Co je to?
Definice výrazu, termínu Medvědí česnek. Co znamená odborný pojem Medvědí česnek z kategorie Jídlo?

Co je to Medvědí česnek? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Medvědí česnek

Česnek medvědí patří k jednoděložným rostlinám z čeledi amarylkovitých. Je to vytrvalá bylina s podzemní cibulí. Jedná se hlavně o evropský druh, nejvíce je rozšířený ve střední a západní Evropě. V České republice se jedná o druh poměrně běžný, který se ale vyskytuje nerovnoměrně. Více se vyskytuje na Moravě a na severovýchodě Čech. Roste ve vlhkých živinami bohatších lesích. Častěji se objevuje v nížinách, ale vyskytovat se může i na horách.
Existují dva poddruhy - česnek medvědí pravý a česnek medvědí ukrajinský. Pěstuje se jako zelenina, jako léčivý prostředek i jako okrasná bylina.


Co je to Medvědí česnek? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Medvědí česnek. Co znamená odborný pojem Medvědí česnek z kategorie Jídlo?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Tento text (Medvědí česnek) můžete sdílet s vašimi kamarády na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Medvědí česnek patří do kategorie Jídlo

Klíčová slova: wiki, terminus technicus, význam, termín, lexikon, heslo, vysvětlení, definice pojmu, terminologie, názvosloví, Jídlo, popis, Medvědí česnek, slovo, význam pojmu, Jídlo, význam slova, definice


Pojem Medvědí česnek je v kategorii Jídlo, ilustrační obrázek

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu Medvědí česnek?

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Česnek medvědí (Allium ursinum); lidově též lesní česnek, je druh jednoděložné rostliny z čeledi amarylkovitých.
V Česku je to místy běžný druh, jeho výskyt je však značně nerovnoměrný. Všeobecně je hojnější na Moravě a v severovýchodní části Čech než v jihozápadní části Čech. Nejčastěji roste ve vlhkých živinami bohatších lesích, hlavně luzích. Častější je v nížinách ale občas zasahuje až do hor. V některých nížinných luzích a vlhkých dubohabřinách na Moravě se vyskytuje masově. Rovněž tak v národní přírodní rezervaci Libický luh nedaleko soutoku Labe a Cidliny.
Česnek medvědí je používán jako léčivá rostlina, zelenina a pěstuje se i pro okrasu. V přírodních rezervacích (PR) a obzvlášť v národních přírodních rezervacích (NPR) sběr rostlin přímo zakazuje zákon č. 114/1992 Sb. o ochraně přírody a krajiny § 29 odst. i a § 34 odst. e, na jejich území tedy česnek medvědí trhat nelze.

Medvědí česnek v lese

Lán medvědího česneku v lese při západu slunce. Autor: Jonathan Sautter, zdroj: Pixabay
Lán medvědího česneku v lese při západu slunce. Autor: Jonathan Sautter, zdroj: Pixabay


Internetové odkazy na vyhledávače

Hledat výraz Medvědí česnek ve Wikizdrojích

Najít výraz Medvědí česnek na Google.cz

Hledat videa s názvem Medvědí česnek na Youtube

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Medvědí česnek ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat slovo Medvědí česnek ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat slovo Medvědí česnek ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Medvědí česnek například v evropském vyhledávači Qwant, v nabídce zboží na Heureka.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v Google překladači.

Další vybraná hesla, odborné termíny a pojmy

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je význam slova Medvědí česnek? resp. jaká je definice termínu Medvědí česnek? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Medvědí česnek, odpověď na dotaz co je to Medvědí česnek?. Víte např. kdo to je Olga Lounová? Znáte a víte kdo je Mezomorf? Jednotlivá slova můžou mít několik významů podle různých oborů. Zkuste proto termín Medvědí česnek hledat i v jiných kategoriích (než Jídlo) Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na slovníková hesla, významy slov, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Víte, kdo je to chachar? nebo kdo je socka? Nejen tyto hanlivé pojmy naleznete na těchto stránkách.