Co je to?
Výraz, termín, definice slova Podloubí. Co znamená odborný pojem Podloubí z kategorie Stavebnictví?

Co je to Podloubí? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Podloubí

Podloubí je zvláštní prostor umístěný v přízemní části domu, která přímo navazuje na náměstí nebo ulici. Od veřejného prostoru je odděleno pilíři či sloupy. Podloubí jednotlivých domů na sebe mohou navazovat, pak lze vzniklé místo využívat jako chodník nebo prostor pro různé prodejce. Takto byla tato místa využívána již od středověku.
V současnosti se lze s podloubími setkat především v historických jádrech měst. Někdy jsou vedeny spory o tom, kdo je vlastně majitelem podloubí, když je využíváno veřejností.


Co je to Podloubí? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Podloubí. Co znamená odborný pojem Podloubí z kategorie Stavebnictví?

Neručíme za správnost či přesnost obsahu těchto webových stránek. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice slova Podloubí? Pak se o tuto stránku podělte s vašimi přáteli na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Pojem Podloubí je v kategorii stavebnictví

Klíčová slova: odborný výraz, wiki, pojem, terminus technicus, Podloubí, co to je, stavebnictví, definice, slovník, co znamená, formulace, heslo, význam, termín, terminologie, přesný význam, přesný výraz, popis


Pojem Podloubí je v kategorii stavebnictví, ilustrační obrázek

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu Podloubí?

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Podloubí je prostor v přízemí domu v jeho přední částí do ulice či náměstí oddělený od okolí sloupy nebo pilíři. Jednotlivá podloubí na sebe funkčně navazují a vzniká tak dlouhý prostor pro pěší či trhovce. Ve středověku budovaná podloubí byla zvláště využívaná chodci, aby na ně nepršelo. Též při pravidelných trzích zde prodejci nabízeli své zboží. V současné době najdeme podloubí zachována např. v historickém jádru Svitav, Českých Budějovic, Pelhřimova, Telče, Litomyšle, Nového Jičína, Domažlic, Jičína, Trutnova, Kroměříže, Hradce Králové a Žatce. Ojediněle v Praze, Úštěku, Litoměřicích, Prachaticích, Písku, Liberci a jinde.

Více informací o slovu Podloubí doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Zkusit najít termín Podloubí ve Wikislovníku

Najít pojem Podloubí ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít slovo Podloubí na Google.cz

Hledat slovo Podloubí ve fulltextu Seznam.cz

Hledat videa s názvem Podloubí na Youtube

Zkusit najít Podloubí ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Podloubí například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v projektu slovnik.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to Podloubí? resp. co znamená Podloubí? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Podloubí, odpověď na dotaz co je to Podloubí?. Víte např. kdo to je Pečovatelka? Znáte a víte kdo je Miranda Kerr? Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy v závislosti na oboru a kontextu. Pokuste se najít termín Podloubí i v jiné kategorii než v stavebnictví. U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, významy slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Dokázali byste si vzpomenout jak vypadá vlajka Čadu nebo vlajka Etiopie? Zopakujte si vlajky všech zemí světa!