Co je to?
Definice odborného termínu, slova Medvědí česnek. Co znamená pojem Medvědí česnek z kategorie Jídlo?

Co je to Medvědí česnek? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Medvědí česnek

Česnek medvědí patří k jednoděložným rostlinám z čeledi amarylkovitých. Je to vytrvalá bylina s podzemní cibulí. Jedná se hlavně o evropský druh, nejvíce je rozšířený ve střední a západní Evropě. V České republice se jedná o druh poměrně běžný, který se ale vyskytuje nerovnoměrně. Více se vyskytuje na Moravě a na severovýchodě Čech. Roste ve vlhkých živinami bohatších lesích. Častěji se objevuje v nížinách, ale vyskytovat se může i na horách.
Existují dva poddruhy - česnek medvědí pravý a česnek medvědí ukrajinský. Pěstuje se jako zelenina, jako léčivý prostředek i jako okrasná bylina.


Co je to Medvědí česnek? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Medvědí česnek. Co znamená pojem Medvědí česnek z kategorie Jídlo?

Neručíme za správnost či přesnost obsahu těchto webových stránek. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu Medvědí česnek doporučujeme sdílet s přáteli a kamarády na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Heslo Medvědí česnek se nachází v sekci jídlo

Klíčová slova: názvosloví, pojem, popis, přesný výraz, heslo, slovník, wiki, odborné názvosloví, význam pojmu, význam slova, jídlo, informace, definice, terminus technicus, vysvětlení, lexikon, definice pojmu, formulace


Pojem Medvědí česnek je v kategorii jídlo, ilustrační obrázek

Co označuje termín Medvědí česnek? Odborný výraz, termín, definice slova z projektu Wikipedia

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Česnek medvědí (Allium ursinum); lidově též lesní česnek, je druh jednoděložné rostliny z čeledi amarylkovitých.
V Česku je to místy běžný druh, jeho výskyt je však značně nerovnoměrný. Všeobecně je hojnější na Moravě a v severovýchodní části Čech než v jihozápadní části Čech. Nejčastěji roste ve vlhkých živinami bohatších lesích, hlavně luzích. Častější je v nížinách ale občas zasahuje až do hor. V některých nížinných luzích a vlhkých dubohabřinách na Moravě se vyskytuje masově. Rovněž tak v národní přírodní rezervaci Libický luh nedaleko soutoku Labe a Cidliny.
Česnek medvědí je používán jako léčivá rostlina, zelenina a pěstuje se i pro okrasu. V přírodních rezervacích (PR) a obzvlášť v národních přírodních rezervacích (NPR) sběr rostlin přímo zakazuje zákon č. 114/1992 Sb. o ochraně přírody a krajiny § 29 odst. i a § 34 odst. e, na jejich území tedy česnek medvědí trhat nelze.

Medvědí česnek v lese

Lán medvědího česneku v lese při západu slunce. Autor: Jonathan Sautter, zdroj: Pixabay
Lán medvědího česneku v lese při západu slunce. Autor: Jonathan Sautter, zdroj: Pixabay


Další informační zdroje

Zkusit najít slovo Medvědí česnek ve Wikislovníku

Hledat videa s názvem Medvědí česnek na Youtube

Vyhledat heslo Medvědí česnek ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Medvědí česnek ve Wikimedia Commons

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Medvědí česnek ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít Medvědí česnek ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Medvědí česnek například ve fulltextu Google.cz, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v Microsoft Bing, v evropském vyhledávači Qwant nebo v projektu slovnik.cz.

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Medvědí česnek? resp. co vlastně znamená slovo Medvědí česnek? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Medvědí česnek, odpověď na dotaz co je to Medvědí česnek?. Víte např. kdo to je Luděk Staněk? Znáte a víte kdo je Kvestor? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než jídlo). Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího zajímavosti, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, významy slov s názvem Co Je To?.

Víte, kdo je to chachar? nebo kdo je socka? Nejen tyto hanlivé pojmy naleznete na těchto stránkách.