Co je to?
Výraz, termín, definice slova Próza. Co znamená odborný pojem Próza z kategorie Literatura?

Co je to Próza? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Próza?

Próza je označení pro (umělecké) sdělení psané formou souvislého textu. Díla psaná v próze (povídky, romány, pohádky apod.) jsou většinou epická (mají děj).


Co je to Próza? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Próza. Co znamená odborný pojem Próza z kategorie Literatura?

Přes neustálou opakovanou kontrolu mohou být v textech chyby za něž se předem omlouváme. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Próza sdílet se známými na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Próza patří do sekce Literatura

Klíčová slova: terminus technicus, slovo, termín, Próza, formulace, wiki, slovník, odborné názvosloví, pojem, význam pojmu, definice, heslo, co to je, co znamená, Literatura, synonymum, přesný význam, terminologie


Pojem Próza je v kategorii Literatura, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Próza? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Próza (prosa), výraz pochází z latinského výrazu prósa orátio - tj. řeč hovořící přímo, nerýmovaně, próza je tedy každý psaný text nepsaný ve verších. Jde tedy o běžnou, přirozenou formou psaného textu na rozdíl od „vázané řeči“ čili poezie.
Odtud také prozaický, napsaný v próze, v přeneseném smyslu protiklad vznešeného.

Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Hledat pojem Próza ve fulltextu Seznam.cz

Najít slovo Próza ve vyhledávači Yandex

Hledat videa s názvem Próza na Youtube

Hledat heslo Próza ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít termín Próza ve Wikislovníku

Vyhledat výraz Próza ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Próza například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Lingea slovnících, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Microsoft Bing nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Často hledané výrazy, termíny a odborné pojmy

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaká je definice slova Próza? resp. co označuje slovo Próza? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Próza, odpověď na dotaz co je to Próza?. Víte např. kdo to je Julianne Moore? Znáte a víte kdo je Démon? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Literatura. U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na zajímavosti, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, popisy termínů, významy slov, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.