Co je to?
Definice odborného termínu, slova Datum splatnosti. Co znamená pojem Datum splatnosti z kategorie Bankovnictví?

Co je to Datum splatnosti? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Datum splatnosti?

Datum splatnosti je den, ve který musíte uhradit své finanční závazky. Datum splatnosti bývá uváděn na faktuře nebo je sjednán ve smlouvě. Povinností plátce je uhradit částku tak, aby v den splatnosti byly peníze již na účtu věřitele.
Aby byl datum splatnosti určitě dodržen, je nutno peníze odesílat s dostatečným předstihem, jinak se plátce vystavuje sankcím.


Co je to Datum splatnosti? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Datum splatnosti. Co znamená pojem Datum splatnosti z kategorie Bankovnictví?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Napsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte text pojmu Datum splatnosti s kolegy na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Datum splatnosti se nachází v kategorii Bankovnictví

Klíčová slova: slovo, pojem, Bankovnictví, význam pojmu, terminus technicus, wiki, popis, definice pojmu, co to je, termín, terminologie, odborné názvosloví, odborný výraz, význam, formulace, přesný výraz, definice, vysvětlení


Pojem Datum splatnosti je v kategorii Bankovnictví, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Datum splatnosti? Výraz, definice slova z Wikipedie

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Splatnost označuje datum nebo čas, do kterého je dlužník povinen uhradit svůj peněžitý závazek. Nedodržení stanoveného termínu (tzv. prodlení) může být určitým způsobem penalizováno, například nutností zaplatit penále, smluvní pokutu nebo úrok z prodlení.

Odkazy na jiné online zdroje a weby

Zkusit najít heslo Datum splatnosti ve fulltextu Seznam.cz

Hledat heslo Datum splatnosti ve Wikislovníku

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Datum splatnosti ve Wikimedia Commons

Vyhledat heslo Datum splatnosti ve vyhledávači Qwant

Hledat videa s názvem Datum splatnosti na Youtube

Najít pojem Datum splatnosti ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Datum splatnosti například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve fulltextu Google.cz, ve Wikizdrojích nebo v projektu slovnik.cz.

Vybrané odborné pojmy, termíny a slova

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaký je význam slova Datum splatnosti? resp. co přesně znamená slovo Datum splatnosti? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Datum splatnosti, odpověď na dotaz co je to Datum splatnosti?. Víte např. kdo to je Ganéša? Znáte a víte kdo je Samosoudce? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů v závislosti na oboru a kontextu. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Bankovnictví). Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na zajímavosti, významy slov, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, popisy termínů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Ať jste chodec, cyklistika nebo automobilista, měl byste znát dopravní značky a jejich význam.