Co je to?
Definice výrazu Bandy. Co znamená odborný pojem Bandy z kategorie Sport?

Co to je Bandy? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Bandy?

Bandy čili bandy hokej je název sportu, který pochází z pozemního hokeje. Jde o kolektivní sport, který se hraje s míčem na ledové ploše. Poprvé se bandy hokej hrál již v roce 1875 v Londýně, o sedm let později byla sepsána jeho pravidla. Až v roce 1955 založilo Norsko, Finsko, Švédsko a tehdejší Sovětský svaz Mezinárodní federaci tohoto sportu.
Jednou za dva roky se také pořádá mistrovství světa v bandy. Hrají proti sobě dvě družstva, v každém z nich je 11 hráčů. Hraje se na ledové ploše o velikosti fotbalového hřiště. Hráči jezdí na bruslích a mají speciální hokejky. Těmi se snaží umístit do branky protivníka plastový míček oranžové barvy.


Co je to Bandy? Význam slova, termín, Definice výrazu Bandy. Co znamená odborný pojem Bandy z kategorie Sport?

Chyby vyhrazeny. Text napsán pro Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Bandy s kolegy na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Bandy je v kategorii Sport

Klíčová slova: terminologie, Bandy, význam slova, synonymum, wiki, pojem, význam, přesný význam, slovo, lexikon, odborný výraz, Sport, vysvětlení, informace, co to je, definice, formulace, přesný výraz


Pojem Bandy je v kategorii Sport, ilustrační obrázek

Wikipedie píše o slovu Bandy?

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Bandy nebo bandy hokej je kolektivní míčový sport hraný na ledové ploše. Vyvinul se pravděpodobně z pozemního hokeje.
První oficiální zápas byl odehrán dvěma londýnskými kluby v roce 1875. První sepsaná pravidla pocházejí z roku 1882, byla vydána členy bandy klubu z Bury Fen. Mezinárodní federace bandy byla založena 12. února 1955, zakládajícími státy byly Finsko, Norsko, SSSR a Švédsko. Mistrovství světa se pořádá pravidelně od roku 1957 jednou za dva roky.

Další možné informační zdroje

Najít heslo Bandy na Google.cz

Zkusit najít slovo Bandy ve Wikislovníku

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Bandy ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat výraz Bandy ve vyhledávači Yandex

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Bandy ve Wikimedia Commons

Hledat videa s názvem Bandy na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Bandy například v evropském vyhledávači Qwant, v Lingea slovnících, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v Google překladači.

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co to je Bandy? resp. co znamená výraz Bandy? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Bandy, odpověď na dotaz co je to Bandy?. Víte např. kdo to je Klára Dostálová? Znáte a víte kdo je Dana Drábová? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů v závislosti na oboru a kontextu. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Sport. U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího zajímavosti, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, významy slov s názvem Co Je To?.

Vzpomenete si na barvy estonské státní vlajky nebo Bulharska? Pokud tápete, podívejte se na odpověď sem.