Co je to?
Definice výrazu Egoismus. Co znamená odborný pojem Egoismus z kategorie Psychologie?

Co to je Egoismus? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Egoismus

Egoismus je mírnější pojmenování negativní lidské vlastnosti – sobectví. Je odvozen z latinského slova ego, tedy já, a člověk, který má vysokou míru této vlastnosti, bývá označován jako egoista. Egoismus je jednání, jehož cílem je osobní prospěch a prosazování vlastních zájmů, bez ohledu na další osoby. Samotný termín je znám již z 18. století a o jeho rozšíření se zasloužil filozof Immanuel Kant, který mu dokonce přisoudil větší množství významů.
V dnešní době se však používá pouze ve významu sobectví. Další filozofové, kteří se egoismem zabývali, ho považovali za sílu, která pohání život vpřed, a někteří dokonce odmítali omezení. Protikladem egoismu je altruismus, který naopak sleduje prospěch druhých. Jiný výklad egoismu tvrdí, že i když člověk slouží svým zájmům, může současně prospívat druhým, takže nelze vždy oddělit prospěch jednoho člověka od prospěchu druhých.


Co je to Egoismus? Význam slova, termín, Definice výrazu Egoismus. Co znamená odborný pojem Egoismus z kategorie Psychologie?

Možnost chyb vyhrazena. Sepsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte uvedený text s vašimi přáteli na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Egoismus je v kategorii Psychologie

Klíčová slova: definice, Psychologie, wiki, přesný výraz, lexikon, informace, terminus technicus, význam, formulace, co to je, význam slova, názvosloví, termín, pojem, vysvětlení, synonymum, slovo, odborný výraz


Pojem Egoismus je v kategorii Psychologie, ilustrační obrázek

Co se píše ve Wikipedii o pojmu Egoismus?

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Egoismus (z lat. ego, já) je moderní označení pro sobectví, obvykle ale s méně pejorativním významem. Znamená (přílišné) sledování vlastního prospěchu a zájmu, případně i na úkor druhých. Takový člověk se nazývá egoista, sobec. Opakem egoismu je altruismus.

Více informací o pojmu Egoismus lze najít v následujících zdrojích

Vyhledat heslo Egoismus ve fulltextu Seznam.cz

Hledat videa s názvem Egoismus na Youtube

Zkusit najít slovo Egoismus ve vyhledávači Yandex

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Egoismus ve Wikimedia Commons

Vyhledat termín Egoismus na Google.cz

Zkusit najít výraz Egoismus ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Egoismus například ve Wikislovníku, v Google překladači, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve Wikizdrojích nebo v Lingea slovnících.

Náhodná hesla, významy slov, odborných termíny, výrazy a pojmy

Tyto stránky vám umožnili zjistit co znamená Egoismus? resp. jaký je význam slova Egoismus? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Egoismus, odpověď na dotaz co je to Egoismus?. Víte např. kdo to je Jan Cina? Znáte a víte kdo je Evžen Tošenovský? Ke každému slovo může existovat víc definic v různých oborech lidské činnosti. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Psychologie U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na definice odborných pojmů, popisy termínů, slovníková hesla, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, významy slov s názvem Co Je To?.