Co je to?
Odborný výraz, definice slova Bandy. Co znamená slovo Bandy z kategorie Sport?

Co je Bandy? Definice pojmu

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Bandy?

Bandy čili bandy hokej je název sportu, který pochází z pozemního hokeje. Jde o kolektivní sport, který se hraje s míčem na ledové ploše. Poprvé se bandy hokej hrál již v roce 1875 v Londýně, o sedm let později byla sepsána jeho pravidla. Až v roce 1955 založilo Norsko, Finsko, Švédsko a tehdejší Sovětský svaz Mezinárodní federaci tohoto sportu.
Jednou za dva roky se také pořádá mistrovství světa v bandy. Hrají proti sobě dvě družstva, v každém z nich je 11 hráčů. Hraje se na ledové ploše o velikosti fotbalového hřiště. Hráči jezdí na bruslích a mají speciální hokejky. Těmi se snaží umístit do branky protivníka plastový míček oranžové barvy.


Co je to Bandy? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Bandy. Co znamená slovo Bandy z kategorie Sport?

Informace jsou bez záruky, provozovatel neručí za správnost a aktuálnost informací v textech. Text vytvořen pro Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem Bandy s kolegy prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Heslo Bandy patří do kategorie sport

Klíčová slova: informace, popis, přesný význam, vysvětlení, terminologie, sport, pojem, termín, terminus technicus, význam, slovník, heslo, Bandy, co je to Bandy?, co znamená, sport, lexikon, synonymum


Pojem Bandy je v kategorii sport, ilustrační obrázek

Co píše online projekt Wikipedia o pojmu Bandy?

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Bandy nebo bandy hokej je kolektivní míčový sport hraný na ledové ploše. Vyvinul se pravděpodobně z pozemního hokeje.
První oficiální zápas byl odehrán dvěma londýnskými kluby v roce 1875. První sepsaná pravidla pocházejí z roku 1882, byla vydána členy bandy klubu z Bury Fen. Mezinárodní federace bandy byla založena 12. února 1955, zakládajícími státy byly Finsko, Norsko, SSSR a Švédsko. Mistrovství světa se pořádá pravidelně od roku 1957 jednou za dva roky.

Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Najít termín Bandy na Google.cz

Hledat pojem Bandy ve Wikizdrojích

Zkusit najít Bandy ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat videa s názvem Bandy na Youtube

Vyhledat termín Bandy ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Bandy ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Bandy například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v evropském vyhledávači Qwant, ve Wikislovníku nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Nyní už nejspíš víte co to je Bandy? resp. co označuje slovo Bandy? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Bandy, odpověď na dotaz co je to Bandy?. Víte např. kdo to je Filofob? Znáte a víte kdo je Demi Moore? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů podle toho o jaký obor se jedná. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je sport. Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkaz na konkrétní podstránku tohoto projektu. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího slovníková hesla, významy slov, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Vzpomenete si na barvy estonské státní vlajky nebo Bulharska? Pokud tápete, podívejte se na odpověď sem.