Co je to?
Výraz, termín, definice slova Renta. Co znamená odborný pojem Renta z kategorie Ekonomie?

Co je to Renta? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Renta

Renta je důchod, který se zakládá na majetku, především na výnosu z finančního kapitálu, půdy a podobně. Jedná se o stálý a pravidelný pasivní příjem. Získává se bez vynaložení aktivity a času, tvoří se z kapitálu. Pro jeho získání není nutná fyzická přítomnost majitele.
Může jít například o rentu z kapitálu, úroků, licencí a patentů, dividend, autorských práv, zisků z podniků, pronájmů a podobně.


Co je to Renta? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Renta. Co znamená odborný pojem Renta z kategorie Ekonomie?

Provozovatel neručí za správnost a úplnost jakýchkoliv informací a dokumentů umístěných na webových stránkách. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Tento text (Renta) můžete sdílet s vašimi přáteli na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Výraz Renta patří do kategorie ekonomie

Klíčová slova: co to je, odborný výraz, význam slova, co znamená, popis, odborné názvosloví, význam pojmu, ekonomie, definice, lexikon, definice pojmu, heslo, slovník, informace, synonymum, Renta, význam, terminus technicus


Pojem Renta je v kategorii ekonomie, ilustrační obrázek

Co označuje termín Renta? Definice termínu, výrazu z projektu Wikipedia

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Renta (ital. rendita, důchod) je obvykle pravidelný a stálý příjem, který není platbou za nějaké bezprostřední plnění (zboží, práci a pod.) Původně označovala nájem, který platil pachtýř z půdy (pozemková renta), dnes nejčastěji příjem z kapitálu (například doživotní důchod), cenných papírů nebo ze starobního pojištění (starobní důchod).
O činnosti, která přináší zisk, říkáme, že je rentabilní. Člověk, který žije z renty, se nazývá rentiér.

Další zdroje informací o slovu Renta

Zkusit najít termín Renta ve Wikizdrojích

Hledat slovo Renta ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít výraz Renta ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít slovo Renta ve Wikislovníku

Vyhledat heslo Renta ve vyhledávači Yandex

Najít slovo Renta na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Renta například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Lingea slovnících, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v evropském vyhledávači Qwant nebo v Google překladači.

Často hledaná hesla, odborné termíny, pojmy, slova

Nyní již víte co znamená slovo Renta? resp. co označuje slovo Renta? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Renta, odpověď na dotaz co je to Renta?. Víte např. kdo to je Dalibor Janda? Znáte a víte kdo je Josef Suchánek? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než ekonomie). Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na známé i neznámé pojmy, popisy termínů, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Oblíbenou dovolenkovou destinací Čechů je Egypt. Na těchto webových stránkách se o něm dozvíte mnoho zajímavého.