Co je to?
Definice výrazu Atletika. Co znamená odborný pojem Atletika z kategorie Sport?

Co to je Atletika? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Atletika?

Atletika je název sportovního odvětví, které vychází ze základního pohybu člověka. V atletice se soutěží na dráze, mimo dráhu nebo v hracím poli. Na dráze se konají například běhy-překážkové, štafetové, silniční a další a také chůze. V hracím poli probíhají třeba hody, vrhy či skoky. Do atletiky patří také víceboje.
Atletika se dělí na lehkou a těžkou. Do těžké atletiky patří zápas nebo vzpírání. Atletika vznikla ve starověkém Řecku, kde byla hlavním dějem olympijských her.


Co je to Atletika? Význam slova, termín, Definice výrazu Atletika. Co znamená odborný pojem Atletika z kategorie Sport?

Možnost chyb vyhrazena. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Atletika? Potom se o definici podělte s vašimi přáteli na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Atletika se nachází v kategorii Sport

Klíčová slova: Atletika, definice, Sport, význam pojmu, popis, Sport, terminus technicus, slovník, slovo, co je to Atletika?, pojem, přesný význam, definice pojmu, formulace, odborné názvosloví, přesný výraz, názvosloví, vysvětlení


Pojem Atletika je v kategorii Sport, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o heslu Atletika dozvíte následující

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Atletika (z řeckého áthleon) je základní sportovní odvětví, které zahrnuje přirozené pohybové vlastnosti člověka, tj. běhy, chůzi, skoky, vrhy a hody; původně znamenala boj, závodění.
Atletika zahrnuje různorodé pohybové činnosti, jejichž obsahem jsou pohyby cyklické, acyklické a smíšené podle charakteru jednotlivých disciplín. Uplatňují se při ní také základní dynamické zákony - jde o přechod z klidu do pohybu (start), změnu směru pohybu (odraz při skoku), dokončení pohybu (doskok). V atletických disciplinách se uplatňuje pohyb rovnoměrný (např. běh v trati) nebo pohyb rovnoměrně zrychlený přímočarý či rotační (např. vrh koulí a hod diskem). Atletika zajišťuje všestranný rozvoj a současně poskytuje široký výběr pro sportovní vyžití. Atletická cvičení mohou být prováděna i v přírodních podmínkách (louka, les, park), což zvyšuje jejich emocionálnost a zdravotní význam. Jsou součástí tělesné přípravy většiny sportu (např. skok do dálky, hod do dálky).

Linky na jiné informační zdroje

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Atletika ve Wikimedia Commons

Hledat videa s názvem Atletika na Youtube

Zkusit najít termín Atletika na Google.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Atletika ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít termín Atletika ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít pojem Atletika ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Atletika například ve ruském vyhledávači Yandex, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve Wikizdrojích, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Vybrané odborné pojmy, termíny a slova

Tyto stránky vám umožnili zjistit co znamená Atletika? resp. co přesně znamená slovo Atletika? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Atletika, odpověď na dotaz co je to Atletika?. Víte např. kdo to je Zmocnitel? Znáte a víte kdo je Košíkář? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic podle různých oborů. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Sport Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího zajímavosti, známé i neznámé pojmy, významy slov, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Tip nejen pro milovníky zvířátek. Pěkné tapety na plochu vašeho počítače.