Co je to?
Definice výrazu Dron. Co znamená odborný pojem Dron z kategorie Technika?

Co to je Dron? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Dron

Dron (někdy také UAV z anglického Unmanned Aerial Vehicle) je bezpilotní letoun, zpravidla malých rozměrů. Bezpilotní letouny jsou řízené na dálku a používají se např. k průzkumům terénu nebo k útočným účelům.


Co je to Dron? Význam slova, termín, Definice výrazu Dron. Co znamená odborný pojem Dron z kategorie Technika?

Chyby vyhrazeny. Text napsán pro Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Dron s partnery, kolegy a kamarády na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Dron je v kategorii Technika

Klíčová slova: definice pojmu, názvosloví, odborný výraz, Dron, formulace, co znamená, význam, význam pojmu, co je to Dron?, odborné názvosloví, termín, definice, heslo, synonymum, slovo, Technika, Technika, terminologie


Pojem Dron je v kategorii Technika, ilustrační obrázek

Co píše online projekt Wikipedia o pojmu Dron?

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Bezpilotní letadlo (někdy UAV z anglického Unmanned Aerial Vehicle nebo také dron z anglického drone) je letadlo bez posádky, které může být řízeno na dálku, nebo létat samostatně pomocí předprogramovaných letových plánů nebo pomocí složitějších dynamických autonomních systémů. Bezpilotní letadla se používají často v armádě k průzkumným i útočným letům. Používají se také k mnoha civilním úkolům, například k hašení požárů, policejnímu sledování nebo průzkumu terénu.

Jiné informační zdroje o pojmu Dron

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Dron ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat videa s názvem Dron na Youtube

Najít slovo Dron ve Wikislovníku

Zkusit najít slovo Dron ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat termín Dron ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít výraz Dron ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Dron například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v Microsoft Bing, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Často hledaná hesla, odborné termíny, pojmy, slova

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co to je Dron? resp. jaká je definice termínu Dron? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Dron, odpověď na dotaz co je to Dron?. Víte např. kdo to je Švagr? Znáte a víte kdo je Koblihář? Ke každému slovo může existovat víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Technika. U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího známé i neznámé pojmy, popisy termínů, významy slov, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Víte, kdo to byl Konšel, kdo byla Xantipa nebo kdo byl Casanova? Tyto a další historické osobnosti nebo profese naleznete právě zde.