Co je to?
Výraz, termín, definice slova PageRank. Co znamená odborný pojem PageRank z kategorie Internet?

Co je to PageRank? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu PageRank?

PageRank je základem fungování vyhledávače Google. Jedná se o algoritmus, který posuzuje relevanci (důležitost) webových stránek. Základem algoritmu je hodnocení příchozích a odchozích hypertextových odkazů na webových stránkách. Hodnocení stránky vychází z počtu a hodnocení příchozích odkazů, přičemž odchozí odkaz ze stránky "předává" hodnotu PageRanku na odkazované stránky. Autoři PageRanku jsou Larry Page (od jehož jména je odvozen název algoritmu) a Sergey Brin. V dnešní době při celkovém hodnocení kvality stránek (a z toho vyplývající pozice při hledání) vstupuje do procesu kromě příchozích odkazů i několik set dalších proměnných.

V minulosti byla každá Googlem indexovaná webová stránka ohodnocena tzv. hodnotou GPR 0-10. Od této hodnoty se často odvozovala cena webových stránek nebo reklamních odkazů. Protože docházela k častým manipulacím s cílem vylepšení vlastních GPR na stránkách, došlo ze strany Google ke zrušení zveřejňování GPR. Obdobou GPR od společnosti Google je S-rank od společnosti Seznam.cz nebo MozRank.


Co je to PageRank? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova PageRank. Co znamená odborný pojem PageRank z kategorie Internet?

Provozovatel v žádném případě neručí za aktuálnost údajů uveřejněných na webu. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu PageRank? Pak se o ní podělte s kamarády na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Pojem PageRank patří do sekce internet

Klíčová slova: internet, definice, přesný výraz, definice pojmu, slovo, význam pojmu, formulace, heslo, informace, názvosloví, pojem, internet, terminus technicus, synonymum, odborné názvosloví, termín, přesný význam, co to je


Pojem PageRank je v kategorii internet, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o termínu PageRank píše následující

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

PageRank je algoritmus pro ohodnocení důležitosti webových stránek, navržený Larry Pagem a Sergeyem Brinem, tvořící základ vyhledávače Google. (Název algoritmu je dvojsmyslný, šlo by ho přeložit jako “stránkové hodnocení” nebo “Pageovo hodnocení”. Podle vyjádření společnosti Google byl algoritmus pojmenován právě po Pageovi.) Algoritmus využívá strukturu hypertextových odkazů jako vzájemné “doporučování” stránek, ne nepodobné hodnocení vědeckých prací podle počtu citací. Na rozdíl od sledování počtu citací však dovádí tento princip ještě dál: hodnocení stránky se nepočítá z prostého počtu odkazů, které na ni vedou, ale bere se v úvahu i hodnocení odkazujících stránek, signály ze sociálních sítí apod.

Více informací o slovu PageRank doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Vyhledat heslo PageRank na Google.cz

Najít výraz PageRank ve vyhledávači Qwant

Vyhledat pojem PageRank ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít slovo PageRank ve Wikizdrojích

Hledat pojem PageRank ve vyhledávači Yandex

Hledat výraz PageRank ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo PageRank například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v Seznam.cz slovníku cizích slov, v Microsoft Bing nebo v projektu slovnik.cz.

Doporučujeme tyto odborné pojmy, výrazy a termíny

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co je to PageRank? resp. co se přesně ukrývá za slovem PageRank? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu PageRank, odpověď na dotaz co je to PageRank?. Víte např. kdo to je Heraldik? Znáte a víte kdo je Petr Hannig? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste proto vyhledávání nebo se podívejte do jiných kategorií než je internet. U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje významy slov, definice odborných pojmů, popisy termínů, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Zajímáte se o auta? Pak pro určitě znáte zkratku SUV, TSI nebo TDI. Pokud je neznáte, podívejte se na spřátelený web který obsahuje tisíc nejrůznějších zkratek.