Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Přísudek. Co znamená pojem Přísudek z kategorie Český jazyk?

Co je Přísudek?

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Přísudek

Přísudek je jeden ze základních větných členů. Nejčastěji je slovesný a vyjadřuje činnost vykonávanou podmětem. Slovesně jmenný přísudek se skládá z tzv. sponového slovesa (být, bývat, stát, stávat se někým/ něčím) a jmenné části (podstatného nebo přídavného jména).


Co je to Přísudek? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Přísudek. Co znamená pojem Přísudek z kategorie Český jazyk?

Provozovatel neručí za to, že informace uvedené na portálu, nebo na stránkách na které portál odkazuje, jsou správné, úplné a aktuální. Text byl vytvořen autorkami právě pro projekt Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet s dalšími osobami na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Pojem Přísudek se nachází v kategorii Český jazyk

Klíčová slova: wiki, co to je, terminus technicus, Český jazyk, co je to Přísudek?, Český jazyk, slovník, odborné názvosloví, slovo, heslo, popis, termín, definice, definice pojmu, lexikon, Přísudek, odborný výraz, význam slova


Pojem Přísudek je v kategorii Český jazyk, ilustrační obrázek

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu Přísudek?

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Přísudek (predikát) je základní větný člen přisuzující podmětu nebo samostatně vyjadřující činnost, stav nebo vlastnost, jako například prší ve větě Venku prší, či je zelený ve větě Strom je zelený. Zpravidla je to sloveso v určitém tvaru nebo pomocné (sponové) sloveso se jmenným nebo příslovečným tvarem.

Doporučené zdroje informací k dalšímu studiu

Hledat slovo Přísudek ve vyhledávači Qwant

Vyhledat slovo Přísudek ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít výraz Přísudek ve Wikizdrojích

Vyhledat heslo Přísudek ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Přísudek ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat výraz Přísudek na Google obrázcích

Dál můžete zkusit hledat slovo Přísudek například ve vyhledávači Seznam.cz, v projektu slovnik.cz, ve fulltextu Google.cz, ve Wikislovníku nebo v Lingea slovnících.

Doporučené odborné pojmy, termíny, výrazy a hesla

Teď již zajisté znáte správnou odpověď na otázku jaký je význam slova Přísudek? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Přísudek? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Přísudek, odpověď na dotaz co je to Přísudek?. Víte např. kdo to je Radek Valenta? Znáte a víte kdo je Brigádník? Údaje na stránkách nemusí být aktuální. Přes veškerou snahu bohužel nestíháme pravidelnou aktualizaci informací. Pojmy mohou mít různé významy v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste proto hledat termín Přísudek hledat i v jiných kategoriích (než Český jazyk). Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie Český jazyk, písmenko b, přísudek, ilustrační obrázek

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, významy slov, popisy termínů, zajímavosti, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Víte, kdo je to chachar? nebo kdo je socka? Nejen tyto hanlivé pojmy naleznete na těchto stránkách.