vysokou míru této vlastnosti, bývá označován jako egoista. Egoismus je jednání, jehož cílem je osobní prospěch a prosazování vlastních zájmů, bez ohledu na další osoby. Samotný termín je znám již z 18. století a o jeho rozšíření se zasloužil filozof Immanuel Kant, který mu dokonce přisoudil větší množství významů.
V dnešní době se však používá pouze ve významu sobectví. Další filozofové, kteří se egoismem zabývali, ho považovali za sílu, která pohání život vpřed, a někteří dokonce odmítali omezení. Protikladem egoismu je altruismus, který naopak sleduje prospěch druhých. Jiný výklad egoismu tvrdí, že i když člověk slouží svým zájmům, může současně prospívat druhým, takže nelze vždy oddělit prospěch jednoho člověka od prospěchu druhých.


Co je to Egoismus? Význam slova, termín, Definice výrazu Egoismus. Co znamená odborný pojem Egoismus z kategorie Psychologie?

Neručíme za eventuální chyby v textech. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu Egoismus? Pak se o ní podělte s blízkými na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Egoismus je v kategorii Psychologie

Klíčová slova: synonymum, definice, co je to Egoismus?, Psychologie, informace, termín, co to je, Egoismus, definice pojmu, lexikon, co znamená, popis, Psychologie, formulace, slovník, odborný výraz, význam, vysvětlení


Pojem Egoismus je v kategorii Psychologie, ilustrační obrázek

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu Egoismus?

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Egoismus (z lat. ego, já) je moderní označení pro sobectví, obvykle ale s méně pejorativním významem. Znamená (přílišné) sledování vlastního prospěchu a zájmu, případně i na úkor druhých. Takový člověk se nazývá egoista, sobec. Opakem egoismu je altruismus.

Zkuste zjistit více informací o slovu Egoismus v následujících zdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Egoismus ve Wikimedia Commons

Hledat pojem Egoismus ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat slovo Egoismus ve Wikizdrojích

Najít pojem Egoismus ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít heslo Egoismus ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít slovo Egoismus ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Egoismus například v evropském vyhledávači Qwant, v Google překladači, ve fulltextu Google.cz, ve Wikislovníku nebo v projektu slovnik.cz.

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je význam slova Egoismus? resp. co znamená výraz Egoismus? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Egoismus, odpověď na dotaz co je to Egoismus?. Víte např. kdo to je Diana Mórová? Znáte a víte kdo je Evžen Tošenovský? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů podle různých oborů. Zkuste proto termín Egoismus hledat i v jiných kategoriích (než Psychologie) U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího zajímavosti, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, významy slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.