Co je to?
Výraz, termín, definice slova Usedlost. Co znamená odborný pojem Usedlost z kategorie Stavebnictví?

Co je to Usedlost? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Usedlost?

Usedlost byla původně označením sídla sedláka, tedy člověka osedlého, vlastnícího statek a držbu půdy s rozlohou přibližně 18 hektarů.
Usedlost dědičně pronajímal feudální vlastník tomu, kdo ji se svou rodinou obhospodařoval. V pozdějších dobách bylo možno usedlosti vykupovat, dělit i měnit jejich charakter.


Co je to Usedlost? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Usedlost. Co znamená odborný pojem Usedlost z kategorie Stavebnictví?

Neručíme za eventuální chyby v textech. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet s blízkými na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Usedlost se nachází v kategorii Stavebnictví

Klíčová slova: terminologie, wiki, definice pojmu, definice, názvosloví, odborné názvosloví, význam pojmu, vysvětlení, význam slova, formulace, Stavebnictví, Usedlost, termín, slovo, slovník, význam, přesný výraz, co znamená


Pojem Usedlost je v kategorii Stavebnictví, ilustrační obrázek

Co označuje termín Usedlost? Definice výrazu, slova, termínu z projektu Wikipedia

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Usedlost je venkovským, samostatně stojícím obytným objektem. Je považována za základní sídelní jednotku krajiny. Obvykle byl tento objekt spojen s rolnickým hospodářstvím. Toto označení se objevuje po období feudalismu.

Hledejte pojem Usedlost v následujících vyhledávačích

Vyhledat slovo Usedlost ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít termín Usedlost ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít pojem Usedlost ve vyhledávači Qwant

Najít termín Usedlost ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat pojem Usedlost ve Wikizdrojích

Hledat videa s názvem Usedlost na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Usedlost například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Často hledané pojmy, výrazy, odborné termíny a slova

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je význam slova Usedlost? resp. co označuje slovo Usedlost? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Usedlost, odpověď na dotaz co je to Usedlost?. Víte např. kdo to je Karel Dolejší? Znáte a víte kdo je Jan Mukařovský? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Zkuste proto termín Usedlost hledat i v jiných kategoriích (než Stavebnictví) Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, významy slov, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Zajímáte se o auta? Pak pro určitě znáte zkratku SUV, TSI nebo TDI. Pokud je neznáte, podívejte se na spřátelený web který obsahuje tisíc nejrůznějších zkratek.