Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Egoismus. Co znamená pojem Egoismus z kategorie Psychologie?

Co je Egoismus? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Egoismus

Egoismus je mírnější pojmenování negativní lidské vlastnosti – sobectví. Je odvozen z latinského slova ego, tedy já, a člověk, který má vysokou míru této vlastnosti, bývá označován jako egoista. Egoismus je jednání, jehož cílem je osobní prospěch a prosazování vlastních zájmů, bez ohledu na další osoby. Samotný termín je znám již z 18. století a o jeho rozšíření se zasloužil filozof Immanuel Kant, který mu dokonce přisoudil větší množství významů.
V dnešní době se však používá pouze ve významu sobectví. Další filozofové, kteří se egoismem zabývali, ho považovali za sílu, která pohání život vpřed, a někteří dokonce odmítali omezení. Protikladem egoismu je altruismus, který naopak sleduje prospěch druhých. Jiný výklad egoismu tvrdí, že i když člověk slouží svým zájmům, může současně prospívat druhým, takže nelze vždy oddělit prospěch jednoho člověka od prospěchu druhých.


Co je to Egoismus? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Egoismus. Co znamená pojem Egoismus z kategorie Psychologie?

Text zveřejněný na těchto webových stránkách má pouze informativní charakter a může obsahovat nepřesnosti či chyby. Text vytvořen pro Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet s partnery, kolegy a kamarády na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Výraz Egoismus se nachází v kategorii psychologie

Klíčová slova: informace, názvosloví, význam, heslo, odborné názvosloví, synonymum, psychologie, formulace, co je to Egoismus?, pojem, vysvětlení, termín, lexikon, význam slova, popis, význam pojmu, terminus technicus, Egoismus


Pojem Egoismus je v kategorii psychologie, ilustrační obrázek

Co označuje termín Egoismus? Definice termínu, výrazu z projektu Wikipedia

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Egoismus (z lat. ego, já) je moderní označení pro sobectví, obvykle ale s méně pejorativním významem. Znamená (přílišné) sledování vlastního prospěchu a zájmu, případně i na úkor druhých. Takový člověk se nazývá egoista, sobec. Opakem egoismu je altruismus.

Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Najít heslo Egoismus ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat výraz Egoismus ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat slovo Egoismus na Google.cz

Hledat termín Egoismus ve fulltextu Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Egoismus ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít termín Egoismus ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Egoismus například ve Wikizdrojích, v projektu slovnik.cz, ve ruském vyhledávači Yandex, v evropském vyhledávači Qwant nebo v Google překladači.

Výběr odborných pojmů, slov, termínů a výrazů

Nyní již víte co znamená slovo Egoismus? resp. co se skrývá pod slovem Egoismus? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Egoismus, odpověď na dotaz co je to Egoismus?. Víte např. kdo to je Všivák? Znáte a víte kdo je Mzdová účetní? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste proto termín Egoismus hledat i v jiných kategoriích (než psychologie). Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na definice odborných pojmů, zajímavosti, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, významy slov s názvem Co Je To?.