Co je to?
Definice výrazu Kitesurfing. Co znamená odborný pojem Kitesurfing z kategorie Sport?

Co to je Kitesurfing? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Kitesurfing

Kitesurfing či kiteboarding je druh vodního sportu, při kterém se jezdec pohybuje po vodě na speciálním prknu taženém drakem. Tento sport je stále populárnější a má velké množství příznivců.
Do výbavy pro kitesurfing patří především tažný drak, úvazek, který má surfař kolem těla a ke kterému je připevněn drak, kiteboard – tedy deska různých tvarů, neopren a přilba, záchranná a protinárazová vesta, šňůra pro zajištění prkna a bezpečnostní nůž pro přetnutí zamotané šňůry v případě ohrožení. Nutností je samozřejmě další osoba, která pomáhá s drakem při startu a přistání.


Co je to Kitesurfing? Význam slova, termín, Definice výrazu Kitesurfing. Co znamená odborný pojem Kitesurfing z kategorie Sport?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice slova Kitesurfing? Pak se o tuto stránku podělte s vašimi přáteli na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Kitesurfing je v kategorii Sport

Klíčová slova: informace, co to je, wiki, vysvětlení, co je to Kitesurfing?, termín, odborné názvosloví, Kitesurfing, slovo, popis, co znamená, Sport, terminologie, význam slova, definice, odborný výraz, význam pojmu, heslo


Pojem Kitesurfing je v kategorii Sport, ilustrační obrázek

Wikipedie píše o slovu Kitesurfing?

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Kitesurfing (někdy psáno dvojslovně „kite surfing“, častý je též název „kiteboarding“) je sport spočívající v jízdě po vodě na speciálním prkně (tzv. „kiteboard“) za využití tažného draka. Jde o jeden z nejrychleji se rozvíjejících sportů; ještě v roce 1998 se tomuto sportu věnovalo pouze několik desítek nadšenců, v roce 2006 byl počet kitesurferů odhadován na 150 000 - 200 000.

Další zdroje informací

Hledat výraz Kitesurfing ve Wikizdrojích

Hledat termín Kitesurfing na Google.cz

Zkusit najít termín Kitesurfing ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít výraz Kitesurfing ve Wikislovníku

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Kitesurfing ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat videa s názvem Kitesurfing na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Kitesurfing například ve ruském vyhledávači Yandex, v Google překladači, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodná hesla, významy slov, odborných termíny, výrazy a pojmy

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co to je Kitesurfing? resp. co přesně znamená slovo Kitesurfing? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kitesurfing, odpověď na dotaz co je to Kitesurfing?. Víte např. kdo to je Zlatokopka? Znáte a víte kdo je Jaromír Jágr? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy v závislosti na oboru a kontextu. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než Sport). U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, zajímavosti, významy slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.