Co je to?
Definice výrazu Imunita. Co znamená odborný pojem Imunita z kategorie Lékařství?

Co to je Imunita? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Imunita?

Imunita je pojem z oblasti biologie a lékařství, konkrétně imunologie. Jde o schopnost organizmu bránit se takovým látkám, které vyvolávají vznik protilátek (antigeny). Tyto látky mohou přicházet jak z vnitřního, tak vnějšího prostředí. Většinou se jedná o viry nebo patogenní organizmy. Imunitu řídí imunitní systém, který spustí obranu organizmu. Jinou variantou významu je odolnost organizmu proti konkrétní chorobě.
Pojem imunita se používá i v oblasti práva.


Co je to Imunita? Význam slova, termín, Definice výrazu Imunita. Co znamená odborný pojem Imunita z kategorie Lékařství?

Neručíme za správnost a úplnost informací na Webových stránkách uvedených. Sepsáno redaktory Superia.cz

Text můžete velmi jednoduše sdílet s přáteli na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Výraz Imunita se nachází v sekci lékařství

Klíčová slova: význam pojmu, slovník, terminologie, wiki, heslo, Imunita, termín, odborné názvosloví, lékařství, informace, terminus technicus, popis, synonymum, slovo, názvosloví, formulace, vysvětlení, význam slova


Pojem Imunita je v kategorii lékařství, ilustrační obrázek

Co označuje termín Imunita? Výraz, definice slova z projektu Wikipedia

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Imunita v imunologii označuje schopnost organismu bránit se proti patogenům pocházejícím jak z vnějšího prostředí, tak z vnitřního prostředí organismu (virus, bakterie, nádorová buňka). Imunita spouští imunitní odpověď organismu vůči patogenům a v určité míře jí disponují všechny organismy. Základní imunitou disponují rostliny, živočichové ji mají rozvinutější a řídí ji imunitní systém.
V užším slova smyslu znamená termín „imunita“ naprostou odolnost organismu proti chorobě („imunní jedinec“).

Zkuste zjistit více informací o slovu Imunita v následujících zdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Imunita ve Wikimedia Commons

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Imunita ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat slovo Imunita ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat termín Imunita ve Wikizdrojích

Vyhledat pojem Imunita na Google.cz

Hledat videa s názvem Imunita na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Imunita například ve Wikislovníku, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve vyhledávači Seznam.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v projektu slovnik.cz.

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Teď už víte jaká je definice termínu Imunita? resp. jaká je definice termínu Imunita? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Imunita, odpověď na dotaz co je to Imunita?. Víte např. kdo to je Bořek Dočkal? Znáte a víte kdo je Jiří Stivín? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů v různém kontextu, v různých oborech. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je lékařství. K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího popisy termínů, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, slovníková hesla, zajímavosti s názvem Co Je To?.

V čem se skrývá lidská moudrost? Přeci v citátech slavných osobností. Vážně i nevážně míněné citáty o ženách i zdraví.