Co je to?
Výraz, termín, definice slova Usedlost. Co znamená odborný pojem Usedlost z kategorie Stavebnictví?

Co je to Usedlost? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Usedlost?

Usedlost byla původně označením sídla sedláka, tedy člověka osedlého, vlastnícího statek a držbu půdy s rozlohou přibližně 18 hektarů.
Usedlost dědičně pronajímal feudální vlastník tomu, kdo ji se svou rodinou obhospodařoval. V pozdějších dobách bylo možno usedlosti vykupovat, dělit i měnit jejich charakter.


Co je to Usedlost? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Usedlost. Co znamená odborný pojem Usedlost z kategorie Stavebnictví?

Texty mohou obsahovat chyby. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Usedlost? s vašimi kamarády na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Usedlost je v sekci Stavebnictví

Klíčová slova: Stavebnictví, přesný výraz, definice, přesný význam, synonymum, Usedlost, terminologie, Stavebnictví, vysvětlení, lexikon, co je to Usedlost?, formulace, co znamená, slovo, význam pojmu, termín, význam, odborný výraz


Pojem Usedlost je v kategorii Stavebnictví, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Usedlost? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Usedlost je venkovským, samostatně stojícím obytným objektem. Je považována za základní sídelní jednotku krajiny. Obvykle byl tento objekt spojen s rolnickým hospodářstvím. Toto označení se objevuje po období feudalismu.

Zkuste zjistit více informací o slovu Usedlost v následujících zdrojích

Zkusit najít heslo Usedlost ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat heslo Usedlost ve Wikizdrojích

Hledat slovo Usedlost ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít výraz Usedlost ve vyhledávači Yandex

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Usedlost ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat slovo Usedlost ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Usedlost například ve fulltextu Google.cz, v projektu slovnik.cz, ve Wikislovníku, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaká je definice termínu Usedlost? resp. jaký je význam pojmu Usedlost? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Usedlost, odpověď na dotaz co je to Usedlost?. Víte např. kdo to je Sinolog? Znáte a víte kdo je Snob? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic podle různých oborů. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než Stavebnictví). Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, popisy termínů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Zajímáte se o auta? Pak pro určitě znáte zkratku SUV, TSI nebo TDI. Pokud je neznáte, podívejte se na spřátelený web který obsahuje tisíc nejrůznějších zkratek.