Co je to?
Definice výrazu, termínu Medvědí česnek. Co znamená odborný pojem Medvědí česnek z kategorie Jídlo?

Co je to Medvědí česnek? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Medvědí česnek?

Česnek medvědí patří k jednoděložným rostlinám z čeledi amarylkovitých. Je to vytrvalá bylina s podzemní cibulí. Jedná se hlavně o evropský druh, nejvíce je rozšířený ve střední a západní Evropě. V České republice se jedná o druh poměrně běžný, který se ale vyskytuje nerovnoměrně. Více se vyskytuje na Moravě a na severovýchodě Čech. Roste ve vlhkých živinami bohatších lesích. Častěji se objevuje v nížinách, ale vyskytovat se může i na horách.
Existují dva poddruhy - česnek medvědí pravý a česnek medvědí ukrajinský. Pěstuje se jako zelenina, jako léčivý prostředek i jako okrasná bylina.


Co je to Medvědí česnek? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Medvědí česnek. Co znamená odborný pojem Medvědí česnek z kategorie Jídlo?

Veškeré texty jsou bez záruky. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Text můžete velmi jednoduše sdílet s vašimi známými a kamarády na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Medvědí česnek se nachází v sekci Jídlo

Klíčová slova: termín, lexikon, Medvědí česnek, informace, význam pojmu, odborné názvosloví, terminus technicus, popis, Jídlo, synonymum, vysvětlení, formulace, význam slova, přesný význam, Jídlo, co to je, přesný výraz, co je to Medvědí česnek?


Pojem Medvědí česnek je v kategorii Jídlo, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Medvědí česnek? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Česnek medvědí (Allium ursinum); lidově též lesní česnek, je druh jednoděložné rostliny z čeledi amarylkovitých.
V Česku je to místy běžný druh, jeho výskyt je však značně nerovnoměrný. Všeobecně je hojnější na Moravě a v severovýchodní části Čech než v jihozápadní části Čech. Nejčastěji roste ve vlhkých živinami bohatších lesích, hlavně luzích. Častější je v nížinách ale občas zasahuje až do hor. V některých nížinných luzích a vlhkých dubohabřinách na Moravě se vyskytuje masově. Rovněž tak v národní přírodní rezervaci Libický luh nedaleko soutoku Labe a Cidliny.
Česnek medvědí je používán jako léčivá rostlina, zelenina a pěstuje se i pro okrasu. V přírodních rezervacích (PR) a obzvlášť v národních přírodních rezervacích (NPR) sběr rostlin přímo zakazuje zákon č. 114/1992 Sb. o ochraně přírody a krajiny § 29 odst. i a § 34 odst. e, na jejich území tedy česnek medvědí trhat nelze.

Medvědí česnek v lese

Lán medvědího česneku v lese při západu slunce. Autor: Jonathan Sautter, zdroj: Pixabay
Lán medvědího česneku v lese při západu slunce. Autor: Jonathan Sautter, zdroj: Pixabay


Více informací o slovu Medvědí česnek doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Zkusit najít slovo Medvědí česnek ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Medvědí česnek ve Wikimedia Commons

Hledat výraz Medvědí česnek ve fulltextu Seznam.cz

Hledat slovo Medvědí česnek ve vyhledávači Qwant

Hledat pojem Medvědí česnek ve Wikislovníku

Najít slovo Medvědí česnek ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Medvědí česnek například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve Wikizdrojích, ve fulltextu Google.cz nebo v Google překladači.

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co znamená slovo Medvědí česnek? resp. jaký je přesný význam slova Medvědí česnek? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Medvědí česnek, odpověď na dotaz co je to Medvědí česnek?. Víte např. kdo to je Josef Mašín? Znáte a víte kdo je Filuta? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic podle různých oborů. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než Jídlo). K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, popisy termínů, slovníková hesla, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Víte, kdo je to chachar? nebo kdo je socka? Nejen tyto hanlivé pojmy naleznete na těchto stránkách.