Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Přísudek. Co znamená pojem Přísudek z kategorie Český jazyk?

Co to je Přísudek? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Přísudek

Přísudek je jeden ze základních větných členů. Nejčastěji je slovesný a vyjadřuje činnost vykonávanou podmětem. Slovesně jmenný přísudek se skládá z tzv. sponového slovesa (být, bývat, stát, stávat se někým/ něčím) a jmenné části (podstatného nebo přídavného jména).


Co je to Přísudek? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Přísudek. Co znamená pojem Přísudek z kategorie Český jazyk?

Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Sepsáno redaktory Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Přísudek? s blízkými na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Přísudek je v sekci Český jazyk

Klíčová slova: přesný výraz, definice pojmu, odborné názvosloví, přesný význam, slovo, definice, význam slova, význam, co to je, synonymum, odborný výraz, co znamená, informace, slovník, lexikon, pojem, wiki, formulace


Pojem Přísudek je v kategorii Český jazyk, ilustrační obrázek

Co se píše ve Wikipedii o pojmu Přísudek?

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Přísudek (predikát) je základní větný člen přisuzující podmětu nebo samostatně vyjadřující činnost, stav nebo vlastnost, jako například prší ve větě Venku prší, či je zelený ve větě Strom je zelený. Zpravidla je to sloveso v určitém tvaru nebo pomocné (sponové) sloveso se jmenným nebo příslovečným tvarem.

Více informací o pojmu Přísudek lze najít v následujících zdrojích

Hledat termín Přísudek ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat pojem Přísudek ve Wikislovníku

Vyhledat heslo Přísudek ve vyhledávači Qwant

Hledat heslo Přísudek ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít výraz Přísudek ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Přísudek ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Přísudek například ve fulltextu Google.cz, v Lingea slovnících, ve Wikizdrojích, v Microsoft Bing nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Výběr náhodných odborných termínů, pojmů a hesel

Tyto stránky vám umožnili zjistit co znamená Přísudek? resp. co vlastně znamená slovo Přísudek? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Přísudek, odpověď na dotaz co je to Přísudek?. Víte např. kdo to je Petr Hapka? Znáte a víte kdo je Wotan? Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy v různých oborech lidské činnosti. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Český jazyk Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, slovníková hesla, zajímavosti, významy slov, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Víte, kdo je to chachar? nebo kdo je socka? Nejen tyto hanlivé pojmy naleznete na těchto stránkách.