Co je to?
Výraz, termín, definice slova Mýtus. Co znamená odborný pojem Mýtus z kategorie Literatura?

Co je to Mýtus? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Mýtus?

Mýtus neboli báje je tradiční vyprávění, které "vysvětluje" např. stvoření světa nebo jiné otázky, na něž lidé ve starověku neznali odpovědi. V mýtech často vystupují bohové. V dnešní době se výraz mýtus používá pro nepravdu, fámu, pověru, kterou není snadné vymýtit.


Co je to Mýtus? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Mýtus. Co znamená odborný pojem Mýtus z kategorie Literatura?

Informace jsou bez záruky, provozovatel neručí za správnost a aktuálnost informací v textech. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Definici slova Mýtus můžete sdílet s kamarády na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Heslo Mýtus je v kategorii literatura

Klíčová slova: přesný význam, definice, synonymum, informace, slovo, terminologie, význam, co znamená, heslo, Mýtus, termín, význam pojmu, formulace, co je to Mýtus?, literatura, názvosloví, definice pojmu, odborný výraz


Pojem Mýtus je v kategorii literatura, ilustrační obrázek

Co píše online projekt Wikipedia o pojmu Mýtus?

Níže uvedená citace (text) je převzat z online projektu Wikipedie. Licence CC-BY-SA.

Mýtus (řecky μύθος, vyprávění) je „symbolické vyprávění vyjadřující víru v plnost a celistvost nadčasového řádu“, typicky báje, tradiční, obvykle anonymní epický útvar, který dává odpovědi, aniž by kladl nějaké otázky. Vznikl totiž v neproblematickém světě, kde pro individuální tázání a pochybnosti nebylo místo. Je to tradovaný příběh (řetězec příběhů či vyprávění), které nesdělují informace, nýbrž vyvolávají prostřednictvím obrazů dojem hlubšího porozumění celku světa nebo nějaké jeho podstatné části v jejich významu pro lidský život.

Odkazy na jiné online zdroje a weby

Vyhledat slovo Mýtus ve vyhledávači Yandex

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Mýtus ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat videa s názvem Mýtus na Youtube

Vyhledat heslo Mýtus ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít slovo Mýtus ve Wikizdrojích

Hledat heslo Mýtus ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Mýtus například ve fulltextu Google.cz, v Google překladači, ve Wikislovníku, ve vyhledávači Seznam.cz nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Nyní už nejspíš víte jaký je přesný význam slova Mýtus? resp. co označuje slovo Mýtus? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Mýtus, odpověď na dotaz co je to Mýtus?. Víte např. kdo to je Stavební inženýr? Znáte a víte kdo je Harlekýn? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic podle toho o jaký obor se jedná. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než literatura. Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, popisy termínů, slovníková hesla, významy slov, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Taky máte někdy KOPR? Tím nemyslíme zeleninu, ale trošku hanlivou avšak výstižnou zkratku.