Co je to?
Výraz, termín, definice slova Školní družina. Co znamená odborný pojem Školní družina z kategorie Školství?

Co je Školní družina? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Školní družina?

Školní družina je školské zařízení, ve kterém se odehrává mimoškolní výchova. Tato služba je placená a dobrovolná, záleží pouze na rodičích, zda ji chtějí využít. Tradici má již od roku 1948. Cíle, postupy a principy řeší různé vyhlášky, především ministerské. Počet družin se výrazně navyšoval, chodila do nich cca třetina všech žáků. Školní družina může fungovat samostatně nebo jako součást školy. Odehrává se zde mimoškolní výchova, realizuje se tu pedagogika volného času. Děti tu mají zajištěnou zájmovou činnost i odpočinek po výuce ve škole.
Základem školní družiny jsou oddělení, v každém je maximálně 25 žáků. Každé oddělení má vychovatelku, družinu vede vedoucí vychovatelka. Družina má svůj vzdělávací program, hrají se zde různé hry a část času se věnuje i sportu. Děti mohou využívat současně i školní jídelnu.


Co je to Školní družina? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Školní družina. Co znamená odborný pojem Školní družina z kategorie Školství?

Naše stránky mají pouze informativní charakter, neručíme za tiskové chyby. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Definici slova Školní družina můžete sdílet s vašimi kamarády, známými a přáteli na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Pojem Školní družina je v kategorii Školství

Klíčová slova: význam slova, wiki, Školní družina, terminus technicus, co znamená, co je to Školní družina?, lexikon, definice pojmu, přesný výraz, definice, pojem, slovo, přesný význam, informace, synonymum, slovník, co to je, odborné názvosloví


Pojem Školní družina je v kategorii Školství, ilustrační obrázek

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu Školní družina?

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Školní družina je školské zařízení pro výchovu mimo vyučování. Její navštěvování není povinné a rodiče se mohou rozhodnout, zda své děti do zařízení umístí, či nikoliv. Jedná se o placenou službu. K budování široké sítě socialistických zařízení pro mimoškolní výchovu docházelo v Československu po únoru 1948. Upřesnění pokynů pro zřizování, organizaci a uplatňování výchovných principů v družinách obsahovaly prováděcí vyhlášky ministerstva školství, věd a umění (MŠVU) z roku 1950.

Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Hledat heslo Školní družina ve vyhledávači Qwant

Najít slovo Školní družina ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat pojem Školní družina ve Wikizdrojích

Zkusit najít termín Školní družina ve vyhledávači Yandex

Hledat videa s názvem Školní družina na Youtube

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Školní družina ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Školní družina například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Google překladači, ve fulltextu Google.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Výběr z nejčastěji hledaných slov

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co je to Školní družina? resp. jaký je přesný význam slova Školní družina? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Školní družina, odpověď na dotaz co je to Školní družina?. Víte např. kdo to je Queer? Znáte a víte kdo je Daniela Magálová? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste proto vyhledávání nebo se podívejte do jiných kategorií než je Školství. U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího popisy termínů, známé i neznámé pojmy, významy slov, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Oblíbenou dovolenkovou destinací Čechů je Egypt. Na těchto webových stránkách se o něm dozvíte mnoho zajímavého.