Co je to?
Definice výrazu, termínu Podloubí. Co znamená odborný pojem Podloubí z kategorie Stavebnictví?

Co je to Podloubí? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Podloubí?

Podloubí je zvláštní prostor umístěný v přízemní části domu, která přímo navazuje na náměstí nebo ulici. Od veřejného prostoru je odděleno pilíři či sloupy. Podloubí jednotlivých domů na sebe mohou navazovat, pak lze vzniklé místo využívat jako chodník nebo prostor pro různé prodejce. Takto byla tato místa využívána již od středověku.
V současnosti se lze s podloubími setkat především v historických jádrech měst. Někdy jsou vedeny spory o tom, kdo je vlastně majitelem podloubí, když je využíváno veřejností.


Co je to Podloubí? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Podloubí. Co znamená odborný pojem Podloubí z kategorie Stavebnictví?

Přes neustálou opakovanou kontrolu mohou být v textech chyby za něž se předem omlouváme. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Tento text (Podloubí) můžete sdílet s vašimi kamarády na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Podloubí patří do kategorie Stavebnictví

Klíčová slova: Stavebnictví, Podloubí, slovo, co je to Podloubí?, popis, definice, co to je, informace, vysvětlení, pojem, význam slova, co znamená, přesný význam, formulace, definice pojmu, odborné názvosloví, Stavebnictví, odborný výraz


Pojem Podloubí je v kategorii Stavebnictví, ilustrační obrázek

Co se píše ve Wikipedii o pojmu Podloubí?

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Podloubí je prostor v přízemí domu v jeho přední částí do ulice či náměstí oddělený od okolí sloupy nebo pilíři. Jednotlivá podloubí na sebe funkčně navazují a vzniká tak dlouhý prostor pro pěší či trhovce. Ve středověku budovaná podloubí byla zvláště využívaná chodci, aby na ně nepršelo. Též při pravidelných trzích zde prodejci nabízeli své zboží. V současné době najdeme podloubí zachována např. v historickém jádru Svitav, Českých Budějovic, Pelhřimova, Telče, Litomyšle, Nového Jičína, Domažlic, Jičína, Trutnova, Kroměříže, Hradce Králové a Žatce. Ojediněle v Praze, Úštěku, Litoměřicích, Prachaticích, Písku, Liberci a jinde.

Více informací o pojmu Podloubí lze najít v následujících zdrojích

Zkusit najít heslo Podloubí ve vyhledávači Qwant

Vyhledat pojem Podloubí ve fulltextu Seznam.cz

Najít slovo Podloubí ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Podloubí ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat pojem Podloubí ve Wikislovníku

Najít pojem Podloubí ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Podloubí například v Microsoft Bing, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve Wikizdrojích, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v Google překladači.

Často hledané výrazy, termíny a odborné pojmy

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaká je definice slova Podloubí? resp. co se přesně ukrývá za slovem Podloubí? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Podloubí, odpověď na dotaz co je to Podloubí?. Víte např. kdo to je Jenovéfa Boková? Znáte a víte kdo je František Josef I? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů v různých oborech lidské činnosti. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Stavebnictví. Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkazu na konkrétní podstránku tohoto projektu. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na přesné vysvětlení slov, zajímavosti, významy slov, slovníková hesla, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Dokázali byste si vzpomenout jak vypadá vlajka Čadu nebo vlajka Etiopie? Zopakujte si vlajky všech zemí světa!