Co je to?
Odborný výraz, definice slova Imunita. Co znamená slovo Imunita z kategorie Lékařství?

Co je Imunita?

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Imunita

Imunita je pojem z oblasti biologie a lékařství, konkrétně imunologie. Jde o schopnost organizmu bránit se takovým látkám, které vyvolávají vznik protilátek (antigeny). Tyto látky mohou přicházet jak z vnitřního, tak vnějšího prostředí. Většinou se jedná o viry nebo patogenní organizmy. Imunitu řídí imunitní systém, který spustí obranu organizmu. Jinou variantou významu je odolnost organizmu proti konkrétní chorobě.
Pojem imunita se používá i v oblasti práva.


Co je to Imunita? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Imunita. Co znamená slovo Imunita z kategorie Lékařství?

Snažili jsme se kontrolovat a ověřovat texty a informace. Přesto se mohlo stát, že je zde nepřesný údaj nebo chyba. Text vytvořen pro Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem Imunita s jinými lidmi na sociálních sítích, jako jsou Facebook, Pinterest, síť X (dříve Twitter), Reddit apod.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Termín Imunita patří do kategorie lékařství

Klíčová slova: co je to Imunita?, terminologie, lékařství, slovo, informace, vysvětlení, význam slova, definice, přesný význam, co to je, popis, odborné názvosloví, lékařství, slovník, odborný výraz, názvosloví, termín, terminus technicus


Pojem Imunita je v kategorii lékařství, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Imunita? Definice slova, výraz, termín z Wikipedie

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Imunita v imunologii označuje schopnost organismu bránit se proti patogenům pocházejícím jak z vnějšího prostředí, tak z vnitřního prostředí organismu (virus, bakterie, nádorová buňka). Imunita spouští imunitní odpověď organismu vůči patogenům a v určité míře jí disponují všechny organismy. Základní imunitou disponují rostliny, živočichové ji mají rozvinutější a řídí ji imunitní systém.
V užším slova smyslu znamená termín „imunita“ naprostou odolnost organismu proti chorobě („imunní jedinec“).

Další informace o pojmu Imunita hledejte v níže uvedených zdrojích

Hledat videa s názvem Imunita na Youtube

Najít výraz Imunita ve fulltextu vyhledávače Info.com

Vyhledat heslo Imunita na Google obrázcích

Vyhledat termín Imunita ve vyhledávači Yandex

Hledat frázi Imunita ve Wikislovníku

Vyhledat výraz Imunita ve vyhledávači Yahoo

Dál můžete zkusit hledat slovo Imunita například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Google překladači, ve Wikizdrojích, ve fulltextu Google.cz nebo v Lingea slovnících.

Výběr z náhodných odborných pojmů, hesel, termínů

Text na této internetové stránce vám umožnil zjistit co znamená Imunita? resp. co se přesně ukrývá za slovem Imunita? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Imunita, odpověď na dotaz co je to Imunita?. Víte např. kdo to je Sára Rychlíková? Znáte a víte kdo je Pavel Tykač? Informace nemohou být pravidelně updatovány, proto mohou být zastaralé, neplatné, neaktuální či nepřesné. Pojmy mohou mít různé významy podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste hledat odborný výraz Imunita i v jiné sekci než je kategorie lékařství. Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkaz na konkrétní podstránku tohoto projektu. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie lékařství, Zázemí operace, imunita, ilustrační obrázek

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na známé i neznámé pojmy, popisy termínů, definice odborných pojmů, zajímavosti, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

V čem se skrývá lidská moudrost? Přeci v citátech slavných osobností. Vážně i nevážně míněné citáty o ženách i zdraví.