Co je to?
Výraz, termín, definice slova Zdrojový kód. Co znamená odborný pojem Zdrojový kód z kategorie Počítače?

Co je Zdrojový kód?

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Zdrojový kód?

Zdrojový kód, source code, je pojem z oblasti informačních technologií. Jedná se o zápis počítačového programu nebo některé z jeho částí. Zápis se provádí v některém z programovacích jazyků. Celý zdrojový kód se ukládá do zdrojových souborů.
Se zdrojovým kódem nelze většinou přímo pracovat, nejdříve je potřeba přeložit ho do strojového kódu procesoru, pak ho procesor může vykonat. Jinak ho může provádět přímo interpret. Zdrojové kódy jsou dostupné obvykle pouze u open source software. Běžný uživatel zdrojové kódy nepoužívá a nemusí k nim mít ani přístup.


Co je to Zdrojový kód? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Zdrojový kód. Co znamená odborný pojem Zdrojový kód z kategorie Počítače?

Provozovatel neručí za správnost či přesnost obsahu webových stránek. Text vytvořen pro Superia.cz

Definici slova Zdrojový kód můžete sdílet s přáteli a kamarády na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Termín Zdrojový kód je v kategorii počítače

Klíčová slova: přesný výraz, termín, význam, význam slova, terminologie, lexikon, co to je, názvosloví, vysvětlení, definice, význam pojmu, wiki, Zdrojový kód, heslo, pojem, počítače, synonymum, odborný výraz


Pojem Zdrojový kód je v kategorii počítače, ilustrační obrázek

Co označuje termín Zdrojový kód? Definice slova, termínu z projektu Wikipedia

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Zdrojový kód (též zdrojový text, slangově zdroják, anglicky source code) je v informatice označení zápisu počítačového programu nebo jeho části v nějakém programovacím jazyce. Kompletní zdrojový kód softwarového projektu je obvykle uložen v jednom nebo více textových souborech. Zdrojový kód může být buď přímo prováděn (interpretován) interpretem nebo přeložen kompilátorem, který z něj vytvoří spustitelný soubor (případně doplněný knihovnami) obsahující strojový kód, který může operační systém zavést do paměti a spustit, takže je prováděn procesorem počítače. Běžný uživatel počítače obvykle se zdrojovým kódem nepřijde do styku.

Další informace o pojmu Zdrojový kód hledejte v níže uvedených zdrojích

Hledat frázi Zdrojový kód ve fulltextu Seznam.cz

Hledat termín Zdrojový kód ve vyhledávači Yandex

Vyhledat termín Zdrojový kód ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat pojem Zdrojový kód ve vyhledávači Qwant

Najít slovo Zdrojový kód na Google.cz

Hledat videa s názvem Zdrojový kód na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Zdrojový kód například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Google překladači, ve fulltextu Yahoo.com, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v Lingea slovnících.

Víte, co znamenají tato slova, odborné termíny a pojmy?

Nyní už nejspíš víte co znamená Zdrojový kód? resp. jaký je přesný význam slova Zdrojový kód? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Zdrojový kód, odpověď na dotaz co je to Zdrojový kód?. Víte např. kdo to je Jack Higgins? Znáte a víte kdo je Protektor? Informace nemohou být pravidelně updatovány, proto mohou být zastaralé, neplatné, neaktuální či nepřesné. Pojmy mohou mít různé významy podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste hledání odborného pojmu Zdrojový kód i v jiné kategorii než je sekce počítače. Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie počítače, laptop, zdrojový kód, ilustrační obrázek

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na definice odborných pojmů, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, významy slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Chcete zatraktivnit vzhled vašeho tabletu, mobilního telefonu nebo počítače? Nejrychlejším a nejlevnějším způsobem je změna pozadí pracovní plochy. Na naši partnerské stránce naleznete populární tapetu ledovec, romantickou chatrč případně tapety zvířátek.