Co je to?
Výraz, termín, definice slova Přísudek. Co znamená odborný pojem Přísudek z kategorie Český jazyk?

Co je to Přísudek? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Přísudek

Přísudek je jeden ze základních větných členů. Nejčastěji je slovesný a vyjadřuje činnost vykonávanou podmětem. Slovesně jmenný přísudek se skládá z tzv. sponového slovesa (být, bývat, stát, stávat se někým/ něčím) a jmenné části (podstatného nebo přídavného jména).


Co je to Přísudek? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Přísudek. Co znamená odborný pojem Přísudek z kategorie Český jazyk?

Text zveřejněný na těchto webových stránkách má pouze informativní charakter a může obsahovat nepřesnosti či chyby. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu Přísudek? Pak se o ní podělte se známými prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Pojem Přísudek je v kategorii Český jazyk

Klíčová slova: pojem, Český jazyk, co to je, co je to Přísudek?, Přísudek, názvosloví, odborné názvosloví, co znamená, termín, heslo, definice pojmu, slovo, informace, význam pojmu, synonymum, význam slova, přesný výraz, Český jazyk


Pojem Přísudek je v kategorii Český jazyk, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Přísudek? Výraz, definice slova z Wikipedie

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Přísudek (predikát) je základní větný člen přisuzující podmětu nebo samostatně vyjadřující činnost, stav nebo vlastnost, jako například prší ve větě Venku prší, či je zelený ve větě Strom je zelený. Zpravidla je to sloveso v určitém tvaru nebo pomocné (sponové) sloveso se jmenným nebo příslovečným tvarem.

Pro více informací o heslu Přísudek zkuste navštívit tyto odkazy

Vyhledat heslo Přísudek ve vyhledávači Yandex

Hledat pojem Přísudek ve Wikizdrojích

Hledat videa s názvem Přísudek na Youtube

Zkusit najít výraz Přísudek ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít výraz Přísudek ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít pojem Přísudek na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Přísudek například v evropském vyhledávači Qwant, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve vyhledávači Seznam.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v projektu slovnik.cz.

Výběr odborných pojmů, slov, termínů a výrazů

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to Přísudek? resp. co je to Přísudek? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Přísudek, odpověď na dotaz co je to Přísudek?. Víte např. kdo to je Josef Mašín? Znáte a víte kdo je Brigádník? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Český jazyk). U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na popisy termínů, slovníková hesla, významy slov, definice odborných pojmů, zajímavosti, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Víte, kdo je to chachar? nebo kdo je socka? Nejen tyto hanlivé pojmy naleznete na těchto stránkách.