Co je to?
Výraz, termín, definice slova Atletika. Co znamená odborný pojem Atletika z kategorie Sport?

Co je to Atletika? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Atletika

Atletika je název sportovního odvětví, které vychází ze základního pohybu člověka. V atletice se soutěží na dráze, mimo dráhu nebo v hracím poli. Na dráze se konají například běhy-překážkové, štafetové, silniční a další a také chůze. V hracím poli probíhají třeba hody, vrhy či skoky. Do atletiky patří také víceboje.
Atletika se dělí na lehkou a těžkou. Do těžké atletiky patří zápas nebo vzpírání. Atletika vznikla ve starověkém Řecku, kde byla hlavním dějem olympijských her.


Co je to Atletika? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Atletika. Co znamená odborný pojem Atletika z kategorie Sport?

Texty mohou obsahovat chyby, nepřesnosti nebo překlepy. Text vytvořen pro server Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Atletika můžete samozřejmě sdílet s partnery, kolegy a kamarády prostřednictvím sociálních sítích Facebook, Pinterest, Reddit nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Pojem Atletika je v sekci sport

Klíčová slova: odborné názvosloví, co to je, význam slova, lexikon, heslo, popis, vysvětlení, formulace, odborný výraz, názvosloví, pojem, Atletika, přesný význam, sport, význam, slovo, terminologie, co znamená


Pojem Atletika je v kategorii sport, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Atletika? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Atletika (z řeckého áthleon) je základní sportovní odvětví, které zahrnuje přirozené pohybové vlastnosti člověka, tj. běhy, chůzi, skoky, vrhy a hody; původně znamenala boj, závodění.
Atletika zahrnuje různorodé pohybové činnosti, jejichž obsahem jsou pohyby cyklické, acyklické a smíšené podle charakteru jednotlivých disciplín. Uplatňují se při ní také základní dynamické zákony - jde o přechod z klidu do pohybu (start), změnu směru pohybu (odraz při skoku), dokončení pohybu (doskok). V atletických disciplinách se uplatňuje pohyb rovnoměrný (např. běh v trati) nebo pohyb rovnoměrně zrychlený přímočarý či rotační (např. vrh koulí a hod diskem). Atletika zajišťuje všestranný rozvoj a současně poskytuje široký výběr pro sportovní vyžití. Atletická cvičení mohou být prováděna i v přírodních podmínkách (louka, les, park), což zvyšuje jejich emocionálnost a zdravotní význam. Jsou součástí tělesné přípravy většiny sportu (např. skok do dálky, hod do dálky).

Pro více informací o heslu Atletika zkuste navštívit tyto odkazy

Vyhledat slovo Atletika ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít heslo Atletika ve Wikizdrojích

Vyhledat výraz Atletika ve vyhledávači Yandex

Najít slovo Atletika na Google.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Atletika ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít výraz Atletika ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Atletika například v evropském vyhledávači Qwant, v Google překladači, ve vyhledávači Seznam.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v projektu slovnik.cz.

Vybrané termíny, slova, pojmy

Právě nyní již víte co je to Atletika? resp. jaký je význam slova Atletika? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Atletika, odpověď na dotaz co je to Atletika?. Víte např. kdo to je James Clerk Maxwell? Znáte a víte kdo je Bubák? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic podle různých oborů. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než sport). Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, významy slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Tip nejen pro milovníky zvířátek. Pěkné tapety na plochu vašeho počítače.