Co je to?
Výraz, termín, definice slova Melanom. Co znamená odborný pojem Melanom z kategorie Nemoce?

Co je to Melanom? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Melanom

Melanom je termín, který v lékařství označuje nádor vycházející z pigmentotvorných buněk. Jeho vznik není podmíněn jen geneticky, ale také tím, jakou dávku ultrafialového záření dostalo tělo v počátku života. Nádorově působí zvláště UVB záření. Melanom často vzniká z mateřských znamének.
Na kůži se vytvoří barevně odlišná skvrna. Ta se stává tlustější a rozšiřuje se. Stejným způsobem se může měnit právě mateřské znaménko. Důležité je, nechat se pravidelně vyšetřit odborným lékařem a podezřelé skvrny je potřeba včas odstranit.


Co je to Melanom? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Melanom. Co znamená odborný pojem Melanom z kategorie Nemoce?

Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Napsáno redaktory Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Melanom můžete samozřejmě sdílet s partnery, kolegy a kamarády na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Melanom je v sekci Nemoce

Klíčová slova: Nemoce, odborné názvosloví, význam slova, názvosloví, popis, heslo, přesný význam, co znamená, Nemoce, definice, slovo, slovník, co to je, informace, co je to Melanom?, odborný výraz, terminus technicus, termín


Pojem Melanom je v kategorii Nemoce, ilustrační obrázek

Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Zkusit najít výraz Melanom ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat výraz Melanom ve Wikipedii

Vyhledat slovo Melanom ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít heslo Melanom ve vyhledávači Qwant

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Melanom ve Wikimedia Commons

Vyhledat termín Melanom ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Melanom například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v Lingea slovnících.

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená Melanom? resp. co přesně označuje termín Melanom? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Melanom, odpověď na dotaz co je to Melanom?. Víte např. kdo to je Klinický psycholog? Znáte a víte kdo je Předseda vlády? Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů podle toho o jaký obor se jedná. Proto případně zapátrejte po pojmu Melanom i v jiných kategoriích (než Nemoce). Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, významy slov, zajímavosti, slovníková hesla, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Víte kdo je to Abbé? Pokud ne a přitom byste to vědět chtěli, klikněte sem