Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Hrubá chyba. Co znamená pojem Hrubá chyba z kategorie Český jazyk?

Co je Hrubá chyba? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Hrubá chyba

Jako "hrubá" chyba, lidově hrubka, se v češtině obecně označuje pravopisná chyba, a to taková, kterou vnímáme jako tzv. velkou a závažnou chybu. Tedy chyba ve vyjmenovaných slovech, ve shodě podmětu s přísudkem a podobně. V médiích se jedná o dost běžný jev, protože u článků jde o co nejrychlejší zveřejnění za účelem zvýšení čtenosti a korekturami se nikdo příliš nezabývá.


Co je to Hrubá chyba? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Hrubá chyba. Co znamená pojem Hrubá chyba z kategorie Český jazyk?

Provozovatel v žádném případě neručí za aktuálnost údajů uveřejněných na webu. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Hrubá chyba? Potom se o definici podělte s kamarády na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Termín Hrubá chyba se nachází v kategorii Český jazyk

Klíčová slova: termín, wiki, význam slova, Hrubá chyba, slovo, informace, význam, lexikon, slovník, význam pojmu, co znamená, odborné názvosloví, definice, Český jazyk, přesný význam, přesný výraz, odborný výraz, co to je


Pojem Hrubá chyba je v kategorii Český jazyk, ilustrační obrázek

Více informací o pojmu Hrubá chyba lze najít v následujících zdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Hrubá chyba ve Wikimedia Commons

Zkusit najít Hrubá chyba na Google obrázcích

Vyhledat heslo Hrubá chyba ve vyhledávači Qwant

Hledat videa s názvem Hrubá chyba na Youtube

Vyhledat pojem Hrubá chyba ve vyhledávači Yandex

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Hrubá chyba ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Hrubá chyba například v Microsoft Bing, v nabídce zboží na Heureka.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve fulltextu Google.cz nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Výběr z náhodných odborných pojmů, hesel, termínů

Tyto stránky vám umožnili zjistit co znamená Hrubá chyba? resp. co se skrývá pod slovem Hrubá chyba? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Hrubá chyba, odpověď na dotaz co je to Hrubá chyba?. Víte např. kdo to je Alois Hlásenský? Znáte a víte kdo je Josef Somr? Ke každému slovo může existovat víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste hledat odborný výraz Hrubá chyba i v jiné sekci než je kategorie Český jazyk. Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, slovníková hesla, popisy termínů, významy slov s názvem Co Je To?.

Setkali jste se na internetu se zkratkou LOL nebo OMG a nevíte co znamená? Nejen tyto zkratky naleznete zde.