Co je to?
Definice odborného termínu, slova Školní družina. Co znamená pojem Školní družina z kategorie Školství?

Co je Školní družina?

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Školní družina

Školní družina je školské zařízení, ve kterém se odehrává mimoškolní výchova. Tato služba je placená a dobrovolná, záleží pouze na rodičích, zda ji chtějí využít. Tradici má již od roku 1948. Cíle, postupy a principy řeší různé vyhlášky, především ministerské. Počet družin se výrazně navyšoval, chodila do nich cca třetina všech žáků. Školní družina může fungovat samostatně nebo jako součást školy. Odehrává se zde mimoškolní výchova, realizuje se tu pedagogika volného času. Děti tu mají zajištěnou zájmovou činnost i odpočinek po výuce ve škole.
Základem školní družiny jsou oddělení, v každém je maximálně 25 žáků. Každé oddělení má vychovatelku, družinu vede vedoucí vychovatelka. Družina má svůj vzdělávací program, hrají se zde různé hry a část času se věnuje i sportu. Děti mohou využívat současně i školní jídelnu.


Co je to Školní družina? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Školní družina. Co znamená pojem Školní družina z kategorie Školství?

Provozovatel v žádném případě neručí za aktuálnost, správnost a přesnost údajů zveřejněných na stránkách. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s vaším okruhem známých osob na svých sociální sítě (Facebook, Twitter, Instagram, Pinterest)..

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Pojem Školní družina patří do sekce Školství

Klíčová slova: informace, Školní družina, definice, význam, Školství, význam pojmu, význam slova, termín, co to je, terminus technicus, pojem, odborné názvosloví, heslo, slovo, vysvětlení, synonymum, co je to Školní družina?, odborný výraz


Pojem Školní družina je v kategorii Školství, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Školní družina? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Školní družina je školské zařízení pro výchovu mimo vyučování. Její navštěvování není povinné a rodiče se mohou rozhodnout, zda své děti do zařízení umístí, či nikoliv. Jedná se o placenou službu. K budování široké sítě socialistických zařízení pro mimoškolní výchovu docházelo v Československu po únoru 1948. Upřesnění pokynů pro zřizování, organizaci a uplatňování výchovných principů v družinách obsahovaly prováděcí vyhlášky ministerstva školství, věd a umění (MŠVU) z roku 1950.

Hledejte výraz Školní družina v dalších zdrojích

Zkusit najít Školní družina ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít výraz Školní družina na Google.cz

Hledat termín Školní družina ve vyhledávači Qwant

Hledat termín Školní družina ve vyhledávači Yahoo

Najít pojem Školní družina ve fulltextu vyhledávače Info.com

Vyhledat výraz Školní družina ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Školní družina například v Microsoft Bing, v Lingea slovnících, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve Wikizdrojích nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Víte, co znamenají tato slova, odborné termíny a pojmy?

Teď už znáte odpověď na otázku co je to Školní družina? resp. co se skrývá pod slovem Školní družina? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Školní družina, odpověď na dotaz co je to Školní družina?. Víte např. kdo to je Předseda vlády? Znáte a víte kdo je Bohouš Josef? Texty bohužel nestíháme pravidelně upravovat, proto mohou obsahovat zastaralé, neaktuální, neplatné nebo nepřesné údaje. podle různých oborů. Zkuste hledání odborného pojmu Školní družina i v jiné kategorii než je sekce Školství. U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na významy slov, slovníková hesla, definice odborných pojmů, zajímavosti, popisy termínů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Oblíbenou dovolenkovou destinací Čechů je Egypt. Na těchto webových stránkách se o něm dozvíte mnoho zajímavého.