Co je to?
Výraz, termín, definice slova Melanom. Co znamená odborný pojem Melanom z kategorie Nemoce?

Co je Melanom? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Melanom

Melanom je termín, který v lékařství označuje nádor vycházející z pigmentotvorných buněk. Jeho vznik není podmíněn jen geneticky, ale také tím, jakou dávku ultrafialového záření dostalo tělo v počátku života. Nádorově působí zvláště UVB záření. Melanom často vzniká z mateřských znamének.
Na kůži se vytvoří barevně odlišná skvrna. Ta se stává tlustější a rozšiřuje se. Stejným způsobem se může měnit právě mateřské znaménko. Důležité je, nechat se pravidelně vyšetřit odborným lékařem a podezřelé skvrny je potřeba včas odstranit.


Co je to Melanom? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Melanom. Co znamená odborný pojem Melanom z kategorie Nemoce?

Uvedené informace jsou bez záruky. Text vytvořen pro Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu Melanom? Pak se o ní podělte s vašimi kamarády, známými a přáteli na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Pojem Melanom je v kategorii nemoce

Klíčová slova: definice pojmu, slovo, heslo, odborný výraz, definice, terminologie, synonymum, co znamená, informace, význam slova, terminus technicus, nemoce, lexikon, přesný význam, termín, Melanom, vysvětlení, popis


Pojem Melanom je v kategorii nemoce, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Melanom? Výraz, definice slova z Wikipedie

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Melanom (podle MKN-10 se nazývá zhoubný melanom; též se používá termín maligní melanom) je zhoubný nádor melanocytů, který se vyskytuje převážně na kůži, ale také ve střevu a v oku (viz melanom cévnatky). Je to jeden z méně běžných typů rakoviny kůže, ale je příčinou největšího počtu úmrtí na tato nádorová onemocnění. Zhoubný melanom je závažným typem kožního nádoru. Je způsoben nekontrolovatelným růstem pigmentových buněk zvaných melanocyty. Navzdory mnohaletému intenzivnímu laboratornímu a klinickému výzkumu je jedinou účinnou léčbou chirurgické odstranění primárního nádoru před tím, než dosáhne Breslowovy tloušťky přes 1 mm.

Více informací o slovu Melanom doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Melanom ve Wikimedia Commons

Zkusit najít výraz Melanom ve Wikizdrojích

Zkusit najít heslo Melanom ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít termín Melanom na Google.cz

Najít termín Melanom ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat termín Melanom ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Melanom například ve videích na Youtube, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v evropském vyhledávači Qwant, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Výběr z náhodných odborných pojmů, hesel, termínů

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to Melanom? resp. jaký je význam pojmu Melanom? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Melanom, odpověď na dotaz co je to Melanom?. Víte např. kdo to je Jan Kanyza? Znáte a víte kdo je Nicky Tučková? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste hledat odborný výraz Melanom i v jiné sekci než je kategorie nemoce. U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na známé i neznámé pojmy, významy slov, slovníková hesla, popisy termínů, zajímavosti, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Víte kdo je to Abbé? Pokud ne a přitom byste to vědět chtěli, klikněte sem