Co je to?
Výraz, termín, definice slova Hepatitida. Co znamená odborný pojem Hepatitida z kategorie Nemoce?

Co je to Hepatitida? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Hepatitida?

Hepatitida je označení pro zánět jater. Existuje několik druhů tohoto onemocnění – akutní, chronická, infekční nebo neinfekční. Všechny tyto záněty jsou velice nebezpečné. Chronická hepatitida přechází do cirhózy, může dojít k selhání jater nebo onemocnění rakovinou. Hepatitidou mohou onemocnět jak lidé, tak zvířata.
Lidově bývá označována jako žloutenka. Příčinou těchto jaterních zánětů jsou viry. Léčba je složitá, většinou kromě léků potřebuje postižený dodržovat i přísnou dietu.


Co je to Hepatitida? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Hepatitida. Co znamená odborný pojem Hepatitida z kategorie Nemoce?

Chyby vyhrazeny. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Hepatitida? Pak se o ní podělte s přáteli a kamarády na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Hepatitida patří do sekce Nemoce

Klíčová slova: Nemoce, odborné názvosloví, odborný výraz, význam slova, Nemoce, informace, termín, význam, co to je, definice, lexikon, terminologie, Hepatitida, definice pojmu, formulace, přesný význam, vysvětlení, popis


Pojem Hepatitida je v kategorii Nemoce, ilustrační obrázek

Co píše online projekt Wikipedia o pojmu Hepatitida?

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Hepatitida (latinsky hepatitis) je zánět jater. Může být infekční nebo neinfekční povahy, akutní či chronický.

Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Najít slovo Hepatitida ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Hepatitida ve Wikimedia Commons

Hledat slovo Hepatitida na Google.cz

Vyhledat termín Hepatitida ve vyhledávači Qwant

Hledat heslo Hepatitida ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít slovo Hepatitida ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Hepatitida například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve Wikizdrojích, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v Google překladači.

Výběr odborných pojmů, slov, termínů a výrazů

Tyto stránky vám umožnili zjistit co to je Hepatitida? resp. co přesně označuje termín Hepatitida? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Hepatitida, odpověď na dotaz co je to Hepatitida?. Víte např. kdo to je Sabina Slonková? Znáte a víte kdo je Zuzana Čaputová? Ke každému slovo může existovat víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Nemoce). U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího slovníková hesla, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, významy slov, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Víte, co je to viz? Víte, že se nejedná o zkratku?