Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Kalolis. Co znamená pojem Kalolis z kategorie Technika?

Co to je Kalolis? Význam slova

Co znamená termín Kalolis? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Kalolis neboli filtrační lis je název zařízení používané v cukrovarnictví, pivovarnictví nebo v čistírnách odpadních vod. Slouží zde k tlakové filtraci kapalin. Vzhledově se jedná o celou sestavu desek s rýhami a rámů, na kterých jsou držadla pro lepší manipulaci a pro zavěšení na nosnou konstrukci. Desky a rámy od sebe odděluje filtrační tkanina, nazývaná plachetka. Celá soustava je stlačována 15 MPa tlaku. V rámech jsou otvory, kterými se přivádí filtrační kapalina a suspenze. Suspenze protéká rámem, filtrát skrz plachetky do desek a jimi pryč, kal zůstává na plachetkách, kde se tvoří filtrační koláč.
Poté, co se kal dostane na maximum, přestane téci suspenze a promývací kapalina začne protékat každou druhou deskou. Kapalina promývá koláč a odchází sousedními deskami. Rámy a desky se pak sundají a kal se z nich oškrabuje. Čisté se pak znovu zavěsí. Kalolis může být i komorový nebo automatický.


Co je to Kalolis? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Kalolis. Co znamená pojem Kalolis z kategorie Technika?

Chyby vyhrazeny. Neručíme za faktickou přednost a aktuálnost informací. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Tento text (Kalolis) můžete sdílet s vašimi přáteli na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Kalolis patří do kategorie Technika

Klíčová slova: přesný význam, terminologie, Technika, pojem, význam pojmu, slovo, Kalolis, wiki, přesný výraz, lexikon, termín, synonymum, informace, význam, význam slova, odborný výraz, názvosloví, co znamená


Pojem Kalolis je v kategorii Technika, ilustrační obrázek

Co se můžete dočíst ve Wikipedii o termínu Kalolis?

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Kalolis či filtrační lis je zařízení k tlakové filtraci kapalin. Užívá se zejména v cukrovarnickém a pivovarnickém průmyslu a při čištění odpadních vod.
Rámový kalolis je soustava rýhovaných desek a rámů, opatřených držadly pro manipulaci a zavěšení na nosné konstrukci, oddělených od sebe filtrační tkaninou (plachetkou) a stlačovaných tlakem cca 15 MPa. Rámy mají otvory zvlášť pro přívod suspenze a filtrační kapaliny.

Další informační zdroje o slovu Kalolis

Najít termín Kalolis ve vyhledávači Qwant

Vyhledat slovo Kalolis ve vyhledávači Yandex

Hledat heslo Kalolis ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Kalolis ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat heslo Kalolis ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít slovo Kalolis ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Kalolis například ve videích na Youtube, v Google překladači, v Microsoft Bing, ve Wikislovníku nebo v Lingea slovnících.

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaká je definice termínu Kalolis? resp. co to je Kalolis? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kalolis, odpověď na dotaz co je to Kalolis?. Víte např. kdo to je Přemysl Otakar II? Znáte a víte kdo je Lenka Dusilová? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Kalolis v jiné sekci než Technika. Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na významy slov, popisy termínů, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Chcete si zatraktivnit vzhled vašeho tabletu, mobilního telefonu nebo počítače? Jedním z rychlých a levných způsobů je změna tapety pracovní plochy. Mezi neoblíbenější pozadí patří horský vrchol, kapky vody a obilí.