Co je to?
Definice odborného termínu, slova Dron. Co znamená pojem Dron z kategorie Technika?

Co je to Dron? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Dron?

Dron je název pro bezpilotní letoun. Název pochází z anglického slova drone. Jde i letadlo, které nemá posádku a je buď řízeno na dálku, nebo může létat samo s pomocí autonomních systémů či je vybaveno letovými plány, které mu byly předprogramovány. Slouží jak armádním, tak civilním účelům. Může provádět průzkum, útočit, sledovat, hasit požáry, natáčet, fotografovat a mnoho dalších věcí.
Použití dronů se velmi rozšířilo v civilním sektoru, především k natáčení a fotografování. Zde se jedná o menší zařízení, které obvykle mívá čtvercovitý tvar. Jeho ovládání je jednoduché, nabízí se více možností pohybu. Některé modely je možno spárovat s mobilním telefonem a tímto způsobem dron ovládat. Drony se člení také podle počtu rotorů na kvadroptéry se čtyřmi rotory nebo hexakoptéry se šesti rotory. Souhrnně mohou být oba typy označeny jako multikoptéra. Drny se nesmějí vyskytovat v bezletových zónách, nové modely jsou vybaveny zařízením, které jim pohyb v těchto oblastech znemožní.


Co je to Dron? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Dron. Co znamená pojem Dron z kategorie Technika?

Provozovatel neručí za aktuálnost a úplnost informací. V textech mohou být věcné a technické nepřesnosti a gramatické či typografické chyby. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet s ostatními na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Heslo Dron se nachází v kategorii technika

Klíčová slova: definice pojmu, popis, názvosloví, informace, synonymum, slovo, co znamená, technika, přesný výraz, význam, slovník, odborné názvosloví, vysvětlení, Dron, heslo, přesný význam, co je to Dron?, terminologie


Pojem Dron je v kategorii technika, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Dron? Definice slova, termínu z Wikipedie

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Bezpilotní letadlo (někdy UAV z anglického Unmanned Aerial Vehicle nebo také dron z anglického drone) je letadlo bez posádky, které může být řízeno na dálku, nebo létat samostatně pomocí předprogramovaných letových plánů nebo pomocí složitějších dynamických autonomních systémů. Bezpilotní letadla se používají často v armádě k průzkumným i útočným letům. Používají se také k mnoha civilním úkolům, například k hašení požárů, policejnímu sledování nebo průzkumu terénu.

Další zdroje informací

Zkusit najít slovo Dron na Google.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Dron ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat termín Dron ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat videa s názvem Dron na Youtube

Najít pojem Dron ve vyhledávači Yandex

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Dron ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Dron například v evropském vyhledávači Qwant, v Lingea slovnících, ve Wikislovníku, v Microsoft Bing nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Často hledané pojmy, výrazy, odborné termíny a slova

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co to je Dron? resp. co znamená slovo Dron? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Dron, odpověď na dotaz co je to Dron?. Víte např. kdo to je Jana Maláčová? Znáte a víte kdo je Učitel národů? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic v různých oborech lidské činnosti. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než technika). Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na popisy termínů, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, významy slov, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Víte, kdo to byl Konšel, kdo byla Xantipa nebo kdo byl Casanova? Tyto a další historické osobnosti nebo profese naleznete právě zde.