Co je to?
Výraz, termín, definice slova Brusný papír. Co znamená odborný pojem Brusný papír z kategorie Nástroje?

Co je to Brusný papír? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Brusný papír

Brusný papír je materiál podobný papíru, který má na jedné straně nanesenu brusnou vrstvu. Používá se k broušení nejrůznějších povrchů. Lze brousit ručně i strojně. Základní vlastností brusného papíru je jeho hrubost. Čím více brusných zrn je umístěno na centimetr čtvereční, tím bude mít papír větší jemnost. Údaje o hrubosti jsou na papíru vytištěny.
Základ brusného papíru tvoří speciální papír nebo plátno. Jako brusivo se používají různé materiály, podle toho, na jaké broušení bude papír určen. Může jít například o granát, křemen, smirek a jiné. Papír může mít tvar archu, kotouče nebo pásu. Brousit lze dřevo, lak, kov i jiné materiály.


Co je to Brusný papír? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Brusný papír. Co znamená odborný pojem Brusný papír z kategorie Nástroje?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Text vytvořen pro server Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Brusný papír můžete samozřejmě sdílet s vašimi kamarády, známými a přáteli na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Termín Brusný papír je v sekci nástroje

Klíčová slova: terminus technicus, synonymum, odborné názvosloví, nástroje, definice, nástroje, význam pojmu, přesný výraz, slovník, termín, vysvětlení, slovo, význam, odborný výraz, lexikon, wiki, heslo, informace


Pojem Brusný papír je v kategorii nástroje, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Brusný papír? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Brusný papír je papír nebo podobný materiál opatřený na jedné straně abrazivní vrstvou určený k ručnímu nebo strojnímu broušení různých povrchů.

Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Vyhledat pojem Brusný papír ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít slovo Brusný papír ve fulltextu Seznam.cz

Najít výraz Brusný papír ve Wikizdrojích

Najít heslo Brusný papír ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat slovo Brusný papír na Google.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Brusný papír ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Brusný papír například ve ruském vyhledávači Yandex, v nabídce zboží na Heureka.cz, v evropském vyhledávači Qwant, ve videích na Youtube nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaká je definice slova Brusný papír? resp. co je to Brusný papír? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Brusný papír, odpověď na dotaz co je to Brusný papír?. Víte např. kdo to je Sponzor? Znáte a víte kdo je Jehovista? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než nástroje). Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících definice odborných pojmů, popisy termínů, slovníková hesla, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, významy slov s názvem Co Je To?.

Náš tip. Seznam textových blahopřání ke sňatku, k výročí nebo k narozeninám.