Co je to?
Výraz, termín, definice slova Kalolis. Co znamená odborný pojem Kalolis z kategorie Technika?

Co je to Kalolis? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Kalolis?

Kalolis neboli filtrační lis je název zařízení používané v cukrovarnictví, pivovarnictví nebo v čistírnách odpadních vod. Slouží zde k tlakové filtraci kapalin. Vzhledově se jedná o celou sestavu desek s rýhami a rámů, na kterých jsou držadla pro lepší manipulaci a pro zavěšení na nosnou konstrukci. Desky a rámy od sebe odděluje filtrační tkanina, nazývaná plachetka. Celá soustava je stlačována 15 MPa tlaku. V rámech jsou otvory, kterými se přivádí filtrační kapalina a suspenze. Suspenze protéká rámem, filtrát skrz plachetky do desek a jimi pryč, kal zůstává na plachetkách, kde se tvoří filtrační koláč.
Poté, co se kal dostane na maximum, přestane téci suspenze a promývací kapalina začne protékat každou druhou deskou. Kapalina promývá koláč a odchází sousedními deskami. Rámy a desky se pak sundají a kal se z nich oškrabuje. Čisté se pak znovu zavěsí. Kalolis může být i komorový nebo automatický.


Co je to Kalolis? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Kalolis. Co znamená odborný pojem Kalolis z kategorie Technika?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Kalolis? Potom se o definici podělte se známými na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Termín Kalolis se nachází v kategorii technika

Klíčová slova: význam pojmu, přesný význam, slovo, technika, názvosloví, co je to Kalolis?, co to je, význam slova, heslo, význam, přesný výraz, co znamená, informace, terminologie, vysvětlení, Kalolis, termín, definice


Pojem Kalolis je v kategorii technika, ilustrační obrázek

Co označuje termín Kalolis? Definice slova, termínu z projektu Wikipedia

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Kalolis či filtrační lis je zařízení k tlakové filtraci kapalin. Užívá se zejména v cukrovarnickém a pivovarnickém průmyslu a při čištění odpadních vod.
Rámový kalolis je soustava rýhovaných desek a rámů, opatřených držadly pro manipulaci a zavěšení na nosné konstrukci, oddělených od sebe filtrační tkaninou (plachetkou) a stlačovaných tlakem cca 15 MPa. Rámy mají otvory zvlášť pro přívod suspenze a filtrační kapaliny.

Další informace o pojmu Kalolis hledejte v níže uvedených zdrojích

Hledat výraz Kalolis ve Wikizdrojích

Vyhledat pojem Kalolis ve vyhledávači Qwant

Najít slovo Kalolis na Google.cz

Zkusit najít slovo Kalolis ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Kalolis ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít termín Kalolis ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Kalolis například ve ruském vyhledávači Yandex, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v Seznam.cz slovníku cizích slov, v Microsoft Bing nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodná hesla, významy slov, odborných termíny, výrazy a pojmy

Tyto stránky vám umožnili zjistit co znamená Kalolis? resp. co znamená Kalolis? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kalolis, odpověď na dotaz co je to Kalolis?. Víte např. kdo to je Delegát? Znáte a víte kdo je Parkurista? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste proto vyhledávání nebo se podívejte do jiných kategorií než je technika. Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, významy slov, popisy termínů, slovníková hesla, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Chcete si zatraktivnit vzhled vašeho tabletu, mobilního telefonu nebo počítače? Jedním z rychlých a levných způsobů je změna tapety pracovní plochy. Mezi neoblíbenější pozadí patří horský vrchol, kapky vody a obilí.