Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Datum splatnosti. Co znamená pojem Datum splatnosti z kategorie Bankovnictví?

Co je Datum splatnosti?

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Datum splatnosti?

Datum splatnosti je den, ve který musíte uhradit své finanční závazky. Datum splatnosti bývá uváděn na faktuře nebo je sjednán ve smlouvě. Povinností plátce je uhradit částku tak, aby v den splatnosti byly peníze již na účtu věřitele.
Aby byl datum splatnosti určitě dodržen, je nutno peníze odesílat s dostatečným předstihem, jinak se plátce vystavuje sankcím.


Co je to Datum splatnosti? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Datum splatnosti. Co znamená pojem Datum splatnosti z kategorie Bankovnictví?

Neručíme za správnost a aktuálnost uvedených informací. Text sepsali autoři a autorky pro projekt Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet s dalšími osobami na sociálních sítích jako je Facebook, Pinterest, Síť X nebo Reddit. Stačí kliknout na tlačítko Sdílet.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Výraz Datum splatnosti se nachází v kategorii bankovnictví

Klíčová slova: lexikon, definice, informace, bankovnictví, popis, co to je, termín, názvosloví, přesný význam, odborné názvosloví, co je to Datum splatnosti?, terminologie, definice pojmu, vysvětlení, přesný výraz, význam, slovník, slovo


Pojem Datum splatnosti je v kategorii bankovnictví, ilustrační obrázek

Co označuje termín Datum splatnosti? Výraz, definice slova z projektu Wikipedia

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Splatnost označuje datum nebo čas, do kterého je dlužník povinen uhradit svůj peněžitý závazek. Nedodržení stanoveného termínu (tzv. prodlení) může být určitým způsobem penalizováno, například nutností zaplatit penále, smluvní pokutu nebo úrok z prodlení.

Linky na další online zdroje

Hledat videa s názvem Datum splatnosti na Youtube

Vyhledat slovo Datum splatnosti ve fulltextu vyhledávače Info.com

Zkusit najít termín Datum splatnosti ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Datum splatnosti ve Wikimedia Commons

Najít slovo Datum splatnosti ve vyhledávači Yahoo

Najít pojem Datum splatnosti na Google obrázcích

Dál můžete zkusit hledat slovo Datum splatnosti například v evropském vyhledávači Qwant, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve Wikislovníku, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v Lingea slovnících.

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Text na této internetové stránce vám umožnil zjistit co znamená slovo Datum splatnosti? resp. co se přesně ukrývá za slovem Datum splatnosti? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Datum splatnosti, odpověď na dotaz co je to Datum splatnosti?. Víte např. kdo to je Judita Čeřovská? Znáte a víte kdo je Karlos Vémola? Některé informace již mohou být zastaralé nebo neaktuální. Pojmy mohou mít různé významy v závislosti na oboru a kontextu. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je bankovnictví. Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie bankovnictví, peníze mince, datum splatnosti, ilustrační obrázek

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na známé i neznámé pojmy, významy slov, slovníková hesla, definice odborných pojmů, zajímavosti, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Ať jste chodec, cyklistika nebo automobilista, měl byste znát dopravní značky a jejich význam.