Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Hrubá chyba. Co znamená pojem Hrubá chyba z kategorie Český jazyk?

Co to je Hrubá chyba? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Hrubá chyba?

Jako "hrubá" chyba, lidově hrubka, se v češtině obecně označuje pravopisná chyba, a to taková, kterou vnímáme jako tzv. velkou a závažnou chybu. Tedy chyba ve vyjmenovaných slovech, ve shodě podmětu s přísudkem a podobně. V médiích se jedná o dost běžný jev, protože u článků jde o co nejrychlejší zveřejnění za účelem zvýšení čtenosti a korekturami se nikdo příliš nezabývá.


Co je to Hrubá chyba? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Hrubá chyba. Co znamená pojem Hrubá chyba z kategorie Český jazyk?

Provozovatel neručí za správnost či přesnost obsahu webových stránek. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Hrubá chyba? Potom se o definici podělte s kolegy na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Heslo Hrubá chyba se nachází v kategorii Český jazyk

Klíčová slova: termín, wiki, přesný význam, popis, terminus technicus, odborný výraz, přesný výraz, formulace, Hrubá chyba, synonymum, vysvětlení, pojem, Český jazyk, co to je, slovo, slovník, odborné názvosloví, lexikon


Pojem Hrubá chyba je v kategorii Český jazyk, ilustrační obrázek

Hledejte v dalších zdrojích

Hledat heslo Hrubá chyba ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat videa s názvem Hrubá chyba na Youtube

Najít pojem Hrubá chyba ve Wikipedii

Najít termín Hrubá chyba na Google.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Hrubá chyba ve Wikimedia Commons

Vyhledat výraz Hrubá chyba ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Hrubá chyba například ve vyhledávači Seznam.cz, v projektu slovnik.cz, ve Wikislovníku, v evropském vyhledávači Qwant nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodná hesla, významy slov, odborných termíny, výrazy a pojmy

Nyní už nejspíš víte co to je Hrubá chyba? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Hrubá chyba? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Hrubá chyba, odpověď na dotaz co je to Hrubá chyba?. Víte např. kdo to je Padlý anděl? Znáte a víte kdo je Lubomír Lipský? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic podle toho o jaký obor se jedná. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Český jazyk). Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, slovníková hesla, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, významy slov s názvem Co Je To?.

Setkali jste se na internetu se zkratkou LOL nebo OMG a nevíte co znamená? Nejen tyto zkratky naleznete zde.