Co je to?
Odborný výraz, definice slova Hrubá chyba. Co znamená pojem Hrubá chyba z kategorie Český jazyk?

Co je to Hrubá chyba? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Hrubá chyba

Jako "hrubá" chyba, lidově hrubka, se v češtině obecně označuje pravopisná chyba, a to taková, kterou vnímáme jako tzv. velkou a závažnou chybu. Tedy chyba ve vyjmenovaných slovech, ve shodě podmětu s přísudkem a podobně. V médiích se jedná o dost běžný jev, protože u článků jde o co nejrychlejší zveřejnění za účelem zvýšení čtenosti a korekturami se nikdo příliš nezabývá.


Co je to Hrubá chyba? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Hrubá chyba. Co znamená pojem Hrubá chyba z kategorie Český jazyk?

Texty mohou obsahovat chyby. Text vytvořen pro server Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s vašimi kamarády, známými a přáteli na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Hrubá chyba patří do sekce Český jazyk

Klíčová slova: definice pojmu, vysvětlení, názvosloví, odborný výraz, význam, wiki, Český jazyk, synonymum, informace, význam pojmu, lexikon, Hrubá chyba, význam slova, co je to Hrubá chyba?, slovo, termín, terminus technicus, definice


Pojem Hrubá chyba je v kategorii Český jazyk, ilustrační obrázek

Další informační zdroje o slovu Hrubá chyba

Hledat videa s názvem Hrubá chyba na Youtube

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Hrubá chyba ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít výraz Hrubá chyba ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat pojem Hrubá chyba ve Wikipedii

Najít heslo Hrubá chyba ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít výraz Hrubá chyba ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Hrubá chyba například ve vyhledávači Seznam.cz, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve fulltextu Google.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v projektu slovnik.cz.

Jaké pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaká je definice termínu Hrubá chyba? resp. co označuje slovo Hrubá chyba? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Hrubá chyba, odpověď na dotaz co je to Hrubá chyba?. Víte např. kdo to je Dana Morávková? Znáte a víte kdo je Chodec? Jednotlivá slova můžou mít několik významů v různém kontextu, v různých oborech. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Český jazyk. U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na popisy termínů, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Setkali jste se na internetu se zkratkou LOL nebo OMG a nevíte co znamená? Nejen tyto zkratky naleznete zde.