Co je to?
Definice odborného termínu, slova Kalolis. Co znamená pojem Kalolis z kategorie Technika?

Co je Kalolis?

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Kalolis?

Kalolis neboli filtrační lis je název zařízení používané v cukrovarnictví, pivovarnictví nebo v čistírnách odpadních vod. Slouží zde k tlakové filtraci kapalin. Vzhledově se jedná o celou sestavu desek s rýhami a rámů, na kterých jsou držadla pro lepší manipulaci a pro zavěšení na nosnou konstrukci. Desky a rámy od sebe odděluje filtrační tkanina, nazývaná plachetka. Celá soustava je stlačována 15 MPa tlaku. V rámech jsou otvory, kterými se přivádí filtrační kapalina a suspenze. Suspenze protéká rámem, filtrát skrz plachetky do desek a jimi pryč, kal zůstává na plachetkách, kde se tvoří filtrační koláč.
Poté, co se kal dostane na maximum, přestane téci suspenze a promývací kapalina začne protékat každou druhou deskou. Kapalina promývá koláč a odchází sousedními deskami. Rámy a desky se pak sundají a kal se z nich oškrabuje. Čisté se pak znovu zavěsí. Kalolis může být i komorový nebo automatický.


Co je to Kalolis? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Kalolis. Co znamená pojem Kalolis z kategorie Technika?

Neručíme za správnost či přesnost obsahu těchto webových stránek. Sepsáno redaktory Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s vaším okruhem známých osob na internetových sociálních sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter (síť X) či Facebooku.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Termín Kalolis patří do sekce technika

Klíčová slova: slovo, co to je, heslo, význam slova, formulace, odborné názvosloví, co je to Kalolis?, terminus technicus, wiki, Kalolis, přesný význam, informace, synonymum, co znamená, význam, přesný výraz, technika, definice


Pojem Kalolis je v kategorii technika, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o heslu Kalolis dozvíte následující

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Kalolis či filtrační lis je zařízení k tlakové filtraci kapalin. Užívá se zejména v cukrovarnickém a pivovarnickém průmyslu a při čištění odpadních vod.
Rámový kalolis je soustava rýhovaných desek a rámů, opatřených držadly pro manipulaci a zavěšení na nosné konstrukci, oddělených od sebe filtrační tkaninou (plachetkou) a stlačovaných tlakem cca 15 MPa. Rámy mají otvory zvlášť pro přívod suspenze a filtrační kapaliny.

Hledejte pojem Kalolis v následujících vyhledávačích

Vyhledat heslo Kalolis ve vyhledávači Yandex

Najít slovo Kalolis na Google.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Kalolis ve Wikimedia Commons

Zkusit najít výraz Kalolis ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat videa s názvem Kalolis na Youtube

Hledat termín Kalolis ve fulltextu vyhledávače Info.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Kalolis například v Google obrázcích, v Google překladači, ve Wikizdrojích, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v projektu slovnik.cz.

Doporučené odborné pojmy, termíny, výrazy a hesla

Na stránce jste se mohli dozvědět: co znamená Kalolis? resp. co je to Kalolis? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kalolis, odpověď na dotaz co je to Kalolis?. Víte např. kdo to je Lenka Hovorková? Znáte a víte kdo je David Horváth? Informace v textu mohou být zastaralé. Stránky jsou aktualizovány nepravidelně dle možností. vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Zkuste proto hledat termín Kalolis hledat i v jiných kategoriích (než technika). U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, definice odborných pojmů, popisy termínů, významy slov s názvem Co Je To?.

Chcete si zatraktivnit vzhled vašeho tabletu, mobilního telefonu nebo počítače? Jedním z rychlých a levných způsobů je změna tapety pracovní plochy. Mezi neoblíbenější pozadí patří horský vrchol, kapky vody a obilí.