Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Zdrojový kód. Co znamená pojem Zdrojový kód z kategorie Počítače?

Co to je Zdrojový kód? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Zdrojový kód?

Zdrojový kód, source code, je pojem z oblasti informačních technologií. Jedná se o zápis počítačového programu nebo některé z jeho částí. Zápis se provádí v některém z programovacích jazyků. Celý zdrojový kód se ukládá do zdrojových souborů.
Se zdrojovým kódem nelze většinou přímo pracovat, nejdříve je potřeba přeložit ho do strojového kódu procesoru, pak ho procesor může vykonat. Jinak ho může provádět přímo interpret. Zdrojové kódy jsou dostupné obvykle pouze u open source software. Běžný uživatel zdrojové kódy nepoužívá a nemusí k nim mít ani přístup.


Co je to Zdrojový kód? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Zdrojový kód. Co znamená pojem Zdrojový kód z kategorie Počítače?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Napsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Zdrojový kód s vašimi kamarády na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Zdrojový kód je v kategorii Počítače

Klíčová slova: termín, význam slova, formulace, význam pojmu, terminologie, heslo, Počítače, význam, přesný výraz, odborné názvosloví, definice pojmu, pojem, terminus technicus, co je to Zdrojový kód?, informace, vysvětlení, definice, synonymum


Pojem Zdrojový kód je v kategorii Počítače, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Zdrojový kód? Definice slova, termínu z Wikipedie

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Zdrojový kód (též zdrojový text, slangově zdroják, anglicky source code) je v informatice označení zápisu počítačového programu nebo jeho části v nějakém programovacím jazyce. Kompletní zdrojový kód softwarového projektu je obvykle uložen v jednom nebo více textových souborech. Zdrojový kód může být buď přímo prováděn (interpretován) interpretem nebo přeložen kompilátorem, který z něj vytvoří spustitelný soubor (případně doplněný knihovnami) obsahující strojový kód, který může operační systém zavést do paměti a spustit, takže je prováděn procesorem počítače. Běžný uživatel počítače obvykle se zdrojovým kódem nepřijde do styku.

Další zdroje informací o slovu Zdrojový kód

Zkusit najít pojem Zdrojový kód ve fulltextu Seznam.cz

Najít heslo Zdrojový kód na Google.cz

Hledat pojem Zdrojový kód ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat videa s názvem Zdrojový kód na Youtube

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Zdrojový kód ve Wikimedia Commons

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Zdrojový kód ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Zdrojový kód například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v Lingea slovnících, ve Wikizdrojích, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co to je Zdrojový kód? resp. jaký je význam slova Zdrojový kód? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Zdrojový kód, odpověď na dotaz co je to Zdrojový kód?. Víte např. kdo to je Jiří Schmitzer? Znáte a víte kdo je Jitka Molavcová? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Počítače. U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje významy slov, slovníková hesla, zajímavosti, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Chcete zatraktivnit vzhled vašeho tabletu, mobilního telefonu nebo počítače? Nejrychlejším a nejlevnějším způsobem je změna pozadí pracovní plochy. Na naši partnerské stránce naleznete populární tapetu ledovec, romantickou chatrč případně tapety zvířátek.