Co je to?
Definice výrazu PageRank. Co znamená odborný pojem PageRank z kategorie Internet?

Co to je PageRank? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla PageRank?

PageRank je základem fungování vyhledávače Google. Jedná se o algoritmus, který posuzuje relevanci (důležitost) webových stránek. Základem algoritmu je hodnocení příchozích a odchozích hypertextových odkazů na webových stránkách. Hodnocení stránky vychází z počtu a hodnocení příchozích odkazů, přičemž odchozí odkaz ze stránky "předává" hodnotu PageRanku na odkazované stránky. Autoři PageRanku jsou Larry Page (od jehož jména je odvozen název algoritmu) a Sergey Brin. V dnešní době při celkovém hodnocení kvality stránek (a z toho vyplývající pozice při hledání) vstupuje do procesu kromě příchozích odkazů i několik set dalších proměnných.

V minulosti byla každá Googlem indexovaná webová stránka ohodnocena tzv. hodnotou GPR 0-10. Od této hodnoty se často odvozovala cena webových stránek nebo reklamních odkazů. Protože docházela k častým manipulacím s cílem vylepšení vlastních GPR na stránkách, došlo ze strany Google ke zrušení zveřejňování GPR. Obdobou GPR od společnosti Google je S-rank od společnosti Seznam.cz nebo MozRank.


Co je to PageRank? Význam slova, termín, Definice výrazu PageRank. Co znamená odborný pojem PageRank z kategorie Internet?

Uvedené informace jsou bez záruky. Text napsán pro Superia.cz

Definici pojmu PageRank sdílejte s vašimi přáteli na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem PageRank je v kategorii Internet

Klíčová slova: wiki, popis, slovo, terminologie, lexikon, Internet, termín, slovník, co znamená, názvosloví, PageRank, odborný výraz, informace, vysvětlení, přesný význam, definice pojmu, formulace, synonymum


Pojem PageRank je v kategorii Internet, ilustrační obrázek

Co označuje termín PageRank? Definice výrazu, slova, termínu z projektu Wikipedia

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

PageRank je algoritmus pro ohodnocení důležitosti webových stránek, navržený Larry Pagem a Sergeyem Brinem, tvořící základ vyhledávače Google. (Název algoritmu je dvojsmyslný, šlo by ho přeložit jako “stránkové hodnocení” nebo “Pageovo hodnocení”. Podle vyjádření společnosti Google byl algoritmus pojmenován právě po Pageovi.) Algoritmus využívá strukturu hypertextových odkazů jako vzájemné “doporučování” stránek, ne nepodobné hodnocení vědeckých prací podle počtu citací. Na rozdíl od sledování počtu citací však dovádí tento princip ještě dál: hodnocení stránky se nepočítá z prostého počtu odkazů, které na ni vedou, ale bere se v úvahu i hodnocení odkazujících stránek, signály ze sociálních sítí apod.

Další informační zdroje

Vyhledat termín PageRank ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít termín PageRank ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít termín PageRank ve Wikizdrojích

Hledat slovo PageRank ve Wikislovníku

Hledat heslo PageRank ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat heslo PageRank ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo PageRank například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve videích na Youtube, ve vyhledávači Seznam.cz nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Doporučujeme tyto odborné pojmy, výrazy a termíny

Na této webové stránce jste se dozvěděli co je to PageRank? resp. jaký je význam slova PageRank? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu PageRank, odpověď na dotaz co je to PageRank?. Víte např. kdo to je Mzdová účetní? Znáte a víte kdo je Jan Čulík? Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy v různých oborech lidské činnosti. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Internet). U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího slovníková hesla, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, významy slov, zajímavosti, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Zajímáte se o auta? Pak pro určitě znáte zkratku SUV, TSI nebo TDI. Pokud je neznáte, podívejte se na spřátelený web který obsahuje tisíc nejrůznějších zkratek.