Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Kalolis. Co znamená pojem Kalolis z kategorie Technika?

Co to je Kalolis? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Kalolis

Kalolis neboli filtrační lis je název zařízení používané v cukrovarnictví, pivovarnictví nebo v čistírnách odpadních vod. Slouží zde k tlakové filtraci kapalin. Vzhledově se jedná o celou sestavu desek s rýhami a rámů, na kterých jsou držadla pro lepší manipulaci a pro zavěšení na nosnou konstrukci. Desky a rámy od sebe odděluje filtrační tkanina, nazývaná plachetka. Celá soustava je stlačována 15 MPa tlaku. V rámech jsou otvory, kterými se přivádí filtrační kapalina a suspenze. Suspenze protéká rámem, filtrát skrz plachetky do desek a jimi pryč, kal zůstává na plachetkách, kde se tvoří filtrační koláč.
Poté, co se kal dostane na maximum, přestane téci suspenze a promývací kapalina začne protékat každou druhou deskou. Kapalina promývá koláč a odchází sousedními deskami. Rámy a desky se pak sundají a kal se z nich oškrabuje. Čisté se pak znovu zavěsí. Kalolis může být i komorový nebo automatický.


Co je to Kalolis? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Kalolis. Co znamená pojem Kalolis z kategorie Technika?

Přes neustálou opakovanou kontrolu mohou být v textech chyby za něž se předem omlouváme. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Kalolis? Pak se o ní podělte s kamarády na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Kalolis patří do sekce Technika

Klíčová slova: lexikon, co je to Kalolis?, terminus technicus, terminologie, odborný výraz, názvosloví, wiki, vysvětlení, definice pojmu, odborné názvosloví, význam pojmu, co to je, popis, Kalolis, termín, slovník, přesný význam, synonymum


Pojem Kalolis je v kategorii Technika, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Kalolis? Definice slova, výraz, termín z Wikipedie

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Kalolis či filtrační lis je zařízení k tlakové filtraci kapalin. Užívá se zejména v cukrovarnickém a pivovarnickém průmyslu a při čištění odpadních vod.
Rámový kalolis je soustava rýhovaných desek a rámů, opatřených držadly pro manipulaci a zavěšení na nosné konstrukci, oddělených od sebe filtrační tkaninou (plachetkou) a stlačovaných tlakem cca 15 MPa. Rámy mají otvory zvlášť pro přívod suspenze a filtrační kapaliny.

Další zdroje informací

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Kalolis ve Wikimedia Commons

Hledat heslo Kalolis ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít pojem Kalolis ve Wikislovníku

Zkusit najít výraz Kalolis ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat výraz Kalolis ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat videa s názvem Kalolis na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Kalolis například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Lingea slovnících, v evropském vyhledávači Qwant, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaká je definice slova Kalolis? resp. co přesně znamená slovo Kalolis? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kalolis, odpověď na dotaz co je to Kalolis?. Víte např. kdo to je Aktivista? Znáte a víte kdo je Sean Connery? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů v závislosti na oboru a kontextu. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Technika U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího popisy termínů, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, významy slov, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Chcete si zatraktivnit vzhled vašeho tabletu, mobilního telefonu nebo počítače? Jedním z rychlých a levných způsobů je změna tapety pracovní plochy. Mezi neoblíbenější pozadí patří horský vrchol, kapky vody a obilí.