Co je to?
Definice odborného termínu, slova Datum splatnosti. Co znamená pojem Datum splatnosti z kategorie Bankovnictví?

Co je to Datum splatnosti? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Datum splatnosti?

Datum splatnosti je den, ve který musíte uhradit své finanční závazky. Datum splatnosti bývá uváděn na faktuře nebo je sjednán ve smlouvě. Povinností plátce je uhradit částku tak, aby v den splatnosti byly peníze již na účtu věřitele.
Aby byl datum splatnosti určitě dodržen, je nutno peníze odesílat s dostatečným předstihem, jinak se plátce vystavuje sankcím.


Co je to Datum splatnosti? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Datum splatnosti. Co znamená pojem Datum splatnosti z kategorie Bankovnictví?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Definici slova Datum splatnosti můžete sdílet s kamarády na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Datum splatnosti je v kategorii Bankovnictví

Klíčová slova: heslo, formulace, názvosloví, odborné názvosloví, terminologie, informace, význam pojmu, definice pojmu, wiki, slovo, pojem, terminus technicus, přesný výraz, co to je, vysvětlení, synonymum, co znamená, slovník


Pojem Datum splatnosti je v kategorii Bankovnictví, ilustrační obrázek

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu Datum splatnosti?

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Splatnost označuje datum nebo čas, do kterého je dlužník povinen uhradit svůj peněžitý závazek. Nedodržení stanoveného termínu (tzv. prodlení) může být určitým způsobem penalizováno, například nutností zaplatit penále, smluvní pokutu nebo úrok z prodlení.

Pro další informace o termínu Datum splatnosti zkuste tyto odkazy

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Datum splatnosti ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat videa s názvem Datum splatnosti na Youtube

Zkusit najít pojem Datum splatnosti ve Wikizdrojích

Hledat výraz Datum splatnosti ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít slovo Datum splatnosti ve vyhledávači Qwant

Hledat termín Datum splatnosti ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Datum splatnosti například ve fulltextu Google.cz, v nabídce zboží na Heureka.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v Lingea slovnících.

Další vybraná hesla, odborné termíny a pojmy

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co je to Datum splatnosti? resp. co se skrývá pod slovem Datum splatnosti? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Datum splatnosti, odpověď na dotaz co je to Datum splatnosti?. Víte např. kdo to je Instalatér? Znáte a víte kdo je Copywriter? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů podle různých oborů. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Bankovnictví). U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, definice odborných pojmů, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Ať jste chodec, cyklistika nebo automobilista, měl byste znát dopravní značky a jejich význam.