Co je to?
Výraz, termín, definice slova Usedlost. Co znamená odborný pojem Usedlost z kategorie Stavebnictví?

Co je to Usedlost? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Usedlost

Usedlost byla původně označením sídla sedláka, tedy člověka osedlého, vlastnícího statek a držbu půdy s rozlohou přibližně 18 hektarů.
Usedlost dědičně pronajímal feudální vlastník tomu, kdo ji se svou rodinou obhospodařoval. V pozdějších dobách bylo možno usedlosti vykupovat, dělit i měnit jejich charakter.


Co je to Usedlost? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Usedlost. Co znamená odborný pojem Usedlost z kategorie Stavebnictví?

Texty mohou obsahovat chyby. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice slova Usedlost? Pak se o tuto stránku podělte s kamarády prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Výraz Usedlost je v kategorii stavebnictví

Klíčová slova: přesný výraz, terminus technicus, stavebnictví, synonymum, stavebnictví, slovo, co je to Usedlost?, význam pojmu, wiki, co to je, formulace, heslo, definice pojmu, Usedlost, odborné názvosloví, termín, odborný výraz, lexikon


Pojem Usedlost je v kategorii stavebnictví, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Usedlost? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Usedlost je venkovským, samostatně stojícím obytným objektem. Je považována za základní sídelní jednotku krajiny. Obvykle byl tento objekt spojen s rolnickým hospodářstvím. Toto označení se objevuje po období feudalismu.

Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Vyhledat termín Usedlost ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat výraz Usedlost ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít slovo Usedlost ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat heslo Usedlost ve Wikizdrojích

Hledat termín Usedlost ve Wikislovníku

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Usedlost ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Usedlost například ve fulltextu Google.cz, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve vyhledávači Seznam.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v projektu slovnik.cz.

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Nyní již víte jaká je definice termínu Usedlost? resp. co se přesně ukrývá za slovem Usedlost? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Usedlost, odpověď na dotaz co je to Usedlost?. Víte např. kdo to je Barbora Kodetová? Znáte a víte kdo je Chris Froome? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Usedlost v jiné sekci než stavebnictví. U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na popisy termínů, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, definice odborných pojmů, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Zajímáte se o auta? Pak pro určitě znáte zkratku SUV, TSI nebo TDI. Pokud je neznáte, podívejte se na spřátelený web který obsahuje tisíc nejrůznějších zkratek.