Co je to?
Definice výrazu, termínu Mýtus. Co znamená odborný pojem Mýtus z kategorie Literatura?

Co je to Mýtus? Význam slova

Co znamená termín Mýtus? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Mýtus neboli báje je tradiční vyprávění, které "vysvětluje" např. stvoření světa nebo jiné otázky, na něž lidé ve starověku neznali odpovědi. V mýtech často vystupují bohové. V dnešní době se výraz mýtus používá pro nepravdu, fámu, pověru, kterou není snadné vymýtit.


Co je to Mýtus? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Mýtus. Co znamená odborný pojem Mýtus z kategorie Literatura?

Přes veškerou snahu je možné, že v text bude obsahovat chyby. Předem se za ně omlouváme. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu Mýtus doporučujeme sdílet s partnery, kolegy a kamarády na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Mýtus se nachází v sekci Literatura

Klíčová slova: informace, význam, význam pojmu, heslo, odborný výraz, co to je, význam slova, lexikon, synonymum, definice pojmu, formulace, přesný význam, termín, terminologie, Mýtus, terminus technicus, odborné názvosloví, Literatura


Pojem Mýtus je v kategorii Literatura, ilustrační obrázek

V online encyklopedii Wikipedia se o slovu Mýtus můžete dozvědět následující

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Mýtus (řecky μύθος, vyprávění) je „symbolické vyprávění vyjadřující víru v plnost a celistvost nadčasového řádu“, typicky báje, tradiční, obvykle anonymní epický útvar, který dává odpovědi, aniž by kladl nějaké otázky. Vznikl totiž v neproblematickém světě, kde pro individuální tázání a pochybnosti nebylo místo. Je to tradovaný příběh (řetězec příběhů či vyprávění), které nesdělují informace, nýbrž vyvolávají prostřednictvím obrazů dojem hlubšího porozumění celku světa nebo nějaké jeho podstatné části v jejich významu pro lidský život.

Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Najít výraz Mýtus ve vyhledávači Qwant

Hledat videa s názvem Mýtus na Youtube

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Mýtus ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít výraz Mýtus ve vyhledávači Yandex

Najít heslo Mýtus ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat heslo Mýtus ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Mýtus například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Google překladači, v Microsoft Bing, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Doporučujeme tyto odborné pojmy, výrazy a termíny

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Mýtus? resp. jaká je definice slova Mýtus? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Mýtus, odpověď na dotaz co je to Mýtus?. Víte např. kdo to je Rasista? Znáte a víte kdo je Karel Hynek Mácha? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů v různém kontextu, v různých oborech. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než Literatura). Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na popisy termínů, slovníková hesla, významy slov, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Taky máte někdy KOPR? Tím nemyslíme zeleninu, ale trošku hanlivou avšak výstižnou zkratku.