Co je to?
Výraz, termín, definice slova Dron. Co znamená odborný pojem Dron z kategorie Technika?

Co je to Dron? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Dron

Dron je název pro bezpilotní letoun. Název pochází z anglického slova drone. Jde i letadlo, které nemá posádku a je buď řízeno na dálku, nebo může létat samo s pomocí autonomních systémů či je vybaveno letovými plány, které mu byly předprogramovány. Slouží jak armádním, tak civilním účelům. Může provádět průzkum, útočit, sledovat, hasit požáry, natáčet, fotografovat a mnoho dalších věcí.
Použití dronů se velmi rozšířilo v civilním sektoru, především k natáčení a fotografování. Zde se jedná o menší zařízení, které obvykle mívá čtvercovitý tvar. Jeho ovládání je jednoduché, nabízí se více možností pohybu. Některé modely je možno spárovat s mobilním telefonem a tímto způsobem dron ovládat. Drony se člení také podle počtu rotorů na kvadroptéry se čtyřmi rotory nebo hexakoptéry se šesti rotory. Souhrnně mohou být oba typy označeny jako multikoptéra. Drny se nesmějí vyskytovat v bezletových zónách, nové modely jsou vybaveny zařízením, které jim pohyb v těchto oblastech znemožní.


Co je to Dron? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Dron. Co znamená odborný pojem Dron z kategorie Technika?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Sdílejte uvedený text s partnery, kolegy a kamarády prostřednictvím sociálních sítích Facebook, Pinterest, Reddit nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Výraz Dron je v kategorii technika

Klíčová slova: definice pojmu, popis, co je to Dron?, termín, vysvětlení, přesný význam, odborný výraz, slovník, terminus technicus, co znamená, co to je, význam slova, Dron, definice, pojem, slovo, technika, terminologie


Pojem Dron je v kategorii technika, ilustrační obrázek

V encyklopedii Wikipedia se o termínu Dron dozvíte následující

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Bezpilotní letadlo (někdy UAV z anglického Unmanned Aerial Vehicle nebo také dron z anglického drone) je letadlo bez posádky, které může být řízeno na dálku, nebo létat samostatně pomocí předprogramovaných letových plánů nebo pomocí složitějších dynamických autonomních systémů. Bezpilotní letadla se používají často v armádě k průzkumným i útočným letům. Používají se také k mnoha civilním úkolům, například k hašení požárů, policejnímu sledování nebo průzkumu terénu.

Pro více informací o heslu Dron zkuste navštívit tyto odkazy

Vyhledat pojem Dron ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít termín Dron ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Dron ve Wikimedia Commons

Zkusit najít pojem Dron ve Wikizdrojích

Najít slovo Dron ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít výraz Dron ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Dron například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Google překladači, ve videích na Youtube, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Výběr z často hledaných výrazů na tomto webu

Teď už víte co znamená slovo Dron? resp. co znamená Dron? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Dron, odpověď na dotaz co je to Dron?. Víte např. kdo to je Adamita? Znáte a víte kdo je Ovčan? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů v různém kontextu, v různých oborech. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než technika). U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje popisy termínů, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Víte, kdo to byl Konšel, kdo byla Xantipa nebo kdo byl Casanova? Tyto a další historické osobnosti nebo profese naleznete právě zde.