Co je to?
Definice výrazu, termínu Usedlost. Co znamená odborný pojem Usedlost z kategorie Stavebnictví?

Co je Usedlost? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Usedlost

Usedlost byla původně označením sídla sedláka, tedy člověka osedlého, vlastnícího statek a držbu půdy s rozlohou přibližně 18 hektarů.
Usedlost dědičně pronajímal feudální vlastník tomu, kdo ji se svou rodinou obhospodařoval. V pozdějších dobách bylo možno usedlosti vykupovat, dělit i měnit jejich charakter.


Co je to Usedlost? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Usedlost. Co znamená odborný pojem Usedlost z kategorie Stavebnictví?

Uvedené informace jsou bez záruky. Text vytvořen pro Superia.cz

Zaujala vás definice slova Usedlost? Pak se o tuto stránku podělte s vašimi kamarády, známými a přáteli na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Pojem Usedlost je v kategorii stavebnictví

Klíčová slova: formulace, informace, co to je, lexikon, wiki, názvosloví, odborné názvosloví, terminologie, stavebnictví, odborný výraz, vysvětlení, synonymum, přesný výraz, význam pojmu, stavebnictví, význam slova, slovo, přesný význam


Pojem Usedlost je v kategorii stavebnictví, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Usedlost? Výraz, definice slova z Wikipedie

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Usedlost je venkovským, samostatně stojícím obytným objektem. Je považována za základní sídelní jednotku krajiny. Obvykle byl tento objekt spojen s rolnickým hospodářstvím. Toto označení se objevuje po období feudalismu.

Další informační zdroje

Hledat výraz Usedlost ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít slovo Usedlost ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít slovo Usedlost ve Wikizdrojích

Hledat videa s názvem Usedlost na Youtube

Zkusit najít pojem Usedlost ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat heslo Usedlost na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Usedlost například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Google překladači, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v Lingea slovnících.

Výběr odborných pojmů, slov, termínů a výrazů

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to Usedlost? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Usedlost? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Usedlost, odpověď na dotaz co je to Usedlost?. Víte např. kdo to je Separatista? Znáte a víte kdo je Narkoman? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste proto termín Usedlost hledat i v jiných kategoriích (než stavebnictví). U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na přesné vysvětlení slov, popisy termínů, významy slov, zajímavosti, slovníková hesla, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Zajímáte se o auta? Pak pro určitě znáte zkratku SUV, TSI nebo TDI. Pokud je neznáte, podívejte se na spřátelený web který obsahuje tisíc nejrůznějších zkratek.