Co je to?
Definice výrazu, termínu Podloubí. Co znamená odborný pojem Podloubí z kategorie Stavebnictví?

Co je to Podloubí? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Podloubí

Podloubí je zvláštní prostor umístěný v přízemní části domu, která přímo navazuje na náměstí nebo ulici. Od veřejného prostoru je odděleno pilíři či sloupy. Podloubí jednotlivých domů na sebe mohou navazovat, pak lze vzniklé místo využívat jako chodník nebo prostor pro různé prodejce. Takto byla tato místa využívána již od středověku.
V současnosti se lze s podloubími setkat především v historických jádrech měst. Někdy jsou vedeny spory o tom, kdo je vlastně majitelem podloubí, když je využíváno veřejností.


Co je to Podloubí? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Podloubí. Co znamená odborný pojem Podloubí z kategorie Stavebnictví?

Neručíme za eventuální chyby v textech. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Tento text samozřejmě můžete sdílet se známými na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Podloubí je v sekci Stavebnictví

Klíčová slova: odborné názvosloví, heslo, termín, názvosloví, terminus technicus, Stavebnictví, slovník, formulace, definice pojmu, co znamená, Stavebnictví, co je to Podloubí?, terminologie, význam slova, vysvětlení, lexikon, význam pojmu, synonymum


Pojem Podloubí je v kategorii Stavebnictví, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Podloubí? Výraz, definice slova z Wikipedie

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Podloubí je prostor v přízemí domu v jeho přední částí do ulice či náměstí oddělený od okolí sloupy nebo pilíři. Jednotlivá podloubí na sebe funkčně navazují a vzniká tak dlouhý prostor pro pěší či trhovce. Ve středověku budovaná podloubí byla zvláště využívaná chodci, aby na ně nepršelo. Též při pravidelných trzích zde prodejci nabízeli své zboží. V současné době najdeme podloubí zachována např. v historickém jádru Svitav, Českých Budějovic, Pelhřimova, Telče, Litomyšle, Nového Jičína, Domažlic, Jičína, Trutnova, Kroměříže, Hradce Králové a Žatce. Ojediněle v Praze, Úštěku, Litoměřicích, Prachaticích, Písku, Liberci a jinde.

Další možné informační zdroje

Zkusit najít termín Podloubí ve Wikislovníku

Vyhledat heslo Podloubí ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat slovo Podloubí ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít heslo Podloubí ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Podloubí ve Wikimedia Commons

Hledat videa s názvem Podloubí na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Podloubí například ve Wikizdrojích, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve fulltextu Google.cz nebo v Lingea slovnících.

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je význam slova Podloubí? resp. co se skrývá pod slovem Podloubí? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Podloubí, odpověď na dotaz co je to Podloubí?. Víte např. kdo to je Kozomrd? Znáte a víte kdo je Šprt? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste proto termín Podloubí hledat i v jiných kategoriích (než Stavebnictví) Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, významy slov, zajímavosti, slovníková hesla, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Dokázali byste si vzpomenout jak vypadá vlajka Čadu nebo vlajka Etiopie? Zopakujte si vlajky všech zemí světa!