Co je to?
Definice výrazu Atletika. Co znamená odborný pojem Atletika z kategorie Sport?

Co to je Atletika? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Atletika?

Atletika je název sportovního odvětví, které vychází ze základního pohybu člověka. V atletice se soutěží na dráze, mimo dráhu nebo v hracím poli. Na dráze se konají například běhy-překážkové, štafetové, silniční a další a také chůze. V hracím poli probíhají třeba hody, vrhy či skoky. Do atletiky patří také víceboje.
Atletika se dělí na lehkou a těžkou. Do těžké atletiky patří zápas nebo vzpírání. Atletika vznikla ve starověkém Řecku, kde byla hlavním dějem olympijských her.


Co je to Atletika? Význam slova, termín, Definice výrazu Atletika. Co znamená odborný pojem Atletika z kategorie Sport?

Neručíme za eventuální chyby v textech. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Tento text (Atletika) můžete sdílet s blízkými na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Atletika patří do kategorie Sport

Klíčová slova: Sport, terminus technicus, terminologie, definice, co je to Atletika?, Sport, informace, názvosloví, popis, odborný výraz, význam, wiki, lexikon, přesný význam, termín, co znamená, význam slova, význam pojmu


Pojem Atletika je v kategorii Sport, ilustrační obrázek

Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Najít výraz Atletika ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat slovo Atletika ve Wikislovníku

Najít heslo Atletika ve Wikipedii

Najít slovo Atletika ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Atletika ve Wikimedia Commons

Hledat slovo Atletika ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Atletika například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Lingea slovnících, ve fulltextu Google.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je význam slova Atletika? resp. co znamená slovo Atletika? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Atletika, odpověď na dotaz co je to Atletika?. Víte např. kdo to je Jiří Šlitr? Znáte a víte kdo je Košíkář? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste proto termín Atletika hledat i v jiných kategoriích (než Sport) Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na zajímavosti, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, definice odborných pojmů, významy slov s názvem Co Je To?.

Tip nejen pro milovníky zvířátek. Pěkné tapety na plochu vašeho počítače.