Co je to?
Definice výrazu Bandy. Co znamená odborný pojem Bandy z kategorie Sport?

Co to je Bandy? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Bandy?

Bandy čili bandy hokej je název sportu, který pochází z pozemního hokeje. Jde o kolektivní sport, který se hraje s míčem na ledové ploše. Poprvé se bandy hokej hrál již v roce 1875 v Londýně, o sedm let později byla sepsána jeho pravidla. Až v roce 1955 založilo Norsko, Finsko, Švédsko a tehdejší Sovětský svaz Mezinárodní federaci tohoto sportu.
Jednou za dva roky se také pořádá mistrovství světa v bandy. Hrají proti sobě dvě družstva, v každém z nich je 11 hráčů. Hraje se na ledové ploše o velikosti fotbalového hřiště. Hráči jezdí na bruslích a mají speciální hokejky. Těmi se snaží umístit do branky protivníka plastový míček oranžové barvy.


Co je to Bandy? Význam slova, termín, Definice výrazu Bandy. Co znamená odborný pojem Bandy z kategorie Sport?

Veškeré texty jsou bez záruky. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu Bandy doporučujeme sdílet s přáteli na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Bandy se nachází v sekci Sport

Klíčová slova: význam, přesný výraz, heslo, Bandy, pojem, odborný výraz, slovo, význam slova, význam pojmu, lexikon, definice pojmu, Sport, terminologie, co to je, termín, slovník, definice, přesný význam


Pojem Bandy je v kategorii Sport, ilustrační obrázek

V encyklopedii Wikipedia se o termínu Bandy dozvíte následující

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Bandy nebo bandy hokej je kolektivní míčový sport hraný na ledové ploše. Vyvinul se pravděpodobně z pozemního hokeje.
První oficiální zápas byl odehrán dvěma londýnskými kluby v roce 1875. První sepsaná pravidla pocházejí z roku 1882, byla vydána členy bandy klubu z Bury Fen. Mezinárodní federace bandy byla založena 12. února 1955, zakládajícími státy byly Finsko, Norsko, SSSR a Švédsko. Mistrovství světa se pořádá pravidelně od roku 1957 jednou za dva roky.

Hledejte pojem Bandy v následujících vyhledávačích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Bandy ve Wikimedia Commons

Najít heslo Bandy ve vyhledávači Yandex

Hledat slovo Bandy ve fulltextu Seznam.cz

Hledat výraz Bandy na Google.cz

Zkusit najít pojem Bandy ve Wikislovníku

Zkusit najít výraz Bandy ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Bandy například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v projektu slovnik.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v evropském vyhledávači Qwant nebo v Google překladači.

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Na stránce jste se mohli dozvědět: co znamená slovo Bandy? resp. co se skrývá pod slovem Bandy? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Bandy, odpověď na dotaz co je to Bandy?. Víte např. kdo to je Blogerka? Znáte a víte kdo je Blbeček? Ke každému slovo může existovat víc definic v různých oborech lidské činnosti. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Bandy v jiné sekci než Sport. K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, významy slov s názvem Co Je To?.

Vzpomenete si na barvy estonské státní vlajky nebo Bulharska? Pokud tápete, podívejte se na odpověď sem.