Co je to?
Výraz, termín, definice slova Brusný papír. Co znamená odborný pojem Brusný papír z kategorie Nástroje?

Co je to Brusný papír? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Brusný papír?

Brusný papír je materiál podobný papíru, který má na jedné straně nanesenu brusnou vrstvu. Používá se k broušení nejrůznějších povrchů. Lze brousit ručně i strojně. Základní vlastností brusného papíru je jeho hrubost. Čím více brusných zrn je umístěno na centimetr čtvereční, tím bude mít papír větší jemnost. Údaje o hrubosti jsou na papíru vytištěny.
Základ brusného papíru tvoří speciální papír nebo plátno. Jako brusivo se používají různé materiály, podle toho, na jaké broušení bude papír určen. Může jít například o granát, křemen, smirek a jiné. Papír může mít tvar archu, kotouče nebo pásu. Brousit lze dřevo, lak, kov i jiné materiály.


Co je to Brusný papír? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Brusný papír. Co znamená odborný pojem Brusný papír z kategorie Nástroje?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet s přáteli na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Výraz Brusný papír se nachází v kategorii nástroje

Klíčová slova: co je to Brusný papír?, vysvětlení, nástroje, názvosloví, terminus technicus, význam slova, Brusný papír, terminologie, co to je, heslo, nástroje, přesný výraz, význam pojmu, slovník, definice, informace, slovo, odborné názvosloví


Pojem Brusný papír je v kategorii nástroje, ilustrační obrázek

V encyklopedii Wikipedia se o termínu Brusný papír dozvíte následující

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Brusný papír je papír nebo podobný materiál opatřený na jedné straně abrazivní vrstvou určený k ručnímu nebo strojnímu broušení různých povrchů.

Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Najít výraz Brusný papír ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat heslo Brusný papír ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít slovo Brusný papír ve Wikizdrojích

Najít pojem Brusný papír na Google.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Brusný papír ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít termín Brusný papír ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Brusný papír například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Google překladači, v Microsoft Bing, ve videích na Youtube nebo v Lingea slovnících.

Náhodných výběr odborných termínů, pojmů a hesel

Nyní již víte jaká je definice termínu Brusný papír? resp. co to je Brusný papír? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Brusný papír, odpověď na dotaz co je to Brusný papír?. Víte např. kdo to je Antonín Koniáš? Znáte a víte kdo je Ladyva? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy v závislosti na oboru a kontextu. Můžete se proto pokusit najít heslo Brusný papír i v jiné sekci než v nástroje. Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na slovníková hesla, popisy termínů, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Náš tip. Seznam textových blahopřání ke sňatku, k výročí nebo k narozeninám.