Co je to?
Výraz, termín, definice slova Zdrojový kód. Co znamená odborný pojem Zdrojový kód z kategorie Počítače?

Co je to Zdrojový kód? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Zdrojový kód?

Zdrojový kód, source code, je pojem z oblasti informačních technologií. Jedná se o zápis počítačového programu nebo některé z jeho částí. Zápis se provádí v některém z programovacích jazyků. Celý zdrojový kód se ukládá do zdrojových souborů.
Se zdrojovým kódem nelze většinou přímo pracovat, nejdříve je potřeba přeložit ho do strojového kódu procesoru, pak ho procesor může vykonat. Jinak ho může provádět přímo interpret. Zdrojové kódy jsou dostupné obvykle pouze u open source software. Běžný uživatel zdrojové kódy nepoužívá a nemusí k nim mít ani přístup.


Co je to Zdrojový kód? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Zdrojový kód. Co znamená odborný pojem Zdrojový kód z kategorie Počítače?

Informace jsou bez jakékoliv záruky, neručíme za faktickou správnost, aktuálnost a jazykovou přesnost uvedených informací. Sepsáno redaktory Superia.cz

Definici slova Zdrojový kód můžete sdílet s vašimi kamarády prostřednictvím sociálních sítích Facebook, Pinterest, Reddit nebo Twitter.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Výraz Zdrojový kód je v kategorii počítače

Klíčová slova: definice, význam pojmu, termín, co to je, odborné názvosloví, synonymum, přesný význam, vysvětlení, heslo, popis, názvosloví, terminus technicus, wiki, počítače, počítače, co znamená, přesný výraz, co je to Zdrojový kód?


Pojem Zdrojový kód je v kategorii počítače, ilustrační obrázek

Co se můžete dočíst ve Wikipedii o termínu Zdrojový kód?

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Zdrojový kód (též zdrojový text, slangově zdroják, anglicky source code) je v informatice označení zápisu počítačového programu nebo jeho části v nějakém programovacím jazyce. Kompletní zdrojový kód softwarového projektu je obvykle uložen v jednom nebo více textových souborech. Zdrojový kód může být buď přímo prováděn (interpretován) interpretem nebo přeložen kompilátorem, který z něj vytvoří spustitelný soubor (případně doplněný knihovnami) obsahující strojový kód, který může operační systém zavést do paměti a spustit, takže je prováděn procesorem počítače. Běžný uživatel počítače obvykle se zdrojovým kódem nepřijde do styku.

Internetové odkazy na vyhledávače

Hledat videa s názvem Zdrojový kód na Youtube

Vyhledat výraz Zdrojový kód ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít výraz Zdrojový kód na Google.cz

Zkusit najít pojem Zdrojový kód ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít pojem Zdrojový kód ve Wikizdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Zdrojový kód ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Zdrojový kód například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v Google překladači, ve Wikislovníku, v evropském vyhledávači Qwant nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Teď už víte co znamená slovo Zdrojový kód? resp. co vlastně znamená slovo Zdrojový kód? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Zdrojový kód, odpověď na dotaz co je to Zdrojový kód?. Víte např. kdo to je Materialista? Znáte a víte kdo je Žaneta Peřinová? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je počítače. U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího slovníková hesla, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, významy slov s názvem Co Je To?.

Chcete zatraktivnit vzhled vašeho tabletu, mobilního telefonu nebo počítače? Nejrychlejším a nejlevnějším způsobem je změna pozadí pracovní plochy. Na naši partnerské stránce naleznete populární tapetu ledovec, romantickou chatrč případně tapety zvířátek.