Co je to?
Definice výrazu Dron. Co znamená odborný pojem Dron z kategorie Technika?

Co to je Dron? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Dron?

Dron je název pro bezpilotní letoun. Název pochází z anglického slova drone. Jde i letadlo, které nemá posádku a je buď řízeno na dálku, nebo může létat samo s pomocí autonomních systémů či je vybaveno letovými plány, které mu byly předprogramovány. Slouží jak armádním, tak civilním účelům. Může provádět průzkum, útočit, sledovat, hasit požáry, natáčet, fotografovat a mnoho dalších věcí.
Použití dronů se velmi rozšířilo v civilním sektoru, především k natáčení a fotografování. Zde se jedná o menší zařízení, které obvykle mívá čtvercovitý tvar. Jeho ovládání je jednoduché, nabízí se více možností pohybu. Některé modely je možno spárovat s mobilním telefonem a tímto způsobem dron ovládat. Drony se člení také podle počtu rotorů na kvadroptéry se čtyřmi rotory nebo hexakoptéry se šesti rotory. Souhrnně mohou být oba typy označeny jako multikoptéra. Drny se nesmějí vyskytovat v bezletových zónách, nové modely jsou vybaveny zařízením, které jim pohyb v těchto oblastech znemožní.


Co je to Dron? Význam slova, termín, Definice výrazu Dron. Co znamená odborný pojem Dron z kategorie Technika?

Přes veškerou snahu je možné, že v text bude obsahovat chyby. Předem se za ně omlouváme. Text napsán pro Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Dron s vašimi kamarády, známými a přáteli prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Dron je v kategorii Technika

Klíčová slova: formulace, terminologie, informace, definice, vysvětlení, Dron, lexikon, odborný výraz, co to je, heslo, popis, definice pojmu, terminus technicus, co je to Dron?, slovo, odborné názvosloví, slovník, wiki


Pojem Dron je v kategorii Technika, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Dron? Definice slova, termínu z Wikipedie

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Bezpilotní letadlo (někdy UAV z anglického Unmanned Aerial Vehicle nebo také dron z anglického drone) je letadlo bez posádky, které může být řízeno na dálku, nebo létat samostatně pomocí předprogramovaných letových plánů nebo pomocí složitějších dynamických autonomních systémů. Bezpilotní letadla se používají často v armádě k průzkumným i útočným letům. Používají se také k mnoha civilním úkolům, například k hašení požárů, policejnímu sledování nebo průzkumu terénu.

Doporučené zdroje informací k dalšímu studiu

Najít termín Dron ve vyhledávači Qwant

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Dron ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít heslo Dron ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít výraz Dron ve Wikislovníku

Vyhledat pojem Dron na Google.cz

Zkusit najít termín Dron ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Dron například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v Google překladači, v Microsoft Bing, ve Wikizdrojích nebo v Lingea slovnících.

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Dron? resp. co se přesně ukrývá za slovem Dron? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Dron, odpověď na dotaz co je to Dron?. Víte např. kdo to je Cvalík? Znáte a víte kdo je Ovčan? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů v různých oborech lidské činnosti. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Technika. U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího významy slov, popisy termínů, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Víte, kdo to byl Konšel, kdo byla Xantipa nebo kdo byl Casanova? Tyto a další historické osobnosti nebo profese naleznete právě zde.