Co je to?
Výraz, termín, definice slova Melanom. Co znamená odborný pojem Melanom z kategorie Nemoce?

Co je to Melanom? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Melanom

Melanom je termín, který v lékařství označuje nádor vycházející z pigmentotvorných buněk. Jeho vznik není podmíněn jen geneticky, ale také tím, jakou dávku ultrafialového záření dostalo tělo v počátku života. Nádorově působí zvláště UVB záření. Melanom často vzniká z mateřských znamének.
Na kůži se vytvoří barevně odlišná skvrna. Ta se stává tlustější a rozšiřuje se. Stejným způsobem se může měnit právě mateřské znaménko. Důležité je, nechat se pravidelně vyšetřit odborným lékařem a podezřelé skvrny je potřeba včas odstranit.


Co je to Melanom? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Melanom. Co znamená odborný pojem Melanom z kategorie Nemoce?

Neručíme za eventuální chyby v textech. Text vytvořen pro server Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s partnery, kolegy a kamarády na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Melanom patří do kategorie Nemoce

Klíčová slova: význam, vysvětlení, slovo, Nemoce, definice, lexikon, Melanom, co je to Melanom?, Nemoce, heslo, co znamená, co to je, slovník, názvosloví, terminus technicus, informace, formulace, pojem


Pojem Melanom je v kategorii Nemoce, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Melanom? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Melanom (podle MKN-10 se nazývá zhoubný melanom; též se používá termín maligní melanom) je zhoubný nádor melanocytů, který se vyskytuje převážně na kůži, ale také ve střevu a v oku (viz melanom cévnatky). Je to jeden z méně běžných typů rakoviny kůže, ale je příčinou největšího počtu úmrtí na tato nádorová onemocnění. Zhoubný melanom je závažným typem kožního nádoru. Je způsoben nekontrolovatelným růstem pigmentových buněk zvaných melanocyty. Navzdory mnohaletému intenzivnímu laboratornímu a klinickému výzkumu je jedinou účinnou léčbou chirurgické odstranění primárního nádoru před tím, než dosáhne Breslowovy tloušťky přes 1 mm.

Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Vyhledat pojem Melanom ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat heslo Melanom ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít slovo Melanom na Google.cz

Hledat termín Melanom ve fulltextu Seznam.cz

Hledat videa s názvem Melanom na Youtube

Vyhledat termín Melanom ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Melanom například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v projektu slovnik.cz, ve ruském vyhledávači Yandex, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v Lingea slovnících.

Často hledaná hesla, odborné termíny, pojmy, slova

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaký je význam slova Melanom? resp. jaká je definice termínu Melanom? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Melanom, odpověď na dotaz co je to Melanom?. Víte např. kdo to je Egoista? Znáte a víte kdo je Věra Jourová? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů v různém kontextu, v různých oborech. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Nemoce). Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na definice odborných pojmů, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, významy slov, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Víte kdo je to Abbé? Pokud ne a přitom byste to vědět chtěli, klikněte sem