Co je to?
Výraz, termín, definice slova Hepatitida. Co znamená odborný pojem Hepatitida z kategorie Nemoce?

Co je to Hepatitida? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Hepatitida

Hepatitida je označení pro zánět jater. Existuje několik druhů tohoto onemocnění – akutní, chronická, infekční nebo neinfekční. Všechny tyto záněty jsou velice nebezpečné. Chronická hepatitida přechází do cirhózy, může dojít k selhání jater nebo onemocnění rakovinou. Hepatitidou mohou onemocnět jak lidé, tak zvířata.
Lidově bývá označována jako žloutenka. Příčinou těchto jaterních zánětů jsou viry. Léčba je složitá, většinou kromě léků potřebuje postižený dodržovat i přísnou dietu.


Co je to Hepatitida? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Hepatitida. Co znamená odborný pojem Hepatitida z kategorie Nemoce?

Provozovatel neručí za správnost a úplnost informací na těchto webových stránkách. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu Hepatitida? Pak se o ní podělte s kamarády na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Výraz Hepatitida je v kategorii nemoce

Klíčová slova: wiki, synonymum, heslo, význam slova, slovník, význam, nemoce, Hepatitida, slovo, co je to Hepatitida?, přesný výraz, odborné názvosloví, význam pojmu, termín, formulace, co znamená, přesný význam, lexikon


Pojem Hepatitida je v kategorii nemoce, ilustrační obrázek

Co označuje termín Hepatitida? Definice termínu, výrazu z projektu Wikipedia

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Hepatitida (latinsky hepatitis) je zánět jater. Může být infekční nebo neinfekční povahy, akutní či chronický.

Doporučené zdroje informací k dalšímu studiu

Hledat heslo Hepatitida ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Hepatitida ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat výraz Hepatitida ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat slovo Hepatitida ve Wikizdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Hepatitida ve Wikimedia Commons

Zkusit najít termín Hepatitida ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Hepatitida například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve ruském vyhledávači Yandex, v evropském vyhledávači Qwant nebo v Google překladači.

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů

Nyní již víte co znamená slovo Hepatitida? resp. co se přesně ukrývá za slovem Hepatitida? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Hepatitida, odpověď na dotaz co je to Hepatitida?. Víte např. kdo to je Veronika Freimanová? Znáte a víte kdo je Karbaník? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Proto případně zapátrejte po pojmu Hepatitida i v jiných kategoriích (než nemoce). U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, zajímavosti, významy slov s názvem Co Je To?.

Víte, co je to viz? Víte, že se nejedná o zkratku?