Co je to?
Definice odborného termínu, slova Dron. Co znamená pojem Dron z kategorie Technika?

Co je Dron?

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Dron?

Dron je název pro bezpilotní letoun. Název pochází z anglického slova drone. Jde i letadlo, které nemá posádku a je buď řízeno na dálku, nebo může létat samo s pomocí autonomních systémů či je vybaveno letovými plány, které mu byly předprogramovány. Slouží jak armádním, tak civilním účelům. Může provádět průzkum, útočit, sledovat, hasit požáry, natáčet, fotografovat a mnoho dalších věcí.
Použití dronů se velmi rozšířilo v civilním sektoru, především k natáčení a fotografování. Zde se jedná o menší zařízení, které obvykle mívá čtvercovitý tvar. Jeho ovládání je jednoduché, nabízí se více možností pohybu. Některé modely je možno spárovat s mobilním telefonem a tímto způsobem dron ovládat. Drony se člení také podle počtu rotorů na kvadroptéry se čtyřmi rotory nebo hexakoptéry se šesti rotory. Souhrnně mohou být oba typy označeny jako multikoptéra. Drny se nesmějí vyskytovat v bezletových zónách, nové modely jsou vybaveny zařízením, které jim pohyb v těchto oblastech znemožní.


Co je to Dron? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Dron. Co znamená pojem Dron z kategorie Technika?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Text vytvořen pro server Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Dron sdílet s kolegy na sociálních sítích jako je Facebook, Pinterest, Síť X nebo Reddit. Stačí kliknout na tlačítko Sdílet.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Termín Dron patří do sekce technika

Klíčová slova: přesný výraz, odborné názvosloví, názvosloví, technika, heslo, synonymum, termín, význam pojmu, definice, definice pojmu, formulace, pojem, co znamená, co to je, význam, slovo, význam slova, wiki


Pojem Dron je v kategorii technika, ilustrační obrázek

Co se píše ve Wikipedii o pojmu Dron?

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Bezpilotní letadlo (někdy UAV z anglického Unmanned Aerial Vehicle nebo také dron z anglického drone) je letadlo bez posádky, které může být řízeno na dálku, nebo létat samostatně pomocí předprogramovaných letových plánů nebo pomocí složitějších dynamických autonomních systémů. Bezpilotní letadla se používají často v armádě k průzkumným i útočným letům. Používají se také k mnoha civilním úkolům, například k hašení požárů, policejnímu sledování nebo průzkumu terénu.

Více informací o slovu Dron doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Najít pojem Dron ve Wikizdrojích

Najít termín Dron ve vyhledávači Yahoo

Zkusit najít termín Dron ve fulltextu Seznam.cz

Najít termín Dron ve vyhledávači Qwant

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Dron ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat slovo Dron na Google obrázcích

Dál můžete zkusit hledat slovo Dron například ve Wikislovníku, v projektu slovnik.cz, ve fulltextu Google.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Výběr z často hledaných výrazů na tomto webu

Nyní už nejspíš víte co znamená Dron? resp. jaký je přesný význam slova Dron? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Dron, odpověď na dotaz co je to Dron?. Víte např. kdo to je Vladimir Vladimirovič Nabokov? Znáte a víte kdo je Jára Cimrman? Nemáme prostředky na pravidelnou aktualizace textů. v různých oborech lidské činnosti. Radíme vám proto hledat slovo Dron i v jiné části webu než je kategorie technika. U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího slovníková hesla, definice odborných pojmů, popisy termínů, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, významy slov s názvem Co Je To?.

Víte, kdo to byl Konšel, kdo byla Xantipa nebo kdo byl Casanova? Tyto a další historické osobnosti nebo profese naleznete právě zde.