Co je to?
Definice odborného termínu, slova Datum splatnosti. Co znamená pojem Datum splatnosti z kategorie Bankovnictví?

Co je to Datum splatnosti? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Datum splatnosti?

Datum splatnosti je den, ve který musíte uhradit své finanční závazky. Datum splatnosti bývá uváděn na faktuře nebo je sjednán ve smlouvě. Povinností plátce je uhradit částku tak, aby v den splatnosti byly peníze již na účtu věřitele.
Aby byl datum splatnosti určitě dodržen, je nutno peníze odesílat s dostatečným předstihem, jinak se plátce vystavuje sankcím.


Co je to Datum splatnosti? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Datum splatnosti. Co znamená pojem Datum splatnosti z kategorie Bankovnictví?

Veškeré texty jsou bez záruky. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice slova Datum splatnosti? Pak se o tuto stránku podělte s partnery, kolegy a kamarády na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Datum splatnosti je v kategorii Bankovnictví

Klíčová slova: názvosloví, přesný výraz, slovník, význam pojmu, odborný výraz, co to je, terminus technicus, co znamená, lexikon, terminologie, Bankovnictví, co je to Datum splatnosti?, odborné názvosloví, definice, význam slova, heslo, synonymum, pojem


Pojem Datum splatnosti je v kategorii Bankovnictví, ilustrační obrázek

V encyklopedii Wikipedia se o termínu Datum splatnosti dozvíte následující

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Splatnost označuje datum nebo čas, do kterého je dlužník povinen uhradit svůj peněžitý závazek. Nedodržení stanoveného termínu (tzv. prodlení) může být určitým způsobem penalizováno, například nutností zaplatit penále, smluvní pokutu nebo úrok z prodlení.

Více informací o pojmu Datum splatnosti lze najít v následujících zdrojích

Vyhledat pojem Datum splatnosti ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít výraz Datum splatnosti ve Wikizdrojích

Hledat výraz Datum splatnosti ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat výraz Datum splatnosti ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít slovo Datum splatnosti na Google.cz

Zkusit najít pojem Datum splatnosti ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Datum splatnosti například ve vyhledávači Seznam.cz, v projektu slovnik.cz, ve videích na Youtube, v evropském vyhledávači Qwant nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Výběr odborných pojmů, slov, termínů a výrazů

Na stránce jste se mohli dozvědět: co znamená slovo Datum splatnosti? resp. co je to Datum splatnosti? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Datum splatnosti, odpověď na dotaz co je to Datum splatnosti?. Víte např. kdo to je Colin Firth? Znáte a víte kdo je Axwell? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů v různých oborech lidské činnosti. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Datum splatnosti v jiné sekci než Bankovnictví. U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na popisy termínů, definice odborných pojmů, slovníková hesla, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, významy slov s názvem Co Je To?.

Ať jste chodec, cyklistika nebo automobilista, měl byste znát dopravní značky a jejich význam.