Co je to?
Výraz, termín, definice slova Dron. Co znamená odborný pojem Dron z kategorie Technika?

Co je to Dron? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Dron?

Dron je název pro bezpilotní letoun. Název pochází z anglického slova drone. Jde i letadlo, které nemá posádku a je buď řízeno na dálku, nebo může létat samo s pomocí autonomních systémů či je vybaveno letovými plány, které mu byly předprogramovány. Slouží jak armádním, tak civilním účelům. Může provádět průzkum, útočit, sledovat, hasit požáry, natáčet, fotografovat a mnoho dalších věcí.
Použití dronů se velmi rozšířilo v civilním sektoru, především k natáčení a fotografování. Zde se jedná o menší zařízení, které obvykle mívá čtvercovitý tvar. Jeho ovládání je jednoduché, nabízí se více možností pohybu. Některé modely je možno spárovat s mobilním telefonem a tímto způsobem dron ovládat. Drony se člení také podle počtu rotorů na kvadroptéry se čtyřmi rotory nebo hexakoptéry se šesti rotory. Souhrnně mohou být oba typy označeny jako multikoptéra. Drny se nesmějí vyskytovat v bezletových zónách, nové modely jsou vybaveny zařízením, které jim pohyb v těchto oblastech znemožní.


Co je to Dron? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Dron. Co znamená odborný pojem Dron z kategorie Technika?

Provozovatel neručí za aktuálnost a přesnost informací v textech. Napsáno redaktory Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Dron s vašimi kamarády, známými a přáteli na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Pojem Dron se nachází v sekci technika

Klíčová slova: přesný výraz, Dron, terminus technicus, informace, odborný výraz, pojem, termín, význam, definice pojmu, vysvětlení, co znamená, význam slova, technika, slovník, terminologie, co to je, přesný význam, wiki


Pojem Dron je v kategorii technika, ilustrační obrázek

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu Dron?

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Bezpilotní letadlo (někdy UAV z anglického Unmanned Aerial Vehicle nebo také dron z anglického drone) je letadlo bez posádky, které může být řízeno na dálku, nebo létat samostatně pomocí předprogramovaných letových plánů nebo pomocí složitějších dynamických autonomních systémů. Bezpilotní letadla se používají často v armádě k průzkumným i útočným letům. Používají se také k mnoha civilním úkolům, například k hašení požárů, policejnímu sledování nebo průzkumu terénu.

Linky na další online zdroje

Najít slovo Dron ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít termín Dron ve vyhledávači Qwant

Najít heslo Dron ve vyhledávači Yandex

Hledat slovo Dron ve Wikizdrojích

Hledat pojem Dron ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Dron ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Dron například ve vyhledávači Seznam.cz, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve Wikislovníku, ve fulltextu Google.cz nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Právě nyní již víte co je to Dron? resp. co přesně znamená slovo Dron? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Dron, odpověď na dotaz co je to Dron?. Víte např. kdo to je Kristina Höschlová? Znáte a víte kdo je Jára Cimrman? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů podle různých oborů. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je technika. K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na slovníková hesla, popisy termínů, zajímavosti, významy slov, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Víte, kdo to byl Konšel, kdo byla Xantipa nebo kdo byl Casanova? Tyto a další historické osobnosti nebo profese naleznete právě zde.