Co je to?
Výraz, termín, definice slova Usedlost. Co znamená odborný pojem Usedlost z kategorie Stavebnictví?

Co je to Usedlost? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Usedlost

Usedlost byla původně označením sídla sedláka, tedy člověka osedlého, vlastnícího statek a držbu půdy s rozlohou přibližně 18 hektarů.
Usedlost dědičně pronajímal feudální vlastník tomu, kdo ji se svou rodinou obhospodařoval. V pozdějších dobách bylo možno usedlosti vykupovat, dělit i měnit jejich charakter.


Co je to Usedlost? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Usedlost. Co znamená odborný pojem Usedlost z kategorie Stavebnictví?

Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Napsáno redaktory Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Usedlost s přáteli na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Usedlost se nachází v sekci Stavebnictví

Klíčová slova: definice, pojem, odborné názvosloví, definice pojmu, vysvětlení, synonymum, Stavebnictví, slovník, terminus technicus, termín, informace, co znamená, význam, význam pojmu, co to je, Usedlost, význam slova, názvosloví


Pojem Usedlost je v kategorii Stavebnictví, ilustrační obrázek

Co označuje termín Usedlost? Definice slova, termínu z projektu Wikipedia

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Usedlost je venkovským, samostatně stojícím obytným objektem. Je považována za základní sídelní jednotku krajiny. Obvykle byl tento objekt spojen s rolnickým hospodářstvím. Toto označení se objevuje po období feudalismu.

Odkazy na jiné weby

Vyhledat termín Usedlost ve Wikislovníku

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Usedlost ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat videa s názvem Usedlost na Youtube

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Usedlost ve Wikimedia Commons

Vyhledat výraz Usedlost ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít slovo Usedlost na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Usedlost například v evropském vyhledávači Qwant, v Lingea slovnících, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve Wikizdrojích nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Výběr náhodných pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená Usedlost? resp. co se skrývá pod slovem Usedlost? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Usedlost, odpověď na dotaz co je to Usedlost?. Víte např. kdo to je Martin Maxa? Znáte a víte kdo je Jan Mukařovský? Ke každému slovo může existovat víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Proto případně zapátrejte po pojmu Usedlost i v jiných kategoriích (než Stavebnictví). Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Zajímáte se o auta? Pak pro určitě znáte zkratku SUV, TSI nebo TDI. Pokud je neznáte, podívejte se na spřátelený web který obsahuje tisíc nejrůznějších zkratek.