Co je to?
Výraz, termín, definice slova Bandy. Co znamená odborný pojem Bandy z kategorie Sport?

Co je to Bandy? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Bandy

Bandy čili bandy hokej je název sportu, který pochází z pozemního hokeje. Jde o kolektivní sport, který se hraje s míčem na ledové ploše. Poprvé se bandy hokej hrál již v roce 1875 v Londýně, o sedm let později byla sepsána jeho pravidla. Až v roce 1955 založilo Norsko, Finsko, Švédsko a tehdejší Sovětský svaz Mezinárodní federaci tohoto sportu.
Jednou za dva roky se také pořádá mistrovství světa v bandy. Hrají proti sobě dvě družstva, v každém z nich je 11 hráčů. Hraje se na ledové ploše o velikosti fotbalového hřiště. Hráči jezdí na bruslích a mají speciální hokejky. Těmi se snaží umístit do branky protivníka plastový míček oranžové barvy.


Co je to Bandy? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Bandy. Co znamená odborný pojem Bandy z kategorie Sport?

Neručíme za správnost a úplnost informací na Webových stránkách uvedených. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Sdílejte uvedený text s vašimi známými a kamarády prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Pojem Bandy je v kategorii sport

Klíčová slova: popis, informace, formulace, přesný výraz, sport, definice pojmu, odborné názvosloví, wiki, pojem, heslo, definice, Bandy, co je to Bandy?, význam pojmu, terminus technicus, sport, synonymum, slovo


Pojem Bandy je v kategorii sport, ilustrační obrázek

Co označuje termín Bandy? Definice výrazu, slova, termínu z projektu Wikipedia

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Bandy nebo bandy hokej je kolektivní míčový sport hraný na ledové ploše. Vyvinul se pravděpodobně z pozemního hokeje.
První oficiální zápas byl odehrán dvěma londýnskými kluby v roce 1875. První sepsaná pravidla pocházejí z roku 1882, byla vydána členy bandy klubu z Bury Fen. Mezinárodní federace bandy byla založena 12. února 1955, zakládajícími státy byly Finsko, Norsko, SSSR a Švédsko. Mistrovství světa se pořádá pravidelně od roku 1957 jednou za dva roky.

Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Vyhledat termín Bandy ve Wikislovníku

Hledat slovo Bandy ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat pojem Bandy ve Wikizdrojích

Zkusit najít pojem Bandy ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat výraz Bandy ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat heslo Bandy ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Bandy například ve fulltextu Google.cz, v projektu slovnik.cz, v evropském vyhledávači Qwant, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Často hledané pojmy, výrazy, odborné termíny a slova

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaký je význam slova Bandy? resp. co znamená Bandy? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Bandy, odpověď na dotaz co je to Bandy?. Víte např. kdo to je Lubomír Volný? Znáte a víte kdo je Proděkan? Jednotlivá slova můžou mít několik významů v různém kontextu, v různých oborech. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než sport). U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, popisy termínů, významy slov, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Vzpomenete si na barvy estonské státní vlajky nebo Bulharska? Pokud tápete, podívejte se na odpověď sem.