Co je to?
Výraz, termín, definice slova Imunita. Co znamená odborný pojem Imunita z kategorie Lékařství?

Co je to Imunita? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Imunita?

Imunita je pojem z oblasti biologie a lékařství, konkrétně imunologie. Jde o schopnost organizmu bránit se takovým látkám, které vyvolávají vznik protilátek (antigeny). Tyto látky mohou přicházet jak z vnitřního, tak vnějšího prostředí. Většinou se jedná o viry nebo patogenní organizmy. Imunitu řídí imunitní systém, který spustí obranu organizmu. Jinou variantou významu je odolnost organizmu proti konkrétní chorobě.
Pojem imunita se používá i v oblasti práva.


Co je to Imunita? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Imunita. Co znamená odborný pojem Imunita z kategorie Lékařství?

Omlouváme se za možné chyby v textech. Text vytvořen pro server Superia.cz

Definici pojmu Imunita sdílejte se známými na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Výraz Imunita je v kategorii lékařství

Klíčová slova: co znamená, formulace, význam slova, význam, pojem, terminologie, synonymum, definice pojmu, co je to Imunita?, termín, heslo, lékařství, lexikon, wiki, vysvětlení, odborný výraz, názvosloví, slovo


Pojem Imunita je v kategorii lékařství, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Imunita? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Imunita v imunologii označuje schopnost organismu bránit se proti patogenům pocházejícím jak z vnějšího prostředí, tak z vnitřního prostředí organismu (virus, bakterie, nádorová buňka). Imunita spouští imunitní odpověď organismu vůči patogenům a v určité míře jí disponují všechny organismy. Základní imunitou disponují rostliny, živočichové ji mají rozvinutější a řídí ji imunitní systém.
V užším slova smyslu znamená termín „imunita“ naprostou odolnost organismu proti chorobě („imunní jedinec“).

Doporučené zdroje informací k dalšímu studiu

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Imunita ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat slovo Imunita na Google.cz

Hledat heslo Imunita ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít slovo Imunita ve Wikizdrojích

Vyhledat výraz Imunita ve vyhledávači Yandex

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Imunita ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Imunita například ve vyhledávači Seznam.cz, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve videích na Youtube, v evropském vyhledávači Qwant nebo v Lingea slovnících.

Podívejte se také na tyto odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo Imunita? resp. jaká je definice slova Imunita? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Imunita, odpověď na dotaz co je to Imunita?. Víte např. kdo to je Johnny Depp? Znáte a víte kdo je Mao Ce-tung? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů podle různých oborů. Proto případně zapátrejte po pojmu Imunita i v jiných kategoriích (než lékařství). U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, popisy termínů, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

V čem se skrývá lidská moudrost? Přeci v citátech slavných osobností. Vážně i nevážně míněné citáty o ženách i zdraví.