Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Melanom. Co znamená pojem Melanom z kategorie Nemoce?

Co je Melanom?

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Melanom?

Melanom je termín, který v lékařství označuje nádor vycházející z pigmentotvorných buněk. Jeho vznik není podmíněn jen geneticky, ale také tím, jakou dávku ultrafialového záření dostalo tělo v počátku života. Nádorově působí zvláště UVB záření. Melanom často vzniká z mateřských znamének.
Na kůži se vytvoří barevně odlišná skvrna. Ta se stává tlustější a rozšiřuje se. Stejným způsobem se může měnit právě mateřské znaménko. Důležité je, nechat se pravidelně vyšetřit odborným lékařem a podezřelé skvrny je potřeba včas odstranit.


Co je to Melanom? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Melanom. Co znamená pojem Melanom z kategorie Nemoce?

Snažíme se, aby všechny informace byly správné, úplné a aktuální, ale někdy se může stát, že se objeví nějaká nepřesnost. Děkujeme za pochopení. Text napsán pro Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Melanom? Potom se o definici podělte s kamarády na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Výraz Melanom se nachází v kategorii nemoce

Klíčová slova: synonymum, definice pojmu, pojem, formulace, co je to Melanom?, Melanom, terminologie, odborný výraz, přesný výraz, co to je, názvosloví, popis, slovník, vysvětlení, terminus technicus, informace, přesný význam, lexikon


Pojem Melanom je v kategorii nemoce, ilustrační obrázek

Co se můžete dočíst ve Wikipedii o termínu Melanom?

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Melanom (podle MKN-10 se nazývá zhoubný melanom; též se používá termín maligní melanom) je zhoubný nádor melanocytů, který se vyskytuje převážně na kůži, ale také ve střevu a v oku (viz melanom cévnatky). Je to jeden z méně běžných typů rakoviny kůže, ale je příčinou největšího počtu úmrtí na tato nádorová onemocnění. Zhoubný melanom je závažným typem kožního nádoru. Je způsoben nekontrolovatelným růstem pigmentových buněk zvaných melanocyty. Navzdory mnohaletému intenzivnímu laboratornímu a klinickému výzkumu je jedinou účinnou léčbou chirurgické odstranění primárního nádoru před tím, než dosáhne Breslowovy tloušťky přes 1 mm.

Více informací o pojmu Melanom lze najít v následujících zdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Melanom ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Melanom ve Wikimedia Commons

Najít výraz Melanom ve fulltextu vyhledávače Info.com

Hledat videa s názvem Melanom na Youtube

Najít slovo Melanom ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít výraz Melanom ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Melanom například v Microsoft Bing, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve vyhledávači Seznam.cz, ve Wikislovníku nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo Melanom? resp. co znamená slovo Melanom? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Melanom, odpověď na dotaz co je to Melanom?. Víte např. kdo to je Xena? Znáte a víte kdo je Nicky Tučková? Omluvte nás, že, nestíháme pravidelnou aktualizaci všechny textů. Pojmy mohou mít různé významy v různém kontextu, v různých oborech. Doporučujeme proto pokusit se najít heslo Melanom i jinde než v sekci než v nemoce. Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie nemoce, Srdeční infarkt, melanom, ilustrační obrázek

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje významy slov, zajímavosti, popisy termínů, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Víte kdo je to Abbé? Pokud ne a přitom byste to vědět chtěli, klikněte sem