Co je to?
Výraz, termín, definice slova Medvědí česnek. Co znamená odborný pojem Medvědí česnek z kategorie Jídlo?

Co je Medvědí česnek? Význam slova

Co znamená termín Medvědí česnek? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Česnek medvědí patří k jednoděložným rostlinám z čeledi amarylkovitých. Je to vytrvalá bylina s podzemní cibulí. Jedná se hlavně o evropský druh, nejvíce je rozšířený ve střední a západní Evropě. V České republice se jedná o druh poměrně běžný, který se ale vyskytuje nerovnoměrně. Více se vyskytuje na Moravě a na severovýchodě Čech. Roste ve vlhkých živinami bohatších lesích. Častěji se objevuje v nížinách, ale vyskytovat se může i na horách.
Existují dva poddruhy - česnek medvědí pravý a česnek medvědí ukrajinský. Pěstuje se jako zelenina, jako léčivý prostředek i jako okrasná bylina.


Co je to Medvědí česnek? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Medvědí česnek. Co znamená odborný pojem Medvědí česnek z kategorie Jídlo?

Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Text vytvořen pro server Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu Medvědí česnek? Pak se o ní podělte s blízkými na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Termín Medvědí česnek je v kategorii jídlo

Klíčová slova: co je to Medvědí česnek?, co znamená, heslo, slovo, formulace, jídlo, Medvědí česnek, význam, definice pojmu, co to je, informace, přesný výraz, termín, význam slova, terminus technicus, lexikon, slovník, definice


Pojem Medvědí česnek je v kategorii jídlo, ilustrační obrázek

Co označuje termín Medvědí česnek? Definice slova, termínu z projektu Wikipedia

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Česnek medvědí (Allium ursinum); lidově též lesní česnek, je druh jednoděložné rostliny z čeledi amarylkovitých.
V Česku je to místy běžný druh, jeho výskyt je však značně nerovnoměrný. Všeobecně je hojnější na Moravě a v severovýchodní části Čech než v jihozápadní části Čech. Nejčastěji roste ve vlhkých živinami bohatších lesích, hlavně luzích. Častější je v nížinách ale občas zasahuje až do hor. V některých nížinných luzích a vlhkých dubohabřinách na Moravě se vyskytuje masově. Rovněž tak v národní přírodní rezervaci Libický luh nedaleko soutoku Labe a Cidliny.
Česnek medvědí je používán jako léčivá rostlina, zelenina a pěstuje se i pro okrasu. V přírodních rezervacích (PR) a obzvlášť v národních přírodních rezervacích (NPR) sběr rostlin přímo zakazuje zákon č. 114/1992 Sb. o ochraně přírody a krajiny § 29 odst. i a § 34 odst. e, na jejich území tedy česnek medvědí trhat nelze.

Medvědí česnek v lese

Lán medvědího česneku v lese při západu slunce. Autor: Jonathan Sautter, zdroj: Pixabay
Lán medvědího česneku v lese při západu slunce. Autor: Jonathan Sautter, zdroj: Pixabay


Odkazy na jiné online zdroje a weby

Zkusit najít termín Medvědí česnek ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat termín Medvědí česnek ve Wikislovníku

Hledat pojem Medvědí česnek ve fulltextu vyhledávače Info.com

Zkusit najít Medvědí česnek ve fulltextu Seznam.cz

Najít pojem Medvědí česnek ve Wikizdrojích

Vyhledat slovo Medvědí česnek ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Medvědí česnek například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v nabídce zboží na Heureka.cz, v Microsoft Bing, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v Google překladači.

Náhodná hesla, významy slov, odborných termíny, výrazy a pojmy

Právě jste zjistili co znamená Medvědí česnek? resp. co to je Medvědí česnek? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Medvědí česnek, odpověď na dotaz co je to Medvědí česnek?. Víte např. kdo to je Služebník? Znáte a víte kdo je Nunvář? Berte prosím v úvahu, že stejná slova mohou mít více významů v různých oborech lidské činnosti. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než jídlo). Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího slovníková hesla, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, zajímavosti, významy slov s názvem Co Je To?.

Víte, kdo je to chachar? nebo kdo je socka? Nejen tyto hanlivé pojmy naleznete na těchto stránkách.