Co je to?
Definice výrazu, termínu Podloubí. Co znamená odborný pojem Podloubí z kategorie Stavebnictví?

Co je to Podloubí? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Podloubí?

Podloubí je zvláštní prostor umístěný v přízemní části domu, která přímo navazuje na náměstí nebo ulici. Od veřejného prostoru je odděleno pilíři či sloupy. Podloubí jednotlivých domů na sebe mohou navazovat, pak lze vzniklé místo využívat jako chodník nebo prostor pro různé prodejce. Takto byla tato místa využívána již od středověku.
V současnosti se lze s podloubími setkat především v historických jádrech měst. Někdy jsou vedeny spory o tom, kdo je vlastně majitelem podloubí, když je využíváno veřejností.


Co je to Podloubí? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Podloubí. Co znamená odborný pojem Podloubí z kategorie Stavebnictví?

Veškeré texty jsou bez záruky. Sepsáno redaktory Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Podloubí? Potom se o definici podělte s přáteli na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Podloubí se nachází v kategorii Stavebnictví

Klíčová slova: odborné názvosloví, vysvětlení, slovník, wiki, popis, formulace, lexikon, Podloubí, slovo, význam, pojem, význam pojmu, přesný význam, co je to Podloubí?, Stavebnictví, význam slova, co znamená, heslo


Pojem Podloubí je v kategorii Stavebnictví, ilustrační obrázek

Co se můžete dočíst ve Wikipedii o termínu Podloubí?

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Podloubí je prostor v přízemí domu v jeho přední částí do ulice či náměstí oddělený od okolí sloupy nebo pilíři. Jednotlivá podloubí na sebe funkčně navazují a vzniká tak dlouhý prostor pro pěší či trhovce. Ve středověku budovaná podloubí byla zvláště využívaná chodci, aby na ně nepršelo. Též při pravidelných trzích zde prodejci nabízeli své zboží. V současné době najdeme podloubí zachována např. v historickém jádru Svitav, Českých Budějovic, Pelhřimova, Telče, Litomyšle, Nového Jičína, Domažlic, Jičína, Trutnova, Kroměříže, Hradce Králové a Žatce. Ojediněle v Praze, Úštěku, Litoměřicích, Prachaticích, Písku, Liberci a jinde.

Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Vyhledat výraz Podloubí ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít výraz Podloubí na Google.cz

Vyhledat slovo Podloubí ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít slovo Podloubí ve vyhledávači Qwant

Vyhledat heslo Podloubí ve Wikislovníku

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Podloubí ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Podloubí například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve Wikizdrojích, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v Google překladači.

Podívejte se také na tyto odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co znamená slovo Podloubí? resp. jaká je definice slova Podloubí? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Podloubí, odpověď na dotaz co je to Podloubí?. Víte např. kdo to je Karel Havlíček Borovský? Znáte a víte kdo je František Josef I? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než Stavebnictví). Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, slovníková hesla, významy slov, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Dokázali byste si vzpomenout jak vypadá vlajka Čadu nebo vlajka Etiopie? Zopakujte si vlajky všech zemí světa!