Co je to?
Definice odborného termínu, slova Datum splatnosti. Co znamená pojem Datum splatnosti z kategorie Bankovnictví?

Co je to Datum splatnosti? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Datum splatnosti?

Datum splatnosti je den, ve který musíte uhradit své finanční závazky. Datum splatnosti bývá uváděn na faktuře nebo je sjednán ve smlouvě. Povinností plátce je uhradit částku tak, aby v den splatnosti byly peníze již na účtu věřitele.
Aby byl datum splatnosti určitě dodržen, je nutno peníze odesílat s dostatečným předstihem, jinak se plátce vystavuje sankcím.


Co je to Datum splatnosti? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Datum splatnosti. Co znamená pojem Datum splatnosti z kategorie Bankovnictví?

Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Datum splatnosti sdílet s vašimi známými a kamarády na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Datum splatnosti patří do sekce Bankovnictví

Klíčová slova: slovník, termín, terminus technicus, Bankovnictví, popis, co je to Datum splatnosti?, heslo, co znamená, synonymum, co to je, význam, terminologie, formulace, názvosloví, slovo, Bankovnictví, Datum splatnosti, pojem


Pojem Datum splatnosti je v kategorii Bankovnictví, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Datum splatnosti? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Splatnost označuje datum nebo čas, do kterého je dlužník povinen uhradit svůj peněžitý závazek. Nedodržení stanoveného termínu (tzv. prodlení) může být určitým způsobem penalizováno, například nutností zaplatit penále, smluvní pokutu nebo úrok z prodlení.

Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Datum splatnosti ve Wikimedia Commons

Zkusit najít výraz Datum splatnosti ve Wikislovníku

Zkusit najít pojem Datum splatnosti na Google.cz

Najít slovo Datum splatnosti ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat výraz Datum splatnosti ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít termín Datum splatnosti ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Datum splatnosti například ve ruském vyhledávači Yandex, v projektu slovnik.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v evropském vyhledávači Qwant nebo v Google překladači.

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co znamená Datum splatnosti? resp. jaký je význam pojmu Datum splatnosti? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Datum splatnosti, odpověď na dotaz co je to Datum splatnosti?. Víte např. kdo to je Leoš Stránský? Znáte a víte kdo je Samosoudce? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy podle toho o jaký obor se jedná. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Bankovnictví. U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, významy slov s názvem Co Je To?.

Ať jste chodec, cyklistika nebo automobilista, měl byste znát dopravní značky a jejich význam.