Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Přísudek. Co znamená pojem Přísudek z kategorie Český jazyk?

Co to je Přísudek? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Přísudek

Přísudek je jeden ze základních větných členů. Nejčastěji je slovesný a vyjadřuje činnost vykonávanou podmětem. Slovesně jmenný přísudek se skládá z tzv. sponového slovesa (být, bývat, stát, stávat se někým/ něčím) a jmenné části (podstatného nebo přídavného jména).


Co je to Přísudek? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Přísudek. Co znamená pojem Přísudek z kategorie Český jazyk?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Napsáno redaktory Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Přísudek s kolegy na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Přísudek se nachází v sekci Český jazyk

Klíčová slova: lexikon, heslo, terminus technicus, wiki, přesný význam, názvosloví, význam, Přísudek, termín, definice, Český jazyk, terminologie, vysvětlení, odborný výraz, definice pojmu, odborné názvosloví, informace, pojem


Pojem Přísudek je v kategorii Český jazyk, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Přísudek? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Přísudek (predikát) je základní větný člen přisuzující podmětu nebo samostatně vyjadřující činnost, stav nebo vlastnost, jako například prší ve větě Venku prší, či je zelený ve větě Strom je zelený. Zpravidla je to sloveso v určitém tvaru nebo pomocné (sponové) sloveso se jmenným nebo příslovečným tvarem.

Odkazy na jiné weby

Vyhledat pojem Přísudek ve fulltextu Seznam.cz

Hledat heslo Přísudek ve vyhledávači Yandex

Hledat pojem Přísudek ve vyhledávači Qwant

Najít termín Přísudek ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít výraz Přísudek ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat termín Přísudek na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Přísudek například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v projektu slovnik.cz, ve Wikizdrojích, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Často hledané výrazy, termíny a odborné pojmy

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaký je význam slova Přísudek? resp. co se přesně ukrývá za slovem Přísudek? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Přísudek, odpověď na dotaz co je to Přísudek?. Víte např. kdo to je Dwayne Johnson? Znáte a víte kdo je Padouch? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Český jazyk). K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na definice odborných pojmů, významy slov, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Víte, kdo je to chachar? nebo kdo je socka? Nejen tyto hanlivé pojmy naleznete na těchto stránkách.