Co je to?
Výraz, termín, definice slova Zdrojový kód. Co znamená odborný pojem Zdrojový kód z kategorie Počítače?

Co je to Zdrojový kód? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Zdrojový kód

Zdrojový kód, source code, je pojem z oblasti informačních technologií. Jedná se o zápis počítačového programu nebo některé z jeho částí. Zápis se provádí v některém z programovacích jazyků. Celý zdrojový kód se ukládá do zdrojových souborů.
Se zdrojovým kódem nelze většinou přímo pracovat, nejdříve je potřeba přeložit ho do strojového kódu procesoru, pak ho procesor může vykonat. Jinak ho může provádět přímo interpret. Zdrojové kódy jsou dostupné obvykle pouze u open source software. Běžný uživatel zdrojové kódy nepoužívá a nemusí k nim mít ani přístup.


Co je to Zdrojový kód? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Zdrojový kód. Co znamená odborný pojem Zdrojový kód z kategorie Počítače?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu Zdrojový kód doporučujeme sdílet s kolegy prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Výraz Zdrojový kód se nachází v sekci počítače

Klíčová slova: význam pojmu, význam slova, definice, počítače, Zdrojový kód, synonymum, odborné názvosloví, odborný výraz, informace, co znamená, slovo, wiki, popis, co je to Zdrojový kód?, terminus technicus, přesný význam, definice pojmu, přesný výraz


Pojem Zdrojový kód je v kategorii počítače, ilustrační obrázek

Co označuje termín Zdrojový kód? Definice termínu, výrazu z projektu Wikipedia

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Zdrojový kód (též zdrojový text, slangově zdroják, anglicky source code) je v informatice označení zápisu počítačového programu nebo jeho části v nějakém programovacím jazyce. Kompletní zdrojový kód softwarového projektu je obvykle uložen v jednom nebo více textových souborech. Zdrojový kód může být buď přímo prováděn (interpretován) interpretem nebo přeložen kompilátorem, který z něj vytvoří spustitelný soubor (případně doplněný knihovnami) obsahující strojový kód, který může operační systém zavést do paměti a spustit, takže je prováděn procesorem počítače. Běžný uživatel počítače obvykle se zdrojovým kódem nepřijde do styku.

Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Hledat výraz Zdrojový kód ve vyhledávači Qwant

Hledat heslo Zdrojový kód ve Wikizdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Zdrojový kód ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít slovo Zdrojový kód ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat výraz Zdrojový kód ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít výraz Zdrojový kód ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Zdrojový kód například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Google překladači, v Microsoft Bing, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů

Nyní již víte jaká je definice termínu Zdrojový kód? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Zdrojový kód? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Zdrojový kód, odpověď na dotaz co je to Zdrojový kód?. Víte např. kdo to je Jidáš? Znáte a víte kdo je Sloupkař? Jednotlivá slova můžou mít několik významů v závislosti na oboru a kontextu. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než počítače). K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na popisy termínů, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, významy slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Chcete zatraktivnit vzhled vašeho tabletu, mobilního telefonu nebo počítače? Nejrychlejším a nejlevnějším způsobem je změna pozadí pracovní plochy. Na naši partnerské stránce naleznete populární tapetu ledovec, romantickou chatrč případně tapety zvířátek.