Co je to?
Výraz, termín, definice slova Brusný papír. Co znamená odborný pojem Brusný papír z kategorie Nástroje?

Co je to Brusný papír? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Brusný papír

Brusný papír je materiál podobný papíru, který má na jedné straně nanesenu brusnou vrstvu. Používá se k broušení nejrůznějších povrchů. Lze brousit ručně i strojně. Základní vlastností brusného papíru je jeho hrubost. Čím více brusných zrn je umístěno na centimetr čtvereční, tím bude mít papír větší jemnost. Údaje o hrubosti jsou na papíru vytištěny.
Základ brusného papíru tvoří speciální papír nebo plátno. Jako brusivo se používají různé materiály, podle toho, na jaké broušení bude papír určen. Může jít například o granát, křemen, smirek a jiné. Papír může mít tvar archu, kotouče nebo pásu. Brousit lze dřevo, lak, kov i jiné materiály.


Co je to Brusný papír? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Brusný papír. Co znamená odborný pojem Brusný papír z kategorie Nástroje?

Přes veškerou snahu se mohou v textech vyskytovat faktické i pravopisné chyby za což se předem omlouváme.Text byl sepsán pro server Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem Brusný papír s kolegy prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Výraz Brusný papír patří do kategorie nástroje

Klíčová slova: význam pojmu, terminologie, co znamená, slovo, odborné názvosloví, pojem, přesný význam, Brusný papír, terminus technicus, slovník, synonymum, význam slova, odborný výraz, heslo, lexikon, definice, vysvětlení, termín


Pojem Brusný papír je v kategorii nástroje, ilustrační obrázek

Co označuje termín Brusný papír? Definice termínu, výrazu z projektu Wikipedia

Dále uvedený text byl převzat ze svobodné otevřené online encyklopedie Wikipedia. Více zde. Dostupné pod licencí CC-BY-SA.

Brusný papír je papír nebo podobný materiál opatřený na jedné straně abrazivní vrstvou určený k ručnímu nebo strojnímu broušení různých povrchů.

Jiné doporučené zdroje informací

Najít slovo Brusný papír ve fulltextu Seznam.cz

Hledat pojem Brusný papír ve vyhledávači Qwant

Hledat heslo Brusný papír ve Wikislovníku

Vyhledat pojem Brusný papír ve vyhledávači Yandex

Najít termín Brusný papír na Google.cz

Hledat termín Brusný papír ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Brusný papír například ve videích na Youtube, v Lingea slovnících, v Microsoft Bing, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v projektu slovnik.cz.

Často hledaná hesla, odborné termíny, pojmy, slova

Teď už víte jaká je definice termínu Brusný papír? resp. co se skrývá pod slovem Brusný papír? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Brusný papír, odpověď na dotaz co je to Brusný papír?. Víte např. kdo to je Lewis Capaldi? Znáte a víte kdo je Palestinec? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů v různém kontextu, v různých oborech. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než nástroje). Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje významy slov, popisy termínů, zajímavosti, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Náš tip. Seznam textových blahopřání ke sňatku, k výročí nebo k narozeninám.