Co je to?
Výraz, termín, definice slova Próza. Co znamená odborný pojem Próza z kategorie Literatura?

Co je to Próza? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Próza?

Próza je označení pro (umělecké) sdělení psané formou souvislého textu. Díla psaná v próze (povídky, romány, pohádky apod.) jsou většinou epická (mají děj).


Co je to Próza? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Próza. Co znamená odborný pojem Próza z kategorie Literatura?

Přes neustálou opakovanou kontrolu mohou být v textech chyby za něž se předem omlouváme. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Definici slova Próza můžete sdílet s přáteli na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Próza je v kategorii Literatura

Klíčová slova: pojem, co je to Próza?, informace, termín, význam pojmu, význam, význam slova, synonymum, vysvětlení, heslo, terminologie, wiki, popis, slovník, Literatura, definice, odborný výraz, terminus technicus


Pojem Próza je v kategorii Literatura, ilustrační obrázek

Co označuje termín Próza? Definice slova, termínu z projektu Wikipedia

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Próza (prosa), výraz pochází z latinského výrazu prósa orátio - tj. řeč hovořící přímo, nerýmovaně, próza je tedy každý psaný text nepsaný ve verších. Jde tedy o běžnou, přirozenou formou psaného textu na rozdíl od „vázané řeči“ čili poezie.
Odtud také prozaický, napsaný v próze, v přeneseném smyslu protiklad vznešeného.

Další informační zdroje o slovu Próza

Zkusit najít termín Próza ve fulltextu Seznam.cz

Najít termín Próza ve Wikizdrojích

Najít slovo Próza ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít pojem Próza ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat videa s názvem Próza na Youtube

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Próza ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Próza například ve fulltextu Google.cz, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v Microsoft Bing, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaká je definice slova Próza? resp. co znamená Próza? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Próza, odpověď na dotaz co je to Próza?. Víte např. kdo to je Mentor? Znáte a víte kdo je Ďábel? Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy v různém kontextu, v různých oborech. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Literatura Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího slovníková hesla, definice odborných pojmů, významy slov, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.