Co je to?
Odborný výraz, definice slova Zdrojový kód. Co znamená slovo Zdrojový kód z kategorie Počítače?

Co je Zdrojový kód? Definice pojmu

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Zdrojový kód?

Zdrojový kód, source code, je pojem z oblasti informačních technologií. Jedná se o zápis počítačového programu nebo některé z jeho částí. Zápis se provádí v některém z programovacích jazyků. Celý zdrojový kód se ukládá do zdrojových souborů.
Se zdrojovým kódem nelze většinou přímo pracovat, nejdříve je potřeba přeložit ho do strojového kódu procesoru, pak ho procesor může vykonat. Jinak ho může provádět přímo interpret. Zdrojové kódy jsou dostupné obvykle pouze u open source software. Běžný uživatel zdrojové kódy nepoužívá a nemusí k nim mít ani přístup.


Co je to Zdrojový kód? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Zdrojový kód. Co znamená slovo Zdrojový kód z kategorie Počítače?

Provozovatel neručí za aktuálnost, správnost a přesnost informací uvedených na tomto webu. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s přáteli a kamarády na vašich účtech sociálních sítích jako je Pinterest, Reddit, Facebook anebo Twitter.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Heslo Zdrojový kód patří do kategorie počítače

Klíčová slova: informace, počítače, názvosloví, definice pojmu, formulace, význam slova, odborné názvosloví, definice, lexikon, vysvětlení, Zdrojový kód, co je to Zdrojový kód?, přesný význam, co znamená, přesný výraz, význam, terminus technicus, synonymum


Pojem Zdrojový kód je v kategorii počítače, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Zdrojový kód? Definice slova, termínu z Wikipedie

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Zdrojový kód (též zdrojový text, slangově zdroják, anglicky source code) je v informatice označení zápisu počítačového programu nebo jeho části v nějakém programovacím jazyce. Kompletní zdrojový kód softwarového projektu je obvykle uložen v jednom nebo více textových souborech. Zdrojový kód může být buď přímo prováděn (interpretován) interpretem nebo přeložen kompilátorem, který z něj vytvoří spustitelný soubor (případně doplněný knihovnami) obsahující strojový kód, který může operační systém zavést do paměti a spustit, takže je prováděn procesorem počítače. Běžný uživatel počítače obvykle se zdrojovým kódem nepřijde do styku.

Hledejte výraz Zdrojový kód v dalších zdrojích

Vyhledat termín Zdrojový kód na Google.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Zdrojový kód ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít heslo Zdrojový kód ve vyhledávači Yandex

Najít pojem Zdrojový kód ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít výraz Zdrojový kód ve vyhledávači Qwant

Hledat výraz Zdrojový kód ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Zdrojový kód například ve Wikizdrojích, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v Microsoft Bing, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Výběr z často hledaných výrazů na tomto webu

Teď už znáte odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Zdrojový kód? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Zdrojový kód? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Zdrojový kód, odpověď na dotaz co je to Zdrojový kód?. Víte např. kdo to je Ringo Starr? Znáte a víte kdo je Toxický člověk? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Radíme vám proto hledat slovo Zdrojový kód i v jiné části webu než je kategorie počítače. Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkaz na konkrétní podstránku tohoto projektu. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících významy slov, zajímavosti, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Chcete zatraktivnit vzhled vašeho tabletu, mobilního telefonu nebo počítače? Nejrychlejším a nejlevnějším způsobem je změna pozadí pracovní plochy. Na naši partnerské stránce naleznete populární tapetu ledovec, romantickou chatrč případně tapety zvířátek.