Co je to?
Výraz, termín, definice slova Hepatitida. Co znamená odborný pojem Hepatitida z kategorie Nemoce?

Co je to Hepatitida? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Hepatitida

Hepatitida je označení pro zánět jater. Existuje několik druhů tohoto onemocnění – akutní, chronická, infekční nebo neinfekční. Všechny tyto záněty jsou velice nebezpečné. Chronická hepatitida přechází do cirhózy, může dojít k selhání jater nebo onemocnění rakovinou. Hepatitidou mohou onemocnět jak lidé, tak zvířata.
Lidově bývá označována jako žloutenka. Příčinou těchto jaterních zánětů jsou viry. Léčba je složitá, většinou kromě léků potřebuje postižený dodržovat i přísnou dietu.


Co je to Hepatitida? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Hepatitida. Co znamená odborný pojem Hepatitida z kategorie Nemoce?

Přes veškerou snahu je možné, že v text bude obsahovat chyby. Předem se za ně omlouváme. Text vytvořen pro server Superia.cz

Definici pojmu Hepatitida sdílejte s vašimi kamarády, známými a přáteli prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Hepatitida je v kategorii Nemoce

Klíčová slova: slovník, přesný výraz, odborné názvosloví, Hepatitida, definice pojmu, odborný výraz, termín, definice, co je to Hepatitida?, heslo, popis, formulace, význam, synonymum, názvosloví, co znamená, lexikon, přesný význam


Pojem Hepatitida je v kategorii Nemoce, ilustrační obrázek

Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Najít pojem Hepatitida ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Hepatitida ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat termín Hepatitida ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat heslo Hepatitida ve Wikislovníku

Zkusit najít výraz Hepatitida ve Wikipedii

Zkusit najít heslo Hepatitida ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Hepatitida například v evropském vyhledávači Qwant, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve fulltextu Google.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v projektu slovnik.cz.

Výběr náhodných odborných termínů, pojmů a hesel

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Hepatitida? resp. jaký je význam pojmu Hepatitida? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Hepatitida, odpověď na dotaz co je to Hepatitida?. Víte např. kdo to je Markéta Procházková? Znáte a víte kdo je SW architekt? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů podle toho o jaký obor se jedná. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Nemoce. Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících významy slov, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, popisy termínů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Víte, co je to viz? Víte, že se nejedná o zkratku?