Co je to?
Definice výrazu Bandy. Co znamená odborný pojem Bandy z kategorie Sport?

Co to je Bandy? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Bandy?

Bandy čili bandy hokej je název sportu, který pochází z pozemního hokeje. Jde o kolektivní sport, který se hraje s míčem na ledové ploše. Poprvé se bandy hokej hrál již v roce 1875 v Londýně, o sedm let později byla sepsána jeho pravidla. Až v roce 1955 založilo Norsko, Finsko, Švédsko a tehdejší Sovětský svaz Mezinárodní federaci tohoto sportu.
Jednou za dva roky se také pořádá mistrovství světa v bandy. Hrají proti sobě dvě družstva, v každém z nich je 11 hráčů. Hraje se na ledové ploše o velikosti fotbalového hřiště. Hráči jezdí na bruslích a mají speciální hokejky. Těmi se snaží umístit do branky protivníka plastový míček oranžové barvy.


Co je to Bandy? Význam slova, termín, Definice výrazu Bandy. Co znamená odborný pojem Bandy z kategorie Sport?

Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme. Text vytvořen pro server Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s vašimi kamarády, známými a přáteli na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Bandy patří do sekce Sport

Klíčová slova: názvosloví, co znamená, odborný výraz, formulace, informace, Bandy, lexikon, popis, význam slova, synonymum, definice, vysvětlení, přesný význam, termín, terminologie, slovo, heslo, slovník


Pojem Bandy je v kategorii Sport, ilustrační obrázek

Pro další informace o termínu Bandy zkuste tyto odkazy

Hledat videa s názvem Bandy na Youtube

Najít termín Bandy ve vyhledávači Yandex

Vyhledat výraz Bandy ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat termín Bandy na Google.cz

Vyhledat heslo Bandy ve Wikipedii

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Bandy ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Bandy například ve vyhledávači Seznam.cz, v projektu slovnik.cz, ve Wikislovníku, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Výběr odborných pojmů, slov, termínů a výrazů

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo Bandy? resp. co je to Bandy? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Bandy, odpověď na dotaz co je to Bandy?. Víte např. kdo to je Marta Kubišová? Znáte a víte kdo je Yvetta Blanarovičová? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů podle různých oborů. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Sport. U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, významy slov, slovníková hesla, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Vzpomenete si na barvy estonské státní vlajky nebo Bulharska? Pokud tápete, podívejte se na odpověď sem.