Co je to?
Odborný výraz, definice slova Brusný papír. Co znamená slovo Brusný papír z kategorie Nástroje?

Co je Brusný papír? Definice pojmu

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Brusný papír?

Brusný papír je materiál podobný papíru, který má na jedné straně nanesenu brusnou vrstvu. Používá se k broušení nejrůznějších povrchů. Lze brousit ručně i strojně. Základní vlastností brusného papíru je jeho hrubost. Čím více brusných zrn je umístěno na centimetr čtvereční, tím bude mít papír větší jemnost. Údaje o hrubosti jsou na papíru vytištěny.
Základ brusného papíru tvoří speciální papír nebo plátno. Jako brusivo se používají různé materiály, podle toho, na jaké broušení bude papír určen. Může jít například o granát, křemen, smirek a jiné. Papír může mít tvar archu, kotouče nebo pásu. Brousit lze dřevo, lak, kov i jiné materiály.


Co je to Brusný papír? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Brusný papír. Co znamená slovo Brusný papír z kategorie Nástroje?

Provozovatel neručí za správnost či přesnost obsahu webových stránek. Text vytvořen pro Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem Brusný papír s kamarády na veřejných sociálních sítích (Facebook, Pinterest, Reddit či Twitter).

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Termín Brusný papír patří do kategorie nástroje

Klíčová slova: nástroje, popis, význam, wiki, slovo, definice pojmu, definice, odborné názvosloví, slovník, Brusný papír, názvosloví, vysvětlení, odborný výraz, co znamená, pojem, význam pojmu, heslo, význam slova


Pojem Brusný papír je v kategorii nástroje, ilustrační obrázek

Co označuje termín Brusný papír? Definice slova, termínu z projektu Wikipedia

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Brusný papír je papír nebo podobný materiál opatřený na jedné straně abrazivní vrstvou určený k ručnímu nebo strojnímu broušení různých povrchů.

Další informace o pojmu Brusný papír hledejte v níže uvedených zdrojích

Najít slovo Brusný papír ve Wikizdrojích

Vyhledat termín Brusný papír na Google.cz

Hledat výraz Brusný papír ve vyhledávači Yandex

Hledat frázi Brusný papír ve vyhledávači Qwant

Hledat heslo Brusný papír ve fulltextu Seznam.cz

Hledat slovo Brusný papír ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Brusný papír například ve Wikislovníku, v projektu slovnik.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Microsoft Bing nebo v Lingea slovnících.

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Tyto stránky vám umožnili zjistit co znamená Brusný papír? resp. co se skrývá pod slovem Brusný papír? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Brusný papír, odpověď na dotaz co je to Brusný papír?. Víte např. kdo to je Jan Lacina? Znáte a víte kdo je Drogista? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Doporučujeme proto pokusit se najít heslo Brusný papír i jinde než v sekci než v nástroje. Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkaz na konkrétní podstránku tohoto projektu. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na definice odborných pojmů, popisy termínů, významy slov, zajímavosti, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Náš tip. Seznam textových blahopřání ke sňatku, k výročí nebo k narozeninám.