Co je to?
Definice výrazu Podloubí. Co znamená odborný pojem Podloubí z kategorie Stavebnictví?

Co je Podloubí?

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Podloubí

Podloubí je zvláštní prostor umístěný v přízemní části domu, která přímo navazuje na náměstí nebo ulici. Od veřejného prostoru je odděleno pilíři či sloupy. Podloubí jednotlivých domů na sebe mohou navazovat, pak lze vzniklé místo využívat jako chodník nebo prostor pro různé prodejce. Takto byla tato místa využívána již od středověku.
V současnosti se lze s podloubími setkat především v historických jádrech měst. Někdy jsou vedeny spory o tom, kdo je vlastně majitelem podloubí, když je využíváno veřejností.


Co je to Podloubí? Význam slova, termín, Definice výrazu Podloubí. Co znamená odborný pojem Podloubí z kategorie Stavebnictví?

Na texty zde uvedené neposkytujeme žádnou záruku. Mohou obsahovat pravopisné i faktické chyby, za které se předem omlouváme. Text vytvořen pro server Superia.cz

Tento text samozřejmě můžete sdílet s kolegy, přáteli a partnery na sociálních sítích jako je Facebook, Pinterest, Síť X nebo Reddit. Stačí kliknout na tlačítko Sdílet.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Pojem Podloubí je v sekci stavebnictví

Klíčová slova: odborné názvosloví, definice pojmu, názvosloví, význam slova, pojem, termín, slovo, odborný výraz, vysvětlení, přesný výraz, synonymum, heslo, stavebnictví, informace, definice, co znamená, stavebnictví, terminus technicus


Pojem Podloubí je v kategorii stavebnictví, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Podloubí? Výraz, definice slova z Wikipedie

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Podloubí je prostor v přízemí domu v jeho přední částí do ulice či náměstí oddělený od okolí sloupy nebo pilíři. Jednotlivá podloubí na sebe funkčně navazují a vzniká tak dlouhý prostor pro pěší či trhovce. Ve středověku budovaná podloubí byla zvláště využívaná chodci, aby na ně nepršelo. Též při pravidelných trzích zde prodejci nabízeli své zboží. V současné době najdeme podloubí zachována např. v historickém jádru Svitav, Českých Budějovic, Pelhřimova, Telče, Litomyšle, Nového Jičína, Domažlic, Jičína, Trutnova, Kroměříže, Hradce Králové a Žatce. Ojediněle v Praze, Úštěku, Litoměřicích, Prachaticích, Písku, Liberci a jinde.

Další informační zdroje o slovu Podloubí

Zkusit najít Podloubí ve fulltextu Seznam.cz

Hledat videa s názvem Podloubí na Youtube

Hledat termín Podloubí ve vyhledávači Yandex

Vyhledat heslo Podloubí na Google.cz

Vyhledat pojem Podloubí ve vyhledávači Qwant

Najít slovo Podloubí ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Podloubí například v metavyhledávači Info.com, v nabídce zboží na Heureka.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Microsoft Bing nebo v Lingea slovnících.

Další vybraná hesla, odborné termíny a pojmy

Teďka už zajisté víte co je to Podloubí? resp. co vlastně znamená slovo Podloubí? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Podloubí, odpověď na dotaz co je to Podloubí?. Víte např. kdo to je Enrico Fermi? Znáte a víte kdo je Helena Christensen? Bohužel, naše možnosti updatů článků jsou omezené. v závislosti na oboru a kontextu. Doporučujeme vám proto zkusit i jinou sekci než je kategorie stavebnictví. Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího slovníková hesla, zajímavosti, definice odborných pojmů, významy slov, známé i neznámé pojmy, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Dokázali byste si vzpomenout jak vypadá vlajka Čadu nebo vlajka Etiopie? Zopakujte si vlajky všech zemí světa!