Co je to?
Definice odborného termínu, slova Bandy. Co znamená pojem Bandy z kategorie Sport?

Co je Bandy?

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Bandy?

Bandy čili bandy hokej je název sportu, který pochází z pozemního hokeje. Jde o kolektivní sport, který se hraje s míčem na ledové ploše. Poprvé se bandy hokej hrál již v roce 1875 v Londýně, o sedm let později byla sepsána jeho pravidla. Až v roce 1955 založilo Norsko, Finsko, Švédsko a tehdejší Sovětský svaz Mezinárodní federaci tohoto sportu.
Jednou za dva roky se také pořádá mistrovství světa v bandy. Hrají proti sobě dvě družstva, v každém z nich je 11 hráčů. Hraje se na ledové ploše o velikosti fotbalového hřiště. Hráči jezdí na bruslích a mají speciální hokejky. Těmi se snaží umístit do branky protivníka plastový míček oranžové barvy.


Co je to Bandy? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Bandy. Co znamená pojem Bandy z kategorie Sport?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Sepsáno redaktory Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Bandy sdílet s kolegy prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Termín Bandy patří do sekce sport

Klíčová slova: pojem, heslo, lexikon, terminus technicus, sport, formulace, termín, informace, odborný výraz, význam, slovo, co to je, definice pojmu, co znamená, přesný význam, Bandy, význam slova, definice


Pojem Bandy je v kategorii sport, ilustrační obrázek

Co se píše ve Wikipedii o pojmu Bandy?

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Bandy nebo bandy hokej je kolektivní míčový sport hraný na ledové ploše. Vyvinul se pravděpodobně z pozemního hokeje.
První oficiální zápas byl odehrán dvěma londýnskými kluby v roce 1875. První sepsaná pravidla pocházejí z roku 1882, byla vydána členy bandy klubu z Bury Fen. Mezinárodní federace bandy byla založena 12. února 1955, zakládajícími státy byly Finsko, Norsko, SSSR a Švédsko. Mistrovství světa se pořádá pravidelně od roku 1957 jednou za dva roky.

Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Vyhledat slovo Bandy ve vyhledávači Yahoo

Najít slovo Bandy ve fulltextu vyhledávače Info.com

Najít výraz Bandy ve fulltextu Seznam.cz

Najít pojem Bandy ve vyhledávači Yandex

Najít heslo Bandy ve Wikizdrojích

Hledat termín Bandy na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Bandy například ve videích na Youtube, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v Google překladači.

Výběr náhodných pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená Bandy? resp. jaká je definice slova Bandy? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Bandy, odpověď na dotaz co je to Bandy?. Víte např. kdo to je Logistik? Znáte a víte kdo je Emma Thompson? Bohužel, nestíháme pravidelně aktualizovat všechny texty. v různých oborech lidské činnosti. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než sport). U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího slovníková hesla, významy slov, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, definice odborných pojmů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Vzpomenete si na barvy estonské státní vlajky nebo Bulharska? Pokud tápete, podívejte se na odpověď sem.