Co je to?
Odborný výraz, definice slova Hrubá chyba. Co znamená pojem Hrubá chyba z kategorie Český jazyk?

Co je to Hrubá chyba? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Hrubá chyba

Jako "hrubá" chyba, lidově hrubka, se v češtině obecně označuje pravopisná chyba, a to taková, kterou vnímáme jako tzv. velkou a závažnou chybu. Tedy chyba ve vyjmenovaných slovech, ve shodě podmětu s přísudkem a podobně. V médiích se jedná o dost běžný jev, protože u článků jde o co nejrychlejší zveřejnění za účelem zvýšení čtenosti a korekturami se nikdo příliš nezabývá.


Co je to Hrubá chyba? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Hrubá chyba. Co znamená pojem Hrubá chyba z kategorie Český jazyk?

Chyby vyhrazeny. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu Hrubá chyba doporučujeme sdílet s partnery, kolegy a kamarády na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Hrubá chyba se nachází v sekci Český jazyk

Klíčová slova: Český jazyk, definice, slovo, přesný význam, terminologie, význam pojmu, co to je, wiki, co je to Hrubá chyba?, formulace, co znamená, odborné názvosloví, slovník, terminus technicus, synonymum, pojem, termín, lexikon


Pojem Hrubá chyba je v kategorii Český jazyk, ilustrační obrázek

Odkazy na jiné online zdroje a weby

Vyhledat slovo Hrubá chyba ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít heslo Hrubá chyba ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Hrubá chyba ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít pojem Hrubá chyba ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat výraz Hrubá chyba ve vyhledávači Yandex

Najít výraz Hrubá chyba ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Hrubá chyba například ve videích na Youtube, v Google překladači, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co to je Hrubá chyba? resp. co se přesně ukrývá za slovem Hrubá chyba? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Hrubá chyba, odpověď na dotaz co je to Hrubá chyba?. Víte např. kdo to je Amanda Seyfried? Znáte a víte kdo je Chodec? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než Český jazyk). Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, zajímavosti, významy slov, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Setkali jste se na internetu se zkratkou LOL nebo OMG a nevíte co znamená? Nejen tyto zkratky naleznete zde.