Co je to?
Výraz, termín, definice slova Melanom. Co znamená odborný pojem Melanom z kategorie Nemoce?

Co je to Melanom? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Melanom

Melanom je termín, který v lékařství označuje nádor vycházející z pigmentotvorných buněk. Jeho vznik není podmíněn jen geneticky, ale také tím, jakou dávku ultrafialového záření dostalo tělo v počátku života. Nádorově působí zvláště UVB záření. Melanom často vzniká z mateřských znamének.
Na kůži se vytvoří barevně odlišná skvrna. Ta se stává tlustější a rozšiřuje se. Stejným způsobem se může měnit právě mateřské znaménko. Důležité je, nechat se pravidelně vyšetřit odborným lékařem a podezřelé skvrny je potřeba včas odstranit.


Co je to Melanom? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Melanom. Co znamená odborný pojem Melanom z kategorie Nemoce?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Melanom sdílet s vašimi známými a kamarády na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Melanom patří do sekce Nemoce

Klíčová slova: Nemoce, odborný výraz, slovo, co je to Melanom?, význam, lexikon, Nemoce, definice pojmu, terminologie, názvosloví, co to je, význam slova, termín, formulace, definice, popis, co znamená, vysvětlení


Pojem Melanom je v kategorii Nemoce, ilustrační obrázek

Wikipedie píše o slovu Melanom?

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Melanom (podle MKN-10 se nazývá zhoubný melanom; též se používá termín maligní melanom) je zhoubný nádor melanocytů, který se vyskytuje převážně na kůži, ale také ve střevu a v oku (viz melanom cévnatky). Je to jeden z méně běžných typů rakoviny kůže, ale je příčinou největšího počtu úmrtí na tato nádorová onemocnění. Zhoubný melanom je závažným typem kožního nádoru. Je způsoben nekontrolovatelným růstem pigmentových buněk zvaných melanocyty. Navzdory mnohaletému intenzivnímu laboratornímu a klinickému výzkumu je jedinou účinnou léčbou chirurgické odstranění primárního nádoru před tím, než dosáhne Breslowovy tloušťky přes 1 mm.

Odkazy na jiné online zdroje a weby

Vyhledat výraz Melanom ve vyhledávači Yandex

Hledat heslo Melanom ve Wikislovníku

Zkusit najít termín Melanom ve fulltextu Seznam.cz

Najít pojem Melanom ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat videa s názvem Melanom na Youtube

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Melanom ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Melanom například v Microsoft Bing, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve Wikizdrojích, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Melanom? resp. co znamená Melanom? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Melanom, odpověď na dotaz co je to Melanom?. Víte např. kdo to je Mrzout? Znáte a víte kdo je Pragmatik? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů v závislosti na oboru a kontextu. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než Nemoce). U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, významy slov, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, zajímavosti, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Víte kdo je to Abbé? Pokud ne a přitom byste to vědět chtěli, klikněte sem