Co je to?
Definice odborného termínu, slova Atletika. Co znamená pojem Atletika z kategorie Sport?

Co je to Atletika? Význam slova

Co znamená termín Atletika? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Atletika je název sportovního odvětví, které vychází ze základního pohybu člověka. V atletice se soutěží na dráze, mimo dráhu nebo v hracím poli. Na dráze se konají například běhy-překážkové, štafetové, silniční a další a také chůze. V hracím poli probíhají třeba hody, vrhy či skoky. Do atletiky patří také víceboje.
Atletika se dělí na lehkou a těžkou. Do těžké atletiky patří zápas nebo vzpírání. Atletika vznikla ve starověkém Řecku, kde byla hlavním dějem olympijských her.


Co je to Atletika? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Atletika. Co znamená pojem Atletika z kategorie Sport?

Přes veškerou snahu mohou texty obsahovat faktické i pravopisné chyby za což se předem omlouváme.Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Atletika sdílet s ostatními na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Heslo Atletika patří do sekce sport

Klíčová slova: definice, co to je, termín, slovník, formulace, přesný význam, význam slova, odborné názvosloví, význam, Atletika, heslo, odborný výraz, definice pojmu, terminologie, sport, vysvětlení, synonymum, sport


Pojem Atletika je v kategorii sport, ilustrační obrázek

V online encyklopedii Wikipedia se o slovu Atletika můžete dozvědět následující

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Atletika (z řeckého áthleon) je základní sportovní odvětví, které zahrnuje přirozené pohybové vlastnosti člověka, tj. běhy, chůzi, skoky, vrhy a hody; původně znamenala boj, závodění.
Atletika zahrnuje různorodé pohybové činnosti, jejichž obsahem jsou pohyby cyklické, acyklické a smíšené podle charakteru jednotlivých disciplín. Uplatňují se při ní také základní dynamické zákony - jde o přechod z klidu do pohybu (start), změnu směru pohybu (odraz při skoku), dokončení pohybu (doskok). V atletických disciplinách se uplatňuje pohyb rovnoměrný (např. běh v trati) nebo pohyb rovnoměrně zrychlený přímočarý či rotační (např. vrh koulí a hod diskem). Atletika zajišťuje všestranný rozvoj a současně poskytuje široký výběr pro sportovní vyžití. Atletická cvičení mohou být prováděna i v přírodních podmínkách (louka, les, park), což zvyšuje jejich emocionálnost a zdravotní význam. Jsou součástí tělesné přípravy většiny sportu (např. skok do dálky, hod do dálky).

Další informační zdroje o slovu Atletika

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Atletika ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat videa s názvem Atletika na Youtube

Zkusit najít heslo Atletika na Google.cz

Zkusit najít termín Atletika ve fulltextu Seznam.cz

Najít heslo Atletika ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít slovo Atletika ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Atletika například ve Wikislovníku, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v evropském vyhledávači Qwant, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v Lingea slovnících.

Často hledané výrazy, termíny a odborné pojmy

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co to je Atletika? resp. co se přesně ukrývá za slovem Atletika? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Atletika, odpověď na dotaz co je to Atletika?. Víte např. kdo to je Claudia Cardinale? Znáte a víte kdo je Pozér? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů v různých oborech lidské činnosti. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je sport. U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na definice odborných pojmů, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, významy slov, slovníková hesla, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Tip nejen pro milovníky zvířátek. Pěkné tapety na plochu vašeho počítače.