Co je to?
Odborný výraz, definice slova PageRank. Co znamená pojem PageRank z kategorie Internet?

Co je PageRank? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu PageRank

PageRank je základem fungování vyhledávače Google. Jedná se o algoritmus, který posuzuje relevanci (důležitost) webových stránek. Základem algoritmu je hodnocení příchozích a odchozích hypertextových odkazů na webových stránkách. Hodnocení stránky vychází z počtu a hodnocení příchozích odkazů, přičemž odchozí odkaz ze stránky "předává" hodnotu PageRanku na odkazované stránky. Autoři PageRanku jsou Larry Page (od jehož jména je odvozen název algoritmu) a Sergey Brin. V dnešní době při celkovém hodnocení kvality stránek (a z toho vyplývající pozice při hledání) vstupuje do procesu kromě příchozích odkazů i několik set dalších proměnných.

V minulosti byla každá Googlem indexovaná webová stránka ohodnocena tzv. hodnotou GPR 0-10. Od této hodnoty se často odvozovala cena webových stránek nebo reklamních odkazů. Protože docházela k častým manipulacím s cílem vylepšení vlastních GPR na stránkách, došlo ze strany Google ke zrušení zveřejňování GPR. Obdobou GPR od společnosti Google je S-rank od společnosti Seznam.cz nebo MozRank.


Co je to PageRank? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova PageRank. Co znamená pojem PageRank z kategorie Internet?

Přes neustálou opakovanou kontrolu mohou být v textech chyby za něž se předem omlouváme. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Text můžete velmi jednoduše sdílet s jinými lidmi na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Termín PageRank se nachází v sekci internet

Klíčová slova: slovník, odborné názvosloví, co je to PageRank?, definice, pojem, synonymum, wiki, význam, odborný výraz, definice pojmu, přesný výraz, popis, význam slova, internet, přesný význam, názvosloví, co to je, terminologie


Pojem PageRank je v kategorii internet, ilustrační obrázek

Co se píše ve Wikipedii o pojmu PageRank?

(Text byl převzat z mnohojazyčné online encyklopedie Wikipedia) Licence CC-BY-SA.

PageRank je algoritmus pro ohodnocení důležitosti webových stránek, navržený Larry Pagem a Sergeyem Brinem, tvořící základ vyhledávače Google. (Název algoritmu je dvojsmyslný, šlo by ho přeložit jako “stránkové hodnocení” nebo “Pageovo hodnocení”. Podle vyjádření společnosti Google byl algoritmus pojmenován právě po Pageovi.) Algoritmus využívá strukturu hypertextových odkazů jako vzájemné “doporučování” stránek, ne nepodobné hodnocení vědeckých prací podle počtu citací. Na rozdíl od sledování počtu citací však dovádí tento princip ještě dál: hodnocení stránky se nepočítá z prostého počtu odkazů, které na ni vedou, ale bere se v úvahu i hodnocení odkazujících stránek, signály ze sociálních sítí apod.

Hledejte v dalších zdrojích

Zkusit najít slovo PageRank ve Wikizdrojích

Najít slovo PageRank ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem PageRank ve Wikimedia Commons

Zkusit najít heslo PageRank ve vyhledávači Yandex

Hledat videa s názvem PageRank na Youtube

Chraňte své soukromí a hledejte slovo PageRank ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo PageRank například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve Wikislovníku, ve fulltextu Google.cz nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodných výběr odborných termínů, pojmů a hesel

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaká je definice slova PageRank? resp. co se skrývá pod slovem PageRank? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu PageRank, odpověď na dotaz co je to PageRank?. Víte např. kdo to je Misionář? Znáte a víte kdo je Petr Iljič Čajkovskij? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Můžete se proto pokusit najít heslo PageRank i v jiné sekci než v internet. Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího popisy termínů, slovníková hesla, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, významy slov, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Zajímáte se o auta? Pak pro určitě znáte zkratku SUV, TSI nebo TDI. Pokud je neznáte, podívejte se na spřátelený web který obsahuje tisíc nejrůznějších zkratek.