Co je to?
Definice výrazu, termínu Medvědí česnek. Co znamená odborný pojem Medvědí česnek z kategorie Jídlo?

Co je to Medvědí česnek? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Medvědí česnek?

Česnek medvědí patří k jednoděložným rostlinám z čeledi amarylkovitých. Je to vytrvalá bylina s podzemní cibulí. Jedná se hlavně o evropský druh, nejvíce je rozšířený ve střední a západní Evropě. V České republice se jedná o druh poměrně běžný, který se ale vyskytuje nerovnoměrně. Více se vyskytuje na Moravě a na severovýchodě Čech. Roste ve vlhkých živinami bohatších lesích. Častěji se objevuje v nížinách, ale vyskytovat se může i na horách.
Existují dva poddruhy - česnek medvědí pravý a česnek medvědí ukrajinský. Pěstuje se jako zelenina, jako léčivý prostředek i jako okrasná bylina.


Co je to Medvědí česnek? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Medvědí česnek. Co znamená odborný pojem Medvědí česnek z kategorie Jídlo?

Přes neustálou opakovanou kontrolu mohou být v textech chyby za něž se předem omlouváme. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Medvědí česnek sdílet s kolegy na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Medvědí česnek patří do sekce Jídlo

Klíčová slova: Jídlo, synonymum, slovník, terminologie, přesný výraz, lexikon, definice pojmu, význam slova, Jídlo, formulace, terminus technicus, názvosloví, přesný význam, význam pojmu, definice, informace, termín, slovo


Pojem Medvědí česnek je v kategorii Jídlo, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Medvědí česnek? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Česnek medvědí (Allium ursinum); lidově též lesní česnek, je druh jednoděložné rostliny z čeledi amarylkovitých.
V Česku je to místy běžný druh, jeho výskyt je však značně nerovnoměrný. Všeobecně je hojnější na Moravě a v severovýchodní části Čech než v jihozápadní části Čech. Nejčastěji roste ve vlhkých živinami bohatších lesích, hlavně luzích. Častější je v nížinách ale občas zasahuje až do hor. V některých nížinných luzích a vlhkých dubohabřinách na Moravě se vyskytuje masově. Rovněž tak v národní přírodní rezervaci Libický luh nedaleko soutoku Labe a Cidliny.
Česnek medvědí je používán jako léčivá rostlina, zelenina a pěstuje se i pro okrasu. V přírodních rezervacích (PR) a obzvlášť v národních přírodních rezervacích (NPR) sběr rostlin přímo zakazuje zákon č. 114/1992 Sb. o ochraně přírody a krajiny § 29 odst. i a § 34 odst. e, na jejich území tedy česnek medvědí trhat nelze.

Medvědí česnek v lese

Lán medvědího česneku v lese při západu slunce. Autor: Jonathan Sautter, zdroj: Pixabay
Lán medvědího česneku v lese při západu slunce. Autor: Jonathan Sautter, zdroj: Pixabay


Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Vyhledat heslo Medvědí česnek ve Wikizdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Medvědí česnek ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat videa s názvem Medvědí česnek na Youtube

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Medvědí česnek ve Wikimedia Commons

Vyhledat slovo Medvědí česnek ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít termín Medvědí česnek ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Medvědí česnek například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v Google překladači, ve fulltextu Google.cz, ve Wikislovníku nebo v projektu slovnik.cz.

Výběr náhodných odborných termínů, pojmů a hesel

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaká je definice slova Medvědí česnek? resp. co znamená Medvědí česnek? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Medvědí česnek, odpověď na dotaz co je to Medvědí česnek?. Víte např. kdo to je Sára Korbelová? Znáte a víte kdo je Filuta? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů podle toho o jaký obor se jedná. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Jídlo. U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, zajímavosti, významy slov, definice odborných pojmů, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Víte, kdo je to chachar? nebo kdo je socka? Nejen tyto hanlivé pojmy naleznete na těchto stránkách.