Co je to?
Výraz, termín, definice slova Usedlost. Co znamená odborný pojem Usedlost z kategorie Stavebnictví?

Co je to Usedlost? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Usedlost?

Usedlost byla původně označením sídla sedláka, tedy člověka osedlého, vlastnícího statek a držbu půdy s rozlohou přibližně 18 hektarů.
Usedlost dědičně pronajímal feudální vlastník tomu, kdo ji se svou rodinou obhospodařoval. V pozdějších dobách bylo možno usedlosti vykupovat, dělit i měnit jejich charakter.


Co je to Usedlost? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Usedlost. Co znamená odborný pojem Usedlost z kategorie Stavebnictví?

Neručíme za eventuální chyby v textech. Text vytvořen pro server Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s blízkými na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Usedlost patří do kategorie Stavebnictví

Klíčová slova: wiki, názvosloví, informace, význam slova, popis, heslo, přesný význam, terminologie, formulace, Stavebnictví, termín, slovník, co znamená, co je to Usedlost?, definice, terminus technicus, co to je, přesný výraz


Pojem Usedlost je v kategorii Stavebnictví, ilustrační obrázek

Další možné informační zdroje

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Usedlost ve Wikimedia Commons

Zkusit najít výraz Usedlost ve vyhledávači Qwant

Vyhledat termín Usedlost ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít heslo Usedlost ve fulltextu Seznam.cz

Najít slovo Usedlost na Google.cz

Vyhledat pojem Usedlost ve Wikipedii

Dál můžete zkusit hledat slovo Usedlost například ve Wikislovníku, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ruském vyhledávači Yandex, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Často hledaná hesla, odborné termíny, pojmy, slova

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaký je význam slova Usedlost? resp. jaký je význam slova Usedlost? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Usedlost, odpověď na dotaz co je to Usedlost?. Víte např. kdo to je Inovátor? Znáte a víte kdo je Priapos? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Stavebnictví). Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na definice odborných pojmů, významy slov, slovníková hesla, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Zajímáte se o auta? Pak pro určitě znáte zkratku SUV, TSI nebo TDI. Pokud je neznáte, podívejte se na spřátelený web který obsahuje tisíc nejrůznějších zkratek.