Co je to?
Výraz, termín, definice slova Próza. Co znamená odborný pojem Próza z kategorie Literatura?

Co je to Próza? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Próza?

Próza je označení pro (umělecké) sdělení psané formou souvislého textu. Díla psaná v próze (povídky, romány, pohádky apod.) jsou většinou epická (mají děj).


Co je to Próza? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Próza. Co znamená odborný pojem Próza z kategorie Literatura?

Veškeré texty jsou bez záruky. Text napsán pro Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Próza s vašimi kamarády, známými a přáteli na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Próza je v kategorii Literatura

Klíčová slova: přesný význam, definice, co to je, synonymum, popis, Literatura, co je to Próza?, slovník, význam slova, definice pojmu, odborný výraz, vysvětlení, Próza, terminologie, termín, Literatura, slovo, heslo


Pojem Próza je v kategorii Literatura, ilustrační obrázek

Co označuje termín Próza? Definice termínu, výrazu z projektu Wikipedia

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Próza (prosa), výraz pochází z latinského výrazu prósa orátio - tj. řeč hovořící přímo, nerýmovaně, próza je tedy každý psaný text nepsaný ve verších. Jde tedy o běžnou, přirozenou formou psaného textu na rozdíl od „vázané řeči“ čili poezie.
Odtud také prozaický, napsaný v próze, v přeneseném smyslu protiklad vznešeného.

Odkazy na jiné online zdroje a weby

Hledat videa s názvem Próza na Youtube

Zkusit najít pojem Próza ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít heslo Próza na Google.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Próza ve Wikimedia Commons

Najít termín Próza ve vyhledávači Yandex

Hledat výraz Próza ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Próza například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Google překladači, v Seznam.cz slovníku cizích slov, v evropském vyhledávači Qwant nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Výběr náhodných odborných termínů, pojmů a hesel

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo Próza? resp. jaký je přesný význam slova Próza? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Próza, odpověď na dotaz co je to Próza?. Víte např. kdo to je Miroslav Donutil? Znáte a víte kdo je Ďábel? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Literatura. U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, významy slov s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.