Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Kalolis. Co znamená pojem Kalolis z kategorie Technika?

Co to je Kalolis? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Kalolis

Kalolis neboli filtrační lis je název zařízení používané v cukrovarnictví, pivovarnictví nebo v čistírnách odpadních vod. Slouží zde k tlakové filtraci kapalin. Vzhledově se jedná o celou sestavu desek s rýhami a rámů, na kterých jsou držadla pro lepší manipulaci a pro zavěšení na nosnou konstrukci. Desky a rámy od sebe odděluje filtrační tkanina, nazývaná plachetka. Celá soustava je stlačována 15 MPa tlaku. V rámech jsou otvory, kterými se přivádí filtrační kapalina a suspenze. Suspenze protéká rámem, filtrát skrz plachetky do desek a jimi pryč, kal zůstává na plachetkách, kde se tvoří filtrační koláč.
Poté, co se kal dostane na maximum, přestane téci suspenze a promývací kapalina začne protékat každou druhou deskou. Kapalina promývá koláč a odchází sousedními deskami. Rámy a desky se pak sundají a kal se z nich oškrabuje. Čisté se pak znovu zavěsí. Kalolis může být i komorový nebo automatický.


Co je to Kalolis? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Kalolis. Co znamená pojem Kalolis z kategorie Technika?

Uvedené informace jsou bez záruky. Text vytvořen pro server Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s vašimi kamarády na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Kalolis patří do kategorie Technika

Klíčová slova: popis, slovník, lexikon, terminologie, co to je, terminus technicus, význam, odborný výraz, přesný význam, přesný výraz, Kalolis, termín, co je to Kalolis?, informace, slovo, heslo, definice, význam pojmu


Pojem Kalolis je v kategorii Technika, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Kalolis? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Kalolis či filtrační lis je zařízení k tlakové filtraci kapalin. Užívá se zejména v cukrovarnickém a pivovarnickém průmyslu a při čištění odpadních vod.
Rámový kalolis je soustava rýhovaných desek a rámů, opatřených držadly pro manipulaci a zavěšení na nosné konstrukci, oddělených od sebe filtrační tkaninou (plachetkou) a stlačovaných tlakem cca 15 MPa. Rámy mají otvory zvlášť pro přívod suspenze a filtrační kapaliny.

Další informační zdroje o slovu Kalolis

Hledat slovo Kalolis ve vyhledávači Qwant

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Kalolis ve Wikimedia Commons

Vyhledat termín Kalolis ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat výraz Kalolis ve vyhledávači Yandex

Hledat videa s názvem Kalolis na Youtube

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Kalolis ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Kalolis například ve vyhledávači Seznam.cz, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve Wikizdrojích nebo v Google překladači.

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Na této webové stránce jste se dozvěděli co je to Kalolis? resp. jaký je přesný význam slova Kalolis? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kalolis, odpověď na dotaz co je to Kalolis?. Víte např. kdo to je Nacionalista? Znáte a víte kdo je Sean Connery? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů v různém kontextu, v různých oborech. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Technika). Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, významy slov, popisy termínů, definice odborných pojmů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Chcete si zatraktivnit vzhled vašeho tabletu, mobilního telefonu nebo počítače? Jedním z rychlých a levných způsobů je změna tapety pracovní plochy. Mezi neoblíbenější pozadí patří horský vrchol, kapky vody a obilí.